کنترل کیفی دستگاه های جوجه کشی

کنترل کیفی بخشی بسیار مهم از فرآیند تولید یک محصول می باشد که تولید کنندگان با استفاده از این ابزار مدیریتی به بررسی و تست محصولات خود می‌پردازند. در خصوص تجهیزات برقی و الکترونیکی مبحث کنترل کیفی اهمیت بیشتری پیدا می کند. دستگاه جوجه کشی نیز از این قضیه مستثنی نبوده و باید در مراحل مختلف تولید مورد آزمایش کنترل کیفی قرار بگیرد.

بررسی کنترل کیفی دستگاه های جوجه کشی

در این بخش از وب سایت چیکن هچ به نحوه کنترل کیفی برندهای معروف دستگاه جوجه کشی نظیر دستگاه جوجه کشی اسکندری، بلدرچین دماوند، کاکس ماشین و … پرداخته ایم.

نحوه  کنترل کیفی دستگاه جوجه کشی اسکندری

گروه صنعتی اسکندری - چیکن هچ

برند اسکندری از معروف ترین و پرفروش ترین برندهای دستگاه جوجه کشی در ایران می باشد. تنوع محصولات و تیراژ تولید سالانه این کارخانه در مقایسه با سایر کارخانه ها و کارگاه های ساخت دستگاه جوجه کشی بسیار بیشتر بوده و این گروه تولیدی سهم زیادی از بازار دستگاه جوجه کشی را به خود اختصاص داده است.

با توجه به اینکه هر ساله تعداد انبوهی از تولیدات این کارخانه روانه بازار می‌شوند، گروه صنعتی اسکندری در همان ابتدا یک واحد مستقل شامل کارشناسان و مهندسان فنی برای کنترل کیفی محصولات خود در نظر گرفته است.

تایید چند مرحله ای محصولات پس از تولید

محصولات تولیدی این کارخانه در مراحل مختلف ساخت، مورد آزمایش و بررسی قرار می گیرند. در حقیقت گروه صنعتی اسکندری پروسه کنترل کیفی را از همان ابتدای تولید یعنی از لحظه ورود مواد اولیه تا مونتاژ قطعات و ساخت نهایی دستگاه اعمال میکند. هر محصول بعد از تولید در آزمایشگاه کنترل کیفی این کارخانه تست می شود.

مهندسان و ناظران بخش آزمایشگاهی با ابزار دقیق و اعمال تست های مختلف عملکرد و راندمان دستگاه را بررسی می‌کنند. در صورتی که دستگاه تمامی مراحل تست کنترل کیفی را با موفقیت طی کند، مهر کنترل شد به عنوان تأییدیه نهایی به محصول زده میشود و دستگاه به خط بسته بندی ارسال میشود.

نحوه کنترل کیفی دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند

بلدرچین دماوند

گروه بلدرچین دماوند نیز یکی از تولیدکنندگان مطرح در زمینه ساخت ماشین جوجه کشی میباشد. تولیدات این کارخانه تنوع کمتری داشته و این کارخانه فقط 7 مدل دستگاه جوجه کشی با ظرفیت های مختلف به بازار عرضه می نماید. با این وجود، محصولات بلدرچین دماوند به دلیل قیمت ارزان هر ساله بخش قابل توجهی از کاربران را به خود جذب میکنند. کارخانه بلدرچین دماوند نیز در خط تولید محصولات خویش، فرایند کنترل کیفی را رعایت میکند.

نحوه کنترل کیفی دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند

مسئول کنترل کیفی در این کارخانه برعهده جناب اقای سید یاسر محمدی می باشد. شرکت بلدرچین دماوند در خصوص واحد جداگانه و یا آزمایشگاه مستقل برای تست فنی و کنترل کیفی محصولات خود اطلاعاتی ارائه نداده است. اما مسئول کنترل کیفی این کارخانه در زمان تولید، دستگاه ها را از لحاظ کالیبره بودن سنسورها و سالم بودن بدنه و کنترلر تست می نماید.

نحوه کنترل کیفی دستگاه جوجه کاکس ماشین

شرکت کاکس ماشین - چیکن هچ

دستگاه جوجه کشی کاکس ماشین نیز از جمله برندهای نام آشنا در بازار می باشد که طرفداران خاص خود را دارد. شرکت کاکس ماشین علاوه بر طراحی دستگاه جوجه کشی خانگی، انواع ماشین جوجه کشی صنعتی نیز تولید میکند. در وب سایت این شرکت هیچ اطلاعی از نحوه کنترل کیفی و یا اختصاص دادن بخش جداگانه ای برای تست و آزمایش دستگاه ها ارائه نشده است. اما این دستگاه های کاکس ماشین نیز حداقل کالیبره کارخانه را دارا می باشند و سنسورهای دما و رطوبت در این دستگاه ها با ابزار دقیق کالیبره میشود. همچنین دستگاه های جوجه کشی کاکس ماشین به صورت پیش فرض برای جوجه کشی از مرغ در کارخانه تنظیم میگردند و معمولا نیازی نیست که کاربر مجددا دستگاه را تنظیم نماید.

کنترل کیفی مجدد محصولات در وب سایت چیکن هچ

فروشگاه چیکن هج

به طور کلی فرایند کنترل کیفی بخش بسیار مهمی از چرخه تولید هر محصول به خصوص دستگاه جوجه کشی میباشد. چرا که هر مصرف کننده ای انتظار دارد محصول دریافتی او بدون عیب و ایراد باشد. بنابراین تولید کنندگان با کنترل کیفی محصولات خود فرصت عیب یابی و حذف ایرادات وارده بر محصول را خواهند داشت. بدین ترتیب مشتری نیز از محصول خریداری شده راضی بوده و با اطمینان خاطر از دستگاه استفاده خواهد نمود. اما ممکن است برخی از شرکت های سازنده دستگاه جوجه کشی در کنترل کیفی محصولات خود به خوبی عمل نکنند. بدین منظور وب سایت معتبر چیکن هچ فارغ از کارخانه سازنده، هر دستگاه را قبل از ارسال کنترل کیفی می نماید. در حقیقت تمامی دستگاه های ایرانی و خارجی که در فروشگاه چیکن هچ به فروش می رسند، قبل از ارسال تست و بررسی می شوند تا از صحت عملکرد هر دستگاه اطمینان حاصل شود. فروشگاه چیکن هچ با اعمال کنترل کیفی مجدد هر دستگاه، به مشتریانش اطمینان می دهد که دستگاه خریداری شده کاملا سالم بوده و می توان برای سالیان طولانی از آن بهره برد.