منو اصلی

علت باز و بسته شدن دهان جوجه مرغ چیست؟

علت باز و بسته شدن دهان جوجه مرغ چیست؟ - چیکن هچ

یکی از علایم نشان دهنده بیماری در جوجه مرغ ها و جوجه سایر پرنده ها، باز و بسته کردن مرتب دهان است. معمولا این کار زمانی انجام می شود که هوا گرم است، اما می تواند نشانه ای از سایر بیماری های ویروسی و عفونی نیز باشد. 

در این نوشته از مجموعه مقالات چیکن هچ به دلایل باز و بسته شدن دهان جوجه مرغ و یا باز ماندن دهان آن می پردازیم و راه حل هایی را برای درمان این مشکل ارائه خواهیم داد. 

چرا جوجه ها با دهان باز تنفس می کنند؟

دلایل مختلفی در باز ماندن دهان جوجه و یا باز و بسته شدن مرتبط آن دخالت دارد که از جمله مهم ترین آنها می توان به بالا بودن دمای محیط ، مشکلات تنفسی، انگل و قارچ، بیماری های ویروسی و یا وجود مشکل در چینه دان و مری اشاره کرد. در ادامه این دلایل همراه با راه حل توضیح داده شده اند: 

1- بالا بودن دمای محل پرورش 

با اینکه گفته می شود که جوجه های یک تا دو هفته ای باید در دمای بالای 30 درجه سانتی گراد نگهداری شوند. اما در برخی از موارد دما بسیار بالا بوده و جوجه ها تحمل این گرما را ندارند. برای حل این مشکل، اولین اقدام کم کردن درجه بخاری است، اگر از لامپ مادر مصنوعی یا لامپ رشته ای برای گرم کردن جوجه ها استفاده می کنید، آن را در ارتفاع بیشتری از آنها نصب کنید. 

اگر از هیچ یک از موارد فوق استفاده نمی کنید، اما باز هم شاهد باز ماندن دهان جوجه ها هستید، احتمالا به دلیل گرمای هوای تابستان است. جوجه هایی که بدنشان گرم است، علاوه بر باز گذاشتن دهان، بال های خود را نیز کمی باز می کنند و مهم تر اینکه حالت له له زدن به آنها دست می دهد. 

برای برطرف کردن این مشکل حتما آب خنک کافی در اختیار جوجه ها قرار دهید و حتما یک فن تهویه مناسب در محل نگهداری آنها نصب کنید تا گرما را به بیرون هدایت کند. نهایتا برای خنک کردن بهتر بدن جوجه ها می توانید از اسپری آب و یا رطوبت ساز اولتراسونیک استفاده کنید. 

2- چینه دان ملتهب شده 

دومین عاملی که سبب تنفس و تحرک جوجه ها با دهان باز می شود، وجود غذای سفت و هضم نشده در سنگدان است که موجب تنفس مشکل در آنها شده و همواره با دهان باز و تنفس صدا دار دیده می شوند. این مشکل حتی در جوجه های پرنده های زینتی که با سرلاک تغذیه می شوند، نیز دیده می شود. 

چینه دان ملتهب شده - چیکن هچ

آب آشامیدنی کافی در اختیار جوجه ها قرار دهید و از دادن غذای بیش از حد خودداری کنید، در صورت ادامه روند حتما جهت درمان به دامپزشک متخصص پرنده های بومی یا زینتی مراجعه شود. 

3- تحریک گلو 

در برخی موارد ممکن است جوجه ها از روی کنجکاوی و یا هنگام جستجو برای علوفه، اشیاء آلوده به باکتری و قارچ یا مواد شیمیایی را قورت دهند. حتی این اشیاء ممکن است در گلوی آنها گیر کرده و سبب تنفس مشکل آنها شود. نتیجه چنین کاری تنفس جوجه ها با دهان باز و باز و بسته کردن مداوم آن است. 

برای درمان گلودرد و کمک به هضم ماده قورت داده شده می توانید مقداری روغن زیتون را به کمک قطره چکان در گلوی پرنده بچکانید. در صورت عدم بهبودی حتما به دامپزشک پرنده های بومی مراجعه کرده تا با تصویربرداری اشعه x، مشکل را تشخیص داده و برای حل آن اقدام کند. 

4- مشکلات تنفسی 

مشکلات و بیماری های تنفسی از قبیل برونشیت عفونی در جوجه ها بسیار شایع است و از آنجایی که جوجه ها سیستم تنفسی ضعیف تری نسبت به مرغ و خروس های بالغ دارند، بنابراین استعداد بیشتری جهت ابتلا به مشکلات تنفسی دارند. طبیعتا تنفس با دهان باز یکی از علائم بیماری تنفسی در جوجه ها خواهد بود.

مشکلات تنفسی - چیکن هچ

توجه به سایر علایم بیماری از جمله بی حالی و بی اشتهایی جوجه ها نیز مهم بوده و در صورت بی توجهی پرورش دهنده احتمال سرایت بیماری به سایر جوجه ها و تلفات کل گله وجود دارد. بنابراین به کوچک ترین علامت بیماری جوجه ها، حتی باز گذاشتن دهان مشکوک شوید و جهت قرنطینه و درمان هرچه سریعتر موارد مبتلا اقدام کنید. در مقاله بیماری های تنفسی مرغ با انواع آنها آشنا خواهید شد.

استفاده از آنتی بیوتیک با مشورت دامپزشک تا حد زیادی به بهبودی جوجه ها کمک کرده و مانع از تلفات آنها خواهد شد. هم چنین واکسیناسیون به موقع جوجه ها مانع از بروز بسیاری از بیماری های ویروسی و عفونی خواهد شد. 

5- عفونت انگلی 

انگلی به نام gapeworm که در گلو و مری پرنده ها به خصوص جوجه ها لانه گزینی می کند و تنفس او را مشکل می سازد. باز گذاشتن منقار، تنفس تند تند و خس خس دار در نتیجه درگیری به این انگل است. 

از آنجایی که جوجه ها در مراحل ابتدایی درگیری به این انگل، علایمی از خود نشان نمی دهند، در نتیجه سرفه آنها می تواند انگل را به سایر جوجه های سالم نیز انتقال دهد. از طرف دیگر، برخی از پرورش دهنده ها، باز ماندن منقار پرنده و تنفس خس خس دار آن را به عنوان بیماری تنفسی تشخیص داده و با خوراندن آنتی بیوتیک سعی در درمان بیماری دارند، در حالی که آنتی بیوتیک ها هیچ تاثیری بر این انگل ندارند. 

بهترین راهکار استفاده از داروهای مایع یا پودری ضد انگل است که با تجویز دامپزشک در آب آشامیدنی آنها ریخته می شود. این انگل تا مدت ها در بستر پرنده ها می تواند زنده بماند، بنابراین ضد عفونی بستر و استفاده از آب و غذای سالم و بدون آلودگی مهم است. 

6- خمیازه کشیدن 

آخرین و بی خطرترین موردی که سبب باز و بسته شدن دهان جوجه مرغ و سایر پرنده ها می شود، خمیازه هنگام گرسنگی یا تشنگی است. هم چنین زمانی که نیاز به هضم غذای داخل سنگدان و یا قورت دادن آن وجود داشته باشد، شاهد باز و بسته دهان جوجه ها خواهید بود.

خمیازه کشیدن - چیکن هچ

البته این مورد همانند موارد قبل نبوده و انجام آن مدت زمان کمتری طول می کشد، مثلا جوجه ها پس از چند دقیقه باز و بسته کردن دهان خود به این کار خاتمه می دهند. هم چنین هیچ علامتی از بیماری مانند بی حالی و بی اشتهایی، باز کردن بال ها و یا سرفه در آنها دیده نمی شود. 

در صورتی که آب و غذای کافی در اختیار جوجه ها قرار دهید و از غذاهای نرم و سهل الهضم استفاده شود، این مشکل پس از خوردن آب و غذا برطرف خواهد شد. برای آشنایی با انواع غذاهای مناسب برای جوجه ها، مقاله تغذیه جوجه یک روزه را بخوانید. 

جمع بندی 

در این نوشته با انواع دلایل باز و بسته شدن دهان جوجه و یا باز ماندن طولانی مدت دهان آن آشنا شدید، در صورتی که از توصیه های این مقاله بهره ببرید حتما علت این کار را یافته و از تلف شدن احتمالی آن جلوگیری خواهید کرد. افزایش دانش در پرورش و نگهداری پرنده ها، به سلامت گله و افزایش سود شما کمک خواهد کرد. 


دیدگاه‌های نوشته
2 پرسش و پاسخ
جدیدترین
قدیمیترین
Inline Feedbacks
تمام کامنت ها را نشان بده

سلام خسته نباشید.
من دو تا جوجه ی تقریبا ۱۵ روزه داشتم که متاسفانه امروز وقتی پا شدم برادرم به من گفت یکیشون مرده و وقتی پرسیدم چرا گفت بعد از چند دقیقه باز و بسته کردن دهن و نفس نفس زدن جلوی چشام تلف شد و ما هیچ کاری نتونستیم بکنیم.
الان من خیلی ناراحتم چون بهش وابسته شده بودم. می تونید بهم کمک کنید که اگه دوباره این مشکل واسه اون یکی جوجه پیش اومد؛ چی کار کنیم؟

در نگهداری جوجه های کوچیک باید دقت کنید. دمای محل نگهداری شون بین 35-37 درجه باشه. دان استارت مخصوص جوجه بهشون بدین تو دان فروشی ها هست. بسترشون تمیز باشه از شن ریز یا پوشال استفاده کنید. نگهداری جوجه کوچیک تو دمای زیر 35 درجه باعث بیماری میشه. آبخوری و دان خوریشون تمیز باشه. دمای قفس یا لانه با گذشت هر هفته از سنشون یک درجه کم بشه تا وقتی پر درآوردن به دمای حدودا 21-25 درجه بیاد که دمای مناسبه براشون و بدنشون به حد کافی مقاوم شده. تغذیه جوجه چند روزه با مرغ بالغ فرق میکنه.