منو اصلی

تغذیه خانگی جوجه یک روزه 

تغذیه خانگی جوجه یک روزه

تغذیه خانگی جوجه یک روزه

جوجه ها بعد از خروج از تخم در دوره هچر در 24 ساعت اول تا یک هفته به دلیل پایین بودن سطح ایمنی در حساس ترین دوران می باشند. پرورش جوجه تازه به دنیا آمده چه از نوع گوشتی و چه از نوع رنگی که برای سرگرمی خریداری می شود نیازمند در نظر گرفتن برخی اقدامات مراقبتی و توجه به تغذیه جوجه یک روزه می باشد. عدم توجه به این نکات می تواند جان پرنده را به خطر انداخته و فرد را متحمل خسارت نماید.

در پرورش جوجه های یک روزه علاوه بر اینکه باید آنها را در یک مکان گرم و زیر لامپ مادر مصنوعی قرار دهید، باید از انواع مواد غذایی سالم و تازه و مقوی جهت رشد سریع بدن آنها استفاده کنید که در این بخش وبسایت چیکن هچ برای پاسخ به سوالات شما درباره تغذیه خانگی جوجه یک روزه، تمامی اطلاعات لازم با نهایت دقت گردآوری شده است. با ما همراه باشید.

تغذیه جنین در داخل تخم

کیفیت جوجه وابسته به شرایط داخل تخم نطفه دار می باشد. زرده یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده تخم است که تمامی چربی و بخش اعظمی از پروتئین مورد نیاز برای رشد جنین را فراهم می کند. شایان ذکر است که نطفه به طور دقیق بر روی زرده واقع شده که نخستین مراحل از فرایند رشد جنین بر روی آن صورت می گیرد. در آخر، همین زرده مواد مورد نیاز برای بقای جوجه در 24 ساعت اول زندگی را تامین می کند.

چگونگی تغذیه جوجه تازه به دنیا آمده

بعد از این که جوجه ها دوره هچر را در دستگاه جوجه کشی پشت سر گذاشته و از تخم خارج شدند، تا مدت یک شبانه روز کامل به هیچ گونه غذا یا دانی احتیاج ندارند. در واقع جوجه از محتوای زرده به مقدار کافی تغذیه کرده است و به همین دلیل در صورت دادن غذا یا دان، جوجه قادر به هضم زرده نخواهد بود که در این حالت ممکن است در اثر عفونت شدید جان خود را از دست بدهد.

در این مدت 24 ساعته تنها باید از ترکیب آب و شکر برای بالا بردن توان و ایمنی بدنی جوجه ها بهره گیری کنید. مخلوط آب و شکر باید به صورت 10 درصد باشد ، غلظت زیاد شکر برای آنها مضر خواهد بود.

تغذیه جوجه یک روزه

بعد از گذشت مدت 24 ساعت که جوجه ها توانستند محتویات زرده را هضم کنند، شما می توانید فرایند تغذیه جوجه یک روزه را شروع کنید. در ابتدا شما می توانید از جیره غذایی استارتر که در بسیاری از فروشگاه ها یافت می شود بهره گیری نمایید. البته برای اطمینان از کیفیت و بهداشتی بودن جیره حتماً از مکانی خرید کنید که دارای مجوز از دامپزشکی می باشد.

هم چنین می توان از پودر انواع مواد همانند سویا، ذرت، … برای تغذیه جوجه یک روزه در خانه یا هر محیط دیگری بهره گیری کرد. برای این کار کافیست ترکیبی از مواد فوق را با هم ترکیب کرده و با هاون یا مخلوط کن به خوبی پودر کنید تا توسط جوجه ها قابل هضم باشد.

تغذیه جوجه یک روزه 

در مواد فوق ترکیبی از پروتئین ، ویتامین و مواد معدنی وجود دارد که برای رشد جوجه ها مناسب است ، البته در کنار آن حتما باید از ظرف آب نیز استفاده کنید چون که جوجه ها برای هضم مواد غذایی نیاز به آب دارند. آب آنها باید در ظرفی تمیز و با ارتفاع کم قرار بگیرد که جوجه ها برای نوشیدن آب دچار مشکل نشوند. 

تغذیه جوجه یک روزه مرغ ، بوقلمون ، اردک ، غاز ، بلدرچین و سایر ماکیان

تغذیه جوجه تمامی پرنده های اهلی و ماکیان شبیه به یکدیگر می باشد و از مواد غذایی مشابهی استفاده می شود. اما جوجه اردک و غاز به دلیل اینکه آبزی هستند و تمایل زیادی به خوردن غذاهای آبکی دارند. بهتر است مواد غذایی آنها را در آب ترکیب کرده و به صورت خمیری به آنها بدهید. 

جوجه های بوقلمون هوش کمی دارند و ممکن است در تشخیص غذای مناسب خود دچار مشکل شوند، بنابراین بهتر است نوک آنها را در آب و دان قرار دهید تا با آن آشنایی پیدا کنند یا اینکه چند جوجه بالغ را می توانید در میان آنها قرار دهید، تا آب و دان خوردن را از آنها بیاموزند. 

پرورش و تغذیه جوجه های یک هفته ای

زمانی که جوجه ها به سن یک هفتگی رسیدند، علاوه بر اینکه برای واکسن زدن آنها باید اقدام کنید تا از تلفات آنها جلوگیری شود، استفاده از مواد غذایی متنوع و کامل نیز برای رشد آنها مناسب خواهد بود. 

در کنار دانه ها و غلات فوق ، باید در یک وعده غذایی نیز از انواع سبزیجات و علوفه خرد شده استفاده کنید تا مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن جوجه ها را تامین کند، هم چنین استفاده از میل ورم خشک شده ، حشرات و کرم ها ، پودر گوشت، کنجاله سویا و … نیز در تامین پروتئین مورد نیاز بدن جوجه ها موثر خواهد بود. 

نکات مهم در پرورش و تغذیه جوجه یک روزه در خانه

⚡ جوجه های یک روزه تا رسیدن به سن 30 روزگی در حساس ترین دوران زندگی هستند و باید پرورش دهنده اقدامات لازم را برای زنده نگه داشتن آنها مد نظر بگیرد. در واقع پرنده بعد از رسیدن به 1 ماهگی تا حد زیادی رشد کرده و از گزند بیماری ها و عوامل خطرساز در امان می ماند.

⚡ افرادی که در خانه و به صورت محدود اقدام به پرورش جوجه یک روزه کرده اند، باید یک محیط مناسب همانند قفس برای آنها ایجاد نمایند.

⚡  قفس را در یک مکان با دمای مناسب و بدور از دسترس حیوانات شکارچی قرار دهید.

⚡ ظروف آبخوری و دانخوری جوجه ها را به صورت مرتب تمیز کنید تا از آلودگی ها و عوامل بیماری زا پاک شود. 

⚡ محیط پرورش جوجه ها باید کاملا تمیز و عاری از هر گونه مگس ، سوسک ، حیوانات و موجودات موذی مانند موش ، گنجشک ، کبوتر و … باشد چون که از موجودات عامل بیماری های زیادی هستند و در تلفات جوجه ها نقش خواهند داشت. 

استفاده از مولتی ویتامین و مکلمل معدنی در تغذیه جوجه ها

اگر جوجه های شما به اندازه کافی از انواع مواد غذایی تغذیه نکنند، طبیعتا دچار ضعف بدنی ، رشد پایین و انواع بیماری ها خواهند شد و به زودی تلفات آنها را شاهد خواهید بود. اما برای تقویت سیستم ایمنی بدن آنها و جلوگیری از تلفات ، حتما باید یک جیره غذایی کامل داشته باشند

مولتی ویتامین ها و مکمل های معدنی تا حد زیادی به رشد بهتر و افزایش سطح سلامت جوجه ها کمک خواهد کرد اما لزوما کامل نیستند، اگر جوجه های شما غذای کافی نمی خورند، با مشورت دامپزشک از مکمل معدنی و مولتی ویتامین می توانید استفاده کنید. 


دیدگاه‌های نوشته

*
*

  رحیم میاحی می 1, 2023 پاسخ

  سلام
  چرا جوجه چند روزه پشتش مدفوع میچسبه اونم سفید ...
  چه غذایی بهش بدم که اینطوری نشه
  به غیر از استارتر
  ممنون

   chicken-m می 1, 2023 پاسخ

   سلام هقته ای دو قطره سرکه سیب طبیعی توی آبش بریزید . استارتر رو از جای مطمئن خریداری کردین ؟ باید مولتی ویتامین هم بخوره
   فضله سفید نشونه عفونت هست

  رحیم میاحی آوریل 30, 2023 پاسخ

  کامنت گذاشتم ولی جوابی داده نشده نتونستم جواب رو ببینم
  سلام وقت شما بخیر بنده ۷تا جوجه دارم که از زیر مرغ کرچ شده گرفتم
  و ۲۴ساعت هیچی بهشون ندادم بعدش آب و قند میدم .خواستم بدونم .منظورتون مولتی ویتامین همون قرصی که توی داروخونه ها هست یا خیر!؟

   chicken-m آوریل 30, 2023 پاسخ

   زمانی که کامنت خواستید بذارید براتون نوشته شده که فقط یکبار کامنت بذارید و در ساعات اداری پاسخ داده میشه

   chicken-m آوریل 30, 2023 پاسخ

   زمانی که کامنت خواستید بذارید براتون نوشته شده که فقط یکبار کامنت بذارید و در ساعات اداری پاسخ داده میشه .

  رحیم میاحی آوریل 30, 2023 پاسخ

  سلام
  ببخشید توانایی خرید استارتر رو ندارم
  غذای مقوی چی هست که من قاطی کنم براشون ممنون میشم راهنمایی کنیدـ
  سپاس

   chicken-m آوریل 30, 2023 پاسخ

   سلام غذای استارتر فکر میکنم کیلویی 30 هزار تومن باشه و گرون نیست خیلی
   میشه براشون ذرت و سویا و گندم ... رو آسیاب کنید .

  رحیم میاحی آوریل 30, 2023 پاسخ

  سلام وقت شما بخیر بنده ۷تا جوجه دارم که از زیر مرغ کرچ شده گرفتم
  و ۲۴ساعت هیچی بهشون ندادم بعدش آب و قند میدم .خواستم بدونم .منظورتون مولتی ویتامین همون قرصی که توی داروخونه ها هست یا خیر!؟

   chicken-m آوریل 30, 2023 پاسخ

   سلام از پرنده فروشی ها و پت شاپ ها میتونید بخرید مولتی ویتامین مخصوص پرنده است که به صورت قطره یا پودری هست

  اناهیتا آوریل 19, 2023 پاسخ

  سلام من دوتا جوجه رنگی دارم ک دوهفته هستن امروز تخم مرغ نمک زده خوردن الان آسهال ابکی دارن چکار کنم

   chicken-m آوریل 20, 2023 پاسخ

   سلام اصلا اصلا تخم مرغ، نمک روغن و ... نباید بخورن . 3 قطره سرکه سیب طبیعی بریز توی ابشون . غیر از این غذاشون چی بوده ؟

  هانیه آوریل 14, 2023 پاسخ

  سلام من یک جوجه رنگی یک ماهه دارم
  امروز دیدم بدنش چند جاش کبوده الانم دیدم بی‌حال شده چیکار کنم زود خوب بشه غذا هم نمیخوره

   chicken-m آوریل 15, 2023 پاسخ

   سلام منظورتون از کبودی چجوریه ؟ از ارتفاع افتاده ؟ باید دامپزشک معاینش کنه نمیشه بدون معاینه نظر داد

  تبریزی آوریل 13, 2023 پاسخ

  میخواستم بعد دوروز پیش دان بخرم از دان فروشی، اون چطوره؟

   chicken-m آوریل 13, 2023 پاسخ

   حتما دان مخصوص بخرید

  تبریزی آوریل 13, 2023 پاسخ

  سلام من مرغ دارم و زیرش تخم گذاشتم و دوشبه دنیا اومدن،بهشون تخم مرغ آب‌پز دارم،یکیشون اسهاله سبزه، میشه از امروز براشون سویا و گندم و ذرت، و تخم مرغ آب‌پز آسیاب شده بدم و استاتر هم نخرم؟؟

   chicken-m آوریل 13, 2023 پاسخ

   سلام تخم آبپز ندین اصلا . براش استارتر بخرید . گندم هم ندین
   از داروخانه دامپزشکی براشون مولتی ویتامین و مکمل کلسیم بخرید .

  نوید مارس 31, 2023 پاسخ

  سلام. من ۷ تا جوجه یک روزه گرفتم که الان حدودا ۱۰ روزشونه. همه جوجه هام سرحالن. فقط یکی از جوجه ها از روز اول نمی تونست رو پاهاش وایسته. یعنی پاهاش ۱۸۰ درجه باز بود و پخش زمین بود. الان پای چپش درست شده ولی هنوز پای راستش رو نمی تونه جمع کنه. پای راستش همش بازه. تکونش میده ولی نمی تونه روش وایسه. الان فقط با بال بال زدن و پای چپش خودشو اینور و اونور می کشونه. دلم براش می سوزه. نمی دونم چیکارش کنم. خوبم آب و غذا می خوره و رشدش هم این مدت خوب بوده.

   chicken-m آوریل 3, 2023 پاسخ

   سلام پا باز شده . زیر پاشون چی ریختین ؟ غذاشون چیه ؟
   میتونید پاشو آتل ببندین ؟ با یه چوب بستنی یا خلال دندون و پارچه تمیز پاشو اتل ببندین و با یه کش موی نرم پاهاشو به هم نزدیک کنید
   اگر میتونید جداش کنید از بقیه و توی یه لیوان یا چیزی که پاهاشون نزدیک به هم نگهداره بذاریدش خودتون بهش غذا بدین
   البته بهترین کار اینه به دامپزشک مراجعه کنید تا اتل ببنده براش
   سرچ کنید پا باز شدن جوجه میاره نحوه آتل بندی رو

  taha مارس 19, 2023 پاسخ

  سلام ببخشید اگه واکسن نزنند تلف می شوند

   chicken-m مارس 27, 2023 پاسخ

   سلام بله ممکنه به بیماری ویروسی مبتلا بشن و تلف بشن

  نوشین مارس 17, 2023 پاسخ

  سلام من یک جوجه ی یک روزه از دست فروش گرفتم گرفتمش خیلی سرحال بود اما امروز همش می خوابه توی کارتون کوچیک گزاشتمش ی دستمال نرم هم گذاشتم زیرش و نون خشک پورد کردم و ریختم تو ی دستمال آب هم براش گذاشتم اما اصلا آب نمی خوره ولی نون کم کم می خوره بنظرتون حالش خوب نیست

   chicken-m مارس 26, 2023 پاسخ

   سلام مگه غذاش نونه ؟ ! مقاله رو بخونید

  هانیه مارس 14, 2023 پاسخ

  سلام خوب هستید من سه روز پیش دوتا جوجه رنگی خریدم از دست فروش و غذا از فروشندش گرفتم و تا الان دارم همونو بهشون میدم اما سفیده خیلی جیک جیک می‌کنه جدیداً و وقتی هم میخواد غذا بخوره بازم جیک جیک می‌کنه و فکر کنم اسهال هم داره و اسهالش هم بعضی موقع ها سبزه و یا قهوه ای ولی صورتیه سرحال و شیطونه و خوب غذا میخوره ولی از امروز دیدم که سفیده وقتی میوفته وارونه میشه نمیتونه بلند بشه و به سختی بلند میشه یعنی مریضه؟
  واینکه من شبا توی کارتون کوچولو میذارمشون روی شوفاژ که گرم بشن آخه وقتی توی کارتون تقریبا بزرگ میزارمشون زیاد جیک جیک میکنن و هی میخوان بیان بیرون و دوست دارن برن داخل کارتون کوچیکه دیروز هم دیدم صورتیه اسهال قهوه ای داشت ولی امروز دیگه اسهال نداشت.
  اشکال نداره که منم بهشون آب و شکر بدم؟
  اگه بهشون آب و شکر بدم تقویت میشن یا براشون ضرر داره؟
  ممنون میشم راهنمایی کنین

   chicken-m مارس 15, 2023 پاسخ

   روی شوفاژ ؟ مگه میخواین بپزن ؟ اولا که نباید توی کارتن صاف باشن باید زیر پاشون پوشال بریزید . یا سردشه یا گرسنشه . براشون مولتی ویتامین بخرید . سه قطره سرکه سیب طبیعی توی ابشون بریزید

  محمد مارس 12, 2023 پاسخ

  سلام ببخشید همه ی جوجه های رنگی خروسن

   chicken-m مارس 13, 2023 پاسخ

   سلام بله بیشترشون خروسن به ندرت ممکنه توشون مرغ پیدا بشه

  Faeze فوریه 26, 2023 پاسخ

  سلام دوتا جوجه رنگی از دست فروش به اصرار دخترم خریدم و از غذای خود فروشنده که فکر کنم گندم و ذرت کوبیده هست بهشون دادم هر دو خوردن تا شب
  دیشب صورتی حال نداشت چیزی نمیخورد مدام یجا مینشست و‌چشماش بسته بود چیزی تو خونه نداشتم بهش آب قند و یکم زرده تخم مرغ دادم و گذاشتم تو سبد میوه جلوی نور و گرمای بخاری
  الان اول صبحه حال صورتی بهتره
  اما زرده مثل دیشب سرحال نیست یکی دوبار دیدم موقع راه رفتن افتاد در کل هر دو‌مثل روز اول سرحال نیستن
  گذاشتم زیر نو خورشید از پشت پنجره و دوباره آب قند و زرده تخم مرغ دادم به هردو
  الان دیدم صورتی اسهاله ، زرد رو نمیدونم ندیدم
  بنظرتون مشکل دارن یا بخاطر تغییر رژیم غذایی وآب قند و زرده هست؟

   chicken-m فوریه 26, 2023 پاسخ

   سلام زرده تخم مرغ اصلا اصلا براشون خوب نیست ! بیرون از خونه نباید باشن . بذاریدشون داخل خونه دما بالای 27 درجه باشه
   مولتی ویتامین طیور بخرید براشون غذاشونم باید استارتر بخرید مقاله زیر رو کامل بخونید
   نگهداری از جوجه رنگی

  Korosh فوریه 25, 2023 پاسخ

  سلام
  ایا دقیقا وقتی جوجه از تخم در امد باید بهش اب و شکر بدم؟ (چون من دستگاه جوجه کشیمو برای مدرسه ساختم نمیدونم بغد به دنیا امدن چیکار کنم)
  بعد 24 ساعت میتونم جوجه را از دستگاه خارج کنم
  چون من شنیدم میگن 1 ماه باید داخل یکجا کم کم دما را پایین بیاری
  اگر میشه پاسخ بدین
  سپاس

   admin-a فوریه 26, 2023 پاسخ

   سلام بله 24 ساعت بعد خارج کنید و اولش محلول 90درصد آب 10 درصد شکر بدید (یا بجاش از داروخانه دامپزشکی انرژی پلاس بگیرید)
   جاشم باید گرم باشه و سر دو ماه کم کم پایین بیارید تا برسه به 25

  جعفر فوریه 22, 2023 پاسخ

  س چندکیلو برای 200تا جوجه مرغ ماشینی دوروزه هستن تا5روز اول بایدسوپر استارتر بدم

   admin-a فوریه 23, 2023 پاسخ

   معمولا در هفته اول هر جوجه 12الی 15 گرم میخوره
   به عبارتی 200جوجه در یک روز 2.5کیلو داره حتما در 5 روز میشه 12الی 13 کیلو

  محمد فوریه 18, 2023 پاسخ

  سلام
  من جوجه هام۲۴ ساعت هیچی نکردن
  روز اولشون هست هالا سوپراستارتر رو باید
  با آب نم ناک کنم یا ریز روزشون کنم
  لطفت سری جواب بدید
  با تشکر.

   chicken-m فوریه 20, 2023 پاسخ

   سلام بستگی داره چجوری بخورن هم میتونید توی آب خیس کنید همم پودری بدین بهشون

  یاسین فوریه 1, 2023 پاسخ

  سلام جوجه های من لنگ لنگ می‌کنه و مدفوع آنها سبز رنگ است چکار کنم

   Admin فوریه 7, 2023 پاسخ

   غذا بهشون چی میدید ؟ چند سالشونه ؟ لانه شون کفش چیه ؟
   کف پاشونو چک کن ببین موردی میبینی

  ریحانی ژانویه 17, 2023 پاسخ

  سلام وقت شما بخیر من سعی کردم یه تخم مرغ رو داخل یه سطل کوچیک پلاستيکي به کمک چند تکه پارچه جایی درست کردم و تخم مرغ رو کاملا پوشانده گذاشتمش پشت بخاری و حرارت خیلی کمی پشت بخاری هست سطل رو اونجا قرار دادم و الان یکروز از اون میگذره آیا تا سه هفته بعد جوجه میشه؟؟

   Admin ژانویه 18, 2023 پاسخ

   !!
   بعید میدونم این اتفاق بیفته :))

    ریحانی ژانویه 26, 2023 پاسخ

    امکان داره که جوجه بشه؟
    من هر چند روز یکبار با چراغ قوه چک میکنم که آیا رگه ها مشاهده میشن یل نه ولی اثری از اونها نیست.

     Admin ژانویه 28, 2023 پاسخ

     فکر نمیکنم

  انیتا ژانویه 2, 2023 پاسخ

  سلام من سه تخم سینه سرخ دارم که تا الان که نگاش کردم دیدم رگ های زیادی در تخم من وجود دارد و من برای نگه داری از انها یک لامپ زیر لانه گذاشتم و یک سلیفن بالای لامپ به ارتفاع 2یا3 سانتی متر بهش دادم و یکپنبه به اندازه کافی روی سلیفن گذاشتم و یک نسفه روزی هست که دارد بهش گرمای ملایمی میخورد من به تخم ها که دست زدم کرم بودند نمی دانم چگونه بفهمم مردند یا زنده اند البته من ان سه تخم را دیروز ظهر اوردم روی یک لانه ی بود ولی تخم ها همچنان الان ان موقع گرم بودند

   chicken-m ژانویه 4, 2023 پاسخ

   سلام اون ها جوجه نمیشن نباید به لانه پرنده بیچاره دست میزدین

  شهرام دسامبر 13, 2022 پاسخ

  سلام خسته نباشید من با لامپ ۴۰ والت قدیم برای گرم کردن لونه استفاده میکنم لونه هم کوچیک ۲ دقیه بیشتر توی لونه باشه از گرما جوجه ها می میرند چه لامپی انتخاب کنم

   ch-admin دسامبر 14, 2022 پاسخ

   لامپ رو با فاصله بیشتری قرار بده و لانه بزرگتری رو انتخاب کن

  محسن نوامبر 28, 2022 پاسخ

  سلام خسته نباشید میگم خروس من از چشم راستش اب میده کمی یه هفته پیش جنگ کرده ولی به چشمش اسیب ندیده الان شب که می خواستم دون بهش بدم سرشو تکون می داد زیاد چشمش هم اب بود

   ch-admin نوامبر 29, 2022 پاسخ

   احتمالا بیماری عفونی یا سرما خوردگی باشه

  امیررضا نوامبر 26, 2022 پاسخ

  خیلی ممنون از راهنمایی شما🙏👌

  مرادی نوامبر 17, 2022 پاسخ

  سلام مرغ من دو تا جوجه هاش با فاصله یک روز در اومده ول هنوز چند از تحم مرغ اش جوجه نشده و نشسته روشون وون دوتا جوجه غذا نمی خورند یکی شون نمی تونه زیاد رو پاش وایسه آیا تخم مرغ های دیگه در میاند جوجه هاش تا کی وفت دارن

   ch-admin نوامبر 19, 2022 پاسخ

   حتما دان سوپر استارتر و همراه با اب ولرم به جوجه ها بده
   مکان شون هم گرم باشه تا تلف نشن

  مرادی نوامبر 17, 2022 پاسخ

  سلام مرغ من دو تا جوجه هاش با فاصله یک روز در اومده ول هنوز چند از تحم مرغ اش جوجه نشده و نشسته روشون وون دوتا جوجه غذا نمی خورند یکی شون نمی تونه زیاد رو پاش وایسه آیا تخم مرغ های دیگه در میاند جوجه هاش تا کی وفت دارن

   ch-admin نوامبر 24, 2022 پاسخ

   اگ به جوجه ها نمیرسه حتما برای جوجه ها اب و غذا بذار
   از دان مخصوص جوجه ها استفاده کن ، اسمش سوپر استارتر هستش
   حتما کف محل نگهداری جوجه ها رو از خاک اره یا پوشال نرم پر کن

  شیروانی نوامبر 8, 2022 پاسخ

  سلام خوب هستید من مرغم تازه جوجه کرده الان دوروزش محیط پایین سرد میشه جوجه دووسه روزه رو از مرغ جدا کنیم وجدا ازشون مراقبت کنیم؟؟

   ch-admin نوامبر 9, 2022 پاسخ

   نه پیش مرغ باشه
   محیط رو به کمک بخاری گرم کن

  امیر مهدی اکتبر 7, 2022 پاسخ

  سلام میخاهم یک جفت سبرایت(مرغ و خروس) بگیرم آیا سبرایت خودش تخم میکنه و رو تخم ها میخانه یا نه با ید موقع کرچ بشه تا بخا به

  علی سپتامبر 13, 2022 پاسخ

  سلام من از دستگاهم ۱دونه جوجه دراوردم امروز روز ۱ هست تو دستگاه صدا در نمی یاره ولی میارم بیرون صدا می کنه غذا هم نمی خوره به نظرتون چی کار کنم

   admin-r سپتامبر 14, 2022 پاسخ

   دمای محیطی که نگهداری میکنید باید 37 درجه باشه. دان استارتر جوجه تهیه کنید و یکی یا دو روز در میان به آبش 2-3 قطره مولتی ویتامین اضافه کنید

  محمد سپتامبر 8, 2022 پاسخ

  سلام و خسته نباشید
  از دیروز متوجه شدم یکی از جوجه های سه ماهه زیر بالش پوست بدنش با دم و بازدم پوست جمع و باد میکنه راه حلی داره ممنون میشم راهنمایی کنید

   admin-r سپتامبر 8, 2022 پاسخ

   به دامپزشک مراجعه کنید.

  امیر علی آگوست 26, 2022 پاسخ

  سلام من یک هفته میشه که دوتا بلدرچین یکی بلدرچین نر و دیگری بلدرچین ماده خریدم نمیدونم چرا تا حالا تخم نگذاشتن لطفا راهنمایی کنید جاشون خوبه دور از سرو صدا و حیوانی دیگره غذایی خوبی هم براشون میدم

   admin-r آگوست 27, 2022 پاسخ

   ممکنه به سن بلوغ نرسیدن. یه مدت بهشون زمان بدین

  عباس آگوست 26, 2022 پاسخ

  سلام اگه غذا و اب را برای همیشه کنارشون بذاریم بهشون اسب میرسونه

   admin-r آگوست 27, 2022 پاسخ

   صرفا آب و دون نیست باید محل زندگی شون تمیز باشه و آبشون عوض بشه خصوصا در تابستان که هوا گرمه. اگه تعدادشون زیاده واکسینه بشن .

  لیدا آگوست 21, 2022 پاسخ

  سلام میشه به من هم طریقه درست کردن ماشین چوچه کشی را نشان بدهید که در داخل کارتن وبا یک لامپ چه قسم میشود

   Admin آگوست 22, 2022 پاسخ

   سلام
   پست های موجود در بخش زیر رو بخونید :

   آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی

   حسان دسامبر 27, 2022 پاسخ

   سلام اگه به جوجه ها واکسن نزنیم مشکلی داره

  محمد آگوست 14, 2022 پاسخ

  سلام
  جوجه دوماهه های بنده دون قبلی خود که دون ترکیبی گندم و سویا و ذرت و... داشت رو درست حسابی نمی‌خوردند و اون تموم شد و الان دان سوپر استاتر که خریدم بازم همون جور هستند تنهایتا دو سه دونه میخورن
  چی کار کنم

   Admin آگوست 22, 2022 پاسخ

   سلام
   مولتی ویتامین براشون بخر بزار اشتهاشون باز بشه
   از داروخانه دامپزشکی بگیر

  محمد آگوست 13, 2022 پاسخ

  سلام و خسته نباشید
  جوجه های من دو ماهه هستند ولی اندازه جوجه یک ماهه هستند دان مرغ داری که ترکیبی از گندم و سویا و ذرت و ... هست میدادم از یک ماه پیش ولی تازگی ها خیلی هم میخوردند یک بار یکم دون انها رو با ماست قاطی کردم حسابی خوردند و امروز دون انها تموم شد پیلت سوپر استار خریدم بازم همون جورن و فقط دنبال علف و برگ درخت هستند چی کار کنم درست حسابی بخورن و بزرگ شن
  فقط یک مورد دیگر دو روز پیش نزدیک بود یکی از جوجه ها رو ببره توی دهنش بود رفتم دنبالش مجبور شد ولش کنه یه مدت تقریباً نصف روز غذا نمیخورد و الان میخوره کم مثل بقیه ولی نمیتونه جیک جیک کنه و بالهاش افتاده هست و از لونه اصلا بیرون نمی اید برای این یکی هم چاره ای هست خواهشا برای این دو مورد کمک کنید

   Admin آگوست 23, 2022 پاسخ

   سلام
   برای مورد اول باید پلت رو بریزی رو کاهو و پلت و سبزی اینا تا همراه اونا بخوره بره!
   با ماستم خوبه میخورن ، ماست پروبیوتیک هم براشون خوبه

   اونیکی رم بیار خونه چند روز تو خونه نگهداری کن خوب میشه
   ترسیده

  میکائیل آگوست 12, 2022 پاسخ

  سلام من سه تا جوجه بلدرچین دارم یه دونه زرد دوتا هم مشکی دارم یکی از مشکی ها با زرده خیلی میخوابه این دو تا جوجه ها مشکلی دارند یا طبیعی است؟

   Admin آگوست 22, 2022 پاسخ

   سلام
   فضلش رو بررسی کن ببین با بقیه فرق داره ؟

  محسن آگوست 8, 2022 پاسخ

  سلام تا چند روز باید نور لامپ باشه

   Admin آگوست 21, 2022 پاسخ

   سلام
   تا 45 روزگی حتما باید زیر لامپ مادر مصنوعی باشه

  امیر جولای 25, 2022 پاسخ

  سلام آیا دون سوپر استارتر یا استارتر برای مولد مناسبه؟؟

   chicken-m جولای 25, 2022 پاسخ

   سلام نه مولد باید دان تخم گذاری بخوره

  Hanie جولای 19, 2022 پاسخ

  سلام من یه جوجه دارم که حدوداً ۲۰ روزه شه اصلا رشد نکرده و پر هاش افتاده و مدفوعش هم خون هست

   chicken-m جولای 20, 2022 پاسخ

   سلام مدفوع خونی میتونه نشانه بیماری کوکسیدیوز باشه سریعا به دامپزشک یا دارو خانه دامپزشکی مراجعه کنید تا داروی مناسب تجویز بشه

  Zah جولای 17, 2022 پاسخ

  سلام من یه جوجه مرغ دارم که دیروز از تخم مرغ امده بیرون
  امروز رو پای خودش نمیتونه وایسته چشم ها رو باز نمیکنه غذا هم نمیخوره

   chicken-m جولای 17, 2022 پاسخ

   سلام براش مولتی ویتامین و دان استارتر تهیه کنید . شبها باید دمای محیط نگهداریش 32 درجه سانتیگراد باشه

  مهین حسن زاده جولای 5, 2022 پاسخ

  سلام یه جوجه مرغ و یه اردک کنار خیابون پیدا کردم جوجه مرغ خیلی کثیف پرهاش به هم چسبیده باید با چی بشورمش چشم جوجه اردکم داره بسته میشه روغن سیاه دانه اطراف چشم مالیدم آیا با قطره باکتی ماید خوب میشه روزی چند بار تو چشمش بریزم؟

   chicken-m جولای 6, 2022 پاسخ

   سلام دستمال نمدار روی پرهاش بکشید و به آرومی پرهارو تمیز کنید به هیچ عنوان پرنده رو نشورید
   پماد تتراسایکلین تهیه کنید و روی چشمش بزنید

   مهدی سپتامبر 19, 2022 پاسخ

   سلام چرا جوجه یک روزه انگشت های پاشو نمیتونه
   باز کنه ؟؟

    admin-r سپتامبر 20, 2022 پاسخ

    معمولا باعثش بستر نا مناسبه. کجا نگهداری میکنید ؟

  محمد سعید جولای 4, 2022 پاسخ

  سلام جوجه ما مدفوعش پشتش میچسبه با اب ولرم شستیم تا خودش کنده شده و چربش کردیم تا سه روز هم آبشونو روغنی و مولتی ویتامینی میکردیم اما مرد مقعدشم انگار باد کرده بود اما یکی دیگشونم همین مشکلو داره مقعدش باد کرده که فک کنم به خواطر خروس بودنشه برا جفت گیری اما میشه راه حل بگین چون سه تا جوجه هام به خواطر چسبیندن مدفوع مردن

   chicken-m جولای 5, 2022 پاسخ

   سلام نباید میشستینشون ! باید با یه دستمال نم دار خیلی آروم تمیزش میکردین
   یه قطره روغن زیتون بریزید توی دهنش

  بهار ژوئن 17, 2022 پاسخ

  سلام من یک جوجه رنگی دارم اون تنها است آن خیلی جیک جیک میکنه و وقتی میگیرم تو دستم آروم می شه
  بعد غذا شون چیه بعد ایا نیم دانه براش خوبه کرم نمی‌اندازد جنسیت‌: پسر نام: تندر

   chicken-m ژوئن 18, 2022 پاسخ

   سلام چون تنهاست و سردشه جیک جیک میکنه
   بالای کارتنش با فاصله 50 سانتی متری از جوجه یه لامپ رشته ای 50 وات نصب کنید تا گرم بشه
   مولتی ویتامین مخصوص طیور توی آبخوریش بریزید
   غذای استارتر براش تهیه کنید

   سارا جولای 3, 2022 پاسخ

   چون تنهاس جیک جیک میکنه

  رضا علوی ژوئن 15, 2022 پاسخ

  سلام
  حجم غذایی که جلوی جوجه‌های زیر یک هفته باید گذاشته بشه چقدره
  آیا دو بار تو شبانه روزه؟ یا اینکه ظرف مخصوصشونو پر کنم هر چقدر میخوان بخورن؟
  اگر حجم خاصی از غذا باید جلوشون بذارم بفرمایید چجوری باید محاسبه بشه؟

   chicken-m ژوئن 15, 2022 پاسخ

   سلام بهتره ظرف غذاشون پر باشه تا خودشون غذا بخورن . اینجوری نگران گرسنه موندنشون هم نیستید

  محسن ژوئن 10, 2022 پاسخ

  ببخشید این مولتی ویتامین باید چه وقتایی بهشون بدیم

   chicken-m ژوئن 12, 2022 پاسخ

   سلام همیشه بهشون میشه داد. یک هفته بدین و 10 روز استراحت بدین

    امین حسین ژوئن 13, 2022 پاسخ

    سلام چرا تو سایتتون سوال میکنم بعد حذف میشه انگار.😢

     chicken-m ژوئن 13, 2022 پاسخ

     سلام حذف نمیشه . وقتی ما پاسخ سوالتون رو میدیم میاد بالا . فقط یک بار سوالتون رو کامنت کنید نه چندین بار

      امین حسین ژوئن 15, 2022

      سلام من سه تا محلی می‌خوام بگیرم و یک رنگی آیا خود فروشنده بهشون آب و شکر رو داده یا من خودم باید بدم بهشون؟ لامپ رشته ای ۵۰ وات خوبه براشون چششون که اذیت نمیشه؟؟

      chicken-m ژوئن 15, 2022

      سلام آب و شکر ندین . به جاش از همون فروشنده یا داروخونه دامپزشکی غذای استارتر بگیرید و مولتی ویتامین
      این مولتی ویتامین رو بریزید توی آبشون طبق دستور هم زودتر بزرگ میشن هم تقویت میشن
      آره 50 وات خوبه . ازشون حدود نیم متر فاصله داشته باشه تا نسوزن . چشمشون هم اذیت نمیشه . دو هفته اول 24 ساعته روشن باشه

  حسین ژوئن 9, 2022 پاسخ

  سلام خسته نباشید
  12 تا تخم گذاشتم توی دسگاه حالا جوجه شدن
  یکیشون ک زودتر ب دنیا اومده ی روزم از تخم بیرون اومدش میگذره ولی هرچی میکنم ن اب میخوره ن غذا
  ولی وقتی ولش میکنم رو فرش میره برا خودش اشغال میخوره
  ب زوورم ک میخوام بهش غذا بدم نمیخوره

   chicken-m ژوئن 12, 2022 پاسخ

   سلام توی ظرف دان خوری قرمز رنگ براش غذای استارتر بریزید با نوک انگشتتون بزنید به ظرف
   آب هم براش توی آبخوری قرمز بریزید با چند قطره مولتی ویتامین مخصوص طیور مخلوط کنید

  حسین زارع بیدکی ژوئن 8, 2022 پاسخ

  11 تا جوجه دارم یکی از جوجه هام امروز هفت روزش شد اما همش میخواد بره زیر مادرش مادرشم یه جا نمیشینه خیلییی ضعیفه یه گوشه وایستاده و نه آب میخوره نه غذا فقط تا مادره میشینه میره زیرش مادرشم اکثرا همش در حال راه رفتنه مولتی ویتامین سه روز پشت سر هم دادم اما میترسم بازم بدم سوال اول اینکه آیا میتونم واکسن هفت روزگیشو بهش بزنم سوال بعدی ایا جوجه رو جدا کنم؟ و سوال اخر ایا پشت سر هم مپلتی ویتامینشون بدم بدتر میشن یا نه شانسمو امتحان کنم؟

   chicken-m ژوئن 11, 2022 پاسخ

   سلام مولتی ویتامین اگه به مقداری که روی جلدش نوشته بدین مشکلی نداره . براش غذای استارتر تهیه کنید .
   مرغ رو تقویت کنید با مولتی ویتامین و کلسیم
   سه قطره سرکه سیب طبیعی بریزید توی آب خوری تا مرغ اشتهاش برگرده

  علی ژوئن 7, 2022 پاسخ

  مولتی ویتامین از دارو خانه دامپزشکی گرفتم گفتن هر لیتر یک سی سی اما رنگ آب زرد نمیشه تو یه ویدیو دیدم رنگ آب مولتی ویتامینشون کامل زرد بود به نظرتون باید بیشتر مولتی ویتامین با آب قاطی کنم؟

   chicken-m ژوئن 8, 2022 پاسخ

   طبق دستور روی جلد دارو یا دکتر داروخونه عمل کنید

  رضا ژوئن 6, 2022 پاسخ

  سلام من یه تعداد جوجه دارم اما همش همدیگه رو نوک میگیرن.امروز یکیشون انقد پای یه جوجه رو نوک زد ک از حال رفت.جداش کردم نگهداری کردم ازش تا خوب شد.
  چیکار کنم همو نوک نزنن؟

   chicken-m ژوئن 7, 2022 پاسخ

   سلام
   غذاشون چیه ؟
   یه توضیح کامل از محل نگهداریشون بدین
   این مقاله رو بخونید
   هم خواری در مرغ ها

  محمد سعید ژوئن 5, 2022 پاسخ

  سلام من همونی هستم که گفتم چهار تا جوجمو گربه خورد امروز برا اینکه این عذاب وجدان ازمون بیرون بره دو تا جوجه از بیرون خریدم و گذاشتیم کنار مرغ گرچ مرغ گرج هر دو تاشونو خیلی بد زد بلندشون میکرد میزدشون زمین جوجه ها واقعا شبیهن نمیدونم چرا این واکنشو نشون میده اخرش جداشون کردیم چون به قصد کشت میزد جالبه منو نمیزنه گربه هم رو نمیزنه زورش به این جوجه رسیده جوجه بدبخت هم سریع فرار میکنه پشتم قایم میشه چیکار کنم برن زیر مرغ کرچ بخوابن و بهشون عادت کنن؟ خواهشا بگین دلم براشون کباب شد

   chicken-m ژوئن 6, 2022 پاسخ

   سلام جوجه ها رو جدا کنید
   هیچ راهی نداره که عادت کنه مرغ از بوی جوجه متوجه میشه که جوجه خودش نیست

    عباس اکتبر 10, 2022 پاسخ

    اگه شب تو تاریکی میذاشتی بهتر بود..من اینکارو کردم جواب گرفتم

  محمد سعید ژوئن 5, 2022 پاسخ

  12 تا جوجه داشتم گربه بد اومد اومده بود تور قفس رو پاره کرد و چهارتاشونو خورد 😭😭😭 حالا همشونو گذاشتم تو زیر زمین اونا روزا تاریک تاریک نیست یه خورده نور از بالا میاد اما نور مستقیم نیست از پنجره مشجر رد میشه آیا کافیه نور یا حتمی باید رو حیاط باشن حیاط امنیت نداره

   chicken-m ژوئن 6, 2022 پاسخ

   سلام . برای نور میتونید براشون لامپ رشته ای بالای قفسشون نصب کنید
   تهویه زیر زمین باید مناسب باشه

  علی رضا ژوئن 3, 2022 پاسخ

  سلام دقیقا از روز چندم شروع به دادن مولتی ویتامین کنم به جوجه ها الان یه روزشونه و جوجه ها از زیر مرغ کرچ بیرون اومدن

   chicken-m ژوئن 6, 2022 پاسخ

   سلام از روز اول باید مولتی ویتامین بخورن
   توی آبشون بریزید

  امیر ژوئن 2, 2022 پاسخ

  سلام من دوتا جوجه رنگی دارم حدود 4 یا 5 روزه است برای غذا بهش چی بدم

   chicken-m ژوئن 6, 2022 پاسخ

   سلام مقاله رو بخونید

  amir hoseyn ژوئن 2, 2022 پاسخ

  سلام من دوتا جوجه دارم فکر کنم یک هفته ای باشه برای غذاش چی بهش بدم

   chicken-m ژوئن 6, 2022 پاسخ

   سلام مقاله رو بخونید

  آرین ژوئن 1, 2022 پاسخ

  سلام ببخشید جوجه خریدم یکی جاش سرد بود مرد حالا یکی دارم غذاش تموم شدن غذاش دونه مرغی هست الان نداره باید چی بهش بدم؟

   chicken-m ژوئن 2, 2022 پاسخ

   سلام بالای سرش لامپ رشته ای نصب کنید تا تلف نشه
   باید براش دون استارتر یا بلغور ذرت تهیه کنید
   برنج رو هم میتونید آب پز کنید خیلی کم بهش بدین مقاله رو کامل بخونید

  باران ژوئن 1, 2022 پاسخ

  سلام من یک جوجه دارم نمیدونم چند روزه شه رنگش زرده و تو کارتونه در کارتون بازه و تو خونه هست وقتی میپره بیاد بیرون میاد ولی چند دقیقه که راه میره می ایسته و چشم هاش را انگار بسته مولتی ویتامین نمیخواهم بهش بدم بهش خورده شده های نون را کوچک کردم و میدم نمیتونه هنوز برنج بخوره ولی وقتی مورچه میبینه بدو بدو میره بخوره چیکارش کنم هی می ایسته جیک جیک میکنه ولی چشمش انگار بستس

   chicken-m ژوئن 1, 2022 پاسخ

   سلام چرا نمیخواین مولتی ویتامین بهش بدین ؟؟؟ اون پرنده نیاز داره مولتی ویتامین بخوره ضعیف شده و ممکنه تلف بشه
   غذاش هم خوب نیست براش غذای استارتر یا سوپر استارتر جوجه بخرید
   بالای کارتنش لامپ رشته ای 50 ولت نصب کنید سردشه

    باران ژوئن 2, 2022 پاسخ

    آخه به هر جوجه ای که خریدم مولتی ویتامین مخصوص را گرفت خورده و مرده برای هم آب و شکر میکنم که خیلی هم عالی آهان و غذای که گفتید را خریدم میخوره و سردش فکر نکنم باشه چون تو خونه هست خونه هم گرمه

     chicken-m ژوئن 6, 2022 پاسخ

     انرژی پلاس براش بگیرید به تقویتش کمک میکنه
     دما باید 30 تا 32 درجه باشه
     زیر پاشم پوشال یا کاه بریزید تا پاهاشم آسیب نبینه

   بهار ژوئن 17, 2022 پاسخ

   باران جان پسر یا دختر

  فاطمه می 30, 2022 پاسخ

  سلام غذای جوجه به جز دون چی هستش؟؟

   chicken-m می 30, 2022 پاسخ

   سلام مقاله رو کامل بخونید

  شایان کریمی می 26, 2022 پاسخ

  سلام برای نشانه گذاری جوجه میشه ازحنا یه زره روی سرشون بزنی مشکلی نیس؟؟

   chicken-m می 26, 2022 پاسخ

   سلام بله مشکلی نداره

  سارا زارع می 24, 2022 پاسخ

  سلام میشه برای جوجه دو روزه استارتر داد

   chicken-m می 24, 2022 پاسخ

   سلام بله

  شافع می 22, 2022 پاسخ

  سلام و درود بر شما، من ۳ روزه ۲۱ عدد جوجه حدودا ۲ ماهه خریدم ، از اینکه واکسن زده باشن یا نه خبری ندارم ولی من تا الان بهشون گندم دادم ، امروز هم به گندمشون دانه مرغی اضافه کردم ، محل نگهداریشون هم کاه گندم هست که داخلش چینه میکنن میشه گفت سرحال هستن ، آیا لازم هست من براشون مکمل یا مولتی ویتامین بخرم؟ و اینکه من هفته هفته بهشون سر نمیزنم نور کمی هم به جاشون میخوره مشکلی که نیست؟

   chicken-m می 23, 2022 پاسخ

   سلام براشون مولتی ویتامین بگیرید تا رشدشون بهتر بشه
   اینکه بهشون نور نمیخوره باعث مریضیشون و نرمی استخوان میشه
   در ضمن بعد که به بلوغ برسن تخم نمیذارن پس بهتره جاشون رو تغییر بدین
   اینجوری دارید بهشون اسیب میزنید باید 12 تا 14 ساعت بهشون نور بخوره

  حمید می 17, 2022 پاسخ

  آیا واسه جوجه مرغ یا کبک میشه از پودر سرلاک استارتر که مال طوطی سانان هست به صورت پودر و با آب قاطی نشه استفاده کرد؟ فقط سوال هست و ذهنمو مشغول کرده

   chicken-m می 18, 2022 پاسخ

   فکر نمیکنم موردی داشته باشه به طور دقیق اطلاع ندارم

  حدیث می 12, 2022 پاسخ

  سلام من یک جوجه۱روزه دارم شبا نمیتونم بخوابونمش چون تنها است همش جیک جیک میکنه باید همش بگیرمش تو دستم تا بخوابه اگر هم تنهاش بگزارم منو صدا میکنه لطفا کمکم کنید😢😢

   chicken-admin می 14, 2022 پاسخ

   سلام
   یه قوطی درس کن
   توش یه لامپ رشته ای بزار 50 وات مثلا
   فاصله لامپ از کف کارتن 30 سانت باشه
   پرنده رو بزار تو اون

  حجت می 5, 2022 پاسخ

  سلام من یه جوجه دارم که از وقتی هچ شده تا الان که دوروزش چیزی نخورده نمیتونه به خوبی رو پاش وایسته کوچک تر از بقیه جوجه هاست چکار کنم غذا بخوره بتونه رد پاش وایسته

   chicken-admin می 7, 2022 پاسخ

   سلام
   بهش مولتی ویتامین انرژی پلاس بده ، از داروخانه دامپزشکی باید بخری
   میتونی اب و شکر هم بدی ولی بالایی تاثیرش چند ده برابره

  پوراسماعیلی می 2, 2022 پاسخ

  سلام. من ۹۶ تا تخم مرغ تو دستگاه گذاشتم ۶۰ تا جوجه ازتخم بیرون اومدن. بنظر شما مشکل از تخم بوده یا نحوه رسیدگی و دستگاه ما.
  سپاسگزارم

   chicken-admin می 5, 2022 پاسخ

   سلام
   توضیحی در مورد تخم ها ، دمای محیط ، شرایط باز و بسته کردن دستگاه ، نوع دستگاه ، اینکه تخم ها اصلا نطفه داشتن یا جوجه توش مرده و ... اصلا ندادی ! اینجوری که نمیشه نظری داد

  حامد احمدی آوریل 29, 2022 پاسخ

  سلام تعدادی جوجه 50 روزه دارم روزانه یک وعده مخلوط نان و سبوس گندم و اخیرا یک وعده نیز برنج پخته هم بهشون میدادم ، از دیروز اسهالی شدن بی زحمت درمانش چیه..

   chicken-admin آوریل 30, 2022 پاسخ

   سلام
   تغذیه نامناسبه
   بهتره ببری پیش دامپزشک دلیل اسهال مشخص بشه
   ممکنه بیماری ویروسی باشه و هم اینکه ممکنه از بهداشت محیط باشه بدون بررسی قابل تشخیص نیست

  Omid آوریل 28, 2022 پاسخ

  سلام من ۶ تخم مرغ را تو دستگاه گذاشتم و 5تا در آمد ۳ تا خوب و سر حال هستند. یکی تقریبا سرحال و یکی خیلی بی‌حال و کوچیک انگار همش میخواد بخوابه و هیچی نمیخوره باید چیکار کنم

   chicken-admin آوریل 30, 2022 پاسخ

   سلام
   اونی که سرحال نیس براش از داروخانه دامپزشکی انرژی پلاس بخر
   اب و شکر قاطی هم میشه داد ولی انرژی پلاس خیلی بهتره براش
   محیط نگهداری تا 1 هفته دما بالای 34 درجه

  شاهین شهرامی آوریل 3, 2022 پاسخ

  سلام خونه ما اپارتمانه یکی از جوجه های من فضله به پشتش چسبیده بود و کمی متورم شده بود که تمیزش کردم و کمی با روغن زیتون چربش کردم وکمی مریض بود چند روز کمی بی حاله بود ولی غذا میخورد ولی از امروز انگار غذا نمیخوره و مریضیش کاملا معلومه ، رو پاهاش بزور می استه چیکار کنم بدتر نشه اخه دو تا جوجه دیگه ام هفته پیش مریض شدن و مردن

  راستی غذاشون رو خود پرنده فروش داد به نظر ذرت پودر شده است ، تو خونه تو قفس جاشون خوبه سرد نیست ،

  امروز غروب خیلی کم مولتی ویتامین بچه شیرخواره و زرده تخم مرغ دادم ، غذا چه خمیر یا خشک به زور هم میدم ۹۰درصدش رو نمیخوره

   chicken-admin آوریل 4, 2022 پاسخ

   سلام
   باید به دامپزشک مراجعه کنی
   ممکنه به دلیل بیماری ویروسی باشه که پرنده از مادرش میگیره
   ممکن هم هست که به دلیل فشار زیاد در مرحله تشخیص جنسیت این اتفاق رخ داده باشه
   در کل ، تمیز کردن مکرر ظرف غذا ، کاهش استفاده از سبزی جات و ... مفید هست ولی برای درمان باید دامپزشک دارو بده

   ستم دیده آوریل 11, 2022 پاسخ

   داداش زرده تخم مرغ که نده سفیده پخته شده بده بعدش نزار تو سرما بمونن سعی کن استارتر بدی پودر گندم هم ندی

  متین مارس 20, 2022 پاسخ

  سلام
  من ۲۰ تا جوجه داشتم همه شون بعد چند روز بال هاشون پایین میومد و روزی دو تا یا سه تا تلف شدن تا همه شون رو از دست دادم ، الان دوباره ۲۰ تا دارم یک روزه ، نمیدونم چکار کنم که دوباره بیمار نشن

  روز اول آب شکر دادم بعد اون هم پیش دان ، یعنی جیره غذایی شون رو بد دادم یا بیماری خاصی گرفتن؟؟؟

   chicken-admin مارس 26, 2022 پاسخ

   سلام
   جیره مشکلی نداره تا اینجا
   محیط باید دارای لامپ مادر مصنوعی باشه و همینطور مشخص بشه اصلا قبلی ها که مردن چرا مردن ! باید بررسی میکردی و همینجوری بیخیال نمیشدی ! الان هیچ نشانه ای از قبلی ها که تلف شدن نیست ! اینکه بالشون میاد پایین نشانه ی همه ی بیماریهاست !

  آرین مارس 18, 2022 پاسخ

  سلام خسته نباشید مخلوط ذرت و گندم برای جوجه ها مناسبه و نیازهاشونو برطرف میکنه؟برای تامین کلسیم میشه از پودر پوسته تخم مرغ استفاده کرد؟

   chicken-admin مارس 26, 2022 پاسخ

   سلام
   توضیحات کافی داخل پست موجوده

    حسین آوریل 16, 2022 پاسخ

    سلام من دستگاه جوجه کشی درست کردم ولی دم پایین وبالا می شد ایا تخمها جوجه می شود؟

     chicken-admin آوریل 17, 2022 پاسخ

     سلام
     اگه نوسان خیلی زیاد بوده باشه خیر جوجه نمیشن یا درصد کمی جوجه میشن

  محمد علی مارس 14, 2022 پاسخ

  سلام من یک جوجه یکروزه دارم و دونه مخصوص میدم براش ولی نمیخوره دلیل را میشه بگید الا یک روز ۸ ساعتش است

   chicken-admin مارس 14, 2022 پاسخ

   سلام
   سرش رو بکن تو دانه تا متوجه بشه
   اگه نخورد بهش مولتی وتامین مخصوص طیور بده

   ستم دیده آوریل 11, 2022 پاسخ

   داداش تا ۲۴ ساعت هیچی نده بهشون بعدش خودشون راه میوفتن فقط آب شکر بده

  محمد علی مارس 14, 2022 پاسخ

  سلام من یک جوجه مرغ یک روزه دارم والان هیچی نمیخورد دون مخصوص را میریزم براش نمیخوره

   chicken-admin مارس 14, 2022 پاسخ

   سلام
   محیطش رو گرم کن
   مولتی ویتامین مخصوص طیور بده

  Mesh مارس 10, 2022 پاسخ

  شیر و خمیر نان برای جوجه های کوچک مناسبه؟؟؟

   chicken-admin مارس 12, 2022 پاسخ

   خیر

  یوسف احمدی مارس 3, 2022 پاسخ

  نان براشون بده یا مواد غذاییش کامل نیست؟
  ارزن چی بدم؟

   chicken-admin مارس 6, 2022 پاسخ

   نان کافی نیست مواد غذاییش
   برای جوجه باید استارتر گرفت
   ارزن ؟! استارتر از پرنده فروش بگیر

  یوسف احمدی مارس 2, 2022 پاسخ

  سلام من ۵ تا جوجه دارم هر روز بهشون نرمه نون میدن ولی امروز بابام میگن نون براشون خوب نیست چیکار کنم دیگه بهشون ندم؟ من نمیدونم چی بهشون بدم میشه یه راهنمایی کنید

   chicken-admin مارس 3, 2022 پاسخ

   سلام
   نه نده
   نون که نمیتونه همه ی نیازهاشون رو رفع کنه
   داخل پست نوشتیم چی خوبه

  راحیل فوریه 28, 2022 پاسخ

  سلام جوجه رنگی فکر کنم یک هفته نشده اوردم خونه چجوری بهش غذا بدم

   chicken-admin مارس 1, 2022 پاسخ

   توضیح داخل متن هست

  محمد فوریه 27, 2022 پاسخ

  سلام من جوجه 1 روزه دارم وهی غذا و اب میخوره زیاد بخوره براش بد نیست ? والا من نمیدونم

   chicken-admin فوریه 28, 2022 پاسخ

   سلام
   جیره مخصوص استارتر براش بگیر

  امیر فوریه 26, 2022 پاسخ

  سلام خسته نباشید یک جوجه من به دنیا اومد پاس خشک شده بود فکر کنم به نظرتون شکسته پاس
  یک جوجه هم دارم فلج بهش چی بدم و بقیه جوجه ها سالم هستن بهشون چی بدم قوی تر بشن

   chicken-admin فوریه 27, 2022 پاسخ

   سلام
   قابل تشخیص نیست باید معاینه بشه
   اینایی که گفتی به امکان زیاد نطفشون ضعیف بوده
   مولتی ویتامین مخصوص ططیور بده بهشون

  فاطیما فوریه 20, 2022 پاسخ

  سلام من تازه میخوام جوجه بگیرم میشه به من بگید چطور باید از اونا مراقبت کنم؟?

   chicken-admin فوریه 20, 2022 پاسخ

   سلام
   در مورد تغذیش که همین پست گفتیم
   محیطش هم گرم باشه حتما ، تا ماه اول باید دما بالاتر از 30 درجه باشه
   باید واکسن بگیرن
   باید مولتی ویتامین بگیرن
   سرچ کنی تو سایت موارد مختلفی براش نوشتیم

    فراهانی مارس 19, 2022 پاسخ

    اسم واکسن لطفا بگین و پاششی بدم یا تزریقی. و اگر واکسن نزنم چه اتفاقی می افتد. چون محیط جوجه ها گرم و دما حدود 34 درجه گزاشتم

     chicken-admin مارس 26, 2022 پاسخ

     واکسن و برنامه تزریق رو باید حضوری از دامپزشک بگیرید
     واکسن ارتباطی به گرما نداره ، بیماری ویروسی در دمای 50 درجه هم میتونه منتقل بشه !!!

  محمد طاها دهنوی فوریه 12, 2022 پاسخ

  سلام چون من ب اینگلیسی نوشته بود ک تو روز بار تخم ها بچرخن الان من بااون فیلم برم جلو یا با حرف شما برم جلو یعنی هر ۶ساعت بچرخن

   chicken-admin فوریه 13, 2022 پاسخ

   سلام
   تصمیمش با خودته ولی من پیشنهاد میدم کم کم هر 6 ساعت بچرخونی ، بهتره 4 یا 5 ساعت یکبار باشه
   و توجه کن یه جوری نباشه که یبار شب ساعت 12 بچرخونی بعدی رو فرداش ظهر 12 بچرخونی و بعد دوباره بکنی 6 ساعت یکبار !

   دقیق باشه ، فاصله و اختلاف حداکثر یه ساعت ، 12 شب ، 6 صبح ، 12 ظهر ، 6 عصر ، 12 شب
   اینجوری (بازم میگم که 4 یا 5 ساعت بهتر از 6 ساعته ریسکش کمتره)

    محمد طاها دهنوی فوریه 13, 2022 پاسخ

    باشه پس هر ۵ساعت یکبا ر میچرخونم خیلی ممنون ک راهنما ییم کردین پس الان من ساعت ۲چرخوندم میتونم باز ساعت ۷بچرخونم

     chicken-admin فوریه 14, 2022 پاسخ

     بله
     بسیار هم عالی

  محمد طاها دهنوی فوریه 11, 2022 پاسخ

  سلام من یک ۶تا تخم.مرغ رو داخل کاتن با لامپ گذاشتم.و الان ۴روز هست ک گذشته من داخل کاتن رو ورق الو مینیم کشیدم و من هر ۸ساعت یکبار تخم هارو میچرخونم تو ی فیلم دیدم ک هر ۸ساعت میچرخوند چون و همین کارو تا اخر کرد جوجه ها باز شدند من از رویهمون فیلم.برم.جلو باز میشن تخم ها

   chicken-admin فوریه 12, 2022 پاسخ

   سلام
   خوب با همون فیلم در ارتباط باش :دی
   8 زیاده ، باید 4 تا 6 ساعت یبار بچرخه

  حسین فوریه 11, 2022 پاسخ

  سلام جوجه های من 3 روزه در اومدن اما پودر ذرت یا گندم یا هرچیز دیگه ای نمیخورن چیکار کنم
  فقط زده تخم مرغ و آب میخورن
  غذایی هست که بهش علاقه داشته باشن
  نمیدونم چرا اما غذای کوچیک نمیخورن هرچی بزرگ پیدا میکنن نوک میزنن
  مثلا ذرت خرد شده میخواهن اما چون بزرگه نمیتونن بخورن
  ممنون میشم راهنمایی کنید

   chicken-admin فوریه 12, 2022 پاسخ

   سلام
   جیره استارتر بگیر براشون ، بار اول نوکشون رو بکن تو جیره تا متوجه بشه چیه
   بعدا میخوره خودش

  امین فوریه 6, 2022 پاسخ

  سلام من 7 تا تخم مرغ توی کارتن با لامپ گذاشتم. پایان روز نوزدهم صدای جوجه شنیدم و دیدم یکی از تخمها سوراخ شده. از اون لحظه تا الان حدود 14 ساعت گذشته و فقط صدای جوجه میاد و سوراخ بزرگتر نشده.ولی حرکت کردنش رو از سوراخ میبینم.
  آیا لازم هست که با شکستن پوسته به جوجه کمک کنم بیاد بیرون؟

   chicken-admin فوریه 7, 2022 پاسخ

   سلام یکم قسمت سر تخم رو باز کن با دستت (فقط قسمت سر تخم که سرش یکم بیاد بیرون) و دیگه کمکی نکن بهش چون ممکنه چسپندگی داشته باشه و کمک کنی اسیب جدی ببینه
   رطوبت رو هم ببر بالا حتما ، به امکان زیاد رطوبت کم هست

  مهدی ژانویه 30, 2022 پاسخ

  سلام ما جوجه کشی کردیم یکیشون فلج دنیا اومده دوره درمانش سه روز هست اما نمیدونم روزی باید چقدر غذای مخصوص بهش بدم میشه بگی چقدر ؟ (ترازو داریم)

   نویسنده سایت ژانویه 30, 2022 پاسخ

   سلام، دقیق نمیشه گفت جوجه چقدر غذا میخوره ولی در روزهای اول در طول روز همیشه باید غذا در دسترسش باشه. کم کم تو دانخوریش بریز تا مقدارش دست بیاد.

  sepehr ژانویه 25, 2022 پاسخ

  سلام
  من دوتا جوجه‌ی محلی سه روزه دارم
  بردمشون دامپزشکی براشون واکسن زد
  تغذیه (جیره استارتر) وجاشون هم خوبه ولی خیلی بیحال هستن
  میشه. بگین چکار کنم

   نویسنده سایت ژانویه 26, 2022 پاسخ

   سلام، احتمالا به خاطر استرس واکسن هست یکم بگذره خوب میشن. ایا دامپزشک چیزی نگفت برای بعد واکسن زدن؟

    sepehr ژانویه 26, 2022 پاسخ

    ممنون
    نه چیزی نگفت

     نویسنده سایت ژانویه 26, 2022 پاسخ

     هنوز بهتر نشدن؟

      sepehr ژانویه 26, 2022

      چرا بهتر شدن ولی بازم یکیشون یکم بی‌حاله

      نویسنده سایت ژانویه 27, 2022

      همون استرس و عوارض واکسنه. کاریش نمیشه کرد. برای تقویتشون مولتی الکترولیت بگیر تو آبخوریشون حل کن.

  علی ژانویه 9, 2022 پاسخ

  ببخشید من یه جوجه دارم سه روزه شه میاد بیرون بدو بدو میکنه ولی تا میزارمش توی جاش بی حال میشه غذا هم درست نمی خوره و چینه دونش خالیه مشکل چیه و راه ها درمان فضله اش هم اوایل بی رنگ و ابکی بود اما الان سبز و ابکی هستش

   نویسنده سایت ژانویه 10, 2022 پاسخ

   جوجه 3 روزه باید جاش خیلی گرم باشه و با دان پودری تغذیه بشه (پودر گندم نباید تا 10 روزگی بخوره). اگه مولتی ویتامین قطره ای داری 3-4 قطره تو آبخوریش بریز تا بخوره. غذا هم اگه دان مخصوص نمیتونی بخری تخم مرغ آبز له کن بهش بده پودر سویا و پودر ذرت بخر قاطی کن بهش بده.

  محمد جمالی دسامبر 19, 2021 پاسخ

  سلام دو تا مرغ مادر و بچه بودن که هر دو با هم کرچ شدند و در برگهای خشک و جای گرمی روی ۵ تخمی که گذاشته بودند هر دو با همکاری هم مثل کبوتر نرو ماده جابجا میشدند و باهم میخابیدن بدونه دخالت من من چون روندطبیعی را خودشان طی کرده بودند و جوجهاشون داره در میاد کاری بهشون نداشتم ممکنه خودشون مثل پرندگان تغذیشونم مهیا کنند از خوراکهائ که اطرافشونه یا نه۰۰۰۰سبزیجات و ارزن و ذرت دائم جلوشون هست ممنونم ۰۰۰چون روند بدونه دخالت من بوده دوست داشتم مثل پرندها امتهان کنم۰????

   chicken-admin دسامبر 21, 2021 پاسخ

   سلام
   مرغ ؟! مگه اطرافش چی هست ؟! پرنده ها پر میزنن میرن جاهای مختلف ولی مرغ چطوری میخواد تامین کنه نیازشو !؟
   باز خوبه این مواردی که بهشون دادی ، بهتره جیره مخصوص بدی به جای گندم برای بدنشون بهتره
   مولتی ویتامین مخصوص طیور هم گاها بده بهشون
   در کل روندی که داشتن خوب بوده و شما هم خوب موارد رو براشون مهیا کردید و ان شالله جوجه ها هم بزودی درمیان

  اسماعیل دسامبر 5, 2021 پاسخ

  سلام.ببخشید هرده تا تخم ها جوجه شدن زیر مرغی هستن.مادرشون همراهشون هست باید کی امپول هاشونو بزنم بعدشم هی هرروز تو حیاط ویلشون میکنم البته توی هوای گرم.دوباره جمعشون میکنم همین کی ای می گیرمشون مشکل داره خواهشن راهنمایی کنید ویتامین از چند روز ب بعد بهشون بدم

   chicken-admin دسامبر 7, 2021 پاسخ

   سلام
   واکسن رو باید از دامپزشک محلی برنامه ی مخصوص بگیری
   ویتامین هم مولتی ویتامین + الکترولیت از داروخانه دامپزشکی بخر و بهشون بده
   محیط نگهداریشون حتما گرم گرم باشه بخصوص شب ها

  حمید دسامبر 5, 2021 پاسخ

  سلام
  من جوجه دارم ه هفته نمیشه از تخم اومده بیرون مرغ هستش ایستاده خوابش میبره طبیعیه غذا خوب میخوره مولتی ویتامین هم بهش میدم طبیعیه خوابش؟؟؟

   chicken-admin دسامبر 7, 2021 پاسخ

   سلام
   نه طبیعی نیست
   محیطش رو گرم کن ، بیشتر از 30 درجه
   مولتی ویتامین حتما مخصوص طیور باشه و مقدار کمی بهش داده باشه تا اوردوز نکنه !
   غذا هم بهش جیره استارتر بده

    ساحل جولای 3, 2022 پاسخ

    سلام من واسه جوجم همه چی فراهم کردم براش غذا و اب میذارم خیلی اب میخوره و بلندش میکنم کلی اب از دهنش میریزه بیرون چیکار کنم ؟

     chicken-m جولای 4, 2022 پاسخ

     سلام چه غذایی بهش میدین ؟ زیادی نباید بهش دست بزنید ممکنه با گرفتنش به پیش معدش فشار بیاد
     فضلش چه جوریه ؟ کجا ازش نگهداری میکنید ؟

      آرتا جولای 22, 2022

      سلام من دوتا جوجه ماشینی یک ماهه دارم که دیروز گوشت مرغ وآشغال های مرغ خوردن امروز شکمش سفت چیزی نمی خوره چیکارش کنم یغنی مریض

      chicken-m جولای 23, 2022

      سلام نباید بهشون این غذاهارو بدین . فقط دان مخصوص و سبزیجات میتونن بخورن . 5 قطره سرکه سیب طبیعی توی یک لیوان اب حل کنید با قطره چکان بدین بهشون

  امیرتیام دسامبر 4, 2021 پاسخ

  سلام عرض ادب
  من جوجه دارم ۱ هفته ایی میتونم بهش پیلت خیص کنم بدم استارتر هم میدم پیلیت خیص هم میتونم کنار غذاش بزارم

   chicken-admin دسامبر 7, 2021 پاسخ

   سلام
   همون استارتر براش کافیه
   پلت براش انرژی زیادی میاره و به دلیل فرمولهای خاصی از مواد که داره ممکنه نتونه هضمش کنه
   فقط استارتر بده با مولتی ویتامین مخصوص
   1 ماه رو که رد کرد پلتم میتونی بدی

  امیررضا دسامبر 3, 2021 پاسخ

  سلام خسته نباشید
  من جوجه ۵ روزه دارم خیلی دوست داره بیاد بیرون دنبال یه راهی میگرده بیاد بیرون ولی نمیتونه من میارم بیرون جیگ جیگ میکنه آیا تنها هستش اینجوری میکنه؟
  یه سوال دیگه میتونم بهش گندم خورد شده بدم؟؟

   chicken-admin دسامبر 4, 2021 پاسخ

   سلام طبیعیه خوب نمیخواد تنها باشه
   نه، گندم نده نمیتونه هضم کنه، براش از پرنده فروش غذای استارتر بگیر
   مولتی ویتامین هم بهش بده

  رضا نوامبر 30, 2021 پاسخ

  نه فقط همین مشکل داره فضله هس جیره استارتر هم میخوره آها پس معمولی میشه دیگه چون ۲ روزه هس ممنون از پاسخگویی سریعتون

  رضا نوامبر 30, 2021 پاسخ

  سلام و عرض ادب
  ببخشید من یه جوجه دارم ۲روزه از توی فضله اون یکم کف میاد بیرون و با فضله معمولی سبز و سفید مشکلی داره آیا؟؟

   chicken-admin نوامبر 30, 2021 پاسخ

   سلام
   جز این مشکلی نداره ؟ چون تازه متولد شده نمیشه زیاد رو این مورد دقت کرد ، محیط زندگیش گرم گرم باشه حتما از لامپ استفاده کن ، تغذیش هم از امروز بده ، جیره استارتر بهترین تغذیه هست

  نام نوامبر 30, 2021 پاسخ

  سلام . میشه به جوجه هشت روزه برنج پخته شده داد؟

   chicken-admin نوامبر 30, 2021 پاسخ

   سلام
   بهتره به جوجه یا حتی پرنده ی بالغ اینجور چیزا ندی
   برای رشد مناسب بهره جیره مخصوص استارتر دریافت کنه
   مقدار کمی برنج مشکلی ایجاد نمیکنه ولی مصرف دائمی میتونه مشکل ساز بشه

  امیر نوامبر 29, 2021 پاسخ

  سلام و خسته نباشید ❤
  خیلی ببخشید یه سوال داشتم جوجه من یک روزه هست و می‌خوابه خواب خوبه براش دیگه غذا خوب میخوره ولی آب نمیتونه بخوره باید خودم بهش بدم میشه بگین چیکار کنم تا بهتر رشد کنن الانم توی یه جایی هستن با دمای گرف زیرشونم پارچه کنار لامپ هم میرن گرم میشن راهنمایی کنین چیکار کنم تا بهتر رشد کنن و تلف نشن متشکرم❣

   chicken-admin نوامبر 30, 2021 پاسخ

   سلام
   تغذیه باید جیره استارتر باشه
   باید هفته ای مولتی ویتامین مخصوص طیور دریافت کنن
   باید واکسن هاشون به موقع زده بشه
   این موارد رعایت بشه رشدشون خوب خواهد بود

  ماهورا نوامبر 27, 2021 پاسخ

  سلام.تخم جوجه مینیاتوری گذاشتیم زیرپای کبوتر.الان سه روزه دنیا اومدن.روزاول شب یه کم آب وشکردادمشون.ولی دوروزه غذانمیخورن غذاشون خورده نون خیس شدس

   chicken-admin نوامبر 28, 2021 پاسخ

   سلام
   نون خیس شده مگه غذاس ؟ براشون جیره مخصوص از پرنده فروش بخر تا نمردن
   مولتی ویتامین مخصوص طیور هم بخر

    ساران جیلی لو جولای 3, 2022 پاسخ

    سلام
    جوجه ی من شیپیش داری چیکار کنیم خوب بشی ؟

     chicken-m جولای 4, 2022 پاسخ

     سلام از داروخانه دامپزشکی اسپری ضد شپش خریداری کنید
     هر هفته یکبار هم قفسش رو با مقداری سرکه سیب طبیعی و آب ضد عفونی کنید
     آبخوری و دانخوری رو روزانه بشویید . قفس یا محل نگهداریش رو هفته ای یکبار کلا نظافت کنید

  Elina نوامبر 26, 2021 پاسخ

  سلام
  من یه جوجه برهمه سه روزه دارم اب و غذا خوب میخوره جاش گرمه کنار شوفاژه ولی برای اینکه خیلی جیک جیک میکرد به پارچه کمی داغ رو گذاشتم کنار جوجم رفت پیشش و گرم شد و جیک جیک تموم شد
  ایا مشکلی نداره؟

   chicken-admin نوامبر 27, 2021 پاسخ

   سلام داخل خونه نگهداری میکنی ؟ اگه داخل خونه هست باید براش یه قفس درس کنی ، قفسی که از داخلش بتونه بیرون رو هم نگاه کن
   شوفاژ برای جوجه ها مناسب نیست و جوجه باید چیزی شبیه به مادرمصنوعی داشته باشه تا خوب گرمش کنه . حتی گرم بودن خونه هم دلیلی بر عدم نیاز به لامپ مادرمصنوعی نیست . براش یه لامپ معمولی هم میتونی بزاری و اون هم میتونه مفید باشه

  Taha نوامبر 26, 2021 پاسخ

  سلام
  اگه به جوجه دو سه روزه بلغور کرم زده بدم می تواند هضم کند؟؟

   chicken-admin نوامبر 27, 2021 پاسخ

   سلام
   بلغور کرم زده ؟ اگه قصدت اینه که بمیره مشکلی پیش نمیاد !!

    Taha نوامبر 27, 2021 پاسخ

    نه قصدم این نیست که بمیرن پس نمی دم بخورن.همون چیزایی که بالا نوشته بودید رو انجام دادم دادم خوردن.

     chicken-admin نوامبر 27, 2021 پاسخ

     بسیار هم عالی
     جوجه ها هم مثل انسان دارای سیستم های گوارشی بسیار حساسی هستن و چه بسا که سیستم گوارشی اونها از مال ما هم حساستر هست ، کوچکترین بیماری داخل سیستم گوارشی میتونه سبب از بین رفتن پرنده ها بشه و مشکلات زیادی مثل کاهش مقاومت در برابر بیماری ها و همینطور سهولت گرفتن بیماری های ویروسی رو ایجاد کنه
     پس از این جور موارد دوری کن . مخصوص از دادن غذا های مونده و سبزی مونده و ... هم دوری کن .

     میرمجید موسوی دسامبر 25, 2021 پاسخ

     جوابت عالی بود، کلی خندیدم

      chicken-admin دسامبر 25, 2021

      موفق باشی

  مصومه نوامبر 25, 2021 پاسخ

  سلام خسته نباشید
  ببخشید جوجه رنگی من از دهنش کف بیرون میاد فک کنم از تغذیه اش باشه
  بنظر شما به جوجه رنگه سه ماهه چه چیزی باید بدیم بخوره؟

   chicken-admin نوامبر 25, 2021 پاسخ

   سلام
   داخل همین پست به صورت کامل توضیح دادیم که بهش چی بدید
   جوجه مرغ و خروس همه جزو یک روزه ها حساب میشن و این پست شاملشون میشه

  معصومه امیری نوامبر 20, 2021 پاسخ

  سلام و وقت بخیر من یه جوجه محلی گرفتم سالم بود خوب غذا میخورد قشنگ ی ماهه شده بود که صبحش سالم سالم بود بعد دو سه ساعت رفتم ببینمش مرده بود نمی‌دونم چش بود

   chicken-admin نوامبر 21, 2021 پاسخ

   سلام
   سلامت فقط به این نیست که خوب غذا بخوره ، باید فضله پرنده چک بشه ، محیطش همیشه گرم باشه
   همینجوری نمیشه گفت پرنده ی شما چش بوده

  هاپی نوامبر 5, 2021 پاسخ

  حاجی من ۱۰ تا لاری کاشتم،امروز از تخم درومدن
  خلاصه زنده نموندن تقصیره توعه????

   chicken-admin نوامبر 6, 2021 پاسخ

   امیدت به خدا باشه :دی

  حسنا شریفی اکتبر 12, 2021 پاسخ

  سلام ما یه جوجه خروس داریم اون تقریبا ۳ ماهه هستش ۲ تا جوجه خروس هم داریم که یکی دو روزشون خیلی بی حوصله هستن انگار میخوان بمیرن ولی داداشم بهشون آب شکر میده سرحال میشن اونهارو توی جای گرم نگه میداریم حالشون هم خیلی خوب هستش آیا باید برای اون سه تا واکسن بزنیم یا نمی‌خاد آخه ما وقتی جوجه می‌خریم بهشون واکسن نمی‌زنیم باید بزنیم؟؟؟
  یه سوال دیگه،میگم که باید به اون دوتا چی بدیم بخورن؟؟؟

   chicken-admin اکتبر 12, 2021 پاسخ

   سلام
   باید واکسن زده بشه وگرنه اگه بیماری ویروسی بگیرن درمانی در کار نخواهد بود
   اون دوتا برای اینکه خوب و سریع بزرگ بشن بهتره جیره استارتر بخورن . از پرنده فروش میتونید بخرید

  یاس اکتبر 10, 2021 پاسخ

  سلام میشه از پودر سویا انسانی( سویای ماکارونی) بجای دانه سویا توی جیره مرغ بومی استفاده کرد؟ توی جیره جوجه یک روزه چطور؟

   chicken-admin اکتبر 11, 2021 پاسخ

   سلام
   البته اون سویای انسانی نیست :دی
   اون سویایی که در داخل ماکارونی میریزن ، طی یک فرایند مخصوص از دانه سویا تولید میشه که در اون فرایند روغنش هم به مقدار زیادی گرفته میشه . به نظر من بشه استفاده کرد و مشکلی ایجاد نمیکنه ، البته باید پودرش کنی

  فاطمه آگوست 23, 2021 پاسخ

  سلام من امروز یه جوجه خروس برهما خریدم میخوام تو خونه نگهش دارم ۱۳ روزشه باید چیکار کنم میشه راهنمایی کنین

   chicken-admin آگوست 24, 2021 پاسخ

   سلام
   تغذیه مناسب + دمای محیط گرم + تهویه مناسب
   همینا کافیه
   البته به موقع هم باید واکسنش رو بزنی

  فلطمه آگوست 16, 2021 پاسخ

  سلام خسته نباشی من ۴ جوجه یک هفتگی دارم ولی بی حال شدن پای یکشون لنگ میزند

   chicken-admin آگوست 16, 2021 پاسخ

   سلام
   توضیحات کافی نیست
   برو پیش دامپزشک یا توضیحات پست رو بخون

  امین آگوست 9, 2021 پاسخ

  با سلام‌ خدمت شما بنده دوتا جوجه دارم که تقریبا یک ماهه شدن میخاسم بدونم غذا هر چی بخام میتونم بهش بدم؟کنار دهن یکی از جوجه هام یکم برامده شده وباد کرده امده بالا یعنی کنار نوک پایینش میخاستم بدونم ایا مریض شده وباید چیکار ش کنم ؟مثل تبخال شده؟با تشکر از شما

   chicken-admin آگوست 9, 2021 پاسخ

   سلام
   نه خوب هر چی نمیشه ، اونوقت خوب رشد نمیکنن و مستعد میشن برای بیماری
   مورد برامدگی هم نمیشه گفت باید معاینه بشه

  میلاد آگوست 8, 2021 پاسخ

  سلام
  سه تا جوجه گرفتم الان یک هفته ای میشه
  دونه و آب هم خوب میخورن
  ماشاالله سرحال هستند
  آیا می تونم قطره مولتی ویتامین نوزاد بریزم تو آب بدم جوجه هام؟

   chicken-admin آگوست 8, 2021 پاسخ

   سلام
   نه
   مولتی ویتامین مخصوص طیور براشون بخر و بده بهشون
   وقتی میتونن مولتی ویتامین نوزاد بخورن که وزنشون هم وزن نوزاد بشه

  امیر جولای 31, 2021 پاسخ

  سلام من ده تا جوجه گرفتم دانه مرغی هم بهشون میدم میخورن ولی یکی دوتابالشون یکم ازهم بازتره وی کم بی حالن چون یازده تا بودن یکی همین علایم رو داشت مرد چکارکنم راهنمایی کنید ممنون ازلطف شما

   chicken-admin جولای 31, 2021 پاسخ

   سلام
   اونایی که اینجورین از بقیه جدا کن
   فضلشون چجوریه ؟ عطسه ای چیزی ندارن ؟ محیط نگهداری چه وضعی داره ؟

  روشا جولای 30, 2021 پاسخ

  سلام جوجه های من چهار روزه هستن برای تقویت و جون گرفتنشون میتونم زرده تخم مرغ اب پزبدم بهشون؟

   chicken-admin جولای 31, 2021 پاسخ

   سلام
   زرده تخم مرغ اب پز زیاد نمیتونه در تقویتشون کمکی کنه
   از داروخانه دامپزشکی مولتی ویتامین +الکترولیت بگیر براشون و بده خیلی تقویت میشن !

  محمد عربی جولای 28, 2021 پاسخ

  سلام وقت بخیر من محمد هستم در حد توانم کار کمک رسانی و غذا رسانی به گربها وسگهارو انجام میدم متاسفانه امشب متوجه شدم که یه ادم از خدا بیخبر حدود ۲۰۰ تا جوجه حدود یک تا ۳ روزه رو که همشون از گشنگی و تشنگی مرده بودن رو ریخته بود تو سطل زباله یه تعدادهنوز داشتن جون میدادن ۳ تاشون زنده بودن که حالشون جالب نیست حتی رو پاشونم درست نمیتونن وایسن یه کم اب و مولتی ویتامین با سرنگ بهشون دادم بهتر شدن چیکار باید بکنم چی بدم بخورن

   chicken-admin جولای 28, 2021 پاسخ

   سلام
   درورد بر شما محمد عزیز
   محیط نگهداریشون رو گرم کن با تهویه خیلی خوب که هوا کامل جریان داشته باشه
   مولتی ویتامین مخصوص طیور حتما بهشون بده + جیره مخصوص جوجه که از پرنده فروشای سنتی میتونی بخری
   در کل این پرنده ها به امکان زیاد بیماری هم دارن و اون ها رو در کنار سگ و گربه و هیچ پرنده ی دیگه ای نگه ندار که ممکنه برا اونا خطرناک باشه

  حسین جولای 27, 2021 پاسخ

  سلام خسته نباشید
  من دوباره مزاحم شد قربان?
  یکی دیگه از جوجه هام حالش بده تازه چنتایی گرفتم
  ۱۲ روزشه متاسفانه پریروز خریدم هنوز وقت نکردم واکسنش بزنم
  علائمشم عطسه و بی حالی با اسهال هست
  سوال این بود که اینا علائم نیوکاسل هست یا نه
  اگه هست که سریع از بقیه جداش کنم
  خیلی ممنون میشم هرچه زودتر جواب بدین

   chicken-admin جولای 28, 2021 پاسخ

   سلام
   این علائم تقریبا تو همه ی بیماری های ویروسی هست ! نمیشه الان گفت دقیقا چیه باید فضله و ... بررسی کنید
   شما حتما جداشون کن

  حسین جولای 23, 2021 پاسخ

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من یه جوجه دارم روز قبل فقط پشت سر هم غذا خورد با آب خیلی خورد
  امروز حالش خیلی بده انگار مرده فقط نفس میکشه نه میتونه رو پاش وایسه نه جیک جیک و چشماشم بسته
  از صبح تا حالا چندین بار دستشویی کرده آبکی بدجور میچسبه به پشتش منم سریع پاکش میکنم
  لطفا بگید چیکار کنم داره میمیره اصلا دیگه جون نداره
  یکم خیلی کم عرق نعنا بهش دادم گفتم شاید معدشو بشوره ببره

   chicken-admin جولای 24, 2021 پاسخ

   سلام
   الان برای اون عرق نعنا اینا فایده نداره باید سریعا درمان بگیره
   از داروخانه دامپزشکی قطره عفونت و قرص گوارشی طیور بگیرد
   در اختیار پرنده کمی سنگ ریزه بزارید (خیلی ریز) و همیطور در تغذیش دقت کنید هر چیزی ندید بهش باید جیره مخصوص بخوره

  حسام جولای 8, 2021 پاسخ

  سلام من حسام هستم تازه یک جوجه مرغ یک روزه خریدم وکنار جوجه های دیگه گذاشتم یک شب دیدم که یدونه از اون جوجه ها روی جوجه ی یک روز افتاده جوجه رو از روی جوجه یک روزه برداشتم جوجه یک روزه نمیتونه خوب راه بره
  میشه بگین چیکار کنم

   نویسنده سایت جولای 10, 2021 پاسخ

   سلام، یکم بهش اب قند بدهید. غذای مخصوص جوجه براش تهیه کنید جوجه یک روزه باید در جای گرم نگه داری بشه.

  فاطمه ژوئن 29, 2021 پاسخ

  سلام من میخوام دستگاه ایزی باتور۲ بخرم به نظرتون دستگاه خوبیه؟۹۴ عددی نو این دستگاه چند قیمته ممنون میشم راهنمایی کنید

   chicken-admin ژوئن 29, 2021 پاسخ

   سلام
   بله دستگاه خوبی هست ، پر فروش ترین دستگاه جوجه کشی داخل کشور هست
   ویدیوهای مربوط به هچ این دستگاه رو میتونید تو صفحه ی زیر ببنید :
   راندمان دستگاه جوجه کشی

   برای خرید و مشاهده ی قیمت از پست زیر میتونید دیدن کنید :
   دستگاه جوجه کشی ایزی باتور 2

  احسان ژوئن 29, 2021 پاسخ

  میگم من جوجه ی دو سه روزه خریدم بهترین چیزی که برای تغذیه ی او خوب هست و زود رشد می کنه چیه؟ واکسن کی باید بزنه؟

   chicken-admin ژوئن 29, 2021 پاسخ

   برای تمام طیور پرورشی دان ها یا پلت های مخصوصی وجود داره که بهترین غذا هست
   تا 20 روز از استارتر استفاده کنید ، از پرنده فروش میتونید بگیرید
   واکسن رو هم باید الان بگیرن ، قبلش برید پیش دامپزشک و هماهنگ کنید تا برنامه واکسیناسیون بده

   یگانه یدملت فوریه 2, 2022 پاسخ

   سلام من اصلان مرغ خروس هام واکسنشون نزدم
   بعد فردا تخم مرغم جوجه میشه اگه جوجه نشد باید چیکار کنم

    chicken-admin فوریه 3, 2022 پاسخ

    سلام
    باید بزنی
    جوجه که شدن برو پیش دامپزشک و در مورد زدن واکسن سوال کن
    واکسن ها به صورت لیتری عرضه میشن غالبا برا همین باید از دامپزشک بگیری خودت نمیتونی بگیری

  فاطمه ژوئن 26, 2021 پاسخ

  سلام من یک جوجه مرغ محلی دارم۴ روزی از تخم در اومده غذاشم آرد گندم که با آب خمیرش کردم اول روز مدفوش سبز پررنگ با سفید بود تا دیروز رنگ مدفوش سبز کمرنگ شد از دیشب نارنجی شده بعد به مقعدش میچسبه جوری که مجبور شدم خودم پاکش کنم تا دوباره مدفوع کرد باید چکار کنم مشکل خاصی داره باید غذاش رو عوض کنم؟
  تو این سن میتونم برنج پخته شده بدون روغن یا خیس خورده بدم بهش؟
  ممنون میشم جواب بدین

   chicken-admin ژوئن 26, 2021 پاسخ

   سلام
   صددرصد باید غذاش عوض بشه اون نمیتونه گندم رو هضم کنه
   استارتر براش بگیرید از پرنده فروشا یکی دو کیلو چند هفتشو میبینه
   برنج هم میشه بخوره ولی روغنش خیلی کم باشه ، مقعد رو هم با یه دستمالی که به روغن زیتون زدید تست کنید

  عبداله زاده ژوئن 20, 2021 پاسخ

  سلام ببخشید من دو تا جوجه رسمی هفته پیش خریداری کردم ،یکیشان از اول وقتی غذا می خورد چینه دانش بسیار بزرگ می شود ولی سر حال بودن جفتشان ،بعد از ۸ روز به جز غذایشان برنج و کاهو هم می خورند ،برایشان مواتی ویتامین مخصوص طیور تهیه کردم .در آبشان ریختم.امروز به طور ناگهانی همان جوجه ای که چینه دان بزرگی دارد بعد از این که من با دستم بلندش کردم یک پایش بیحس شد و افتاد بعد ترسیدیم دوباره گرفتیم بعد از ۱۰ ثانیه حالش خوب شد ،آیا احتمال نیو‌کاسل هست؟

   chicken-admin ژوئن 21, 2021 پاسخ

   سلام
   خیر ، اینها علائم نیوکاسل نیستن
   این ها به امکان زیاد مشکل تغذیه دارن
   تغذیشون چیه ؟ فضلشون چطوره ؟

    امین آوریل 4, 2022 پاسخ

    سلام من یه خروس پاکوتاه دارم من میخام این جنگی بشه میخام آدم بزنه چیکار کنم که خیلی زود اونجوری بشه

     chicken-admin آوریل 5, 2022 پاسخ

     سلام
     پا کوتاه چیه ؟ نژادش چیه ؟

  حسین ژوئن 20, 2021 پاسخ

  بله با مادرشون هستن
  ولی یه چیز عجیب هست
  یکی از مرغام امروز نمی‌دونم از کجا راه پیدا کرده بود رفته بود پیشش یکی از تخماشو شکسته بود
  توی تخم هم جوجه بود ولی کامل نشده بود
  ۱۲ تا تخم گذاشتم ۶ تا بدنبال اومدن سه تاشونم که متاسفانه مردن توی تخم
  و الان سه تا مونده که مطمئنم تو ۲ تاش جوجه هست.
  مادرشونم که درست و حسابی نمیشینه روشون نمی‌دونم چیکارشون کنم
  هی میخوابه هی بلند میشه بیاد بیرون و میره تو با ۶ تا جوجه هاش

  ببخشید یادم رفت بگم ۲۱ روزشون جمعه تموم شد و امروز ۲۳مین روزشونه

   chicken-admin ژوئن 21, 2021 پاسخ

   سلام
   کار خاصی از دست شما برنمیاد
   الانم فرصت کافی برای خرید یا درست کردن دستگاه جوجه کشی ندارید
   باز میتونید یه کارتن اماده کنید ، توش یه لامپ بزارید و چند تا ظرف اب داخلش بزارید و تخم هارو بچینید توش
   کار دیگه ای نمیشه کرد

    حسین ژوئن 21, 2021 پاسخ

    ببخشید یکی از مرغام همین امروز صبح کرک شد و روی همونا گذاشتم بخوابه
    وقتی اونا بدنیا اومدن میشه بزارمشون پیش اون مرغ قبلیه یا اون مرغ کرکه میشه مادرشون؟؟
    اگه میشه که بلافاصله بعد از بدنیا اومدن جوجه ها اونارو پیش اون قبلیه بزارم و تخم جدید زیر پاش بزارم

     chicken-admin ژوئن 21, 2021 پاسخ

     سلام
     نمیدونم چنین حالتی رو تجربه نداشتم !

  حسین ژوئن 20, 2021 پاسخ

  خیلی ممنون یکم خوابیدن خوب شدن
  بعد میخواستم بگم اینا مادر دارن و توی باغ ۱۰۰۰ متری هستن که فنس نگداریشون میکنم و هوا هم خوبه
  ببخشید یه سوال‌ داشتم
  ۵ تا تخم دیگه هستن که بنظرم توشون جوجه هست
  یکیش همون جمعه که ۲۱ روز تموم شد ترک‌ خورد ولی در نیومد تا امروز که دیگه خودم یواش تخمشو شکوندم دیدم مرده
  بنظرتون توان بیرون اومدن نداشته؟؟
  بقیشونو چیکار کنم اون ۴ تای دیگه
  خیلی ممنونم

   chicken-admin ژوئن 20, 2021 پاسخ

   سلام
   چندتا تخم زیر مرغ بوده ؟ اگه 23 روز رو رد کرد میتونید بندازیدشون دور
   اگه با مادرشون هستن که هیچ وگرنه هوای نگهداری جوجه بالاتر از 32 با لامپ مادرمصنوعی هست

  حسین ژوئن 19, 2021 پاسخ

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من ۶ تا جوجه دارم که اولیش دیروز به دنیا اومد آخرینشم دیشب.
  اون که دیشب به دنیا اومده با یکی دیگشون بی حالن و چشمشونو یا میبندن یا کلا میخوابن
  غذا گذاشتم طوری که فقط اونایی که دیروز صبح به دنیا اومدن بخورن و اون دوتا نه خودم گذاشتم نه خودشون خوردن فقط یکم آب و شکر خوردن خیلی کم
  بنظرتون مشکلی دارن؟؟!
  خیلی ممنونم از سایت خوبتون

   chicken-admin ژوئن 20, 2021 پاسخ

   سلام
   براشون لامپ مادرمصنوعی و یا یه لامپ رشته ای بزارید تا محیطشون گرم بشه
   بعد شکر و اب مخلوط شده رو با سرنگ بزنید تو دهنشون

  فائزه ژوئن 19, 2021 پاسخ

  سلام ببخشید من یک جوجه دارم همش جیک جیک میکنه و میخوابه نمیدونم اون دوتای دیگه اش حالشون خوبه البته یک بار یکی از دوستاش مرد بعد ۲ تا دیگه گرفتم که تنها نباشه امروز هم حالش خیلی خوب نبود و اصلا غذا نمیخورد ، بعد تو دستم میگیرمش دیگه جیک جیک نمیکنه و میخوابه بیماری اش چی هست؟
  باید از اون دوتا جوجه دیگه جداشون کنم؟
  بعد یک سوال دیگه بهتره تو چه جور مکانی نگه داری شون کنم؟ یعنی خونشون چه جوری باشه؟

   chicken-admin ژوئن 20, 2021 پاسخ

   سلام
   محیط نگهداری جوجه ها تا 2 هفتگی باید دمای بالاتر از 32 درجه داشته باشه
   یه قوطی براشون درس کنید ، کارتون بزرگ، یه لامپ از بالای کارتون اویزون کنید ، لامپ رشته ای تا محیطشون رو گرم کنه، تعدادی هم سوراخ در بدنه ی قوطی ایجاد کنید تا براحتی نفس بکشن و هوا رد و بدل بشه
   به هیچ وجه حتی 1 دقیقه هم نباید در معرض کولر یا باد قرار بگیرن
   بعد باید جیره مخصوص استارتر بگیرن
   مولتی ویتامین مخصوص طیور هم براشون بگیرید
   حتما هم از اون دو تا جداش کنید
   دلیل بیماری بسیاری از جوجه ها ، محیط نامناسب نگهداری و تغذیه نامناسب هست ، اینا حل بشه مشکلی براشون پیش نمیاد

  امیر ژوئن 19, 2021 پاسخ

  من میخوام بلدرچین بگیرم چیکار کنم نمیرن

   chicken-admin ژوئن 20, 2021 پاسخ

   تغذیه مناسب
   محیط نگهداری استاندارد
   واکسن به موقع
   مولتی ویتامین بموقع
   تمیز کردن بموقع محیط نگهداری

   اینا رو انجام بده نمیمیرن

  زهرا ژوئن 15, 2021 پاسخ

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من سه تا جوجه مرغ خریدم حدودیک هفته هست که نگهشون میدارم توی تمام طول این مدت حالشون خیلی خوب بود بازی میکردن،تغذیه شون هم برنج نکه ی خیس خورده با گوجه و هویج و گاهی اوقات مثلا روزی یکبار مورچه یا پشه بهشون میدم .دمای اتاقی هم که جوجه هارو نگه میدارم ۲۷درجه هست ولی از لامپ مادر استفاده نمیکنم.
  شباهم جاشون توی فقس نیست میذارمشون توی یه کارتونی که کفش خاک الک شده ی نرم هست و دورکارتن پارچه میپیچم البته روی در کارتن سوراخ سوراخ هست که نفس بکشن. و روزی دوبارهم میبرمشون بیرون توی باغچه یا کوچه هنوزم دوهفتشون نشده.
  ولی دیروز که خیلی بیقراری میکردن مجبور شدم که ببرمشون باخودم خونه یکی از فامیلامون اونجا وقتی من داشتم ناهار میخوردم بچه فامیلمون هی میزد به فقسشون وترسونده بودشون بعدکه رفتم سراغشون یکیشون بلافاصله یک اسهال بیرنگی که توی اون دونه های سفید بود کرد و اون دوتای دیگه پاهاشون میلرزید. امروز هم،هم بازی میکردن و هم غذاشون رو خوب میخوردن. حالامیخواستم بدونم این لرزش مال ترس دیروز بوده یا مریض شدن؟ممنون میشم جواب بدید باتشکر
  ببخشید که طولانی شد.

   chicken-admin ژوئن 15, 2021 پاسخ

   سلام
   خیر
   بیمار شدن پرنده ها
   محیط نگهداری جوجه تا 16 روزگی باید بالای 32 درجه دما داشته باشه بخصوص شب ها وگرنه سرما میخورن
   تغذیشون هم مناسب نیست و مشخصه که در هضم اون به مشکل خوردن ، بهشون جیره استارتر بدید از پرنده فروشی ها میشه خرید
   اون بهتره تا یکم جون بگیرن بزرگ که شدن هر چی خواستید بدید بهشون
   میوه و گوجه و ... ندید
   مگس و ... اصلا ندید ، دلیلی نداره خوردن مگس برای جوجه ! ممکنه بیمارشم کنه ، اینا شرایطشون با مرغ هایی که پیش مادرشون هستن فرق داره
   بیرون هم نبریدشون تا یکم بزرگ بشن

    زهرا ژوئن 15, 2021 پاسخ

    خیلی ممنون
    ببخشید بهشون مولتی ویتامین هم بدم یاخیر؟

     chicken-admin ژوئن 16, 2021 پاسخ

     مولتی ویتامین مخصوص طیور در هر حالتی برای طیور مفید هست

  Chicken berry ژوئن 14, 2021 پاسخ

  سلام
  امروز جوجه ها از تخم در اومدن منم براشون آب و شکر گذاشتم ولی اشکالی نداره یکم دانه برای مرغ مادر بذارم؟

   chicken-admin ژوئن 14, 2021 پاسخ

   سلام
   نه اشکالی نداره
   بهتره جوجه ها نخورن از اون

  ثنا ژوئن 13, 2021 پاسخ

  فقط واکسن نزنم چی میشه ؟

   chicken-admin ژوئن 13, 2021 پاسخ

   اگه بیماری ویروسی بگیره ، برونشیت ، آبله ، نیوکاسل، انفلانزا ، زنده نمیمونه

  میثم ژوئن 13, 2021 پاسخ

  سلام جوجه رسمی دارم یکی نمی خوره دان جوجه میشه راهنمایی کنید

   chicken-admin ژوئن 13, 2021 پاسخ

   سلام
   فضلش چه رنگیه ؟

  ثنا ژوئن 13, 2021 پاسخ

  سلام من یک جوجه دارم اصلا اب نمیخوره چیکار کنم

   chicken-admin ژوئن 13, 2021 پاسخ

   سلام
   تغذیش چیه ؟

    ثنا ژوئن 13, 2021 پاسخ

    برنج و رشته ماکارانی میپزم اصلا بهش ادویه نمیزنم همینجوری میخورن
    و اینکه من فکر میکنم چون براشون غذا ها رو میریزم فکر مینن باید اب هم بریزم

     chicken-admin ژوئن 13, 2021 پاسخ

     بهتره تغذیش رو متنوعتر کنید ، جیره مخصوص براش بگیرید
     با اینا فقط زنده میمونه یه بادی بهش بخوره سرما میخوره
     رشته ماکارونی و برنج هم اب جذب میکنه و از اون طریق اب میگیرن
     شما یه ظرف قرمز رنگ ، داخلش اب بریز بزار جلوشون ، داخلش قرمز باشه حتما

  عرفان ژوئن 9, 2021 پاسخ

  سلام من یه دایی دارم میگه هفته اول باید به جوجه ها شیر بدیم چون اگه اب بدیم میمیرن
  ایا درسته?!?!?!

   chicken-admin ژوئن 10, 2021 پاسخ

   سلام
   نه جانم ! جوجه که نمیتونه لاکتوز شیر رو هضم کنه و ممکنه به مشکل اساسی بخوره
   اب بده بگو ادمین گفت !
   روز اول خروج از تخم هیچی نده
   روز دوم آب و شکر فقط
   از روز سوم غذا + آب

  مقدم ژوئن 8, 2021 پاسخ

  سلام. وقتتون بخیر. من هشتا تخم گذاشتم زیر مرغ امروز روز بیستم بود و دیدم دوتاش باز شده. بقیه تخم ها هنوز باز نشده بود و مرغ روشون نشسته. دوتا جوجه دیگه هم که دراومدن از تخم زیر بالش هستن. باید اون جوجه ها رو بردارم یا همونجا پیش مامانشون باشن؟ و اینکه من از امشب میتونم براشون آب و شکر بذارم؟ الان دسترسی به فروشگاهی ندارم که براشون استارتر بگیرم چی میتونم بهشون بدم ؟ اگه ذرت و سویا و ارزن رو آسیاب کنم براشون کافیه؟
  ممنون

   chicken-admin ژوئن 8, 2021 پاسخ

   سلام
   نه نیازی نیست ، بزارید همونجا بمونن
   بله بزارید ، بعد از 24 ساعت اول تولد میتونن اب و شکر بخورن
   استارتر بهتر هست ، سایر مواد مناسب رو داخل همین پست نوشتیم ، مطالعه کنید مواد خانگی موجوده

    مقدم ژوئن 9, 2021 پاسخ

    ممنونم از راهنماییتون.
    پس باید جوجه هایی که با اختلاف یک روز از تخم درمیان رو جدا کنم موقع غذا دادن؟ چون این یه روزه ها رو باید فردا بهشون غذا بدم. همشون زیر بال مادرشونن. هم نگرانم که غذا نخورن ضعیف شن هم فک میکنم دور کردن از مادرشون کار درستی نیست. نگرانشونم.
    و یه سوال دیگه. ببخشید فضایی که الان مرغ و جوجه ها توش هستن یه کلبه چوبیه که کفش خاک اره هست و یه فضای باغچه مانند داره. اگه از کلبه بیان بیرون با مادرشون برن تو باغچه و خاک ها مریض نمیشن!؟ باید بزارمشون تو قفس یا همونجا پیش مادرشون باشن و هر کار اون کرد براشون مناسب تره؟

     chicken-admin ژوئن 10, 2021 پاسخ

     نه فکر نکنم نیاز باشه کمتر میلی به خوردن از خودشون نشون میدن
     از مادرشون جدا نکنید
     یه روزه از زرده تغذیه میکنه نگران نباشید
     2 روز هم اب و شکر مخلوط بدید و از روز سوم غذا بزارید جلوشون
     امکان بیماری بهرحال برای همه ی جوجه ها هست ، باید واکسن چند تا بیماری مهم منجمله آبله و نیوکاسل رو حتما دریافت کنن
     اگرم محیطشون سرده بهتره یه لامپ مادر مصنوعی یا لامپ رشته ای هم براشون بزارید
     پیش مادر بودن بهتره ولی در نظر بگیرید که همیشه تعداد تلفات در این نوع نگهداری وجود داره ، بیشتر مواقع اگه هوا سرد باشه میرن زیر مادرشون که گرم میکندشون
     ولی میزان غذا بسته به محیط داره ممکنه کم برسه بهشون برای همین تغذیه جیره استارتر رو همراه با مولتی ویتامین مخصوص طیور به صورت هفتگی حتما بهشون بدید تا بدشون قوی بشه و در مقابل باد و ... کم نیارن

      مقدم ژوئن 10, 2021

      خیلی خیلی ممنونم. راهنمایی هاتون خیلی کمک کرد. بله زیر بال مادرشونن. البته دیروز صب متاسفانه یکی از جوجه ها که سرش هم از تخم در اومده بود و فقط پاهاش تو پوسته بود خفه شده بود زیر مادر. چون شب داشته میومده بیرون. مرغه بار اولشه که کرچ میشه و سرچ کردم دیدم به خاطر بی تجربگی احتمال این طور تلفات هست. سه تا تخم دیگه مونده که مرغ روز بیست و یکم که تموم شده پا شده از روشون و از کسی که مرغداری داشتن پرسیدم گفتن خودم کم کم پوسته رو بشکافم و اگه جوجه ها زنده بودن زیر لامپ تو یه جعبه بزارمشون.

      chicken-admin ژوئن 10, 2021

      سلام
      اون مورد ممکنه جون کافی برای بیرون اومدن نداشته باشه ، درسته مرغ میشینه روشون ولی سنگینیشو نمیندازه رو تخم ها
      مورد بی تجربگی هم درسته و میتونه دلیلش باشه
      مورد جعبه هم همون ساخت دستگاه جوجه کشی هچر هست . یه قوطی که داخلش لامپ بزارید به همراه یه ظرف آب تا رطوبت بالا بره
      بهتره در این شرایط تخم رو شکاف ندید و اجازه بدید خودشون در بیان ، هر چند اگه کسی گفته حتما خودش تست کرده و تجربشو داره ولی روی کاغد بهتره جوجه خودش بیاد بیرون

      این پستم بخونید مفیده ، البته شما فقط دستگاه هچر درست خواهید کرد و گردش و .. ندارید

      آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی

      مقدم ژوئن 10, 2021

      خیلی خیلی ممنون. بله در ست میگین. شاید توان کافی نداشته. اون سه تا تخم رو آهسته شکافتم و توش فاسد بود. درسته مرغ نشسته بود تا روز بیست و یکم ولی خودش متوجه شده بود که اون سه تا دیگه جوجه ندارن و پا شده بود. فک کنم جزو تخم هایی بود که معمولا خارج از بدنش میموند و احتمالا حرارت کافی رو دریافت نکردن تو هفته های اول و دوم. به غیر اون یه دونه که خفه شده از هشت تا تخم چهارتا جوجه خدا رو شکر الان هستن. استارتر گرفتم براشون و مولتی ویتامین. پیش مامانشونن زیر بالشن و بعضی وقتها از آب قند و استارتر تغذیه میکنن.تا انشالله دو هفته بشن واکسنشونو میزنم. من الان فقط نگران اینم که تو کلبه هستن و اگه در رو باز کنم که مادرشون بره بیرون هوا بخوره چون هنوز دو روزه هستن رفتن تو خاک میتونه براشون خطرناک باشه یا نه؟ مطالبتون خیلی به من کمک کرد.باز هم خیلی خیلی ممنونم.

      chicken-admin ژوئن 12, 2021

      سلام
      خوشحالم که مطالب براتون مفید بوده
      در مورد بیرون اومدم ، خوردن چندتا سنگ ریزه برای جوجه مفید ، یعنی گردش در باغ مفیده به شرط اینکه سرد نباشه بیرون ، مخصوصا مخصوصا بادی نباشه چون بدنشون خیلی ضعیفه زود سرما میخورن
      تغذیه و موارد دیگه هم که مشخصه بسیار مناسب هست

      مقدم ژوئن 13, 2021

      بله مطالبتون خیلی مفید بود و کمکم کرد. خیلی ممنون. بردمشون تو پاسیو. هم نورش مناسبه هم دماش و هم خاک تمیزتری داره. خطر گربه و کلاغ هم نیست دیگه.باز هم ممنونم.

      chicken-admin ژوئن 13, 2021

      موفق باشید

  محمد ژوئن 8, 2021 پاسخ

  سلام
  من ۱۴ تا تخم مرغ گذاشتم برای مرغ ولی یکیش باز شده و بقیه را که با چراغ دیدم داخلش را نصفه هستند ؟؟؟
  ۲۱ روز کامل شده و همه تخم مرغ ها را هم با هم گذاشتم

   chicken-admin ژوئن 8, 2021 پاسخ

   سلام
   تعداد زیادی تخم گذاشتن نه تنها فایده ای نداره بلکه برعکس عمل کرده و میزان جوجه اوری رو کاهش میده
   اگه تعداد تخم زیاد باشه مرغ ، بخصوص مرغ های کم تجربه توانایی چرخوندن تخم هارو نخواهند داشت و در صورتی هم که محیط سرد باشه نمیتونن جوجه هارو متولد کنن
   از طرفی دیگه ، وجود کلسیم بالا در تغذیه مرغ های گله مادری که تخم ها از اون ها گرفته شده و همینطور تغذیه نامناسب هم میتونه کیفیت نطفه رو کاهش داده و در نتیجه نطفه به درستی تشکیل نشده یا توان خارج شدن نداشته باشه

    محمد ژوئن 8, 2021 پاسخ

    یعنی بزارم چند روزه دیگه بمونه اون بقیه نمیشه ؟؟

     chicken-admin ژوئن 8, 2021 پاسخ

     بله بزارید حداکثر تا 3 روز بمونن
     سری بعد حتما تخم کمتر بزارید

     نمیشه گفت جوجه میشن یا نه ، ان شالله که میشن

  S.m ژوئن 6, 2021 پاسخ

  سلام من ۱۰ تا تخم مرغ گذاشتم زیر مرغ سه تاشون در اومده بقبه فعلا در نیومدن تخم مرغارو بردارم یا بمونه فعلا؟؟
  واینکه به جوجه ها هم آب و شکر وهم غذا گذاشتم آیا مرغ خودش راهنمایی میکنه که آب وغذا بخورن یا خودم اقدام کنم؟

   chicken-admin ژوئن 6, 2021 پاسخ

   سلام
   روز چندم هست ؟
   بله مرغ بهشون میگه ولی شما هم زیر نظر داشته باشید شاید دفعه اولش باشه نتونه خوب کنترل کنه

  امیر حسین ژوئن 5, 2021 پاسخ

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من یه چند تا تخم مرغ رو در دستگاه جوجه کش خانگی گذاشتم...
  ببخشید چراغ لامپ ۶۰وات رو در کنار ،وبه ظرف آب در پایین لامپ گذاشتم.
  من به سوال داشتم این چراغ باید همیشه روشن باشه....؟؟؟
  و بهم بگین هر چند ساعت یا روز باید تخم مرغ رو تکون بدم یا جا به جا کنم؟؟؟
  ممنون میشم ? بهم بگید زودتر و یه سوال نمیشه این چراغم رو در روز ها خاموش کنم

   chicken-admin ژوئن 6, 2021 پاسخ

   سلام
   لطفا هر سوال رو در جای خودش بپرسید (اسم این پست تغذیه جوجه یک روزه هست!)
   لامپ باید همیشه روشن باشه مگه اینکه اون رو به ترموستات وصل کنید که ترموستات در صورت افزایش دمای محیط لامپ رو خاموش کنه
   نه اصلا نباید روز خاموش کنید این لامپ برای ایجاد گرما هست ، گرمای بیشتر از 37 درجه
   در ثانی در تولید رطوبت هم تاثیر گذاره

   یه پیشنهاد اینکه هیچ وقت بدون تست کامل و چند روزه ی دستگاه تخم نزارید داخلش ! اینجوری اون تخم ها به فنا میرن!
   حتما باید رطوبت سنج و دما سنج هم داشته باشید تا بشه راندمان خوبی گرفت .

   روزی تا 6 بار میشه چرخوند یعنی هر 4 ساعت یکبار
   حداقل میزان هم روزی 4 بار هست یعنی هر 6 ساعت یکبار که البته ممکنه نسبت به حال اول راندمانش کمتر بشه.

   نه جانم تکون نده ! دو حالت میتونی بچرخونی ، اول اینکه شرایطی درس کنی که تخم رو به صورت عمودی بزاری داخل دستگاه ، بعد تخم رو در 4 ساعت اول 45 درجه به سمت راست بچرخونی ، دقت کنید که 45 درجه نه 90 درجه (90 درجه امکان خفگی در پرنده رو افزایش میده) . در ساعت بعدی هم یکبار 45 درجه به سمت جای اولی ، بعد 45 درجه به سمت چپ
   همینجوری ادامه بدی

   اما اگه نمیتونی اینجوری حل کنی ، تخم رو به صورت افقی بزار ، هر 4 ساعت 180 درجه (نصف یک دور کامل) تخم رو بچرخون

  مجتبی محمد ژوئن 5, 2021 پاسخ

  سلام وقتتون بخیر
  بوقلمون داشتم کرچ شده بود ١٠ تا تخم زیرش گزاشتم پنج تا مرغ که باز شدن ولی بوقلمونا بعد گزشت ٣٢ روز هنوز باز نشدن تخم ها را شکستم دو تاش جوجه بوقلمون مرده داخلش بود میتونید راهنماییم کنید علت چی بوده که باز نشده داخل تخم مردن جوجه ها?

   chicken-admin ژوئن 5, 2021 پاسخ

   سلام
   تخم مرغ ها رو چه روزی گذاشتید زیرش ؟ همزمان با تخم بوقلمون ؟

    مجتبی ژوئن 6, 2021 پاسخ

    با سلام و تشکر
    بله هر دو رو همزمان گزاشتیم

     chicken-admin ژوئن 6, 2021 پاسخ

     سلام
     خوب اینکار درست نیست
     دلیش این هست که چون زمان خروج تخم ها همزمان نیست پرنده قاطی میکنه و ممکنه روزهای اخر اصلا نچرخونده باشه تخم ها رو ، چون دیده جوجه دراومده
     شما باید یک هفته بعد از اینکه تخم بوقلمون گذاشتید زیرش ، تخم های مرغ رو اضافه میکردید چون دوره ی هچ اون ها یک هفته اختلاف داره ، اون موقع با هم میومدن بیرون و پرنده هم قاطی نمیکرد

  Rasa ژوئن 4, 2021 پاسخ

  من پرسشم رو انجام دادم چرا پاک شده

   chicken-admin ژوئن 5, 2021 پاسخ

   پرسشی پاک نمیشه ولی روز تعطیل ماهم تعطیل هستیم ! لطفا کامنت اسپم ارسال نکنید

  Rasa ژوئن 4, 2021 پاسخ

  اینم بگم که در محیط آزاد حیاط هم بودن و خورشید هم بهشون خورده الان هم در دمای محیط نگهداری میکنم توی یدونه کارتون و امکان تآمین چراغ یا همون مادر مصنوعی نیستم

   chicken-admin ژوئن 5, 2021 پاسخ

   نباید بدون مرغ مادر جلوی افتاب باشن
   باید امکان تامین چراغ یا مادر مصنوعی فراهم بشه نشه خودتون به شیوه ای که مقدور هست دمای اون کارتون رو بالاتر از 32 درجه ببرید

  Rasa ژوئن 4, 2021 پاسخ

  سلام من دوتا بوقلمون داشتم کرچ میشدن من هم زیرشون تخم مرغ گذاشتم با اطلاع اینکه میتونم این کارو انجام بدم ولی در روز ۱۹ از تخم در اومدن و به همین دلیل یکم ضعیفن الان روز دومه چی کار کنم دوتاشون یکم بیهالن بهشون مخلوط کنی خیس آرد دادم با آب و شکر آیا درست میشن و اینکه چی بدم بهشون از فردا هم میخوام تخم مرغ رنده شده بدم

   chicken-admin ژوئن 5, 2021 پاسخ

   سلام
   محیط نگهداریشون باید گرم گرم باشه بیشتر از 32 درجه
   بهتره منتقلشون کنید داخل کارتنی چیزی که از سقفش هم لامپ رشته ای اویزون هست و محیط داخلش رو خوب گرم کرده
   براشون مولتی ویتامین مخصوص طیور بخیرید و همراه هم حتما جیره استارتر بگیرید . چون ضعیف هستن باید این شرایط براشون مهیا بشه تا زود رشد کنن وگرنه جسشون کوچیک بمونه به مشکل میخورن

  مبینا ژوئن 3, 2021 پاسخ

  سلام من چند روز هست که دو جوجه محلی خریدم
  خیلی سر حالن و مدام بادام خاکی له شده نان خشک و جوانه ی گندم ریز شده میخورن و جاشون هم تمیز هست و هرروز ضد عفونی میکنم
  ایا بازهم نیاز هست واکسن و استارتر براشون تهیه کنم

   chicken-admin ژوئن 5, 2021 پاسخ

   سلام
   بله حتما
   استارتر مملو از ویتامین و ریزمغذی هست که برای پرنده بسیار مفید هست و در رشدش تاثیر بسزایی داره
   واکسن هم قضیش جداست ،حتما باید زده بشه چون طیور یکسری بیماری دارن که ارتباطی با بهداشت و ... نداره و اگه درگیرش بشن و واکسن نزده باشن تلف میشن ! مثل نیوکاسل

  Tameshk:) ژوئن 2, 2021 پاسخ

  سلام جوجه ی من حدودا ۲ ماهه است
  ۲ روزه که بیحاله و هیچی نمیخوره فقط چند باری به زور اب و شکر بهش دادم ولی فرقی نکرده بیحالترم شده جای گرمم که میزارم دهنک میزنه ، چی بدم بهش که بشه با سرنگ باشه چون اصن هیچی نمیخوره لطفا راهکار بدید ممنون ??

   chicken-admin ژوئن 2, 2021 پاسخ

   سلام
   جای گرم که میزارید چی میزنه ؟
   دمای محیط نگهداریش چقدره ؟
   یکم ماست با یکم سیر که رنده کردید بریزید تو یه سرنگ و بزنید تو دهنش

  حسین ژوئن 2, 2021 پاسخ

  خیلی ممنون از راهنماییتون

   chicken-admin ژوئن 2, 2021 پاسخ

   موفق باشید

  حسین ژوئن 1, 2021 پاسخ

  سلام خسته نباشید ممنون از اطلاعات مفیدتون
  ببخشید من یه مرغ لاری داشتم که کرک شده بود منم تخم داشتم گذاشتم زیر پاش
  ۱۲ تا بودن که یکیش شکست ۱۱ تای دیگه ۵ تاش از صبح بدنیا اومدن تا همین الان که شب هست ولی ۶ تای دیگه بدنیا نیومدن
  سوالم این بود که فردا صبح اگر خواستم به اون ۵ تا غذا بدم و اون ۶ تای دیگه هم بدنیا اومدن باید نزارم اونا بخورن یا جداشون کنم
  لطفا بگید چیکار کنم
  خیلیی ممنون

   chicken-admin ژوئن 2, 2021 پاسخ

   سلام
   روز اول نیازی نیست غذا بخورن
   روز دوم هم بهشون اب و شکر مخلوط بدید
   از روز سوم میتونید غذا بدید

  امیر ژوئن 1, 2021 پاسخ

  سلام من ۳تا جوجه خریدم ۲یا ۳روزه هستن من بهشون پیش دان میدم البته پودر شده ولی هیچ تمایلی به خوردن اونها ندارن اما سرحال هستن فقط غذا نمیخورن مشکل داره آیا؟

   chicken-admin ژوئن 2, 2021 پاسخ

   سلام
   بهشون مولتی ویتامین مخصوص طیوربدید اشتهاشون باز میشه
   همینطور شکر و اب مخلوط هم بدید

    امیر ژوئن 4, 2021 پاسخ

    خیلی ممنون?

    امیر ژوئن 4, 2021 پاسخ

    و اینکه بگید چقدر شکر بریزم تو چقدر آب؟

     chicken-admin ژوئن 5, 2021 پاسخ

     زیاد جدی نیست مقدارش ، یه قاشق بریزید داخل یه لیوان
     یه جوری که شیرین باشه

  Amir می 30, 2021 پاسخ

  سلام من یک خروس لاری دارم گلوش چرکی شده و مدفوع ابکی و سفید داره مشکلش چیه راه درمان نداره

   chicken-admin می 30, 2021 پاسخ

   سلام
   به امکان زیاد سرما خورده
   بهش تیکه های سیر بدید
   همینطور برید داروخانه دامپزشکی و براش قطره عفونت بخرید
   محیط نگهداریشم گرم کنید

    Amir می 30, 2021 پاسخ

    ممنون از راهنمایی تون

     chicken-admin می 31, 2021 پاسخ

     موفق باشید

  احمدرضا می 29, 2021 پاسخ

  سلام خوب هستید سه تا سوال داشتم
  ببخشید من ازن جوجه ها خریدم که محلین و بقل جوجه رنگی‌میفروشن مثل هموناست لطفا بگید حدود سنشون چند هست؟
  و ببخشید باید غذا چی بهشون بدیم و چیکار کنیم که نمیرن؟
  من از یکی پرسیدم گفت بهشون سیر بده که واکسینه بشن ایا بدم؟

   chicken-admin می 30, 2021 پاسخ

   سلام
   سپاس از شما
   اگه مثل اوناست سنش کمتر از 1 هفته هست دقیق نمیشه گفت
   برای اینکه واقعا سالم بمونن و رشد کنن موارد زیر رو رعایت کنید :
   1- محیط نگهداریشون باید گرم گرم باشه ، دما بیشتر از 30 باشه تا 2 ماهگی که یکم جون بگیرن (بخصوص شبها)
   2- محیط نگهداریشون تمیز باشه، محیط نگهداری غیربهداشتی سبب ایجاد بیماری های مختلف در پرنده میشه
   3- تغذیشون حداقل تا 1 ماهگی حتما استارتر باشه ، جیره استارتر رو از فروشگاه های فروش پرنده میتونید بخرید یا مراکز فروش تجهیزات مرغداری
   4- در اولین فرصت برید به دامپزشک و پیگیر برنامه واکسن برای پرنده هاتون باشید ، واکسن بزنن از خیلی از بیماری ها دور میشن.
   5- از داروخانه دامپزشکی برای پرنده هاتون مولتی ویتامین مخصوص طیور بخرید و با دستوری که از مسئول داروخانه میگیرید بهشون بدید . حتما مخصوص طیور باشه . تاثیر بسیاری در سلامتی جوجه ها داره .

   سیر بله خوبه ولی جوجه نمیتونه سیر رو هضم کنه ، بهتره کمی بزرگ بشه بعد مرتب در جیره غذاییش سیر و پیاز بهش بدید
   به طور کلی نگاهتون به نگه داشتن این جوجه ها اینجور نباشه که هر چی اومد میریزیم جلوش میخوره ، خیر در این صورت تلف خواهند شد .

  محمد حسین می 28, 2021 پاسخ

  سلام و خسته نباشید من ۳ روزه یک جوجه خریدم دونی رو که از فروشنده گرفتم بهش میدم میخوره و آب هم بهش میدم و مشکلی نداره و یه چیز جالب وقتی راه میرم میوفته دنبالم‌?

   chicken-admin می 29, 2021 پاسخ

   سلام
   بسیار هم عالی

  ابوالفضل احمدی می 27, 2021 پاسخ

  سلام ّببخشید جوجه های که از تخم درامدن رو باید تا ۲۴ داخل دستگاه گذاشت بعد ۲۴ اونهارو از دستگاه بیرون آورد بعد آب غذا داد

   chicken-admin می 27, 2021 پاسخ

   سلام
   بعد از خروج از تخم 24 ساعت اول داخل دستگاه میمونن بدون هیچ چیزی
   بعد 24 ساعت دوم بهشون اب و شکر بدید
   بعد از اتمام 24 ساعت دوم میتونید جیره استارتر با اب براشون بزارید

  مریم می 26, 2021 پاسخ

  سلام من ده تا جوجه دارم تازه از تخم درومدن همین دیروز، یکیشون خیلی بیحاله و همش چشاشو میبنده چیکارش کنم؟

   chicken-admin می 27, 2021 پاسخ

   سلام
   بهش آب و شکر مخلوط شده بدید و محیط نگهداریشون رو اگه دور از مرغ ماده هستن گرم کنید

  حیدرپور می 26, 2021 پاسخ

  سلام خسته نباشید
  من جوجه بلدرچین خریدم فکر کنم باید ۱۰ روزش باشه...غذا بهش پودر ذرت میدم...جایی شنیدم میگن نباید اب بخوره چون نمیتونه غذا رو هضم کنه درسته؟؟
  و اینکه همش دوس داره بیاد تو دست و جایی که گرمه بخوابه
  طبیعی هستش؟

   chicken-admin می 26, 2021 پاسخ

   سلام
   محیط نگهداری جوجه بلدرچین باید دمایی بیشتر از 32 درجه داشته باشه
   یعنی گرم گرم باشه
   تغذیش هم باید جیره مخصوص باشه تا بهتر رشد کنه
   نه اب هم حتما حتما باید دسترسی داشته باشه

    حیدرپور می 26, 2021 پاسخ

    داخل ابش میتونم مولتی ویتامین بریزم؟
    جیره مخصوص همون استارتره؟
    و اینکه میاد توی دستم میخوابه اشکالی نداره؟
    کلا تا جای گرم میره سریع میخوابه...مریضه یا طبیعی هست؟

     chicken-admin می 27, 2021 پاسخ

     بله باید داخل آبش بریزید
     بله جیره همون استارتره
     نه اشکالی نداره ولی محیطش رو گرم کنید ، همیشه به دست شما دسترسی نداره ! جوجه باید در محیطی بین 30 تا 35 درجه نگهداری بشه بخصوص شب ها

  فاطمه می 25, 2021 پاسخ

  خسته نباشید?‍♀️علت اینکه زیاد سروصدا میکنن چیه؟؟ گشنن تشنن؟

   chicken-admin می 25, 2021 پاسخ

   سلام
   گشنگی یا بیماری میتونه باشه
   بیقراری میکنن
   محیطشون باید گرم باشه و تغذیه مناسب در این صورت موارد گفته شده کمتر میشه

  فاطمه می 25, 2021 پاسخ

  سلام خسته نباشید
  ۲تا جوجه رنگی خریدم الان ۴روزه که دارم اذشون نگهداری میکنم، یکیشون یکم بیحاله و همش میخابه و یه مشکل دیگه ای هم داره? جای مدفوعش اومده بیرون??‍♀️مدفوعش خشک نشده ها
  ب نظرتون چیکارش کن ?؟

   chicken-admin می 25, 2021 پاسخ

   سلام
   تغذیشون مناسب نیست
   محیطشون هم گرم نیست
   محیط رو گرم گرم کنید تا 30 درجه
   تغذیه حتما جیره مخصوص باشه هرچیزی که دم دست اومد ندید به بیچاره ها ، جوجه ها توان هضم بسیاری از دان ها و غذاهارو ندارن ، فشار زیادی بهش اومده که اونجوری شده

  اتنا می 20, 2021 پاسخ

  من ۴ تا جوجه دارم تقریبا یک ماه نیستن هنوز چه غذایی بدم بهشون؟
  و استارتر هم خریدم ولی نمیخورن دوست ندارن

   chicken-admin می 22, 2021 پاسخ

   سلام
   بهترین غذا استارتر هست
   باقی مواد غذایی داخل همین پست اشاره شده اگه استارتر رو نخوردن بهشون مولتی ویتامین مخصوص طیور بدید تا اشتهاشون باز بشه

  حمید می 20, 2021 پاسخ

  سلام من یک مرغ دارم تخم نمیزاره نمیدونم برا چی نظر شما چیه

   chicken-admin می 20, 2021 پاسخ

   سلام
   سنش چقدره ؟ نژادش چیه ؟ تغذیش چیه ؟

    حمید می 21, 2021 پاسخ

    تغزیش گندم و سن ۱سال

     chicken-admin می 22, 2021 پاسخ

     نژاد رو نگفتید

     گندم به تنهایی که نمیشه ، یه مدت براش جیره مخصوص مرغ تخم گذار از بازار بگیرید ، از پرنده فروشی ها یا مراکز فروش تجهیزات مرغداری
     همینطور بهش کلسیم هم بدید به صورت قطره کلسیم که میشه از داروخانه دامپزشکی تهیه کرد یا پودر صدف یا پودر کف دریا

     مولتی ویتامین مخصوص طیور هم بگیرید و بهش بدید .

     موارد اشاره شده در بهبود ساخت و ساز بدنش تاثیر بسیاری داشته و پرنده برای تخم گذاری اماده میشه

    حمید می 28, 2021 پاسخ

    سلام ازهمون که گردنشون پر نداره

  محمد رضا می 20, 2021 پاسخ

  سلام من یکی از جوجه های من مدفوع کرده و نشته روش و دوتا از انگشتاش خم شده بودن و خشک شدن افتادن الان یه انگشت داره و خیلی از لحاظ رشد از بقیه عقب تره به نطرتون چیکارش کنم

   chicken-admin می 20, 2021 پاسخ

   سلام
   کمبود ویتامین داره
   تغذیش رو مفید کنید خوب میشه

  وانی می 19, 2021 پاسخ

  کی باید ب جوجه اب شکر داد

   chicken-admin می 20, 2021 پاسخ

   سلام
   روز 2 خروج از تخم
   شکر با اب مخلوط باشه

  محمدرضا می 18, 2021 پاسخ

  سلام من دان رو خودم درست کردم با این ترکیبات
  آرد ذرت ، پودر سویا ، سفیده تخم مرغ آب پز شده
  خوبه ؟
  بنظرتون پودر نان هم اضافه کنم ؟

   chicken-admin می 20, 2021 پاسخ

   سلام
   این موارد خوب هستن ولی کافی نیستن ، الان اینا نمیتونن کلسیم مورد نیاز پرنده رو رفع کنن
   یا باید تغذیه کامل باشه یا اینکه با مولتی ویتامین ها و مکمل های مخصوص طیور کنترل بشه

  امیر می 17, 2021 پاسخ

  من جوجه یک روزه دارم ۲۴ ساعت هم بهش هیچی ندادم ولی نه درست راه میره نه غذا میخوره

   chicken-admin می 17, 2021 پاسخ

   سلام
   بعد از اتمام 24 ساعت باید بهش اب و شکر مخلوط شده بدید

  محمدرضا می 16, 2021 پاسخ

  سلام
  به ترتیب بگین که آب شکر ، مولتی ویتامین، غذا ، در چند روزه گی و کی باید داده بشه ممنون

   chicken-admin می 16, 2021 پاسخ

   سلام
   این موارد چندین بار گفته شده که مطالعه ی کامنتها و پست ها شما رو سریعتر به جواب میرسونه !!

   روزی که جوجه از تخم بیرون میاد به مدت 24 ساعت چیزی نباید بخوره
   بعد از این مدت به مدت 24 ساعت فقط مخلوط آب و شکر
   بعد از اون میتونه غذا بخوره و مولتی ویتامین هم بگیره

  محمدرضا می 15, 2021 پاسخ

  سلام ببخشید زیاد سوال میکنم ولی تو اردبیل من فروشگاه لوازم مرغداری پیدا نکردم حالا جوجه ها گرسنه هست دان استارتر از کجا گیر بیارم ؟؟؟
  پرسیدم نمی‌فروشند یه جایی بگین که بفروشن و تو اردبیل باشه
  اگه دان استارتر ندم مشکلی نیست ؟؟ چه چیزی جایگزین ان میشه ؟؟
  لطفاً پاسخ بدین

   chicken-admin می 16, 2021 پاسخ

   سلام
   ما اردبیل نیستیم و اطلاع نداریم، ولی امکان نداره شهری به اون بزرگی که بزرگترین کارخانه تولید جوجه 1 روزه کشور رو داره (آرتا جوجه سبلان) مغازه فروش لوازم مرغداری نداشته باشه !

   باید بگردید و پیدا کنید

   چرا با مواد غذایی خانگی همین پست گفته شده هم میشه حل کرد ولی در کنارش باید مولتی ویتامین مخصوص طیور + قطره کلسیم یا کلیسم به صورت پودر صدف یا پودر کف دریا هم دریافت کنن تا نیازهاشون برطرف بشه

  نرگس می 15, 2021 پاسخ

  سلام من یک جوجه مرغ دارم که زیر پوست روی گردنش باده بدون چرک و قرمزی سعی کردم با سوزن بادشو خالی کنم اما بعد از نفس کشیدنش دوباره باد میفته زیر پوستش
  چکار کنم؟ آیا واگیر داره که به جوجه های دیگه سرایت کنه؟

   chicken-admin می 15, 2021 پاسخ

   سلام
   نمیدونم چی هست باید دامپزشک ببینه
   به هیچ وجه با سوزن بادش رو خالی نکنید اسباب بازی که نیست موجود زنده هست
   از سایر پرنده ها هم جداش کنید مشخص نیست چیه
   حتما ببرید دامپزشک ، دامپزشک که ببرید و دلیلش رو بدونید هم میتونید از اتفاق افتادنش برای سایر پرنده ها جلوگیری کنید هم با دونستن درمانش اینده اش استفاده کنید . یه تیره با دو نشون

  صادق می 15, 2021 پاسخ

  سلام من زیر مرغ 14تا تخم گذاشتم الان جوجه هاش دارن درمیان وهیچی نمیخورن والان من باید بهشان چه غذایی بدم

   chicken-admin می 15, 2021 پاسخ

   سلام
   جیره جوجه 1 روزه بزارید جلوشون میخورن
   اصولا روز اول هم نباید چیزی بخورن ، روز دوم هم اب و شکر مخلوط شده (البته در صورتی که جدا از مادر باشن)

  امیرحسین می 15, 2021 پاسخ

  الان من باید چیکار کنم
  منظورم این نیست که جوجه هاشدن کاه بخورن منظورم اینکه زیرشون کاه ریختم که نرم باشه بعد از دنیاآمدن راحت روی کاه باشن من فقط بخاطر راحتیشون کاه ریختم
  من از چگد نفرم پرسیدم گفتن ماقدیما کاه میریختیم واسه نرمی و گرمی

   chicken-admin می 15, 2021 پاسخ

   لطفا کامنت جدید باز نکنید و کامنتت قبلی رو ریپلای کنید
   خودتون گفتید کاه بخورن !
   نیازی به این کار نیست چون جوجه 1 روز داخل دستگاه هست ، این کار باعث ورود الودگی به محیط میشه
   روز بعد منتقل کردید به بستر نگهداری اونجارو پر کاه کنید !

  محمدرضا می 15, 2021 پاسخ

  سلام
  فروشگاه لوازم پرندگان، جیره مخصوص جوجه ۱ روزه می‌فروشند ؟

   chicken-admin می 15, 2021 پاسخ

   سلام
   ممکنه داشته باشه

  امیرحسین می 14, 2021 پاسخ

  باسلام و خسته نباشید
  من دستگاه جوجه کشی دارم وتخم هادردوران هچر (۳روز پایانی)هستند زیر تخم هاکاه ریختم مشکلی که نیس بعد از به دنیاآمدن کاه بخورن کاه ریختم که زیرشون گرم و نرم باشه

   chicken-admin می 15, 2021 پاسخ

   سلام
   اینکارو نکنید دوست عزیز !
   اون کاهها ممکنه باعث ایجاد الودگی بشه ! کاه نباید بخورن ! گوسفند که نیستن !
   طیور پس از خروج از دستگاه جوجه کشی در روز اول هیچی نباید بخورن چون دارن از زرده تغذیه میکنن . در روز دوم هم باید اب و شکر مخلوط شده دریافت کنن .
   همه ی این موارد تو کل سایت ها پره ، متعجبم چطوری افراد بدون مطالعه ی این موارد اقدام به جوجه کشی و نگهداری طیور میکنن

  شایان می 14, 2021 پاسخ

  سلام خسته نباشین
  دو تا جوجه تازه از دستگاه دراوردم یکیشون قسمت انتهاییش بهش آویزونه و نمیتونه درست راه بره میمیره ؟ یا میشه کاری کرد

   chicken-admin می 15, 2021 پاسخ

   سلام
   قسمت انتهاییش اویزونه ؟ چطور ؟ اگه عضوی از بدنش هست بعیده زنده بمونه
   بیشتر توضیح بدید

  محمدرضا می 14, 2021 پاسخ

  سلام من می‌خوام ۵ تا جوجه بخرم از بازار و ان جایی که کنار خیابون می‌فروشند طبیعی و رنگی ،
  به انا غذا بدم ؟
  یا واسه انا هم باید ۲۴ ساعت صبر کنم ؟
  و اینکه میشه کرم خاکی کوچیک داد به جوجه ۲ روزه ؟
  شما که میگین شکر آب بدین تو ظرف جدا بزارم مثلاً شکر خشک تو یه ظرف و آب تو یه ظرف
  و اینکه بعد از اینکه بخرم ببرمشون بیرون گردش ؟
  لطفاً به همه سوال ها پاسخ بدین ممنون

   chicken-admin می 15, 2021 پاسخ

   سلام
   خیر نیازی نیست صبر کنید ، حتما بهشون غذا بدید ، غذارو از اون فروشنده که جوجه میفروشه نخرید و از پت شاپ یا فروشنده ی مواد مرغداری بخرید . پلت های معمولی جوجه براشون خیلی خوبه

   کرم خاکی هم میشه ولی مقدار کم و نه به عنوان غذای اصلی

   نه اون مورد باید اب و شکر با هم مخلوط بشن و شکر در اب حل بشه
   بیرون گردش منظورتون چی هست ؟ محیط نگهداریشون داخل خونه هست ؟ محیط نگهداری عادی جوجه ها باید حتما دماش بیشتر از 30 درجه باشه .

   در مورد جوجه رنگی ها ، پیشنهاد میکنم حتما حتما جیره مخصوص براشون بخرید + از روز اول بهشون مولتی ویتامین مخصوص طیور بدید (مقدارش طبق اونچه که روی بروشورش نوشته) از داروخانه دامپزشکی میتونید تهیه کنید .

   محیط هم حتما حتما بالای 30 درجه باشه تا طیور خوب و سریع رشد کنن

  علی می 12, 2021 پاسخ

  نشانه کر شدن مرغ چیه ؟

   chicken-admin می 12, 2021 پاسخ

   نشانه کر شدن ؟!
   نمیدونم والله ، دو تا بشکن بزن ببین عکس العملی نشون میدن یا نه

  علی می 12, 2021 پاسخ

  سلام چند تا تخم مرغ زیر مرغ بزارم ممنون

   chicken-admin می 12, 2021 پاسخ

   سلام
   هر چقدر کمتر بهتر 8 تا مثلا

  مسعود می 11, 2021 پاسخ

  سلام،وقتی جوجه ها رو از دستگاه جوجه کشی در آوردم،حدود ۱۰ تا جوجه زخمی بودن،بیشتر سر و چشمهاشون آسیب دیده بود،به احتمال زیاد جوجه های دیگه بهشون نوک زده بودن،دلیلش چیه و چیکار کنم که سری‌های دیگه این اتفاق نیفته؟

   chicken-admin می 12, 2021 پاسخ

   سلام
   وقتی جوجه ها متولد میشن بعد 24 ساعت درشون بیارید نزارید اونایی که متولد شدن و 24 ساعت از داخل دستگاه بودنشون گذشته تا روز اخر داخل دستگاه بمونن ، چون بعد 24 ساعت نیاز به اب و شکر دارن وگرنه از لپ شیرین رفقاشون مصرف میکنن :)

  ابوالفضل می 11, 2021 پاسخ

  سلام من ۲ تا جوجه دارم یکی شون رفت تو لوله جاروبرقی بعد درش اوردم الان فقط میخوابه باید چیکار کنم ممنون

   chicken-admin می 11, 2021 پاسخ

   سلام
   اخه چرا اینکارو کردید با پرنده ، وقتی پرنده ای میخرید یا نگه میدارید مسئولیت نگهداری از اون رو به عهده گرفتید اگه نمیتونید مجبور نیستید که موجود زنده رو عذاب بدید ، گناهشم بیفته گردن شما
   خوبه که تا حالا سکته نکرده
   کاری نمیشه کرد محیطش اروم باشه تا یکم از استرس بیفته اگه زنده بمونه

   علی می 12, 2021 پاسخ

   خوب ازش مراقبت کن غذا های سالم بهش بده

  پری می 7, 2021 پاسخ

  سلام. جوجه دو سه روزه رو تازه خریدیم بعد یه روز بیحال افتادن مولتی ویتامین دادیم بدتر شدن چکار کنیم ممنون

   chicken-admin می 8, 2021 پاسخ

   سلام
   مولتی ویتامین انسانی دادید ؟ محیط نگهدرایشون دماش چقدره ؟

  صالح می 4, 2021 پاسخ

  سلام
  یک روز داخل دستگاه بودن و الان بیرون آوردم و آب شکر گذاشتم ولی نمی‌خورند. موردی نیست؟

   chicken-admin می 4, 2021 پاسخ

   سلام
   صبور باشید میخورن

  میلادطراقی می 4, 2021 پاسخ

  سلام وقتتون بخیر
  جوجه ها واکسن نمیخان مگه؟
  چند وقتشون بشه باید واکسن بزنیم؟و چه واکسنی؟

   chicken-admin می 4, 2021 پاسخ

   سلام
   دوره ی واکسن با توجه به نوع پرنده و فصل مد نظر متفاوت هست
   باید از یک دامپزشک که در شهرتون هست پیگیرش باشید

  فرزین امانی می 3, 2021 پاسخ

  سلام من۲تا جوجه دارم نمیدونم بهش چی بدم لطفا راهنمایی کنید و یکیش کمی سرحال نیس چی کار کنم جاشم خوبه

   chicken-admin می 3, 2021 پاسخ

   سلام
   در همین پست کلی مطلب نوشتیم ، مطالعه کنید و کامنت هارم بخونید

  Mohammad آوریل 30, 2021 پاسخ

  سلام یک جوجه رنگی دارم یه اشیاء خورد بهش الان بدنش کبود شده و چیزی حز آب نمیخوره چیکار کنم

   chicken-admin می 1, 2021 پاسخ

   سلام
   اشیا چی بوده ؟!
   تغذیش چیه ؟ محیطش رو گرم کنید تا 30 درجه بهش یکم خمیر بدید با مولتی ویتامین مخصوص طیور

  زینب آوریل 29, 2021 پاسخ

  سلام سه روش میشه ک دوتا جوجه یک روزه گرفتم از دیروزه زیر گلشون باد کرده میگن نمیتونه غذا هضم کنن چیکار کنم؟

   chicken-admin می 1, 2021 پاسخ

   سلام
   غذا بهشون چی میدید ؟ محیط دماش چنده ؟

   ابوالفضل می 3, 2021 پاسخ

   اون که زیر گلوشه معدشه وقتی هم که معده پر بشه و زیر گلوش باد کنه نمیتونه غذا بخوره چون معدش پره

   مهران می 6, 2021 پاسخ

   اون قسمت باد کرده اسمش چینه دان هست.وقتی باد کنه یا پر بشه یعنی سیر شدن

   علی می 12, 2021 پاسخ

   اون غذا خوردن سیرن

   Amir می 30, 2021 پاسخ

   از تغذیشه غذای نا مناسب و الوده بهش دادید

  سروش آوریل 27, 2021 پاسخ

  من میخوام برای جوجه ها دون بخرم چه مارکی باید بخرم

   chicken-admin آوریل 27, 2021 پاسخ

   دان پارس مناسب هست

  سروش آوریل 27, 2021 پاسخ

  سلام یه جوجه رنگی دارم مدفوعش چسبیده به پشتش باید چی بزنم یا بهش بدم لطفا راهنمایی کنید که باید چیکار کرد

   chicken-admin آوریل 27, 2021 پاسخ

   سلام
   دلایل زیادی میتونه داشته باشه
   با پارچه ی آغشته به اب گرم تمیزش کنید، این مورد ممکنه به دلیل بیماری گوارشی باشه
   در تغذیش دقت کنید بهترین تغذیه جیره ی غذایی مخصوص جوجه 1 روزه همراه با مولتی ویتامین هست.
   حدقل تا دو ماهگی جیره مخصوص بدید تا سالم و خوب رشد کنه .

  ali آوریل 27, 2021 پاسخ

  سلام ،جوجه ها زیاد رغبت به خوردن دون ندارن،چه نوع دونی میتونم بهشون بدم ؟

   chicken-admin آوریل 27, 2021 پاسخ

   سلام
   اول باید بهشون مولتی ویتامین مخصوص طیور بدید تا اشتهاشون بیشتر بشه
   بعد دان پودری یا پلت بدید
   دانه پارس مناسب هست

    محمد فوریه 27, 2022 پاسخ

    سلام من الان ۱۱تا جوجه دارم الان یک فتشون میشه میشه بگین چه زمانی واکسنشو بزنم

     chicken-admin فوریه 27, 2022 پاسخ

     سلام
     الان وقشته
     خودت به هیچ وجه نزن
     ببردامپزشک بزنه

      محمد فوریه 27, 2022

      باشه خیلی ممنون راستی ببخشید من یه جفت مرغ وخروس پاکوتاه دارم مرغم سه ماه پیش به تخم اومد الان کم کم میرسیم به بهار اونوخت کرچ میشه یاباید صبر کنم تا بهار آینده???

      chicken-admin فوریه 28, 2022

      بله امکان کرچ شدن داره

  ... آوریل 27, 2021 پاسخ

  سلام من الان 4ساعت که جوجم از تخم در اومده هنوز تو دستگاهه بیرون نیاوردمش تا خشک شه ولی همش جیک جیک میکنه و تلوتلو میخوره هنوزم بهش چیزی ندادم بخوره میشه بگید چیکار کنم تا نمیره ؟؟؟

   chicken-admin آوریل 27, 2021 پاسخ

   سلام
   24 ساعت باید داخل دستگاه باشه
   مهم نیست تلو تلو بخوره و جیک جیک کنه ، درش نیارید ، طبیعیه این مورد
   بعد از 24 ساعت که در اوردید پرنده رو ، یک روز بهش فقط اب و شکر بدید
   محیطش زیر لامپ مادرمصنوعی یا مشابه اون باشه
   بعد از گذشت این 24 ساعت میتونید بهش جیره جوجه 1 روزه بدید

    ... آوریل 28, 2021 پاسخ

    خوب وقتی بهش اب شکر میدم چشاشو میبنده و هو دراز میشه رو زمین ودهنشو هی باز و بسته میکنه نمیمیره ؟؟؟

     chicken-admin آوریل 28, 2021 پاسخ

     فقط 1 روز باید بهش داده بشه

      Nznin می 3, 2021

      سلام من ۲ تا جوجه ۲ روزه دارم ولی برنج پخته نمیخورن دون مخصوصشونو میتونن تنهایی بخورن؟
      و براشون تو یک در شیر اب ریختم میدونن آب کجاست و میتونن بفهمن و بخورن اگه تشنشون بشه؟

      chicken-admin می 3, 2021

      سلام
      توضیحات داخل پست نوشته شده
      روز اول که از تخم درمیان هیچی نباید بخورن
      روز دوم شکر و اب
      از روز سوم میتونن دون مخصوص رو بخورن
      در شیر منظورتون چیه ؟ شیر ندید بهشون ها ، اگه منظورتون درب شیر هست ، خوب اونجا میشه، رنگش اگه قرمز باشه سریعتر پیدا میکنن چون به رنگ قرمز حساسن
      ابخوری و دانخوری هم میتونید براشون بگیرید

    ... آوریل 28, 2021 پاسخ

    بعد جوجه که دیروز دراومده تاالان اصلا دسشویی نکرده چیکار شده ؟؟

     chicken-admin آوریل 28, 2021 پاسخ

     مشکلی نداره

    ... آوریل 28, 2021 پاسخ

    زیر لامپ رشته ای 60 وات مشکلی نداره باشه

     chicken-admin آوریل 28, 2021 پاسخ

     نوع لامپ اگه مادرمصنوعی باشه عالیه
     باقی موارد فرقی نداره فقط باید دمای محیط نگهداری حتما از 30 بالاتر باشه چه روز چه شب بخصوص

     سجاد می 8, 2021 پاسخ

     باید 15وات باشه وگرنه بدنش می سوزه

  علی عتیق آوریل 27, 2021 پاسخ

  سلام
  چه نوع مولتی‌ویتامین به جوجه بدیم.?
  ایا از پوست تخم مرغ میشه به عنوان یک منبع کلسیم استفاده کرد؟
  ایا میشود اب وشکر را تا چند هفته به جوجه ها داد؟
  با تشکر

   chicken-admin آوریل 27, 2021 پاسخ

   سلام
   مولتی ویتامین مخصوص طیور باید دریافت کنه
   نباید به هیچ وجه انسانی یا کودک بهش بدید
   پوست تخم مرغ هم داره بله ولی خوب درصدش نسبت به کف دریا یا پودر صدف کمتر هست
   نیازی نیست بهش چند هفته اب و شکر بدید ، بدید هم فکر نکنم مشکلی ایجاد بشه

    الیاس فوریه 13, 2022 پاسخ

    سلام من داخل دستگاه چند تا تخم مرغ گذاشتم رو ز۲۰ جوجه تخم مرغو شکست بعد از ۱۲ ساعت حالت شکستگی تغییری نکرد منم پوسته تخم مرغ را آرام از تن جوجه جدا کردم خوش بختانه چسبندگی نداشت ولی یه خرده خون داخل تخم مرغ بود دوتا از جوجه هارو این کار کردم چون نمی دانستم نباید این کارو انجام بدم خون زیادی از جوجه رفته باید چیکار کنم دو تا از جوجه هارو این کار کردم بقیه خودشون در اومدن

     chicken-admin فوریه 14, 2022 پاسخ

     سلام
     کاری از دستت برنمیاد
     نباید اینکارو میکردی فقط باید قسمت سرش رو یکم برداری تا بتونه نفس بکشه باقیشو خودش باید بیاد بیرون
     اگه از تخم اومدن بیرون کامل ، بعد از 24 ساعت بهشون اب و شکر مخلوط بده

  ارش آوریل 26, 2021 پاسخ

  سلام من سه تا جوجه خریدم یکی از جوجه ها وقتی می‌خواد راه بره پای سمت چپش رو میکشه عقب فکر کنم فلج شده اگه درمانی داره لطفا راهنمایی کنین

   chicken-admin آوریل 27, 2021 پاسخ

   سلام
   اگه مشکل مادرزادی نباشه و به تغذیه ی نامناسب برگرده میشه درمان کرد
   مولتی ویتامین مخصوص طیور از داروخانه دامپزشکی
   همچنین کلسیم نیاز داره . کلسیم میتونه به صورت قطره باشه که باید از داروخانه دامپزشکی گرفته بشه و یا پودر کف دریا یا پودر صدف

    ارش آوریل 27, 2021 پاسخ

    سلام من الان همه ی اینا رو خریدم ولی چجوری بهش بدم هیچی به جز اب نمیخوره

     chicken-admin آوریل 27, 2021 پاسخ

     مولتی ویتامین رو با ابش قاطی کنید و با قطره چکان بریزید تو دهنش
     کم کم جون میگیره ، مولتی ویتامین باعث افزایش اشتهاش میشه
     در نتیجه دون میتونه بخوره
     کلسیم رو هم اگه قطره گرفتید میشه ریخت داخل دهنش ، اگرم به صورت کف دریا و ... گرفتید پودر کنید بریزید روی جیرش

  محمد آوریل 22, 2021 پاسخ

  سلام خسته نباشید ممنونم از راهنمایی هاتون من جوجه ها رو یک روز در دستگاه نگه داشتم الان هم اب شکر درست کردم ک فردا بهشون بدم فقط مشکلم اینه ک چطور لامپ ها رو تو بستر براشون نصب کنم یا اصلا چ لامپی نصب کنم و تا چند روز لطفا جوابمو بدین وقت زیادی ندارم

   chicken-admin آوریل 24, 2021 پاسخ

   سلام
   لامپ مادر مصنوعی یا لامپ قدرتمندی که میخواید نصب کنید در یه فاصله ی 60 سانتیمتری از زمین باشه
   لامپ هم اگه مادر مصنوعی باشه بهتره ، نشد یه 100 وات ببندید
   فقط دقت کنید که باید تمام روز روشن باشه ، ممکنه بسوزه ، براش چندتا الترناتیو در نظر بگیرید .
   برای جلوگیری از سوختن میشه از ترموستات هم استفاده کرد . در پست های زیر توضیحات این محصولات رو میتونید ببینید

   انواع لامپ مادرمصنوعی
   ترموستات لامپ مادر مصنوعی

  نارسیس آوریل 21, 2021 پاسخ

  سلام
  ببخشید دیشب تو دستگاه یکی از جوجه ها از تخم درومد امروز ظهر بهشون دانه جوجه یک روزه دادیم با آب و شکر ولی گویا میگید نباید روز اول تا ۲۴ ساعت چیزی داد
  میمیره؟؟؟ البته زیاد ندادیم خیلی کم خورد

   chicken-admin آوریل 22, 2021 پاسخ

   سلام
   نباید میدادید
   چیزی نمیشه ولی برای سایر جوجه ها تکرار نکنید ، جوجه وقتی از تخم دراومد ، داخل دستگاه ، 1 روز نگهش دارید بزارید بدنش خشک بشه ، یک روز بعد بهش اب و شکر بدید و از روز بعد میتونید جیره بدید

  داود آوریل 21, 2021 پاسخ

  سلام
  یک جوجه دارم زودتر از بقیه از تخم زده بیرون و زیر مادرشه تا بقیه از تخم بیان بیرون طول می کشه می ترسم بمیره
  می خوام خودم بهش غذا بدم ولی نمی خوره میشه راهنمایی کنید؟

   chicken-admin آوریل 21, 2021 پاسخ

   سلام
   کاریش نداشته باشید، روز اول کلا چیزی نمیخورن ! روز دوم جلوشن اب و شکر بزارید
   بعدش دون بزارید

  مجتبی آوریل 20, 2021 پاسخ

  سلاممم خسته نباشید من جای جوجه هارو با الکل ضد عفونی کردم منتهی جوجه ها نیستن که بوی الکل یا خود الکل اذیتشون کنه قبل از اینکه جوجه هارو بیارم اینکارو کردم اگه از پوشال برای زیر جوجه ها استفاده کنم ضرر نداره بعد پوشال هارو با الکل ضد عفونی کنم

   chicken-admin آوریل 21, 2021 پاسخ

   سلام
   دوست عزیز با الکل چرا ضدعفونی کردید ! وجود الکل امکان اتش سوزی در محیط رو بالا میبره ، نباید در چنین محیطهایی از الکل استفاده کنید ، با اب هم تمیز میکردید میشد !!
   پوشال مشکلی نداره و میشه استفاده کرد
   نه اصلا به پوشال الکل نزنید دوست عزیز ! اگر از کرونا میترسید ، 5 روز یا یه هفته پوشال هارو در فضای آزاد بزارید
   به هیچ وجه از الکل استفاده نکنید چون علاوه بر مشکلی که گفتم ، با توجه به حساسیت بالای مجرای تنفسی طیور ، امکان ایجاد مشکل براشون زیاده

    مجتبی آوریل 21, 2021 پاسخ

    خیلی ممنون خسته نباشید ❤

     chicken-admin آوریل 21, 2021 پاسخ

     موفق باشید

  مجتبی آوریل 20, 2021 پاسخ

  سلاممم خسته نباشید لامپ مادون قرمز250وات برای جوجه های یک روزه مناسب هست یا نه

   chicken-admin آوریل 21, 2021 پاسخ

   سلام
   بله بسیار مناسب هست میتونید استفاده کنید

  محمد رضا غلامی آوریل 19, 2021 پاسخ

  با سلام برای جوجه بوقلمون تازه به دنیا اومده پودر ذرت خوبه به تنهایی بریزم و اینکه رطوبت و دمای شتر بوقلمون چند باید باشه ممنون

   chicken-admin آوریل 19, 2021 پاسخ

   سلام
   خیر ، به تنهایی براش فایده ای ندازه باید جیره جوجه 1 روزه بگیره
   دمای ستر و هچر طیور رو در پست زیر میتونید ببینید :
   دمای ستر و هچر جوجه کشی

  سهیلا آوریل 17, 2021 پاسخ

  سلام خسته نباشید.چندتا تخم گذشتم ریز مرغ الان دوتاش دراومدن بایدچی بهشون بدم؟
  بعد اگر جاشو جابجا کنم روی بقیه تخمها میخوابه یانه؟

   chicken-admin آوریل 17, 2021 پاسخ

   سلام
   روز اول شکر و اب بدید
   روزای بعدی هم جیره غذایی جوجه 1 روزه از بازار بگیرید براشون خوبه
   نه جابجا نکنید
   شاید نخوابه

  سامان آوریل 14, 2021 پاسخ

  سلام دوباره من چون پیمم پایین بود گفتم دوباره بزارم الان بلدرچینم اوکیه فقط نوکش کجه اونو چیکار کنم

   chicken-admin آوریل 14, 2021 پاسخ

   سلام
   کلسیمش رو در مواد غذاییش زیاد کنید
   بهش کف دریا بدید
   ببینید تغییری میکنه یا خیر

    سامان آوریل 18, 2021 پاسخ

    سلامی دوبارع چطوری بهش کلسبم بیشتر بدم یعنی چه چیز هایی بدم

     chicken-admin آوریل 18, 2021 پاسخ

     برای کلسیم میتونید کف دریا بگیرید یا پودر صدف
     در بازار موجوده

  Amin آوریل 12, 2021 پاسخ

  ببخشید ما یه جوجه از تخم نوک زد ما از تخم درش آوردیم و گذاشتیم توی دستگاه ولی بعد چند ساعت مرد

   chicken-admin آوریل 12, 2021 پاسخ

   سلام
   دوست عزیز نباید شما درش بیارید ! باید خودش دربیاد
   رطوبت دستگاه رو زیاد کنید

  حسین ظرافتی زاده آوریل 10, 2021 پاسخ

  سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون
  یه سوال داشتم،من جوجه هام چند روز دیگه درمیان برای تهیه دان جوجه یک روزه رفتم بازار دان از کیلویی چهار هزار تومان تا دوازده هزار تومان بود خیلی انتخاب سختیه اما میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

   chicken-admin آوریل 10, 2021 پاسخ

   سلام
   بیشتر بسته به شرکت های تولید کننده هست
   دان پارس بخرید خوبه ، قیمتش رو نمیدونم فقط حتما برای جوجه 1 روزه باشه

   حامد عسکری آوریل 11, 2021 پاسخ

   سلام.قیمت با توجه به نوع مواد و شرکت تولید کننده فرق می‌کنه.سعی کنید زیاد به قیمت توجه نکنید و از مراکز معتبر. خریدکنین

  سامان آوریل 10, 2021 پاسخ

  سلامی دوباره من بهتون گفتم سه تا بلدرچین دارم یکیشون امروز اومد کلاغ ببردش پراش رو یه عالمه کند ولی خیلی ترسیده چیکار کنم؟ و نوکش کج شده یکم

   chicken-admin آوریل 10, 2021 پاسخ

   سلام
   کار خاصی نمیشه کرد ، ببریدش به یه جای گرم با دمای بالا حدودا 30 درجه ، ساکت و تاریک تا یکم اروم بشه

  عبداللهی آوریل 8, 2021 پاسخ

  سلام خسته نباشید ستا جوجه از تخم بیرون اومدن سومی رو رفتم چک گردم دیدم زیر مرغ تکون نمیخوره فک کنم مرغه خفش کرده چنتا تخم دیگه موندن هنوز جوجه نشدن میترسم باز اینا هم اینطور بشن چیکارکنم

   chicken-admin آوریل 10, 2021 پاسخ

   سلام
   صبور باشید ، با توجه به اینکه دستگاه ندارید باید اجازه بدید مرغ کارش رو بکنه و اذیتش نکنید

  فاطم آوریل 6, 2021 پاسخ

  سلام جوجم تاز از تخم دراومد بش خیلی کم اب دادم
  عمین قدر کافیع؟
  دیگع چیزی ندم؟

   chicken-admin آوریل 6, 2021 پاسخ

   سلام
   تو دستگاه جوجه کشی بوده ؟
   یه روز نباید چیزی بخوره تا از زردای که داخل تخم بوده و الان جذبش شده کامل تغذیه کنه
   در این مدت محیط باید کاملا گرم باشه
   در روز دوم بهش شکر با اب بدید
   روز سوم شروع دریافت جیره مخصوصه

    فاطم آوریل 6, 2021 پاسخ

    نه، تخم مرغ زیرِ کبوتر گذاشتیم جوجه دراومد
    بهش یه ذره آب دادیم اشکال ک نداره؟
    بعد از یه روز بهش برنج نیم دانه بدیم خوبه؟

     chicken-admin آوریل 6, 2021 پاسخ

     سلام
     بهتر بود نمیدادید ، اشاره کردم که روز اول و دوم و سوم چی بخورن
     برنج نیم دانه برای جوجه فایده ای نداره ! باید یه چیزی باشه که بدنش رو قوی کنه ، جیره غذایی یک روزه بهترین انتخابه

      فاطم آوریل 6, 2021

      ممنون از پاسختون?

      chicken-admin آوریل 7, 2021

      موفق باشید

  Mohammad مارس 31, 2021 پاسخ

  آیا این درسته که جوجه یک روزه تا ۳ روز نباید غذا بخوره و اینکه نور قرمز مزارن به عنوان مادر مصنوعی؟

   chicken-admin مارس 31, 2021 پاسخ

   سلام
   جوجه که از تخم نطفه دار خارج میشه تا 24 ساعت باید داخل دستگاه باشه درنتیجه غذایی دریافت نمیکنه (در این مدت از موادی که از زرده تخم گرفته تغذیش تامین میشه) ، بعد از اون 24 ساعت بعدی بهتره بهش شکر با آب داده بشه و بعد از اون باید جیره جوجه 1 روزه دریافت کنه.
   لامپ مادر مصنوعی مهمترین اقدامش اینکه بدن پرنده هارو گرم نگه میداره و باکتری ها و الودگی های اطراف اونها رو از بین میبره . نور قرمز هم اگه فقط نور باشه میتونه پرنده ها رو کنار هم جمع کنه وگرنه تاثیری در خشک کردن اونها و از بین بردن الودگی ها نخواهد داشت ! این مورد رو حتما دقت کنید

    Mohammad مارس 31, 2021 پاسخ

    خیلی ممنون

     chicken-admin آوریل 1, 2021 پاسخ

     موفق باشید

    Arian می 2, 2021 پاسخ

    من حدود صد تا جوجه دارم جایی که نگه داری میکنم برق نداره با بخاری گرمش کردم مشکلی نداره دما بالای ۳۰ درجه هست.از لامپ مادر استفاده نمی کنم.

     chicken-admin می 3, 2021 پاسخ

     سلام
     داخل کامنت قبلی عرض کردم که لامپ مادر مصنوعی یا مشابه اون
     دلیل پیشنهاد برای لامپ مادر مصنوعی این هست که اولا گرماش متمرکز هست و درنتیجه اتلاف انرژی نداره و چون فقط اون منطقه رو گرم میکنه اون منطقه از الودگی هم عاری میشه .
     مورد دوم رنگ قرمز اون هست ، رنگ قرمز سبب جمع شدن پرنده ها دور اون لامپ میشه که خودش سبب افزایش دمای بدن پرنده ها میشه .

     مهم حفظ دما و خشک کردن بدن پرنده هست .

  سروش مارس 30, 2021 پاسخ

  سلام، من ۴ تا جوجه دارم،میشه بهشون بجا مولتی ویتامین ، دلستر مالت داد؟ روش زده یسری ویتامینها داره

   chicken-admin مارس 31, 2021 پاسخ

   سلام
   خیر دوست عزیز
   مشکل ایجاد میشه براش صدردصد
   درسته نوشته ویتامین ولی اون ویتامین با این ویتامین زمین تا اسمون فرقشه !

  علی مارس 30, 2021 پاسخ

  من دوتا جوجه لاری یک روزه دارم جلوی بخاری داخل کارتن گذاشتم آیا دما مناسب هست؟

   chicken-admin مارس 30, 2021 پاسخ

   سلام
   برای جوجه ها باید دما حدودا 30 باشه
   حتما محیط تهویه ی خوبی داشته باشه و درب کارتن رو نزارید !
   مولتی ویتامین هم بهشون بدید حتما

  رجبی مارس 29, 2021 پاسخ

  سلام
  مرغمون کرچ شده.الان جوجه ها دارن کم کم از تخم بیرون میان‌یکی از تخم ها انگار با ضرب مرغ شکسته از ترس اینکه زیر مادرش له نشه اوردیم خونه.گذاشتیم داخل پارچه جای گرم.الان داره کمک کمک سر حال میاد اما دل و روده لش از مقعدش بیرونه.چیکا ش کنیم؟اصلا چرا بیرونه؟

   chicken-admin مارس 30, 2021 پاسخ

   سلام
   نباید این کارو انجام میدادید ، مرغ مادر بهتر میتونه نگهداری کنه ازشون
   فکر نکنم بشه کاریش کرد

  Mmd مارس 28, 2021 پاسخ

  بهترین غذا برای جوجه که تیززز بزرگ بشه چیه؟

   chicken-admin مارس 28, 2021 پاسخ

   سلام
   جیره غذایی جوجه ی 1 روزه که به صورت پلت در بازار موجوده بهترین انتخاب برای تز بزرگ شدنه !
   همینطور استفاده ی مناسب از مولتی ویتامین به صورت هفتگی و کف دریا یا پودر صدف برای تامین کلسیم

  سامان مارس 25, 2021 پاسخ

  سلام من سع تا بلدرچین دارم دو تا ماده یک نر یکی از ماده ها خیلی بی قراری می‌کنه و هی اون دوتا رو میزنع چیکار کنم ؟؟ و سوال دوم اونی که میزنه نره یا ماده چون تحقیق کردم رو سینه اونی که خال ندارع نره و اینی که باقی رو میزنه رو سینش خال داره؟؟

   chicken-admin مارس 28, 2021 پاسخ

   سلام
   مشکلی نداره فضای نگهداریشون رو کمی بزرگتر کنید
   با خال نمیشه دقیق بررسی کرد ، از مخرجشون میشه کامل متوجه شد که نره یا ماده

  Hadism مارس 25, 2021 پاسخ

  سلام و عرض خسته نباشید
  من دوتا جوجه رنگی خریدم که نمیدونم چند روزشونه. سوال اولم اینه که آیا گذاشتن جوجه ها توی کارتن مشکلی داره؟ چون هر وقت تنهاشون میزارم حس میکنم که میترسن.
  و اینکه من در روز چقدر باید غذا بدم بهشون؟. حس میکنم امروز زیاد دادم و برای همین میترسم
  و اینکه خیلیوابستم شدن و حس میکنم پیششون نباشم میترسن چیکار باید بکنم؟

   chicken-admin مارس 28, 2021 پاسخ

   سلام
   به یه شرط مشکل نداره ،دمای داخل کارتون گرم باشه ، گرم یعنی 30 درجه !
   تغذیه جیره مخصوص جوجه 1 روزه بهشون بدید که از بازار میشه تهیه کرد و قیمت ارزونی هم داره
   بهشون مولتی ویتامین مخصوص جوجه هم بدید هر 3 روز یبار تا 2 هفته ، بعد هر هفته 1 بار
   محیط باید از نظر تهویه هم مناسب باشه

  مهدی مارس 10, 2021 پاسخ

  آیه دادن تخم آب پز غاز به جوجه مشکل داره؟

   chicken-admin مارس 10, 2021 پاسخ

   بهتره جیره غذایی خودشون رو بدید

    مهدی مارس 11, 2021 پاسخ

    میدم ولی نمی خورند

     chicken-admin مارس 13, 2021 پاسخ

     پس بهشون کمی مولتی ویتامین بدید تا اشتهاشون باز بشه
     بعد از جیره ی غذایی مخصوص استفاده کنید

  نا شناس مارس 9, 2021 پاسخ

  سلام اگه قرص های جوشان را حل کنیم و کمی از روی آن برداریم و دوباره روش آب قاطی کنیم بهش بدیم مشکلی داره ؟

   chicken-admin مارس 9, 2021 پاسخ

   سلام
   قرص جوشان برای انسان تهیه شده ، حاوی مقادیر بالایی از ویتامین c هست که ممکنه این مقادیر بالا برای طیور مشکل ایجاد کنه
   مولتی ویتامین مخصوص طیور باید تهیه کنید ، گرون هم نیست ! بسته های کوچیک از قرص جوشان ویتامین سی ارزونتره !

  علی مارس 7, 2021 پاسخ

  سلام
  من با دستگاه جوجه کشی تعدادی جوجه دراوردم خوب بودن سوپر استارتر میدم مولتی ویتامین میدم اما از 35 جوجه هروز دو یا سه تا شون میمیرن و دم مقعدشون سفید و چسبیده هست لطفا راهنمای کنید چیکار کنم.ممنون میشم ..

   chicken-admin مارس 7, 2021 پاسخ

   سلام
   فضلشون آبکی و سفیده ؟
   امکان درگیری جوجه ها با بیماری پولوروم وجود داره
   دان ها نباید در کف بستر توسط پرنده خورده بشه ، نور محیط نباید بیش از حد باشه ، تهویه مناسبی باید در محیط باشه ، اما اگه درگیری با بیماری اشاره شده باشه باید از دامپزشک کمک بگیرید . این بیماری ممکنه از طریق مرغ مادر به یک جوجه منتقل بشه و اون جوجه بیماری رو در بین تمامی جوجه ها پخش کنه
   در اولین فرصت با دامپزشک مجرب در ارتباط باشید

  رضاپور مارس 5, 2021 پاسخ

  سلام
  برای اولین بار دستگاه جوجه کشی میخوام بخرم
  لطفا بعد از بیرون آمدن از تخم ، چه اقداماتی باید انجام بدم ؟

   chicken-admin مارس 6, 2021 پاسخ

   سلام
   بعد از بیرون اومدن تخم موارد گفته شده برای جوجه ی یک روزه رو در همین پست انجام بدید
   شرایط محیط نگهداری باید گرم باشه ، محیط اگه لامپ مادر مصنوعی داشته باشه بهتره
   همین ، مورد خاص دیگه ای وجود نداره

  نا شناس مارس 5, 2021 پاسخ

  من دو تا جوجه رنگی دارم ولی غذا نمیخورند و هی جیک جیک می کنند. چی کار کنم ؟

   chicken-admin مارس 6, 2021 پاسخ

   سلام
   محیطشون رو گرم کنید
   شکر و آب بدید بهشون
   داخل آبشون مولتی ویتامین هم بریزید و از جیره جوجه یک روزه برای غذاشون استفاده کنید تا هم سریع رشد کنن و هم اینکه سالم باشن

    نا شناس مارس 7, 2021 پاسخ

    اگه داخل آبشون ویتامین cیا ویتامین های دیگه بریزم خوبه؟
    منظورم همون قرص جوشانه .

     chicken-admin مارس 7, 2021 پاسخ

     قرص جوشان ؟ در این مورد اطلاعی ندارم و پیشنهاد هم نمیکنم که استفاده کنید
     ترکیب این قرصها برای انسان ساخته شده ممکنه میزان و درصد ویتامین ها داخلش زیاد باشه و باعث مشکل برای پرنده بشه
     قرص مولتی ویتامین مخصوص طیور در داروخانه دامپزشکی موجود هست

  امیر مارس 3, 2021 پاسخ

  سلام من بیست و دو روزهسته که سه تا جوجه رنگی خریدم
  اونا الآن خیلی سرحال هستند.بازیکوشی می کنند و غذای خیلی خوبی می خورند
  اما یک هفته هسته که یکیشون که سالمه صورتش خستس و پر هاش نسبت به بقیه کتر در اومده مدفوعشم نارنجی هسته که بیشترش آبکی هسته.و یکی دیگشون سه روزه مدفوش آبکی تر شده و رنگ مشکی و سفیدش با هم مخلوط شدن و کمی بو میده .اینها نشانه چیست .راه درمانش چیه و اینکه آیا دامپزشکی ها جوجه رنگی کوچک رو معالجه و و واکسن میزنند یا نه

   chicken-admin مارس 4, 2021 پاسخ

   در کامنت قبلی پاسخ رو ارسال کردم
   جوجه ها هم همشون باید واکسن بگیرن ، بله دامپزشک هم معاینه میکنه ، اینا جوجه های معمولی هستن که بهشون رنگ زدن با پرنده های دیگه فرقی ندارن
   اگرم نمیخواید پرنده رو ببرید پیش دامپزشکی میتونید خودتون برید و علائم رو شرح بدید براشون دارو میدن

  امیر مارس 3, 2021 پاسخ

  سلام من سه تا جوجه رنگی خریدم که نزدیک بیست روزشون هسته .نزدیک یک هفته هسته .یکی از جوجه هام خیلی سرحال و پر جنب و جوش هسته و غذای خوبی هم می خوره(دانه پارس)اما نزدیک یک هفتس که قیافش یک جوری شده انگار صورتش خستس و مدفوعش آبکی و نارنجی هسته
  و یکی دیگشون چند روزه که مدفوعش کمی آبکی شده انگار مدفوع عادیش داره ذوب میشه و رنگش تقریباسفید و مشکی هسته. من الآن چکار کنم

   chicken-admin مارس 4, 2021 پاسخ

   سلام
   بهشون مولتی ویتامین بدید ، محیط نگهداری رو هم گرم کنید ، اگه از 15 روز بیشتر دارن بهشون سیر خیلی کوچیک به مقدار کم هم بدید
   اگه خوب نشدن باید از دامپزشک براشون دارو بگیرید

  امین مارس 2, 2021 پاسخ

  سلام تو دستگاه جوجه کشی به محض اینکه جوجه ها از تخم میان بیرون بعد از حدود نیم ساعت میمیرن، لطفا راهنمایی کنید دلیلش چیه و باید چکار کنم؟

   chicken-admin مارس 3, 2021 پاسخ

   سلام
   دستگاه چی هست ؟ تخم نطفه دار رو از یک جا تهیه کردید یا جاهای مختلف هم تهیه کردید همینجوری بودن ؟

  سامان مارس 1, 2021 پاسخ

  سلام من دوتا جوجه خریدم فک کنم دو سه روزشون باشه رسمی هستند یکیشون خیلی. سرحاله یکیشون امروز چرت میزنه هی جیک جیک میکنه ولی چرت میزنه بهش اب و شکر دادم ولی هنوز چیزی نشده پودر ذرت هم بهشون میدم و اونی که چرت میزنه اسهال دستشویی میکنه چیکار کنم که نمیرن دما شون هم مناسبه

   chicken-admin مارس 1, 2021 پاسخ

   سلام
   تغذیشون نامناسب هست
   محیط رو گرم کنید
   کمی مولتی ویتامین بهشون بدید از داروخانه دامپزشکی براشون بخرید (مخصوص جوجه یک روزه)

    سامان مارس 1, 2021 پاسخ

    چی بهشون بدم دماشون ۲۷ الی ۳۰ درجس بهشون مولتی ویتامین هم دادم تو هر اب تمیز ۳ قطره میریزم اسهال دستشویی رفتنش خوب شده از بیحالی هم در اومده یکم ولی هنوز چرت میزنه غذا رو هم بگید چی بدم به مرغام دونه پارس میدم گفتم شاید براشون زود باشه بهشون دونه پارس بدم؟؟

     chicken-admin مارس 2, 2021 پاسخ

     سلام
     دانه پارس معمولی مناسب نیست ، دانه پارس جوجه 1 روزه براشون بسیار خوب هست ، از بازار تهیه کنید . بزرگتر که شدن ، دانه پارس قبلی رو بهشون بدید

      سامان مارس 4, 2021

      مرسی از جوابتون ولی نیوکاسل گرفتن و مردن

      chicken-admin مارس 6, 2021

      متاسفم ?

      مسعود مارس 22, 2021

      داخل خونه ی جوجه ها چی بزارم گرم شدن بشه میشه بگید

      chicken-admin مارس 28, 2021

      سلام
      لامپ مادر مصنوعی

  دهقان فوریه 28, 2021 پاسخ

  سلام،من دوتا جوجه رنگی سرحال داشتم که تقریبا دو هفته هست که دارم ازشون نگه داری میکنم،دیروز بهشون اندازه یک قاشق مرباخوری چربی گوسفندی دادم، چون خیلی علاقه نشون دادن بهشون دادم،از دیشب تا حال خیلی به طرف غذای خودشون نمیرن، و میخوان کنار، یه گوشه ای بخوابن؟ آیا راه حلی دارید برای رفع این مشکل هست؟

   chicken-admin مارس 1, 2021 پاسخ

   سلام
   چربی گوسفندی به جوجه ها دادید ؟! چربی گوسفندی رو انسان بخوره حالش گرفته میشه چه برسه به جوجه که اندازه یه کف دسته !
   صبور باشید ببینید وضعیتشون چطوره ، حقیقتا همچین مشکلی روبرو نشدم که بگم دقیقا چه کاری میشه کرد !
   یه تکه کوچیک بهشون خمیر بدید برای تست

  ... فوریه 23, 2021 پاسخ

  ببخشید من دیروز دو تا جوجه محلی خریدم ، که اولش یکی ازشون خوابش میومد الان یکی دیگه همش خوابه ، بهشون آب قند میدم، ولی غذا رو بهشون تخم مرغ زنده شده دادم که خوردند ، حالا یه نظرتون چی خوبه ؟ چون نمیخوام بمیرند

   chicken-admin فوریه 24, 2021 پاسخ

   سلام
   پرورش صحیح این پرنده ها با تخم مرغ نمیشه ، باید براشون جیره ی غذایی مخصوص بخرید
   مراکز فروش لوازم مرغداری دارن ، قیمت بالایی هم نداره
   پلت جوجه ی یک روزه بگید میدن
   از اون بخورن هم بدنشون قوی می شه و هم اینکه رشدشون مناسب میشه
   داخل همین پست هم موارد مختلفی قرار دادیم ، بخونید مفیده

    امیر فوریه 24, 2021 پاسخ

    بله درست گفتند

   امیر فوریه 24, 2021 پاسخ

   دان مخصوص بده

  امیر فوریه 21, 2021 پاسخ

  سلام ایا جو وبلغور برای تغزیه جوجه ها خوب هست

   chicken-admin فوریه 22, 2021 پاسخ

   سلام
   خوب هست ولی کافی نیست

  معین فوریه 17, 2021 پاسخ

  سلام من ۳ تا جوجه رنگی دارم در کارتون نگهداری کنم بهتره یا در قفس و غذا هم بهش غذای مخصوص خودشد یدم

   chicken-admin فوریه 17, 2021 پاسخ

   سلام
   موردی نیست در کارتون بودن ولی کارتون بزرگ باشه و دمای هوا کم گرم باشه ، سوراخ هم داشته باشه که هوا گردش پیدا کنه

  امیر حسین فوریه 16, 2021 پاسخ

  سلام الان من یه جوجه تازه به دنیا اومده دارم باید توی چه دمایی باشه زیر لامپ رشته ای گذاشتمش طوری نیست

   chicken-admin فوریه 17, 2021 پاسخ

   سلام
   دمای دقیقی نمیشه گفت ، در روز اول باید داخل دستگاه باشه اگرم داخل دستگاه نباشه باید زیر مرغ مادر باشه ، دما حدودا 30 تا 35 محیط گرم با تابش نور مادر مصنوعی یا همون لامپ رشته ای که گفتید که میکروب های روی بدنش رو از بین ببره و خشکش کنه
   بهش اب و شکر مقدار کمی رقیق شده بدید و از روز دوم هم تغذیه ی مخصوص جوجه ی 1 روزه بدید تا سریع رشد کنه و بدنش مقاوم بشه

  وحید حیدری اکتبر 15, 2020 پاسخ

  سلام . شرمنده میشه به جوجه ها برنج هم داد؟ تشکر

   chicken-admin اکتبر 15, 2020 پاسخ

   سلام
   خیر ، جوجه برای رشد صحیح و مناسب نیاز به یکسری مواد مخصوص در جیره ی خودش داره
   از این رو باید بهش جیره ی غذای مخصوص جوجه یک روزه داده بشه که به صورت پودر شده در بازار موجوده
   بهش جیره استارتر هم میگن

   امیر فوریه 24, 2021 پاسخ

   نه تلف میشه

  احمد سپتامبر 27, 2020 پاسخ

  سلام، جوجه من اصلا اشتها نداره از دیروز تا الان هیچی نخورده همش می خوابه و نمیتونه راه بره ترخدا بگین مشکلش چیه خوب میشه چیکار کنم؟ میمیره آیا ؟من خیلی بهش وابسته شدم. لطفا زود جواب بدین خیلی نگرانشم اینجا دامپزشکی نداره

   chicken-admin سپتامبر 28, 2020 پاسخ

   سلام
   باید بیشتر بررسی بشه ، باید فضله ی پرنده بررسی بشه ، اینکه پرنده آبریزش داره یا خیر
   بهتره یه تکه سیر بهش بدید و محیطش رو گرم کنید ، همینطور از سایر پرنده ها هم دورش کنید
   امکان نداره شهری دامپزشک نداشته باشه ! مراجعه به دامپزشک خوبیش اینه که باعث افزایش اطلاعات شما در مورد اون نوع بیماری میشه و از سویی دیگه پرنده با سرعت بالاتری بهبود پیدا میکنه

    امیر فوریه 24, 2021 پاسخ

    بله درست گفتند

     رسول مارس 26, 2021 پاسخ

     ممنون که تایید می‌کنید استاااااااااد!!! ?