ساخت دستگاه جوجه کشی

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی در منزل

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی در منزل

چگونه یک دستگاه جوجه کشی ایده آل بسازیم ؟ در این پست به منظور پاسخ به این پرسش روش درست کردن یک دستگاه جوجه کشی ساده را به صورت قدم به قدم همراه با توضیحات کامل قرار داده ایم. توجه به قطعات مورد استفاده در این دستگاه و استفاده از ابزارهایی که می تواند در اتوماتیک کردن دستگاه نقش داشته باشد، تاثیر بسیاری در راندمان دستگاه دارد.

روش ساده برای ساخت دستگاه جوجه کشی با کمترین هزینه + فیلم آموزشی

طرز ساخت ماشین جوجه کشی ساده با کارتن و یا یخدان یونولیتی - فروشگاه چیکن هچ

در این روش ساده برای ساخت دستگاه جوجه کشی در اختیار شما قرار داده می شود. در این روش از کارتن و یا یخدان یونولیتی می توانید استفاده کنید. پیشنهاد میکنیم که از یخدان استفاده کنید، چراکه بدنه یخدان از لحاظ عایق بندی و مقاومت بهتر از بدنه کارتنی می باشد.

برای ساخت دستگاه جوجه کشی با کارتن و یا یخدان به وسایل زیر نیاز خواهید داشت:

  1. جعبه یونولیتی با ابعاد مناسب
  2. لامپ رشته ای و یا لامپ شمعی
  3. سیم و سرپیچ لامپ
  4. ظرف آب
  5. فن کوچک
  6. ترموستات دیجیتال به همراه سنسور
  7. رطوبت سنج
  8. آداپتور 12 ولت

لوازم گفته شده همگی ارزان قیمت بوده و با هزینه اندکی می توان همه آنها را تهیه نمود. لازم به ذکر است که ترموستات دیجیتال به همراه سنسور دما را می توانید از فروشگاه های لوازم برقی و با قیمت 30 الی 40 هزار تومان تهیه کنید. همچنین می توانید به جای ترموستات دیجیتال از یک دماسنج و رطوبت سنج آنالوگ استفاده کنید.

مرحله اول سیم پیچی

نحوه سیم پیچی دستگاه جوجه کشی دست ساز - فروشگاه چیکن هچ

سیم پیچی یکی از مراحل مهم ساخت دستگاه جوجه کشی اتوماتیک میباشد. برای این کار لازم است که به دقت فیلم را مشاهده نمایید. در شکل زیر نقشه اتصال قطعات مختلف ترموستات نشان داده شده است. با استفاده از این ترموستات دیجیتال و تنظیم آن با اختلاف 0.5 درجه می توانید به صورت اتوماتیک دمای داخل کارتن را در محدوده 37 الی 38 درجه گرم نگه دارید.

استفاده از سنسور سنج دما در ساخت دستگاه جوجه کشی ساده و اتوماتیک - فروشگاه چیکن هچ

اما در صورتیکه از ترموستات دیجیتال استفاده نمیکند، باید برای کاهش و یا افزایش حرارت لامپ از دیمر بهره ببرید. پیشنهاد ما استفاده از ترموستات دیجیتال می باشد که با قیمت بسیار ارزان (حدود 40 هزار تومان) می توانید آن را تهیه کنید.

مرحله دوم آماده سازی سیستم تأمین حرارت و رطوبت

در ابتدا باید محل قرارگیری ترموستات، محل قراری گیری لامپ و فن را مشخص کنید. فیلم آموزشی انتهای مقاله را حتما به دقت مشاهده بفرمایید و طبق آموزش های این فیلم اقدام نمایید.

طرز صحیح قرار دادن لامپ و فن و ظرف اب در دستگاه جوجه کشی دست ساز - فروشگاه چیکن هچ

ترموستات بر روی بدنه بیرونی کارتن نصب خواهد شد که از طریق آن می توان دمای داخل را مشاهده نمود. سنسور نیز باید در داخل کارتن قرار بگیرد. همچنین در این روش لامپ و ظرف آب و فن را به یک دیگر به صورت ثابت متصل میکنیم و در داخل کارتن قرار می دهیم. ظرف آب باید به منبع حرارتی نزدیک باشد تا از این طریق رطوبت داخل دستگاه افزایش پیدا کند. در ساخت دستگاه جوجه کشی با کارتن می توانید از انواع لامپ رشته ای، شمعی و کم مصرف استفاده کنید. اگر داخل یخدان با یک لامپ گرم نشود، باید از دو عدد لامپ استفاده کنید.

مرحله سوم ایجاد دریچه های تهویه

برای تبادل هوا شما باید حفره هایی بر روی بدنه و درب دستگاه ایجاد کنید. این سوراخ ها در واقع راهی برای ورود اکسیژن و هوای تازه به محیط داخلی می باشند که البته هوای مصرف شده نیز از همین حفره ها خارج می شود. شایان ذکر است  که جنین های داخل تخم های نطفه دار جهت رشد کردن، نیاز مبرم به اکسیژن دارند.

علامت گذاری و مشخص نمودن محل سوراخکاری دستگاه جوجه کشی - فروشگاه چیکن هچ

ایجاد دریچه های تهویه برای ورود و خروج هوای دستگاه جوجه کشی - فروشگاه چیکن هچ

ایجاد سوراخ های تهویه در درب دستگاه جوجه کشی - فروشگاه چیکن هچ

مرحله نهایی آماده سازی دستگاه

در آخرین مرحله آب را به ظرف یا همان کاسه بیفزایید و لامپ را برای تامین حرارت و همچنین بخار شدن آب روشن کنید؛ کف کارتن را با کاه پوشش دهید و تخم های نطفه دار را بر روی آن بچینید. اگر از ترموستات دیجیتال استفاده نمی کنید لازم است که یک دماسنج مناسب در داخل کارتن قرار دهید.

اماده سازی دستگاه جوجه کشی دست ساز - فروشگاه چیکن هچ

اکنون باید چند ساعت صبر کنید تا محیط داخلی به شرایط استاندارد برسد. دمای لازم برای جوجه کشی از تخم های نطفه دار پرنده های مختلف متفاوت است. دوره جوجه کشی مرغ 21 روز بوده که به 18 روز اول ستر و سه روز آخر نیز هچر گفته میشود. در زمان ستر دمای مناسب برای تخم نطفه دار مرغ، 37.7 درجه و رطوبت 60 درصد می باشد. در زمان هچ (از ابتدای روز 19 ام) دما باید 37.2 و رطوبت 70 درصد باشد.

نکته: در زمان ستر تخم های نطفه دار باید به صورت مرتب چرخیده شوند تا نطفه به پوسته داخلی تخم نچسبد. در زمان هچ نیز چرخش تخم ها متوقف میشود.

برای شروع فرایند حساس جوجه کشی ابتدا تخم ها نطفه دار که در واقع سرمایه اصلی شما هستند را در اتاق قرار دهید تا دمای آنها تنظیم شود. اکنون زمان آن رسیده که آن ها را در داخل دستگاه بچینید و درب را ببندید تا جوجه کشی آغاز گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دستگاه های جوجه کشی ارزان قیمت چیکن هچ کلیک کنید.

آشنایی با برخی از اصطلاحات جوجه کشی

برای جوجه کشی از تخم نطفه دار لازم است که با برخی اصطلاحات آشنا شوید.

تخم نطفه دار: تخم حاصل از جفت گیری موفق پرنده ماده و نر را تخم نطفه دار می گویند. تخم نطفه دار حداکثر تا یک هفته قابل استفاده است و بعد از این مدت به شدت نطفه درون تخم ضعیف میشود.

دوره جوجه کشی: به تعداد روزهایی که طول میکشد تا تخم نطفه دار تبدیل به جوجه شود، دوره جوجه کشی گفته میشود. لازم به ذکر است که دوره جوجه کشی هر پرنده و حتی نژادهای مختلف یک پرنده، متفاوت می باشد. بعنوان مثال دوره جوجه کشی مرغ، 21 روز و دوره جوجه کشی بوقلمون 28 روز است.

دوره ستر: به روزهای اولیه جوجه کشی گفته میشود که در این دوره دما و رطوبت با روزهای پایانی جوجه کشی متفاوت است. بعنوان مثال دما و رطوبت دوره ستر مرغ به ترتیب برابر با 37.7 درجه و 60 درصد میباشد.

دوره هچر: به روزهای پایانی جوجه کشی گفته میشود و در این دوره جوجه ها به هچ کامل می رسند و از تخم خارج میشوند. معمولا 3 روز آخر جوجه کشی به دوره هچر معروف می باشد ولی در بیشتر موارد دوره هچر تا 5 روز می تواند طول بکشد. دوره هچر مرغ از اول روز 18 ام به بعد شروع میشود. دما و رطوبت دوره هچر مرغ به ترتیب برابر با 37.2 درجه و 70 درصد میباشد.

تفاوت دوره ستر و هچر: در زمان ستر تخم های نطفه دار باید مرتبا چرخیده شوند. اما در زمان هر تخم، گردش تخم های نطفه دار باید متوقف گردد. همچنین در زمان هچر دما خنک تر از دوره ستر و رطوبت بیشتر از دوره ستر می باشد.

نطفه سنجی: در زمان جوجه کشی از تخم های نطفه دار باید روند رشد جوجه ها بررسی شود. نطفه سنجی عملی است که از روز هفتم به بعد قابل انجام می باشد.

نطفه بینی تخم های نطفه دار در دستگاه - فروشگاه چیکن هچ

در حین نطفه سنجی می توان به تشکیل نطفه و رشد جوجه پی برد. تخم های بدون نطفه و یا نطفه های مرده باید از داخل دستگاه بیرون آورده شوند. در غیر اینصورت این نوع تخم ها فاسد شده و داخل دستگاه را آلوده میکنند و به سلامت دیگر تخم های نطفه دار آسیب وارد میکنند. در صورتیکه نطفه درون تخم سالم باشد، رگ های خونی شکل گرفته به هم متصل خواهند بود.

سوالات رایج به هنگام استفاده از دستگاه جوجه کشی دست ساز

با توجه به اینکه دستگاه های دست ساز ایرادهای فنی زیادی دارند، بیشتر کاربران در کنترل دستگاه دچار مشکلات مختلفی می شوند. در این بخش به برخی از این نوع مشکلات پاسخ داده ایم. اگر شما نیز به هنگام استفاده از دستگاه جوجه کشی دست ساز خود دچار مشکل شده اید، می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات با ما درمیان بگذارید.

برای کاهش و یا افزایش دمای داخل دستگاه چیکار کنم؟

در دستگاه های دست ساز معمولا از حرارت لامپ برای تأمین دما استفاده میشود. بنابراین با کاهش و یا افزایش شدت نور لامپ می توان دمای داخل دستگاه را کنترل نمود. برای این کار می توان از یک دیمر بهره برد و توسط آن شدت نور و در نتیجه حرارت تولیدی لامپ را کاهش و یا افزایش داد.

چطور می توان دمای داخل دستگاه را ثابت نگه داشت؟

برای ثابت نگه داشتن دمای داخل دستگاه، لازم است که از ترموستات کنترلر دمای دیجیتال استفاده کنید. این نوع کنترلرها دارای سنسور دما، نمایشگر دیجیتال و خروجی های مختلف میباشند که قیمت بسیار ارزانی دارند. نحوه مونتاژ این نوع ترموستات دیجیتال در تصاویر بالا نشان داده شده است.

روزی چند بار باید تخم های داخل دستگاه را بچرخانیم؟

عمل چرخش تخم های نطفه دار در زمان ستر بسیار مهم می باشد. در زمان ستر حداقل روزی 4 بار باید تخم ها چرخیده شوند. یعنی هر 6 ساعت یکبار . به طور میانگین و طبق تجربه چرخش روزانه هر 4 تا 6 ساعت یکبار برای دستگاه های جوجه کشی دست ساز مناسب می باشد . با کمی خلاقیت می توانید یک سیستم ساده چرخشی برای دستگاه خود درست کنید و بدون باز نمودن درب دستگاه، عمل چرخش تخم ها را انجام دهید.

راهکاری برای چرخش راحت تخم در داخل دستگاه جوجه کشی - فروشگاه چیکن هچ

استفاده از توری و لوله برای ساخت شانه جوجه کشی - فروشگاه چیکن هچ

چرخش اتوماتیک تخم های نطفه دار - فروشگاه چیکن هچ

چرا رطوبت داخل دستگاه بالا نمی رود؟

برای افزایش رطوبت داخل دستگاه بهتر است که از اب گرم استفاده کنید. همچنین ظرف آب باید نزدیک منبع حرارتی باشد. جهت وزش باد گرم نیز باید به سمت ظرف اب باشد تا رطوبت افزایش پیدا کند. همچنین می تو ان برای افزایش رطوبت داخل دستگاه از یک پارچه نم و یا اسفنج خیس استفاده نمود.

آیا امکان استفاده از ابزارهای اتوماتیک مانند کنترلر و موتور در این دستگاه ها وجود دارد ؟

بله ، کنترلر جوجه کشی می تواند کمک بسیاری به اتوماتیک شدن تنظیم دما و رطوبت کند. در اصل یک کنترلر تمامی اعمال مربوط به ترموستات دمایی را به صورت اتوماتیک انجام میدهد. برای مشاهده و خرید کنترلر های جوجه کشی برای دستگاه دست ساز خود، میتوانید به لینک : خرید کنترلر جوجه کشی مراجعه کنید.

همچنین می توانید از موتور نیز در دستگاه استفاده کنید . بدین منظور باید سیستم چرخش تخم های نطفه دار به گونه ای در نظر گرفته شود که محل مدنظر خروجی سیستم چرخش ، به موتور متصل شده و موتور اقدام به چرخاندن شانه ی دستساز کند. تنظیم این مورد نیز کار بسیار آسانی است فقط نیاز به خلاقیت در ساخت شانه دارد. موتور های معمولی قابل استفاده در دستگاه های جوجه کشی نیستند چون ممکن است ضربه به تخم وارد کرده و سبب کاهش راندمان شوند. به منظور آشنایی با مدل های مختلف موتورهای جوجه کشی ، میتوانید به لینک : موتور جوجه کشی مراجعه کرده و محصولات مختلف را مشاهده و مقایسه کنید.

آیا از دستگاه دست ساز برای جوجه کشی از پرنده های زینتی هم می توان استفاده نمود؟

دستگاه های دست ساز معمولا ایراد های فنی زیادی دارند و همچنین به صورت دقیق نمی توان دما و یا رطوبت داخل دستگاه کنترل نمود. جوجه کشی از تخم نطفه دار طوطی سانان و پرنده های زینتی نیازمند یک دستگاه جوجه کشی حرفه ای و دقیق میباشد و با دستگاه دست ساز نمیتوان به نتایج مطلوب رسید.


دیدگاه‌ها 67
67 پرسش و پاسخ
جدیدترین
قدیمیترین
Inline Feedbacks
تمام کامنت ها را نشان بده

درود و عرض ادب آیانور لامپ داخل کارتن بطور مستقیم به تخم بتابد اشکال دارد ممنون

سلام
برای پرنده های حساس شاید مشکل زا باشه ولی برای عمومی ها بعید میدونم
حالا اگه میدیدی که یکی رو بخاری تخم گذاشته و جوجه کشی میکنه چی میگفتی :دی

سلام خسته نباشید برای دما دماسنج چوبی میشه

سلام
اره خوبه باید دقیق باشه

سلام دوره هچر وستر بوقلمون چند روزه؟

سلام
کل دوره 28 روز
25 روز کامل ستر
3 روز پایانی هچر

سلام میشه دستگاه چرخنده نذاریم؟خودمون تکون بدیم؟

سلام
اره میشه
باید هر 4 ساعت خودت حرکتش بدی
به صورت عمودی بزارش و 45 درجه به سمت راست و بعد 45 درجه از حالت عمودی به سمت چپ حرکت بده
اگه 4 ساعت نتونستی هر 5 ساعت یا کم کم کم هر 6 ساعت
هر چقدر که زمان بیشتر بشه بر راندمان کار تاثیر میزاره و کمتر میشه راندمان (از 4 ساعت زودتر هم بهتره نباشه)

سلام
ببخشید یه سوال زمانی که دما میره بالا و لامپ خاموش میشه فن هم باید خاموش بشه ؟؟

سلام
خیر
فن برای تهویه و گردرش رطوبت نیاز هست

سلام من درست کردم در نیومد

سلام
بدون تجربه و با یک بار تست که نمیشه ! اگه اینجوری بود که هیچ کارخونه ای دستگاه نمیساخت !
باید بیشتر تلاش کنی و مواردی که به نظر مشکل داره رو حل کنی

سلام لامپ چند وات باید باشه

سلام
لامپ 50 – 100 – 200 وات رشته ای رو بسته به اندازه ی دستگاه باید تست کنی
چون دمای محیط و … متفاوته و نمیشه یه نسخه برای همه ی دستگاه ها پیچید

سلام دمای ترموستات37.5هست ولی دماسنج داخل 37.2نشون میده نوربینی کردم درحال رشد هستن بنظر شما اشکالی نداره

سلام
نه به نظرم مشکلی نیست
اختلاف درجه به دلیل کیفیت ها و دقت های مختلف دماسنج ها هست و مقدارش کمه و قابل گذشت

سلام ببخشید لامپمون باید چند وات باشه

سلام
بستگی به اندازه ی جعبه داره و باید تست بشه
لامپ رشته ای 50 یا 60 وات برای دستگاه های متوسط به نظر مناسب باید و حتما باید تست کنید ببینید میتونه دما رو بالا ببره یا خیر

ببخشید می خواستم بپرسم اگر لامپ ۶۰ وات رشته ای بگذاریم و به ترموستات وصل کنیم باز هم باید به دیمر وصل کرد

سلام
نه نیازی نیست ولی به صورت مدام چند رو چکش کنید بعد بزارید داخل دستگاه

سلام. یک دستگاه جوجه کشی کسی بهم داده ک یک باکس چوبیه ک ی چیزی شبیه کنترلر داره با چند ردیف لامپ چهل وات و سه تا چیز شبیه ترانزیستور داره ک داخل باکسه ک سه تا سیم داره وقطع شدن و همشون ی رنگن نمیدونم چجوری وصلشون کنم. سه تا چیز دیگه هم داره ک روی ی تکه المینیوم پیچ شده و الان بیرون دستگاهه کسی میتونه کمکم کنه ک تعمیرش کنم؟؟؟؟

سلام
مورد اول که چطوری وصلش کنم رو نمیدونم ! از کسی که درس کرده بپرسید !
دوست عزیز سه تا چیز رو شما خودت نمیدونی چیه من چطور تشخیص بدم که چیه !؟
ببرید کسی که از برق و اینجور چیزا سر در میاره چکش کنه

سلام. من دنبال جوجه مینا هستم. واسه خرید. لطفا منو راهنمایی کنید واسه خرید. ممنون.

سلام
متاسفانه اطلاعی در مورد قیمت طیور ندارم

سلام این سیستم چرخش که گفتید چند درجه تخم هارو می چرخونه

سلام
45 درجه یا مقداری کمتر

سلام می شه از این دستگاه برای بوقلمون استفاده کنم

سلام
اگه دستگاه با دقت ساخته بشه بله میشه

سلام یه سوال من دستگاه رو درست کردم و راک رو هم مثل شکل با لوله درست کردم و باهاش میتونم تخم هارو 45درجه به راست و چپ بچرخونم فقط مشکلم اینه که به هر جهت که میچرخونم ثابت واینمیسه و دوباره بر میگرده صاف میشه بخاطر وزن تخم ها بنظرتون مشکلی نداره؟؟؟؟

سلام
تخم هارو جوری قرار بدید که کیپ به کیپ هم باشن و با چرخش همدیگه رو بچرخونن

س دستگاه ترموسات رو از کجا تهیه کنم

از لوازم برقی ها یا دیجی کالا

سلام خسته نباشد.من یه موتور EIGازتون خریدم.هر دقیقه یک دور کامل میزنه چجوری باید دورشو کم کنم؟؟

سلام
این موتور های 1 rpm هستتن یعنی هر دقیقه یک دور میزنن ، شما باید با استفاده از کنترل این مقدار رو تنظیم کنید . از دستگاه به نام تایمر الکتریکی میتونید برای این کار استفاده کنید

حتما باید 3 بار چرخش در روز باشد؟
نمیشه بیشتر باشد؟؟

سلام خوب مشخصا بیشتر هم باشه خوبه
بستگی به نوع گردش داره

ببخشید یه سوال داشتم .
اندازه هاشو مثل همون فیلم میگین که باید چقدر باشه؟؟؟
چون میخواهم با چوب درست کنم اندازه هاشو بهم بگین ممنون میشو

سلام
انتخاب اندازه مهم نیست ، مهم اینه که در هر اندازه ای بشه مقدار دما و رطوبت رو درست تنظیم کرد
اندازه ی مشخصی در خاطر نداریم متاسفانه

سلام و خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون
میخواستم بدونم که میشه آموزش ساخت ترنر را هم بگزارید
ممنون میشم لطفا راهنمایی کنید

سلام
قبلا در سایت منتشر کردیم :
آموزش ساخت ترنر

سلام و خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون
ابعاد دستگاه من طول ۵۰ سانتی متر عرض ۴۰ سانتی متر و ارتفاع ۴۰ سانتی متر است
باید چند تا سوراخ ایجاد کنم
از ترموستات دما استفاده می کنم میشه به جای آداپتور از شارژ کن استفاده کنم
اگر سرپیچ لامپ به بدنه دستگاه بخوره اشکالی نداره بدنه از یونولیت است
میشه از فن استفاده نکنم
ممنون میشم اگه جواب بدین

سلام
سرپیچ نخوره بهتره خطرش کمتره
تعداد سوراح و استفاده از فن رو نمیشه گفت ، باید دما و رطوبت دستگاه چک بشه تا ببینید مناسب هست یا خیر
شارژر هم میشه بستگی به قدرت اون داره

سلام میخواستم بگم که الان چرخش تخم مرغ ها باید چند درجه باشد؟
بعد این که یک لامپ 100 بست است؟
و میخواستم ابعاد یخچال رو بدینم.
و فیلم درس کردن چرخش اوتوماتیک رو هم میخواستم
ممنون.

سلام
چرخش هر چقدر بیشتر بهتره
بسته به طراحی شما داره
حداقل 45 درجه راست و 45 درجه چپ باید باشه
ابعاد مهم نیست بستگی به شما داره که چی دم دستت باشه
لامپ بستگی به دمای محیط داره باید اندازه گرفته بشه نمیشه گفت چی خوبه چی بد
چرخش اتوماتیک رو میتونید از پست زیر اموزشش رو ببینید :
آموزش ساخت ترنر

داخل کرج سراغ کدوم پرورش دهنده مرغ و خروس لاری بدم

سلام
اطلاع نداریم ، از دیوار پیگیر باشید

Ok

بعد جای مطئن میتونید معرفی کنید به من برای خرید تخم نطفه دار لاری

پرورش دهنده ها مطمئن ترین مورد هستن ، باید شخصا برید و طیور پرورش دهنده رو ببینید از نزدیک
اینترنتی به هیچ وجه خرید نکنید

ببخشید اخه هرکی یه قیمت میگه الان برا همین گفتم شاید شما بدونید۳

متاسفانه در این مورد اطلاعی نداریم ، بازار همینه ، هر کی قیمت خودش داره و نمیشه یک قیمت ثابت گفت

قیمت خروس لاری الان چنده تو بازار

سلام
از بازار اطلاع بگیرید من اطلاعی ندارم

میشه از این دستگاه برای جوجه کشی مرغ و خروس لاری استفاده کرد اگه میشه بگید که چه دما و رطوبتی لازمه برای جوحه کشی …….محیط خونه ما گرم است ..
لطفا جواب بدید

سلام
بله اگه درست ساخته بشه میشه استفاده کرد
برای مرغ و خروس :
دما دوره ستر : 37.7 درجه
رطوبت دوره ستر : 60 درصد

دما دوره هچر : 37.2 درجه
رطوبت دوره هچر : 70 درصد

سلام خسته نباشید . من با کمک آموزش شما یه دستگاه جوجه کشی کوچیک ساختم ولی مشکلی که دارم این که رطوبت دستگاه بالا نمیره ؟

سلام
این مورد میتونه از بدنه دستگاه باشه ، اگر بدنه کارتونی هست باید با یک وسیله ای بدنه داخلی رو بپوشونید چونکه ممکنه کارتون رطوبت رو جذب کنه و ایجاد مشکل کنه
همینطور فن رو بین آب و ظرف بزارید و فاصله ی اون رو تغییر بدید
چک کنید ببینید رطوبت تغییر خواهد کرد یا خیر

سلام به نظرتون اگه این دستگاه رو بسازم برا غاز جواب میده؟

سلام
تخم غاز خیلی سخت هچ میشه ، برای جوحه کشی از غاز من پیشنهاد میکنم دستگاه جوجه کشی خریداری کنید

سلام و درود بر شما
یه سوال برام پیش اومده در مورد ساخت دستگاه اگه پاسخ بدین ممنون میشم ، تعداد سوراخ هایی که برای جریان هوا باز میکنیم چند تا باشه.

سلام
این مورد بستگی به نوع طراحی شما داره ، در ساخت دستگاه جوجه کشی باید تست و بررسی های لازم رو با دماسنج و رطوبت سنج انجام بدید و در هر مرحله در صورت نیاز سوراخ جدیدی اضافه کنید یا سوراخ رو با پلاک هوا بپوشونید
تا تست نکنید نمیشه گفت

سلام
از کارتون معمولی هم میشه استفاده کرد ؟ خیس نمیشه ؟ برای اینکه خیس نشه چیکار میتونم بکنم ؟

سلام
بله میشه
مشکل اینجاست که کارتون ممکنه رطوبت رو جذب کنه و به قول خودتون خیس بشه ، در نتیجه هم هوا خفه میشه و همین اینکه رطوبت محیطی کاهش پیدا میکنه
برای تست میتونید از زر ورق استفاده کنید
در ساخت دستگاه جوجه کشی همه چیز تسته ، باید درست کنید تست کنید ، نیازی هم نیست که با تخم نطفه دار تست کنید ، با دماسنج و رطوبت سنج تست کنید ثابت بود قضیه اوکیه

سلام
برای ساخت دستگاه جوجه کشی حتما نیاز به استفاده از رطوبت سنج هست ؟ اصلا مگه رطوبت سنج که کاری میکنه ؟

سلام
با استفاده از رطوبت سنج میزان رطوبت محیط سنجیده میشه
اگه میزان رطوبت مشخص نباشه خوب نمیتونید میزان اون رو کم یا زیاد کنید ! ممکنه نادرست تغییرش بدید و موجب اسیب شدید به نطفه ها بشه

سلام
میشه از لامپ های 60 واتی استفاده کرد ؟ از این 60 واتی های پر مصرف

سلام
باید دید که چه میزان گرما ایجاد میکنه
بسته به نوع لامپ ، اندازه ی دستگاه و محیط زندگی میشه بررسی کرد