منو اصلی

ساخت دستگاه جوجه کشی

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی در منزل

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی در منزل

چگونه یک دستگاه جوجه کشی ایده آل بسازیم ؟ در این پست به منظور پاسخ به این پرسش روش درست کردن یک دستگاه جوجه کشی ساده را به صورت قدم به قدم همراه با توضیحات کامل قرار داده ایم. توجه به قطعات مورد استفاده در این دستگاه و استفاده از ابزارهایی که می تواند در اتوماتیک کردن دستگاه نقش داشته باشد، تاثیر بسیاری در راندمان دستگاه دارد.

روش ساده برای ساخت دستگاه جوجه کشی با کمترین هزینه + فیلم آموزشی

طرز ساخت ماشین جوجه کشی ساده با کارتن و یا یخدان یونولیتی - فروشگاه چیکن هچ

در این روش ساده برای ساخت دستگاه جوجه کشی در اختیار شما قرار داده می شود. در این روش از کارتن و یا یخدان یونولیتی می توانید استفاده کنید. پیشنهاد میکنیم که از یخدان استفاده کنید، چراکه بدنه یخدان از لحاظ عایق بندی و مقاومت بهتر از بدنه کارتنی می باشد.

برای ساخت دستگاه جوجه کشی با کارتن و یا یخدان به وسایل زیر نیاز خواهید داشت:

 1. جعبه یونولیتی با ابعاد مناسب
 2. لامپ رشته ای و یا لامپ شمعی
 3. سیم و سرپیچ لامپ
 4. ظرف آب
 5. فن کوچک
 6. ترموستات دیجیتال به همراه سنسور
 7. رطوبت سنج
 8. آداپتور 12 ولت

لوازم گفته شده همگی ارزان قیمت بوده و با هزینه اندکی می توان همه آنها را تهیه نمود. لازم به ذکر است که ترموستات دیجیتال به همراه سنسور دما را می توانید از فروشگاه های لوازم برقی و با قیمت 30 الی 40 هزار تومان تهیه کنید. همچنین می توانید به جای ترموستات دیجیتال از یک دماسنج و رطوبت سنج آنالوگ استفاده کنید.

مرحله اول سیم پیچی

نحوه سیم پیچی دستگاه جوجه کشی دست ساز - فروشگاه چیکن هچ

سیم پیچی یکی از مراحل مهم ساخت دستگاه جوجه کشی اتوماتیک میباشد. برای این کار لازم است که به دقت فیلم را مشاهده نمایید. در شکل زیر نقشه اتصال قطعات مختلف ترموستات نشان داده شده است. با استفاده از این ترموستات دیجیتال و تنظیم آن با اختلاف 0.5 درجه می توانید به صورت اتوماتیک دمای داخل کارتن را در محدوده 37 الی 38 درجه گرم نگه دارید.

استفاده از سنسور سنج دما در ساخت دستگاه جوجه کشی ساده و اتوماتیک - فروشگاه چیکن هچ

اما در صورتیکه از ترموستات دیجیتال استفاده نمیکند، باید برای کاهش و یا افزایش حرارت لامپ از دیمر بهره ببرید. پیشنهاد ما استفاده از ترموستات دیجیتال می باشد که با قیمت بسیار ارزان (حدود 40 هزار تومان) می توانید آن را تهیه کنید.

مرحله دوم آماده سازی سیستم تأمین حرارت و رطوبت

در ابتدا باید محل قرارگیری ترموستات، محل قراری گیری لامپ و فن را مشخص کنید. فیلم آموزشی انتهای مقاله را حتما به دقت مشاهده بفرمایید و طبق آموزش های این فیلم اقدام نمایید.

طرز صحیح قرار دادن لامپ و فن و ظرف اب در دستگاه جوجه کشی دست ساز - فروشگاه چیکن هچ

ترموستات بر روی بدنه بیرونی کارتن نصب خواهد شد که از طریق آن می توان دمای داخل را مشاهده نمود. سنسور نیز باید در داخل کارتن قرار بگیرد. همچنین در این روش لامپ و ظرف آب و فن را به یک دیگر به صورت ثابت متصل میکنیم و در داخل کارتن قرار می دهیم. ظرف آب باید به منبع حرارتی نزدیک باشد تا از این طریق رطوبت داخل دستگاه افزایش پیدا کند. در ساخت دستگاه جوجه کشی با کارتن می توانید از انواع لامپ رشته ای، شمعی و کم مصرف استفاده کنید. اگر داخل یخدان با یک لامپ گرم نشود، باید از دو عدد لامپ استفاده کنید.

مرحله سوم ایجاد دریچه های تهویه

برای تبادل هوا شما باید حفره هایی بر روی بدنه و درب دستگاه ایجاد کنید. این سوراخ ها در واقع راهی برای ورود اکسیژن و هوای تازه به محیط داخلی می باشند که البته هوای مصرف شده نیز از همین حفره ها خارج می شود. شایان ذکر است  که جنین های داخل تخم های نطفه دار جهت رشد کردن، نیاز مبرم به اکسیژن دارند.

علامت گذاری و مشخص نمودن محل سوراخکاری دستگاه جوجه کشی - فروشگاه چیکن هچ

ایجاد دریچه های تهویه برای ورود و خروج هوای دستگاه جوجه کشی - فروشگاه چیکن هچ

ایجاد سوراخ های تهویه در درب دستگاه جوجه کشی - فروشگاه چیکن هچ

مرحله نهایی آماده سازی دستگاه

در آخرین مرحله آب را به ظرف یا همان کاسه بیفزایید و لامپ را برای تامین حرارت و همچنین بخار شدن آب روشن کنید؛ کف کارتن را با کاه پوشش دهید و تخم های نطفه دار را بر روی آن بچینید. اگر از ترموستات دیجیتال استفاده نمی کنید لازم است که یک دماسنج مناسب در داخل کارتن قرار دهید.

اماده سازی دستگاه جوجه کشی دست ساز - فروشگاه چیکن هچ

اکنون باید چند ساعت صبر کنید تا محیط داخلی به شرایط استاندارد برسد. دمای لازم برای جوجه کشی از تخم های نطفه دار پرنده های مختلف متفاوت است. دوره جوجه کشی مرغ 21 روز بوده که به 18 روز اول ستر و سه روز آخر نیز هچر گفته میشود. در زمان ستر دمای مناسب برای تخم نطفه دار مرغ، 37.7 درجه و رطوبت 60 درصد می باشد. در زمان هچ (از ابتدای روز 19 ام) دما باید 37.2 و رطوبت 70 درصد باشد.

نکته: در زمان ستر تخم های نطفه دار باید به صورت مرتب چرخیده شوند تا نطفه به پوسته داخلی تخم نچسبد. در زمان هچ نیز چرخش تخم ها متوقف میشود.

برای شروع فرایند حساس جوجه کشی ابتدا تخم ها نطفه دار که در واقع سرمایه اصلی شما هستند را در اتاق قرار دهید تا دمای آنها تنظیم شود. اکنون زمان آن رسیده که آن ها را در داخل دستگاه بچینید و درب را ببندید تا جوجه کشی آغاز گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دستگاه های جوجه کشی ارزان قیمت چیکن هچ کلیک کنید.

آشنایی با برخی از اصطلاحات جوجه کشی

برای جوجه کشی از تخم نطفه دار لازم است که با برخی اصطلاحات آشنا شوید.

تخم نطفه دار: تخم حاصل از جفت گیری موفق پرنده ماده و نر را تخم نطفه دار می گویند. تخم نطفه دار حداکثر تا یک هفته قابل استفاده است و بعد از این مدت به شدت نطفه درون تخم ضعیف میشود.

دوره جوجه کشی: به تعداد روزهایی که طول میکشد تا تخم نطفه دار تبدیل به جوجه شود، دوره جوجه کشی گفته میشود. لازم به ذکر است که دوره جوجه کشی هر پرنده و حتی نژادهای مختلف یک پرنده، متفاوت می باشد. بعنوان مثال دوره جوجه کشی مرغ، 21 روز و دوره جوجه کشی بوقلمون 28 روز است.

دوره ستر: به روزهای اولیه جوجه کشی گفته میشود که در این دوره دما و رطوبت با روزهای پایانی جوجه کشی متفاوت است. بعنوان مثال دما و رطوبت دوره ستر مرغ به ترتیب برابر با 37.7 درجه و 60 درصد میباشد.

دوره هچر: به روزهای پایانی جوجه کشی گفته میشود و در این دوره جوجه ها به هچ کامل می رسند و از تخم خارج میشوند. معمولا 3 روز آخر جوجه کشی به دوره هچر معروف می باشد ولی در بیشتر موارد دوره هچر تا 5 روز می تواند طول بکشد. دوره هچر مرغ از اول روز 18 ام به بعد شروع میشود. دما و رطوبت دوره هچر مرغ به ترتیب برابر با 37.2 درجه و 70 درصد میباشد.

تفاوت دوره ستر و هچر: در زمان ستر تخم های نطفه دار باید مرتبا چرخیده شوند. اما در زمان هر تخم، گردش تخم های نطفه دار باید متوقف گردد. همچنین در زمان هچر دما خنک تر از دوره ستر و رطوبت بیشتر از دوره ستر می باشد.

نطفه سنجی: در زمان جوجه کشی از تخم های نطفه دار باید روند رشد جوجه ها بررسی شود. نطفه سنجی عملی است که از روز هفتم به بعد قابل انجام می باشد.

نطفه بینی تخم های نطفه دار در دستگاه - فروشگاه چیکن هچ

در حین نطفه سنجی می توان به تشکیل نطفه و رشد جوجه پی برد. تخم های بدون نطفه و یا نطفه های مرده باید از داخل دستگاه بیرون آورده شوند. در غیر اینصورت این نوع تخم ها فاسد شده و داخل دستگاه را آلوده میکنند و به سلامت دیگر تخم های نطفه دار آسیب وارد میکنند. در صورتیکه نطفه درون تخم سالم باشد، رگ های خونی شکل گرفته به هم متصل خواهند بود.

سوالات رایج به هنگام استفاده از دستگاه جوجه کشی دست ساز

با توجه به اینکه دستگاه های دست ساز ایرادهای فنی زیادی دارند، بیشتر کاربران در کنترل دستگاه دچار مشکلات مختلفی می شوند. در این بخش به برخی از این نوع مشکلات پاسخ داده ایم. اگر شما نیز به هنگام استفاده از دستگاه جوجه کشی دست ساز خود دچار مشکل شده اید، می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات با ما درمیان بگذارید.

برای کاهش و یا افزایش دمای داخل دستگاه چیکار کنم؟

در دستگاه های دست ساز معمولا از حرارت لامپ برای تأمین دما استفاده میشود. بنابراین با کاهش و یا افزایش شدت نور لامپ می توان دمای داخل دستگاه را کنترل نمود. برای این کار می توان از یک دیمر بهره برد و توسط آن شدت نور و در نتیجه حرارت تولیدی لامپ را کاهش و یا افزایش داد.

چطور می توان دمای داخل دستگاه را ثابت نگه داشت؟

برای ثابت نگه داشتن دمای داخل دستگاه، لازم است که از ترموستات کنترلر دمای دیجیتال استفاده کنید. این نوع کنترلرها دارای سنسور دما، نمایشگر دیجیتال و خروجی های مختلف میباشند که قیمت بسیار ارزانی دارند. نحوه مونتاژ این نوع ترموستات دیجیتال در تصاویر بالا نشان داده شده است.

روزی چند بار باید تخم های داخل دستگاه را بچرخانیم؟

عمل چرخش تخم های نطفه دار در زمان ستر بسیار مهم می باشد. در زمان ستر حداقل روزی 4 بار باید تخم ها چرخیده شوند. یعنی هر 6 ساعت یکبار . به طور میانگین و طبق تجربه چرخش روزانه هر 4 تا 6 ساعت یکبار برای دستگاه های جوجه کشی دست ساز مناسب می باشد . با کمی خلاقیت می توانید یک سیستم ساده چرخشی برای دستگاه خود درست کنید و بدون باز نمودن درب دستگاه، عمل چرخش تخم ها را انجام دهید.

راهکاری برای چرخش راحت تخم در داخل دستگاه جوجه کشی - فروشگاه چیکن هچ

استفاده از توری و لوله برای ساخت شانه جوجه کشی - فروشگاه چیکن هچ

چرخش اتوماتیک تخم های نطفه دار - فروشگاه چیکن هچ

چرا رطوبت داخل دستگاه بالا نمی رود؟

برای افزایش رطوبت داخل دستگاه بهتر است که از اب گرم استفاده کنید. همچنین ظرف آب باید نزدیک منبع حرارتی باشد. جهت وزش باد گرم نیز باید به سمت ظرف اب باشد تا رطوبت افزایش پیدا کند. همچنین می تو ان برای افزایش رطوبت داخل دستگاه از یک پارچه نم و یا اسفنج خیس استفاده نمود.

آیا امکان استفاده از ابزارهای اتوماتیک مانند کنترلر و موتور در این دستگاه ها وجود دارد ؟

بله ، کنترلر جوجه کشی می تواند کمک بسیاری به اتوماتیک شدن تنظیم دما و رطوبت کند. در اصل یک کنترلر تمامی اعمال مربوط به ترموستات دمایی را به صورت اتوماتیک انجام میدهد. برای مشاهده و خرید کنترلر های جوجه کشی برای دستگاه دست ساز خود، میتوانید به لینک : خرید کنترلر جوجه کشی مراجعه کنید.

همچنین می توانید از موتور نیز در دستگاه استفاده کنید . بدین منظور باید سیستم چرخش تخم های نطفه دار به گونه ای در نظر گرفته شود که محل مدنظر خروجی سیستم چرخش ، به موتور متصل شده و موتور اقدام به چرخاندن شانه ی دستساز کند. تنظیم این مورد نیز کار بسیار آسانی است فقط نیاز به خلاقیت در ساخت شانه دارد. موتور های معمولی قابل استفاده در دستگاه های جوجه کشی نیستند چون ممکن است ضربه به تخم وارد کرده و سبب کاهش راندمان شوند. به منظور آشنایی با مدل های مختلف موتورهای جوجه کشی ، میتوانید به لینک : موتور جوجه کشی مراجعه کرده و محصولات مختلف را مشاهده و مقایسه کنید.

آیا از دستگاه دست ساز برای جوجه کشی از پرنده های زینتی هم می توان استفاده نمود؟

دستگاه های دست ساز معمولا ایراد های فنی زیادی دارند و همچنین به صورت دقیق نمی توان دما و یا رطوبت داخل دستگاه کنترل نمود. جوجه کشی از تخم نطفه دار طوطی سانان و پرنده های زینتی نیازمند یک دستگاه جوجه کشی حرفه ای و دقیق میباشد و با دستگاه دست ساز نمیتوان به نتایج مطلوب رسید.


دیدگاه‌های نوشته

*
*

  حمید آوریل 24, 2023 پاسخ

  سلام لامپ رشته ای باید چند ولت باشه

   chicken-m آوریل 24, 2023 پاسخ

   سلام 100 وات . ولی به ابعاد بدنه بستگی داره

  بهزاد کوهی آوریل 15, 2023 پاسخ

  سلام من دستگاه باکارتون درست کردم ترمسادبستم لامپش همیشه کارمیکنه دمای محیط بالا و پایین میشه بلد نیستم چطور باید این راه اندازی کنیم میشه کمکم کنید

   chicken-m آوریل 15, 2023 پاسخ

   سلام مقاله رو کامل بخونید توضیح داده شده

  حسین آوریل 9, 2023 پاسخ

  با سلام بنده طبق ویدیو دستگاه درست کردم اما رطوبت 32درصد بیشتر نمیشه راهنمایی لطفا

   chicken-m آوریل 11, 2023 پاسخ

   سلام . چه مقدار آب میریزن ؟ لامپتون چیه ؟ انتظار تنظیم دقیق دما و رطوبت رو نداشته باشید . شاید رطوبت سنجتون مشکل داره

  مصطفی مارس 29, 2023 پاسخ

  سلام
  میشه بجای لامپ رشته ای از لامپ حبابی استفاده کرد

   chicken-m آوریل 3, 2023 پاسخ

   سلام خیر این گرما تولید نمیکنه LED هست لامپ حبابی

  Emir مارس 15, 2023 پاسخ

  سلام
  ببخشید میشه از دیمر جوجه کشی استفاده
  کرد؟
  آموزشش رو میشه بزارید؟
  اگه نمیشه یه توضیح ساده بدید

   Admin مارس 16, 2023 پاسخ

   سلام
   این موارد مرتبط با برق هست
   از یک برقکار مشورت بگیرید

  معراج مارس 1, 2023 پاسخ

  سلام میشع به ترموستات ۱۲۰۹ دوعدد لامپ وصل کرد ونحوه وصل کردن شم بگید

   Admin مارس 16, 2023 پاسخ

   سلام
   از برقکار این موارد رو باید بپرسی

  مهدی ۵ فوریه 26, 2023 پاسخ

  سلام من تهران رباط کریم نصیرآباد هستم میشه یه دستگاه جوجه کشی خانگی برای من بسازید.. حدوداً دویست الا سیصد هزار تومان برام تمام بشه

   chicken-m فوریه 26, 2023 پاسخ

   سلام یه کارتن بخرید دوتا لامپ بذارید توش میشه دویست تومن . خودتون باید بسازیدش

  محمد فاطمی فوریه 8, 2023 پاسخ

  سلام من دستگاه درست کردم هر4 ثانیه یک بار لامپ خاموش و روشن میشه ممنون از راهنمای شما

  مهدی فوریه 1, 2023 پاسخ

  سلام فن کیس در دستگاه جوجه کشی باید دائم کار کنه یا اگه نه باید چقدر کار کنه

   Admin فوریه 7, 2023 پاسخ

   فنی که داخل دستگاه جوجه کشی باید دایم کار باشه

  رضا سرگزی فوریه 1, 2023 پاسخ

  با سلام دما سنج و رطوبت سنج از کجا میشه تهیه کرد و یک نمونه خوب بگید لطفا برای داخل دستگاه میخوام ک ببینم دما و رطوبت همون عددی هست ک دستگاه نشان میده

   Admin فوریه 7, 2023 پاسخ

   بهتره دما سنج تستو خرید کنید. اما اطلاعی از مکانی که میفروشه ندارم

  سعید ژانویه 31, 2023 پاسخ

  سلام من دستگاه خانگی ایران باتور خریدم میخاستم بدونم میتونم خودم فن و ترموستات بهش اضافه کنم؟اگه میتونم باید چجوری انجام بدم؟

   Admin فوریه 7, 2023 پاسخ

   چرا میخواین اضافه کنید ؟

  ممد ژانویه 30, 2023 پاسخ

  سلام میشه یکی روش اسون تر که پوری وسیله نخواسته باشد

   Admin فوریه 7, 2023 پاسخ

   متوجه منظورتون نشدم . پوری؟؟؟؟؟؟؟؟

  مهدی ژانویه 22, 2023 پاسخ

  سلام من فن کیس و اداپتور 12 ولت خریدم بزارم تو دستگاه چیزیش نمیشه

   Admin ژانویه 24, 2023 پاسخ

   اگر دستگاه کوچیک هستن موردی نداره

  مهدی ژانویه 20, 2023 پاسخ

  سلام فن کیس یا کامپیوتر میشه در دستگاه جوجه کشی گزاشت

   Admin ژانویه 24, 2023 پاسخ

   اگر دستگاه کوچیک باشه تا حدودی کار ساز هست اما توصیه نمیشه . بهرت فن دور اهسته دایم کار خرید کنید

  مهدی ژانویه 18, 2023 پاسخ

  سلام هر نوع فنی میشه یعنی داخل دستگاه باشن فنایی که برای دستگاه جوجه کشی نیستن هم میشه نمیسوزه

  مهدی ژانویه 18, 2023 پاسخ

  سلام برای دستگاه جوجه کشی بجز فن مخصوص هر فنی میشه گزاشت

   Admin ژانویه 18, 2023 پاسخ

   فن دایم کار بهترین انتخابه

  محسن دسامبر 22, 2022 پاسخ

  سلام من لامپ به ترموستات وصل میکنم روشن نمیشه چرا

   ch-admin دسامبر 22, 2022 پاسخ

   دما روی 37 تنظیم کنید و از اتصال درست و هم چنین سلامت لامپ و ترموستات مطمئن بشید

    شهاب ژانویه 21, 2023 پاسخ

    ترموستات کار میکنه اما چراغ نه

     Admin ژانویه 24, 2023 پاسخ

     احتمال داره چراغتون خراب باشه

  علی دسامبر 13, 2022 پاسخ

  سلام من دستگاه جوجه کشیم رو 37.7خاموش میشه رو 37 روشن میشه اشکال نداره

   ch-admin دسامبر 14, 2022 پاسخ

   بهتر که روی 37.7 خاموش بشه و روی 37.4 روشن بشه

  محمد دسامبر 13, 2022 پاسخ

  سلام اگه تو دستگاه یه فن بزاریم و یه لامپ و این هارو به ترموستات وصل کنیم لامپ که به محض رسیدن به دمای مناسب روشن و خاموش میشه اتومات میشه خاستم بدونم فن چی ۲۴ ساعت کار میکنه یا اون هم اتومات میشه ممنون میشم جواب بدید

   ch-admin دسامبر 14, 2022 پاسخ

   بله فن هم اتومات میشه ، اما زمانی که دما به 37 رسید، لامپ خاموش میشه و نیازی به کار فن نیست
   فن زمانی باید کار کنه که حرارت و رطوبت به مقدار بسیار بالایی برسه و این یعنی ترموستات دما و رطوبت جداگانه برای فن و یعنی هزینه اضافه
   با ایجاد چند سوراخ در دیواره ها کارتون راه میفته ، نیازی به اتومات کردن فن نیست

  محسن دسامبر 12, 2022 پاسخ

  سلام آدابتور که شما استفاده کردین چند آمپر هست

  علی دسامبر 4, 2022 پاسخ

  سلام من یک دستگاه جوجه کشی با کارتون درست کردم دماش و رطوبت خوبی داشت ولی لامپ خراب شد لامپ نو خریدم دماش حدود ۳ ساعت رفت بالای ۴۰ وبعد اومد ۳۷ و۷ درجه آیا در میاد؟

   ch-admin دسامبر 6, 2022 پاسخ

   احتمالش کمه
   تخم ها رو نطفه سنجی کن و از زنده بودن جنین ها مطمئن شو

  محسن دسامبر 3, 2022 پاسخ

  سلام خسته نباشید.تخم غاز هم با همین دما و رطوبت که گفتین بزاریم

   ch-admin دسامبر 3, 2022 پاسخ

   دمای 37.5 و رطوبت 60 الی 70 درصد

  مرتضی نوامبر 14, 2022 پاسخ

  سلام
  میخواستم بپرسم با یدونه از این ماژول ترموستات میشه همزمان برای فن و لامپ استفاده کرد یا برای هرکدوم یدونه ترموستات جدا میخواد ممنون

   ch-admin نوامبر 20, 2022 پاسخ

   اگه پشتیبانی کنه میشه

  امین فقیه نوامبر 8, 2022 پاسخ

  سلام میتونم داخل دستگاه برای رطوبت دستگاه بخور سرد دست ساز بزارم؟

   ch-admin نوامبر 8, 2022 پاسخ

   میشه ولی چون رطوبتش کنترل شده نیست، رطوبت رو خیلی میبره بالا و باعث تلفات میشه

    امیررضا آوریل 5, 2023 پاسخ

    اگه بخور سرد بذاری باید از آب مقطر استفاده کنی چون با امواج التراسونیک کار میکنه و آب رو با املاحش پخش میکنه بخاطر همین باعث بسته شدن سوراخ های هوای پوسته تخم مرغ و خفه شدن جوجه میشه .

  طاها نورمحمدی اکتبر 29, 2022 پاسخ

  سلام من ترموستاتم خیلی طول نمی‌کشه که لامپ را خاموش روشن کنه.حدود ۵ تا ۷ ثانیه.میخوام ببینم ترموستاتم خرابه

   admin-r اکتبر 30, 2022 پاسخ

   بستگی به دمای محیط داره به حد مورد نظر رسید خاموش میکنه و با پایین اومدن دما روشن میکنه. ترموستات آنالوگه ؟

    طاها نورمحمدی اکتبر 30, 2022 پاسخ

    همون ترموستات هست که داخل فیلم هست

     admin-r اکتبر 31, 2022 پاسخ

     اگه خراب باشه روشن خاموش نمی کرد داخل دستگاه یه دما سنج بزارید ببنید دماش درسته

  امین فقیه اکتبر 29, 2022 پاسخ

  سلام میخواستم بپرسم بعد از در اومدن جوجه از تخم باید رطوبت باشه یا نه

   admin-r اکتبر 29, 2022 پاسخ

   جوجه تا 24 ساعت بعد در اومدن از تخم باید تو شرایط دستگاه باشه. و بعد 24 ساعت که از دستگاه درمیارید. هم باید دمای محل نگهداری حداقل 37 و رطوبت هم 50 درصد باشه

  رستگار اکتبر 26, 2022 پاسخ

  سلام.دماسنج داخل دستگاه گذاشتم 82است دما براه پایین آوردن دما که روی60یا70بذارم چیکار کنم .جوجه از تخم بیرون نمیتونه بیاد تمام تنظیمات ترمستاتم را درسته ممنون میشم اگه بازم تنظیمات ترموستات. را بگین روی چند بذارم که دما و رطوبت درست در بیاد

   admin-r اکتبر 29, 2022 پاسخ

   دما 82 ؟! عزیز من دمای مناسب جوجه کشی 37.7 درجه هست رطوبت هم 60-65 البته برای ستر . با این دما که شما میگید همشون پختن

  محمد سپتامبر 15, 2022 پاسخ

  سلام آیا بازدهی در تبدیل تخم مرغ. به جوجه از دستگاهی که از جنسpvcساخته شده بهتر است یا ام دی اف

   admin-r سپتامبر 15, 2022 پاسخ

   احتمال بالای آلودگی در ام دی اف باعث تلف شدن جوجه ها میشه. طبیعتا PVC بهتره.

  مهدی سپتامبر 5, 2022 پاسخ

  سلام وقت بخیر
  یه مطلبی خوندم که نوشته بود برای دستگاه جوجه کشی نور لامپ به طور مستقیم نباید به طرف تخم مرغ باشه و باعث میشه خراب بشن، درست همچین چیزی؟ و اینکه من یه دستگاه جوجه کشی با لامپ کم مصرف درست کردم بعد چند ساعت که لامپ روشن میشه به خاطر محبوس بودن لامپ هلدور لامپ خیلی داغ میشه اینجوری ممکن در حین جوجه کشی لامپ بسوزه و دما پایین بیاد

   admin-r سپتامبر 5, 2022 پاسخ

   لامپ کم مصرف دمای کافی تولید نمی کنه مگر اینکه دمای محیط گرم باشه . باید از لامپ رشته ای استفاده کنید. بله درسته تابش مستقیم دما باعث خشک شدن پوسته تخم میشه

  حارث سپتامبر 5, 2022 پاسخ

  سلام میشه در دستگاه جوجه کشی از لامپ کم مصرف استفاده کنیم

   admin-r سپتامبر 5, 2022 پاسخ

   خیر

  محمدرضا محمدی آگوست 13, 2022 پاسخ

  سلام میشه از ترموستات بدون سنسور استفاده کرد جای گزین هم میشه کرد ممنون میشم جواب بدید

   Admin آگوست 20, 2022 پاسخ

   سلام
   خوب ترموستات بدون سنسور دقیقا چه کاری میکنه ؟! اونکه دیگه ترموستات نیست !
   در ساخت دستگاه های جوجه کشی و یا هر وسیله ی برقی دیگه ای ، مهم این هست که هر ایده ای که به ذهنت میاد پیاده کنی

  بهنام آگوست 5, 2022 پاسخ

  سلام باید تخم هارو چند روز داخل دستگاه جوجه کشی دست ساز قرار دهیم
  و دوم اینکه باید تا به دنیا اومدن جوجه ها باید دستگاه جوجه کشی روشن بماند ؟
  ایا تخم مرغ های که از سوپر مارکت خریداری میکنیم جوجه میشه ؟

   chicken-m آگوست 14, 2022 پاسخ

   سلام تخم چه پرنده ای منظورتونه ؟ تخم مرغ باید 21 روز توی دستگاه بمونه
   بله باید تا تولد جوجه ها روشن باشه دستگاه
   خیر تخم مرغ های سوپر مارکت برای جوجه کشی مناسب نیستند

  امیر جولای 29, 2022 پاسخ

  سلام
  میشه تخم های کبک را 1ساعت یکبار با دست بچرخاند

   chicken-m جولای 30, 2022 پاسخ

   سلام بله میشه فقط نباید ناگهانی و سریع بچرخونید. آروم و با احتیاط

  متین جولای 23, 2022 پاسخ

  ببخشید با آداپتور ۴۲ وات میشه؟

   chicken-m جولای 25, 2022 پاسخ

   سلام ابزاری که ما توی مقاله نوشتیم با اداپتور 12 ولت کار میکنن با آداپتور 42 تو میسوزن . بهتره از یک برق کار کمک بگیرید

  Aradh جولای 13, 2022 پاسخ

  سلام، من دستگاه دارم میسازم عالی، اما یه مشکل دارم، چطور باید تنظیم بکنم که شاسی شونه هارو دقیق بچرخونه،اد هر طرف یه جوری میچرخونه

   chicken-m جولای 14, 2022 پاسخ

   سلام از چه نوع راکی استفاده میکنید ؟ باید چک بشه دستگاه از نزدیک تا بشه راهنماییتون کرد اینجوری نمیشه گفت

  Ali جولای 9, 2022 پاسخ

  سلام ترموستات دما رو از کجا میشه تهیه کرد؟

   chicken-m جولای 11, 2022 پاسخ

   سلام فروشگاه های لوازم الکترونیکی

  رستگار جولای 3, 2022 پاسخ

  سلام.دستگاه درست کردم روز آخر که جوجه میخواد بیرون بیاد تخم ترک مکنه ولی بیرون نمیاد داخل تخم میمیره

   chicken-m جولای 4, 2022 پاسخ

   سلام شاید چرخش یا درصد رطوبت یا دما درست نیست
   باید بررسی بشن همه موارد

  عارف ژوئن 25, 2022 پاسخ

  سلام فن چیه؟؟

   chicken-m ژوئن 26, 2022 پاسخ

   سلام به لینک زیر مراجعه کنید
   فن دستگاه جوجه کشی

   امیر جولای 19, 2022 پاسخ

   همان پنکه کوچلو هست دیگه

    چکاار دسامبر 23, 2022 پاسخ

    هی،میگی،چکار،‌کنیم،مرغ،بیشتر،تخم،بزاره،ام،ا،نمیگید،،،ما،هر،کاری،میکنیم،روزی،نصف،تخم،میذارن،یعنی،دوروز،یکی

  محمد ژوئن 15, 2022 پاسخ

  سلام از لامپ ۱۰۰ وات هم میشه استفاده کرد. و ظرف اگه پلاستیکی باشه مشکلی پیش میاد

   chicken-m ژوئن 15, 2022 پاسخ

   سلام بله

  مجتبی ژوئن 10, 2022 پاسخ

  سلام میشه کلیپ ساخت دستگاه رو قابل دانلود بزارید تا با صفحه بزرگتر بشه دید

   chicken-m ژوئن 12, 2022 پاسخ

   سلا کلیپ قابل دانلوده

  امیر حسین ژوئن 2, 2022 پاسخ

  میشه از فن استفاده نکنیم
  بجاش سوراخ بذاریم

  نمیشه از تخم مرغ محلی استفاده کنیم
  اگه تخم نطفه نداشته باشه جوجه کشی

  درنمی آید

   chicken-m ژوئن 2, 2022 پاسخ

   بهتره که فن باشه
   تخم مرغ محلی اگه تازه باشه و نطفه دار میشه استفاده کرد
   اگه نطفه نداشته باشه که جوجه نمیشه
   تخم مرغ غیر محلی که از سوپرمارکت میخریم که نطفه ندارن!!!

  آرش می 11, 2022 پاسخ

  در این نقشه همان طور که نشان داده شده نسب کردم ولی لامپ بعداز یک مددخاموش شد وفن داره یک سره کار میکنه مورد چیه

   chicken-admin می 12, 2022 پاسخ

   به طور کلی این مواردی که در پست قرار داده میشه یک راهنمای کلی هست و قرار نیست اینجا درس مدار و سیم کشی بیان بشه ، موارد مربوط به برق و ... رو خودتون باید درس کنید اصول کلی ساخت رو ما گفتیم

  عطا تقی زاده می 5, 2022 پاسخ

  سلام من مثل شما درست کردم ولی پایین تخم ها تور کشیدم از زمین سه سانت بالا تره اشکال نداره
  من که دیگه اینجوری کردم نمی خواد تخم هارو برگردونم

   chicken-admin می 5, 2022 پاسخ

   سلام
   تخم ها باید هر 4 تا 6 ساعت حتما چرخونده بشن ارتباطی به اینکه تور باشه یا نباشه ندارن

  میثم آوریل 26, 2022 پاسخ

  من ساختم با یونولیت و فن و ترموستات و لامپ تمیزو بادقت هم ساختم هرشش ساعت هم چرخوندم و درنهایت از ۱۲ تا تخم ۸تا دراومد اون ۴تا هم خالی بود نطفه نداشت انگار روز اخر شکوندم مثل تخم معمولی بود داخلش
  اگر کمی دقت کنین خوب جواب میده

  مهدی آوریل 20, 2022 پاسخ

  سلام الان فن به کجا باید وصل بشه ؟

   chicken-admin آوریل 20, 2022 پاسخ

   سلام
   تو عکس که مشخصه ! تو متن هم توضیح داده شده

    مهدی آوریل 21, 2022 پاسخ

    منظورم اینه سیم های مثبت منفی ش به کجا باید وصل بشه

     chicken-admin آوریل 21, 2022 پاسخ

     2 حالت داره ، یا کنترلری که داری جای مخصوص باید داشته باشه یا اینکه از یه تبدیل 12 به 220 استفاده کنی

  علی آوریل 15, 2022 پاسخ

  سلام
  برای ساخت دستگاه،لامپ رشته ای نمیسوزه؟ و اگر میسوزه یک راه حل رو پیشنهاد بدید.

   chicken-admin آوریل 16, 2022 پاسخ

   سلام
   امکان اینکه بسوزه هست
   بهترین راه استفاده از ترموستات هست که دما رو اتوماتیک کنترل کنه
   ولی در هر صورت این لامپ ها زیاد میسوزن و بهتره چندتا برای اطمینان خریداری کرده باشی

  Abolfazl آوریل 7, 2022 پاسخ

  سلام وعرض خسته نباشید.
  مقالتون رو خوندم خیلی مفید بود.ولی بنظرم چون دست سازه راندمانش پایین میاد؟درسته؟بخاطر همین میخواستم از شرکت اسکندری ترنر و فن و غیره بگیرم بنظورتون جواب میده ممنون میشم پاسخ بدین

   chicken-admin آوریل 7, 2022 پاسخ

   سلام
   بستگی به دقت تو طراحی داره ، اگه دقت طراحی زیاد باشه ، شاید خوب جواب هم بده
   دستگاه های شرکت های معروف برشش با CNC انجام میشه که بدنه رو ایزوله میکنه ، برا همین از نظر بدنه مشکلی ندارن
   سنسور هم مهمه

   شما علاوه بر ترنر و فن ، حتما به فکر خرید ترموستات برای لامپ باش ، که بشه گرما رو اتومات تنظیم کرد

  امید آوریل 6, 2022 پاسخ

  سلام ترموستات من دمای ثابتی رو حفظ نمیکنی با ایکنه درست تنظیمش کردم میره رو دما 37.5نیم لامپ خاموش میشه بر میگرده رو 3۶.5 دوباره روشن میشه با این نوسان دما تخم ها بارور میشن.؟؟

   chicken-admin آوریل 7, 2022 پاسخ

   سلام
   نوسان زیادی هست
   ترموستات های لامپی یه محدوده دارن اونم تنظیم کن ، رو 1 درجه باشه اینجوری میشه که شما گفتی

  امیر محمد آبین مارس 28, 2022 پاسخ

  سلام من دستگاه جوجه کشی با کارتون و دور شم فویل کشیدم ولی هر دفعه که گذاشتم در نشده از لامپ ۴۰ وات استفاده کردم و با دما ۳۷.۷ ولی نشد

   chicken-admin مارس 29, 2022 پاسخ

   سلام
   هزار تا دلیل ممکنه داشته باشه
   تخم نطفه دار
   رطوبت ناکافی
   نچرخوندن

  محمد مارس 15, 2022 پاسخ

  از کجا دستگاه جوجه کشی بخرم؟ بجز سایت های اینترنتی

   chicken-admin مارس 16, 2022 پاسخ

   بجز اینترنتی باید حضوری بری بخری
   بگرد تو همه شهرها هست

    محمد مارس 17, 2022 پاسخ

    میدونم توی همه شهرا هست آخه کدوم مغازه لوازم الکتریکی لوازم برقی لوازم خانگی کدوم کدوم مغازه همچین دستگاهی رو داره برم بخرم؟
    ممنون از سایت خوب تون

     chicken-admin مارس 17, 2022 پاسخ

     نه اینا که گفتی ندارن
     فروشگاه های لوازم مرغداری دارن
     اگه نتونستی ادرس پیدا کنی ، از پرنده فروش ها بپرس اونا حتما میدونن فروشگاه لوازم مرغداری کجا هست

  احمد مارس 14, 2022 پاسخ

  ببخشید یه سوال دیگه دارم ممکنه دستگاه آتیش بگیره ؟ و چطوری میتونیم جلوگیری کنیم

   chicken-admin مارس 15, 2022 پاسخ

   باید در تولیدش و سیم کشیش دقت کنی ، اگه دقت کافی داشته باشید و از ابزارهای خوب استفاده کنی مشکلی پیش نمیاد . همینطور برق رو به یک محافظ وصل کن تا مشکلی پیش نیاد ، روزانه 5 6 بار هم حتما باید به دستگاه سر بزنی

  احمد مارس 14, 2022 پاسخ

  سلام ببخشید میشه یه مدل فن خوب و مناسب برای دستگاه جوجه کشی دست ساز بگید قیمتش هم خوب باشه

   chicken-admin مارس 15, 2022 پاسخ

   سلام
   باید بگردی تو بازار ، برای جوجه کشی بهتره فن دائم کار خریداری بشه ، اگر نشد مجبوری فن کامپیوتر خریداری کنی که خوب خرابیش هم زیاده
   قیمت اطلاعی ندارم

  محمد مارس 14, 2022 پاسخ

  سلام
  من ی جعبه ک ۶۰ سانت طول دارد و ۴۰ سانت عرض و ۵۰سانت ارتفاع شه ساختم و ی لامپ ۱۰۰ از سقف بهش آویزون کردم و دمای داخل جعبه ۴۰ درجه است با دما سنج دمای داخل جعبه رو گرفتم آیا بظر تون این جعبه کار میکنه اگه هر ۵ ساعت جای تخم هارو جا بجا کنم؟

   chicken-admin مارس 14, 2022 پاسخ

   سلام
   دما زیاده
   دمای رو تنظیم کن
   5 ساعت هم خوبه

  علی مارس 9, 2022 پاسخ

  سلام ببخشید مقالتون رو کی منتشر کردید می‌خوام بگم تو اسفند 1400میشه با 30 40، تومان دستگاه رو ساخت؟

   chicken-admin مارس 10, 2022 پاسخ

   سلام
   اول مقاله نوشته شده ، 2019 ، حدود سال 98
   در چنین مقالاتی دنبال گیر اینکه 40 تومنه یا 20 تومن نباش دوست عزیز ، اصول کار گفته شده بیش از یک روز طول کشیده مقالش نوشته بشه ، اونوقت اومدی همچین چیزی میگی !

  علی رضا عسگری مارس 8, 2022 پاسخ

  با سلام وخسته نباشید خدمت شما عزیزان ایا کتابی یا بوروشور یا چیزی هست که از ان استفاده کرد برای ساخت دستگاه ممنونم راهنمایی کنید کوچک شما علی رضا عسگری

   chicken-admin مارس 8, 2022 پاسخ

   سلام
   اطلاعای در این مورد ندارم
   همین اموزش های موجود در سایت کامل هست ، اگر حتی فقط اصول جوجه کشی رو کامل متوجه بشید خودتون میتونید درس کنید و هیچ اموزشی نیاز ندارید ، چون تمامی این اموزشها خلاقانه هست و تولید کننده ها از خودشون درس کردن
   موفق باشید

  حسام فوریه 28, 2022 پاسخ

  سلام ترموستات من خیلی زود زود لامپ رو خاموش میکنه مورد نداره حدود هر ۴۰ ثانیه خاموش روشن میشه مورد نداره

   chicken-admin مارس 1, 2022 پاسخ

   سلام
   این به مدل ترموستات و تنظیماتش برمیگررده اینقدر هم زود خوب نیست
   محدوده ی دمایی رو بیشتر تنظیم کن

   حسام مارس 1, 2022 پاسخ

   دما داخل ۳۷ هست ولی چون لامپ من ۶۰ وات هست زود داخل به دمای مورد نظر میرسه و خاموش میشه وبعد ۱ دقیقه دما میاد پایین و خاموش میشه
   در هر صورت دمای داخل ۳۷.۷ هستش

    chicken-admin مارس 3, 2022 پاسخ

    اوکی هست ، محدوده ی دمایی رو افزایش بده

  Reza فوریه 28, 2022 پاسخ

  سلام اگه تخم ها رو به صورت ۴۵ درجه و عمود نگذاریم مشکل ایجاد میشه

   chicken-admin مارس 1, 2022 پاسخ

   سلام
   45 درجه چطوری میخوای بزاری ؟! یا عمود بزار یا خوابیده ، 45 هم اگه بتونی بزاری ابزار اینا میخواد ، اونم میشه و مشکلی نداره

  ممد فوریه 17, 2022 پاسخ

  سلام
  من از فروشگاه یه دستگاه جوجه کشی خریدم
  من الان حدود 120 روز است که تخم هارو گذاشتم توش و دما هم 37 درجه گذاشتم ولی هیچ اتفاقی نیوفتاده

  درضمن من هیچ خروسی هم ندارم فقط 14 تا مرغ روزی 3 تخم میزارن

  مشکل چیه؟؟؟؟؟

   chicken-admin فوریه 19, 2022 پاسخ

   سلام

   باید بیشتر در مورد جوجه کشی مطالعه کنید

   - برای مرغ باید 21 روز زمان ببره

   - بدون خروس هم نمیشه چون تخم ها نطفه دار نمیشن و تخم معمولی میشن ، از تخم معمولی نمیشه جوجه گرفت

   Amir آوریل 25, 2022 پاسخ

   باید مرغ هات خروس داشته باشند و تخم ها هم داخل یخچال نرفته باشه

   یاسین اکتبر 1, 2022 پاسخ

   داداش مگه کرگدن بارداره که ۱۲۰ روز

  سعید فوریه 13, 2022 پاسخ

  سلام دستگاه را درست کردم ولی لامپ روشن نمیشه . لامپ هم سالم هست

   chicken-admin فوریه 14, 2022 پاسخ

   سلام
   عزیز اینو که دیگه من نمیتونم کمک کنم ! خودت باید عیب یابی کنی ببینی کجا سیمش وصل نیست !

    سعید فوریه 14, 2022 پاسخ

    سلام چند بار چک کردم درست وصل شده ممکن هست ترموستات مشکل داشته باشه ؟

     chicken-admin فوریه 14, 2022 پاسخ

     اره خوب ممکنه
     ترموستات رو زمانی که خریدی فروشنده چک نکرد برات ؟ یه لامپ دیگه هم ببند به ترموستات ببین روشن میشه یا نه
     نشد مشکل از اونه

     سید مهدی مارس 18, 2022 پاسخ

     ترموستات رو هوای سرده

  رحیم فوریه 5, 2022 پاسخ

  سلام من ترموستاد گرفتم ۵تا کلید داره چطور تنظم کنم R1 R2 R3

   chicken-admin فوریه 5, 2022 پاسخ

   سلام
   خودت باید متوجه بشی یا از کسی که ترموستات رو ازش خریدی بپرسی
   هزار مدل وجود داره که عملکردشون متفاوته

  متین فوریه 3, 2022 پاسخ

  سلام چقدر امکان موفقیت وجود داره؟

   chicken-admin فوریه 5, 2022 پاسخ

   سلام
   بسته به کیفیت کاری که در میارید هست
   با پرنده هایی مثل مرغ و بلدرچین شاید 30 درصد 40 درصد راندمان با پرنده هایی مثل اردک و غاز و بوقلمون زیر 10 درصد

  علی ژانویه 4, 2022 پاسخ

  درود و عرض ادب آیانور لامپ داخل کارتن بطور مستقیم به تخم بتابد اشکال دارد ممنون

   chicken-admin ژانویه 5, 2022 پاسخ

   سلام
   برای پرنده های حساس شاید مشکل زا باشه ولی برای عمومی ها بعید میدونم
   حالا اگه میدیدی که یکی رو بخاری تخم گذاشته و جوجه کشی میکنه چی میگفتی :دی

  محمد پارسا دسامبر 2, 2021 پاسخ

  سلام خسته نباشید برای دما دماسنج چوبی میشه

   chicken-admin دسامبر 4, 2021 پاسخ

   سلام
   اره خوبه باید دقیق باشه

  رسول نوامبر 30, 2021 پاسخ

  سلام دوره هچر وستر بوقلمون چند روزه؟

   chicken-admin دسامبر 1, 2021 پاسخ

   سلام
   کل دوره 28 روز
   25 روز کامل ستر
   3 روز پایانی هچر

  ناشناس نوامبر 27, 2021 پاسخ

  سلام میشه دستگاه چرخنده نذاریم؟خودمون تکون بدیم؟

   chicken-admin نوامبر 28, 2021 پاسخ

   سلام
   اره میشه
   باید هر 4 ساعت خودت حرکتش بدی
   به صورت عمودی بزارش و 45 درجه به سمت راست و بعد 45 درجه از حالت عمودی به سمت چپ حرکت بده
   اگه 4 ساعت نتونستی هر 5 ساعت یا کم کم کم هر 6 ساعت
   هر چقدر که زمان بیشتر بشه بر راندمان کار تاثیر میزاره و کمتر میشه راندمان (از 4 ساعت زودتر هم بهتره نباشه)

  amir.orgf721 اکتبر 28, 2021 پاسخ

  سلام
  ببخشید یه سوال زمانی که دما میره بالا و لامپ خاموش میشه فن هم باید خاموش بشه ؟؟

   chicken-admin اکتبر 28, 2021 پاسخ

   سلام
   خیر
   فن برای تهویه و گردرش رطوبت نیاز هست

  حسین جلالی سپتامبر 30, 2021 پاسخ

  سلام من درست کردم در نیومد

   chicken-admin سپتامبر 30, 2021 پاسخ

   سلام
   بدون تجربه و با یک بار تست که نمیشه ! اگه اینجوری بود که هیچ کارخونه ای دستگاه نمیساخت !
   باید بیشتر تلاش کنی و مواردی که به نظر مشکل داره رو حل کنی

  امیر مهدی سپتامبر 29, 2021 پاسخ

  سلام لامپ چند وات باید باشه

   chicken-admin سپتامبر 29, 2021 پاسخ

   سلام
   لامپ 50 - 100 - 200 وات رشته ای رو بسته به اندازه ی دستگاه باید تست کنی
   چون دمای محیط و ... متفاوته و نمیشه یه نسخه برای همه ی دستگاه ها پیچید

  مصطفی آگوست 21, 2021 پاسخ

  سلام دمای ترموستات37.5هست ولی دماسنج داخل 37.2نشون میده نوربینی کردم درحال رشد هستن بنظر شما اشکالی نداره

   chicken-admin آگوست 21, 2021 پاسخ

   سلام
   نه به نظرم مشکلی نیست
   اختلاف درجه به دلیل کیفیت ها و دقت های مختلف دماسنج ها هست و مقدارش کمه و قابل گذشت

   سعید فوریه 17, 2022 پاسخ

   سلام سنسور ترموستات و دما سنج نزدیک یکدیگر قرار ندارند

  ilia آگوست 8, 2021 پاسخ

  سلام ببخشید لامپمون باید چند وات باشه

   chicken-admin آگوست 9, 2021 پاسخ

   سلام
   بستگی به اندازه ی جعبه داره و باید تست بشه
   لامپ رشته ای 50 یا 60 وات برای دستگاه های متوسط به نظر مناسب باید و حتما باید تست کنید ببینید میتونه دما رو بالا ببره یا خیر

  Behnam جولای 27, 2021 پاسخ

  ببخشید می خواستم بپرسم اگر لامپ ۶۰ وات رشته ای بگذاریم و به ترموستات وصل کنیم باز هم باید به دیمر وصل کرد

   chicken-admin جولای 27, 2021 پاسخ

   سلام
   نه نیازی نیست ولی به صورت مدام چند رو چکش کنید بعد بزارید داخل دستگاه

  خسرو شاکری جولای 15, 2021 پاسخ

  سلام. یک دستگاه جوجه کشی کسی بهم داده ک یک باکس چوبیه ک ی چیزی شبیه کنترلر داره با چند ردیف لامپ چهل وات و سه تا چیز شبیه ترانزیستور داره ک داخل باکسه ک سه تا سیم داره وقطع شدن و همشون ی رنگن نمیدونم چجوری وصلشون کنم. سه تا چیز دیگه هم داره ک روی ی تکه المینیوم پیچ شده و الان بیرون دستگاهه کسی میتونه کمکم کنه ک تعمیرش کنم؟؟؟؟

   chicken-admin جولای 17, 2021 پاسخ

   سلام
   مورد اول که چطوری وصلش کنم رو نمیدونم ! از کسی که درس کرده بپرسید !
   دوست عزیز سه تا چیز رو شما خودت نمیدونی چیه من چطور تشخیص بدم که چیه !؟
   ببرید کسی که از برق و اینجور چیزا سر در میاره چکش کنه

  سید عیسی می 23, 2021 پاسخ

  سلام. من دنبال جوجه مینا هستم. واسه خرید. لطفا منو راهنمایی کنید واسه خرید. ممنون.

   chicken-admin می 23, 2021 پاسخ

   سلام
   متاسفانه اطلاعی در مورد قیمت طیور ندارم

  محمد می 19, 2021 پاسخ

  سلام این سیستم چرخش که گفتید چند درجه تخم هارو می چرخونه

   chicken-admin می 20, 2021 پاسخ

   سلام
   45 درجه یا مقداری کمتر

  علی می 7, 2021 پاسخ

  سلام می شه از این دستگاه برای بوقلمون استفاده کنم

   chicken-admin می 8, 2021 پاسخ

   سلام
   اگه دستگاه با دقت ساخته بشه بله میشه

  محمدرضا می 4, 2021 پاسخ

  سلام یه سوال من دستگاه رو درست کردم و راک رو هم مثل شکل با لوله درست کردم و باهاش میتونم تخم هارو 45درجه به راست و چپ بچرخونم فقط مشکلم اینه که به هر جهت که میچرخونم ثابت واینمیسه و دوباره بر میگرده صاف میشه بخاطر وزن تخم ها بنظرتون مشکلی نداره؟؟؟؟

   chicken-admin می 4, 2021 پاسخ

   سلام
   تخم هارو جوری قرار بدید که کیپ به کیپ هم باشن و با چرخش همدیگه رو بچرخونن

    محسن جولای 23, 2021 پاسخ

    س دستگاه ترموسات رو از کجا تهیه کنم

     chicken-admin جولای 24, 2021 پاسخ

     از لوازم برقی ها یا دیجی کالا

  سیدعلی می 1, 2021 پاسخ

  سلام خسته نباشد.من یه موتور EIGازتون خریدم.هر دقیقه یک دور کامل میزنه چجوری باید دورشو کم کنم؟؟

   chicken-admin می 1, 2021 پاسخ

   سلام
   این موتور های 1 rpm هستتن یعنی هر دقیقه یک دور میزنن ، شما باید با استفاده از کنترل این مقدار رو تنظیم کنید . از دستگاه به نام تایمر الکتریکی میتونید برای این کار استفاده کنید

  محمد جواد ژانویه 27, 2021 پاسخ

  حتما باید 3 بار چرخش در روز باشد؟
  نمیشه بیشتر باشد؟؟

   chicken-admin ژانویه 27, 2021 پاسخ

   سلام خوب مشخصا بیشتر هم باشه خوبه
   بستگی به نوع گردش داره

  محمد جواد ژانویه 27, 2021 پاسخ

  ببخشید یه سوال داشتم .
  اندازه هاشو مثل همون فیلم میگین که باید چقدر باشه؟؟؟
  چون میخواهم با چوب درست کنم اندازه هاشو بهم بگین ممنون میشو

   chicken-admin ژانویه 27, 2021 پاسخ

   سلام
   انتخاب اندازه مهم نیست ، مهم اینه که در هر اندازه ای بشه مقدار دما و رطوبت رو درست تنظیم کرد
   اندازه ی مشخصی در خاطر نداریم متاسفانه

  مهدی ژانویه 24, 2021 پاسخ

  سلام و خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون
  میخواستم بدونم که میشه آموزش ساخت ترنر را هم بگزارید
  ممنون میشم لطفا راهنمایی کنید

   chicken-admin ژانویه 24, 2021 پاسخ

   سلام
   قبلا در سایت منتشر کردیم :
   آموزش ساخت ترنر

  مهدی ژانویه 22, 2021 پاسخ

  سلام و خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون
  ابعاد دستگاه من طول ۵۰ سانتی متر عرض ۴۰ سانتی متر و ارتفاع ۴۰ سانتی متر است
  باید چند تا سوراخ ایجاد کنم
  از ترموستات دما استفاده می کنم میشه به جای آداپتور از شارژ کن استفاده کنم
  اگر سرپیچ لامپ به بدنه دستگاه بخوره اشکالی نداره بدنه از یونولیت است
  میشه از فن استفاده نکنم
  ممنون میشم اگه جواب بدین

   chicken-admin ژانویه 23, 2021 پاسخ

   سلام
   سرپیچ نخوره بهتره خطرش کمتره
   تعداد سوراح و استفاده از فن رو نمیشه گفت ، باید دما و رطوبت دستگاه چک بشه تا ببینید مناسب هست یا خیر
   شارژر هم میشه بستگی به قدرت اون داره

  محمد جواد ژانویه 21, 2021 پاسخ

  سلام میخواستم بگم که الان چرخش تخم مرغ ها باید چند درجه باشد؟
  بعد این که یک لامپ 100 بست است؟
  و میخواستم ابعاد یخچال رو بدینم.
  و فیلم درس کردن چرخش اوتوماتیک رو هم میخواستم
  ممنون.

   chicken-admin ژانویه 23, 2021 پاسخ

   سلام
   چرخش هر چقدر بیشتر بهتره
   بسته به طراحی شما داره
   حداقل 45 درجه راست و 45 درجه چپ باید باشه
   ابعاد مهم نیست بستگی به شما داره که چی دم دستت باشه
   لامپ بستگی به دمای محیط داره باید اندازه گرفته بشه نمیشه گفت چی خوبه چی بد
   چرخش اتوماتیک رو میتونید از پست زیر اموزشش رو ببینید :
   آموزش ساخت ترنر

  Amir دسامبر 6, 2020 پاسخ

  داخل کرج سراغ کدوم پرورش دهنده مرغ و خروس لاری بدم

   chicken-admin دسامبر 7, 2020 پاسخ

   سلام
   اطلاع نداریم ، از دیوار پیگیر باشید

  Amir دسامبر 6, 2020 پاسخ

  Ok

  Amir دسامبر 6, 2020 پاسخ

  بعد جای مطئن میتونید معرفی کنید به من برای خرید تخم نطفه دار لاری

   chicken-admin دسامبر 6, 2020 پاسخ

   پرورش دهنده ها مطمئن ترین مورد هستن ، باید شخصا برید و طیور پرورش دهنده رو ببینید از نزدیک
   اینترنتی به هیچ وجه خرید نکنید

  Amir دسامبر 6, 2020 پاسخ

  ببخشید اخه هرکی یه قیمت میگه الان برا همین گفتم شاید شما بدونید۳

   chicken-admin دسامبر 6, 2020 پاسخ

   متاسفانه در این مورد اطلاعی نداریم ، بازار همینه ، هر کی قیمت خودش داره و نمیشه یک قیمت ثابت گفت

    شهاب ژانویه 21, 2023 پاسخ

    سلام من جوری ک گفتین انجام دادم با لامپ 100وات اما لامپ روشن نمیشه چر

     Admin ژانویه 24, 2023 پاسخ

     اتصالاتش درسته ؟
     قطعات سالمه ؟
     بطبع یکی از این موارد ایراد کارتون هست

  Amir دسامبر 5, 2020 پاسخ

  قیمت خروس لاری الان چنده تو بازار

   chicken-admin دسامبر 6, 2020 پاسخ

   سلام
   از بازار اطلاع بگیرید من اطلاعی ندارم

  Amir دسامبر 5, 2020 پاسخ

  میشه از این دستگاه برای جوجه کشی مرغ و خروس لاری استفاده کرد اگه میشه بگید که چه دما و رطوبتی لازمه برای جوحه کشی .......محیط خونه ما گرم است ..
  لطفا جواب بدید

   chicken-admin دسامبر 6, 2020 پاسخ

   سلام
   بله اگه درست ساخته بشه میشه استفاده کرد
   برای مرغ و خروس :
   دما دوره ستر : 37.7 درجه
   رطوبت دوره ستر : 60 درصد

   دما دوره هچر : 37.2 درجه
   رطوبت دوره هچر : 70 درصد

  فرهاد اکتبر 6, 2020 پاسخ

  سلام خسته نباشید . من با کمک آموزش شما یه دستگاه جوجه کشی کوچیک ساختم ولی مشکلی که دارم این که رطوبت دستگاه بالا نمیره ؟

   chicken-admin اکتبر 6, 2020 پاسخ

   سلام
   این مورد میتونه از بدنه دستگاه باشه ، اگر بدنه کارتونی هست باید با یک وسیله ای بدنه داخلی رو بپوشونید چونکه ممکنه کارتون رطوبت رو جذب کنه و ایجاد مشکل کنه
   همینطور فن رو بین آب و ظرف بزارید و فاصله ی اون رو تغییر بدید
   چک کنید ببینید رطوبت تغییر خواهد کرد یا خیر

  نجات سپتامبر 30, 2020 پاسخ

  سلام به نظرتون اگه این دستگاه رو بسازم برا غاز جواب میده؟

   chicken-admin سپتامبر 30, 2020 پاسخ

   سلام
   تخم غاز خیلی سخت هچ میشه ، برای جوحه کشی از غاز من پیشنهاد میکنم دستگاه جوجه کشی خریداری کنید

  کوروش سپتامبر 26, 2020 پاسخ

  سلام و درود بر شما
  یه سوال برام پیش اومده در مورد ساخت دستگاه اگه پاسخ بدین ممنون میشم ، تعداد سوراخ هایی که برای جریان هوا باز میکنیم چند تا باشه.

   chicken-admin سپتامبر 26, 2020 پاسخ

   سلام
   این مورد بستگی به نوع طراحی شما داره ، در ساخت دستگاه جوجه کشی باید تست و بررسی های لازم رو با دماسنج و رطوبت سنج انجام بدید و در هر مرحله در صورت نیاز سوراخ جدیدی اضافه کنید یا سوراخ رو با پلاک هوا بپوشونید
   تا تست نکنید نمیشه گفت

    سالم می 13, 2022 پاسخ

    سلام ببخشید این آداپتور 12 ولت چند آمپر هست

     chicken-admin می 14, 2022 پاسخ

     سلام
     نمیدونم ، 3 سال پیش نوشته شده، یدونه متغیر بگیر یا با فنی الکترونیک مشورت کن

  محمدمصطفی سپتامبر 14, 2020 پاسخ

  سلام
  از کارتون معمولی هم میشه استفاده کرد ؟ خیس نمیشه ؟ برای اینکه خیس نشه چیکار میتونم بکنم ؟

   chicken-admin سپتامبر 15, 2020 پاسخ

   سلام
   بله میشه
   مشکل اینجاست که کارتون ممکنه رطوبت رو جذب کنه و به قول خودتون خیس بشه ، در نتیجه هم هوا خفه میشه و همین اینکه رطوبت محیطی کاهش پیدا میکنه
   برای تست میتونید از زر ورق استفاده کنید
   در ساخت دستگاه جوجه کشی همه چیز تسته ، باید درست کنید تست کنید ، نیازی هم نیست که با تخم نطفه دار تست کنید ، با دماسنج و رطوبت سنج تست کنید ثابت بود قضیه اوکیه

  zahra raminfar آگوست 26, 2020 پاسخ

  سلام
  برای ساخت دستگاه جوجه کشی حتما نیاز به استفاده از رطوبت سنج هست ؟ اصلا مگه رطوبت سنج که کاری میکنه ؟

   chicken-admin آگوست 31, 2020 پاسخ

   سلام
   با استفاده از رطوبت سنج میزان رطوبت محیط سنجیده میشه
   اگه میزان رطوبت مشخص نباشه خوب نمیتونید میزان اون رو کم یا زیاد کنید ! ممکنه نادرست تغییرش بدید و موجب اسیب شدید به نطفه ها بشه

  حامد جولای 28, 2020 پاسخ

  سلام
  میشه از لامپ های 60 واتی استفاده کرد ؟ از این 60 واتی های پر مصرف

   chicken-admin آگوست 5, 2020 پاسخ

   سلام
   باید دید که چه میزان گرما ایجاد میکنه
   بسته به نوع لامپ ، اندازه ی دستگاه و محیط زندگی میشه بررسی کرد