منو اصلی

ساخت دستگاه جوجه کشی

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی در منزل

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی در منزل

چگونه یک دستگاه جوجه کشی ایده آل بسازیم ؟ در این پست به منظور پاسخ به این پرسش روش درست کردن یک دستگاه جوجه کشی ساده را به صورت قدم به قدم همراه با توضیحات کامل قرار داده ایم. توجه به قطعات مورد استفاده در این دستگاه و استفاده از ابزارهایی که می تواند در اتوماتیک کردن دستگاه نقش داشته باشد، تاثیر بسیاری در راندمان دستگاه دارد.

روش ساده برای ساخت دستگاه جوجه کشی با کمترین هزینه + فیلم آموزشی

طرز ساخت ماشین جوجه کشی ساده با کارتن و یا یخدان یونولیتی - فروشگاه چیکن هچ

در این روش ساده برای ساخت دستگاه جوجه کشی در اختیار شما قرار داده می شود. در این روش از کارتن و یا یخدان یونولیتی می توانید استفاده کنید. پیشنهاد میکنیم که از یخدان استفاده کنید، چراکه بدنه یخدان از لحاظ عایق بندی و مقاومت بهتر از بدنه کارتنی می باشد.

برای ساخت دستگاه جوجه کشی با کارتن و یا یخدان به وسایل زیر نیاز خواهید داشت:

  1. جعبه یونولیتی با ابعاد مناسب
  2. لامپ رشته ای و یا لامپ شمعی
  3. سیم و سرپیچ لامپ
  4. ظرف آب
  5. فن کوچک
  6. ترموستات دیجیتال به همراه سنسور
  7. رطوبت سنج
  8. آداپتور 12 ولت

لوازم گفته شده همگی ارزان قیمت بوده و با هزینه اندکی می توان همه آنها را تهیه نمود. لازم به ذکر است که ترموستات دیجیتال به همراه سنسور دما را می توانید از فروشگاه های لوازم برقی و با قیمت 30 الی 40 هزار تومان تهیه کنید. همچنین می توانید به جای ترموستات دیجیتال از یک دماسنج و رطوبت سنج آنالوگ استفاده کنید.

مرحله اول سیم پیچی

نحوه سیم پیچی دستگاه جوجه کشی دست ساز - فروشگاه چیکن هچ

سیم پیچی یکی از مراحل مهم ساخت دستگاه جوجه کشی اتوماتیک میباشد. برای این کار لازم است که به دقت فیلم را مشاهده نمایید. در شکل زیر نقشه اتصال قطعات مختلف ترموستات نشان داده شده است. با استفاده از این ترموستات دیجیتال و تنظیم آن با اختلاف 0.5 درجه می توانید به صورت اتوماتیک دمای داخل کارتن را در محدوده 37 الی 38 درجه گرم نگه دارید.

استفاده از سنسور سنج دما در ساخت دستگاه جوجه کشی ساده و اتوماتیک - فروشگاه چیکن هچ

اما در صورتیکه از ترموستات دیجیتال استفاده نمیکند، باید برای کاهش و یا افزایش حرارت لامپ از دیمر بهره ببرید. پیشنهاد ما استفاده از ترموستات دیجیتال می باشد که با قیمت بسیار ارزان (حدود 40 هزار تومان) می توانید آن را تهیه کنید.

مرحله دوم آماده سازی سیستم تأمین حرارت و رطوبت

در ابتدا باید محل قرارگیری ترموستات، محل قراری گیری لامپ و فن را مشخص کنید. فیلم آموزشی انتهای مقاله را حتما به دقت مشاهده بفرمایید و طبق آموزش های این فیلم اقدام نمایید.

طرز صحیح قرار دادن لامپ و فن و ظرف اب در دستگاه جوجه کشی دست ساز - فروشگاه چیکن هچ

ترموستات بر روی بدنه بیرونی کارتن نصب خواهد شد که از طریق آن می توان دمای داخل را مشاهده نمود. سنسور نیز باید در داخل کارتن قرار بگیرد. همچنین در این روش لامپ و ظرف آب و فن را به یک دیگر به صورت ثابت متصل میکنیم و در داخل کارتن قرار می دهیم. ظرف آب باید به منبع حرارتی نزدیک باشد تا از این طریق رطوبت داخل دستگاه افزایش پیدا کند. در ساخت دستگاه جوجه کشی با کارتن می توانید از انواع لامپ رشته ای، شمعی و کم مصرف استفاده کنید. اگر داخل یخدان با یک لامپ گرم نشود، باید از دو عدد لامپ استفاده کنید.

مرحله سوم ایجاد دریچه های تهویه

برای تبادل هوا شما باید حفره هایی بر روی بدنه و درب دستگاه ایجاد کنید. این سوراخ ها در واقع راهی برای ورود اکسیژن و هوای تازه به محیط داخلی می باشند که البته هوای مصرف شده نیز از همین حفره ها خارج می شود. شایان ذکر است  که جنین های داخل تخم های نطفه دار جهت رشد کردن، نیاز مبرم به اکسیژن دارند.

علامت گذاری و مشخص نمودن محل سوراخکاری دستگاه جوجه کشی - فروشگاه چیکن هچ

ایجاد دریچه های تهویه برای ورود و خروج هوای دستگاه جوجه کشی - فروشگاه چیکن هچ

ایجاد سوراخ های تهویه در درب دستگاه جوجه کشی - فروشگاه چیکن هچ

مرحله نهایی آماده سازی دستگاه

در آخرین مرحله آب را به ظرف یا همان کاسه بیفزایید و لامپ را برای تامین حرارت و همچنین بخار شدن آب روشن کنید؛ کف کارتن را با کاه پوشش دهید و تخم های نطفه دار را بر روی آن بچینید. اگر از ترموستات دیجیتال استفاده نمی کنید لازم است که یک دماسنج مناسب در داخل کارتن قرار دهید.

اماده سازی دستگاه جوجه کشی دست ساز - فروشگاه چیکن هچ

اکنون باید چند ساعت صبر کنید تا محیط داخلی به شرایط استاندارد برسد. دمای لازم برای جوجه کشی از تخم های نطفه دار پرنده های مختلف متفاوت است. دوره جوجه کشی مرغ 21 روز بوده که به 18 روز اول ستر و سه روز آخر نیز هچر گفته میشود. در زمان ستر دمای مناسب برای تخم نطفه دار مرغ، 37.7 درجه و رطوبت 60 درصد می باشد. در زمان هچ (از ابتدای روز 19 ام) دما باید 37.2 و رطوبت 70 درصد باشد.

نکته: در زمان ستر تخم های نطفه دار باید به صورت مرتب چرخیده شوند تا نطفه به پوسته داخلی تخم نچسبد. در زمان هچ نیز چرخش تخم ها متوقف میشود.

برای شروع فرایند حساس جوجه کشی ابتدا تخم ها نطفه دار که در واقع سرمایه اصلی شما هستند را در اتاق قرار دهید تا دمای آنها تنظیم شود. اکنون زمان آن رسیده که آن ها را در داخل دستگاه بچینید و درب را ببندید تا جوجه کشی آغاز گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دستگاه های جوجه کشی ارزان قیمت چیکن هچ کلیک کنید.

آشنایی با برخی از اصطلاحات جوجه کشی

برای جوجه کشی از تخم نطفه دار لازم است که با برخی اصطلاحات آشنا شوید.

تخم نطفه دار: تخم حاصل از جفت گیری موفق پرنده ماده و نر را تخم نطفه دار می گویند. تخم نطفه دار حداکثر تا یک هفته قابل استفاده است و بعد از این مدت به شدت نطفه درون تخم ضعیف میشود.

دوره جوجه کشی: به تعداد روزهایی که طول میکشد تا تخم نطفه دار تبدیل به جوجه شود، دوره جوجه کشی گفته میشود. لازم به ذکر است که دوره جوجه کشی هر پرنده و حتی نژادهای مختلف یک پرنده، متفاوت می باشد. بعنوان مثال دوره جوجه کشی مرغ، 21 روز و دوره جوجه کشی بوقلمون 28 روز است.

دوره ستر: به روزهای اولیه جوجه کشی گفته میشود که در این دوره دما و رطوبت با روزهای پایانی جوجه کشی متفاوت است. بعنوان مثال دما و رطوبت دوره ستر مرغ به ترتیب برابر با 37.7 درجه و 60 درصد میباشد.

دوره هچر: به روزهای پایانی جوجه کشی گفته میشود و در این دوره جوجه ها به هچ کامل می رسند و از تخم خارج میشوند. معمولا 3 روز آخر جوجه کشی به دوره هچر معروف می باشد ولی در بیشتر موارد دوره هچر تا 5 روز می تواند طول بکشد. دوره هچر مرغ از اول روز 18 ام به بعد شروع میشود. دما و رطوبت دوره هچر مرغ به ترتیب برابر با 37.2 درجه و 70 درصد میباشد.

تفاوت دوره ستر و هچر: در زمان ستر تخم های نطفه دار باید مرتبا چرخیده شوند. اما در زمان هر تخم، گردش تخم های نطفه دار باید متوقف گردد. همچنین در زمان هچر دما خنک تر از دوره ستر و رطوبت بیشتر از دوره ستر می باشد.

نطفه سنجی: در زمان جوجه کشی از تخم های نطفه دار باید روند رشد جوجه ها بررسی شود. نطفه سنجی عملی است که از روز هفتم به بعد قابل انجام می باشد.

نطفه بینی تخم های نطفه دار در دستگاه - فروشگاه چیکن هچ

در حین نطفه سنجی می توان به تشکیل نطفه و رشد جوجه پی برد. تخم های بدون نطفه و یا نطفه های مرده باید از داخل دستگاه بیرون آورده شوند. در غیر اینصورت این نوع تخم ها فاسد شده و داخل دستگاه را آلوده میکنند و به سلامت دیگر تخم های نطفه دار آسیب وارد میکنند. در صورتیکه نطفه درون تخم سالم باشد، رگ های خونی شکل گرفته به هم متصل خواهند بود.

سوالات رایج به هنگام استفاده از دستگاه جوجه کشی دست ساز

با توجه به اینکه دستگاه های دست ساز ایرادهای فنی زیادی دارند، بیشتر کاربران در کنترل دستگاه دچار مشکلات مختلفی می شوند. در این بخش به برخی از این نوع مشکلات پاسخ داده ایم. اگر شما نیز به هنگام استفاده از دستگاه جوجه کشی دست ساز خود دچار مشکل شده اید، می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات با ما درمیان بگذارید.

برای کاهش و یا افزایش دمای داخل دستگاه چیکار کنم؟

در دستگاه های دست ساز معمولا از حرارت لامپ برای تأمین دما استفاده میشود. بنابراین با کاهش و یا افزایش شدت نور لامپ می توان دمای داخل دستگاه را کنترل نمود. برای این کار می توان از یک دیمر بهره برد و توسط آن شدت نور و در نتیجه حرارت تولیدی لامپ را کاهش و یا افزایش داد.

چطور می توان دمای داخل دستگاه را ثابت نگه داشت؟

برای ثابت نگه داشتن دمای داخل دستگاه، لازم است که از ترموستات کنترلر دمای دیجیتال استفاده کنید. این نوع کنترلرها دارای سنسور دما، نمایشگر دیجیتال و خروجی های مختلف میباشند که قیمت بسیار ارزانی دارند. نحوه مونتاژ این نوع ترموستات دیجیتال در تصاویر بالا نشان داده شده است.

روزی چند بار باید تخم های داخل دستگاه را بچرخانیم؟

عمل چرخش تخم های نطفه دار در زمان ستر بسیار مهم می باشد. در زمان ستر حداقل روزی 4 بار باید تخم ها چرخیده شوند. یعنی هر 6 ساعت یکبار . به طور میانگین و طبق تجربه چرخش روزانه هر 4 تا 6 ساعت یکبار برای دستگاه های جوجه کشی دست ساز مناسب می باشد . با کمی خلاقیت می توانید یک سیستم ساده چرخشی برای دستگاه خود درست کنید و بدون باز نمودن درب دستگاه، عمل چرخش تخم ها را انجام دهید.

راهکاری برای چرخش راحت تخم در داخل دستگاه جوجه کشی - فروشگاه چیکن هچ

استفاده از توری و لوله برای ساخت شانه جوجه کشی - فروشگاه چیکن هچ

چرخش اتوماتیک تخم های نطفه دار - فروشگاه چیکن هچ

چرا رطوبت داخل دستگاه بالا نمی رود؟

برای افزایش رطوبت داخل دستگاه بهتر است که از اب گرم استفاده کنید. همچنین ظرف آب باید نزدیک منبع حرارتی باشد. جهت وزش باد گرم نیز باید به سمت ظرف اب باشد تا رطوبت افزایش پیدا کند. همچنین می تو ان برای افزایش رطوبت داخل دستگاه از یک پارچه نم و یا اسفنج خیس استفاده نمود.

آیا امکان استفاده از ابزارهای اتوماتیک مانند کنترلر و موتور در این دستگاه ها وجود دارد ؟

بله ، کنترلر جوجه کشی می تواند کمک بسیاری به اتوماتیک شدن تنظیم دما و رطوبت کند. در اصل یک کنترلر تمامی اعمال مربوط به ترموستات دمایی را به صورت اتوماتیک انجام میدهد. برای مشاهده و خرید کنترلر های جوجه کشی برای دستگاه دست ساز خود، میتوانید به لینک : خرید کنترلر جوجه کشی مراجعه کنید.

همچنین می توانید از موتور نیز در دستگاه استفاده کنید . بدین منظور باید سیستم چرخش تخم های نطفه دار به گونه ای در نظر گرفته شود که محل مدنظر خروجی سیستم چرخش ، به موتور متصل شده و موتور اقدام به چرخاندن شانه ی دستساز کند. تنظیم این مورد نیز کار بسیار آسانی است فقط نیاز به خلاقیت در ساخت شانه دارد. موتور های معمولی قابل استفاده در دستگاه های جوجه کشی نیستند چون ممکن است ضربه به تخم وارد کرده و سبب کاهش راندمان شوند. به منظور آشنایی با مدل های مختلف موتورهای جوجه کشی ، میتوانید به لینک : موتور جوجه کشی مراجعه کرده و محصولات مختلف را مشاهده و مقایسه کنید.

آیا از دستگاه دست ساز برای جوجه کشی از پرنده های زینتی هم می توان استفاده نمود؟

دستگاه های دست ساز معمولا ایراد های فنی زیادی دارند و همچنین به صورت دقیق نمی توان دما و یا رطوبت داخل دستگاه کنترل نمود. جوجه کشی از تخم نطفه دار طوطی سانان و پرنده های زینتی نیازمند یک دستگاه جوجه کشی حرفه ای و دقیق میباشد و با دستگاه دست ساز نمیتوان به نتایج مطلوب رسید.


دیدگاه‌های نوشته
184 پرسش و پاسخ
جدیدترین
قدیمیترین
Inline Feedbacks
تمام کامنت ها را نشان بده

سلام من فن کیس و اداپتور 12 ولت خریدم بزارم تو دستگاه چیزیش نمیشه

سلام فن کیس یا کامپیوتر میشه در دستگاه جوجه کشی گزاشت

سلام هر نوع فنی میشه یعنی داخل دستگاه باشن فنایی که برای دستگاه جوجه کشی نیستن هم میشه نمیسوزه

سلام برای دستگاه جوجه کشی بجز فن مخصوص هر فنی میشه گزاشت

سلام من لامپ به ترموستات وصل میکنم روشن نمیشه چرا

دما روی 37 تنظیم کنید و از اتصال درست و هم چنین سلامت لامپ و ترموستات مطمئن بشید

ترموستات کار میکنه اما چراغ نه

سلام من دستگاه جوجه کشیم رو 37.7خاموش میشه رو 37 روشن میشه اشکال نداره

بهتر که روی 37.7 خاموش بشه و روی 37.4 روشن بشه

سلام اگه تو دستگاه یه فن بزاریم و یه لامپ و این هارو به ترموستات وصل کنیم لامپ که به محض رسیدن به دمای مناسب روشن و خاموش میشه اتومات میشه خاستم بدونم فن چی ۲۴ ساعت کار میکنه یا اون هم اتومات میشه ممنون میشم جواب بدید

بله فن هم اتومات میشه ، اما زمانی که دما به 37 رسید، لامپ خاموش میشه و نیازی به کار فن نیست
فن زمانی باید کار کنه که حرارت و رطوبت به مقدار بسیار بالایی برسه و این یعنی ترموستات دما و رطوبت جداگانه برای فن و یعنی هزینه اضافه
با ایجاد چند سوراخ در دیواره ها کارتون راه میفته ، نیازی به اتومات کردن فن نیست

سلام آدابتور که شما استفاده کردین چند آمپر هست

سلام من یک دستگاه جوجه کشی با کارتون درست کردم دماش و رطوبت خوبی داشت ولی لامپ خراب شد لامپ نو خریدم دماش حدود ۳ ساعت رفت بالای ۴۰ وبعد اومد ۳۷ و۷ درجه آیا در میاد؟

احتمالش کمه
تخم ها رو نطفه سنجی کن و از زنده بودن جنین ها مطمئن شو

سلام خسته نباشید.تخم غاز هم با همین دما و رطوبت که گفتین بزاریم

دمای 37.5 و رطوبت 60 الی 70 درصد

سلام
میخواستم بپرسم با یدونه از این ماژول ترموستات میشه همزمان برای فن و لامپ استفاده کرد یا برای هرکدوم یدونه ترموستات جدا میخواد ممنون

اگه پشتیبانی کنه میشه

سلام میتونم داخل دستگاه برای رطوبت دستگاه بخور سرد دست ساز بزارم؟

میشه ولی چون رطوبتش کنترل شده نیست، رطوبت رو خیلی میبره بالا و باعث تلفات میشه

سلام من ترموستاتم خیلی طول نمی‌کشه که لامپ را خاموش روشن کنه.حدود ۵ تا ۷ ثانیه.میخوام ببینم ترموستاتم خرابه

بستگی به دمای محیط داره به حد مورد نظر رسید خاموش میکنه و با پایین اومدن دما روشن میکنه. ترموستات آنالوگه ؟

همون ترموستات هست که داخل فیلم هست

اگه خراب باشه روشن خاموش نمی کرد داخل دستگاه یه دما سنج بزارید ببنید دماش درسته

سلام میخواستم بپرسم بعد از در اومدن جوجه از تخم باید رطوبت باشه یا نه

جوجه تا 24 ساعت بعد در اومدن از تخم باید تو شرایط دستگاه باشه. و بعد 24 ساعت که از دستگاه درمیارید. هم باید دمای محل نگهداری حداقل 37 و رطوبت هم 50 درصد باشه

سلام.دماسنج داخل دستگاه گذاشتم 82است دما براه پایین آوردن دما که روی60یا70بذارم چیکار کنم .جوجه از تخم بیرون نمیتونه بیاد تمام تنظیمات ترمستاتم را درسته ممنون میشم اگه بازم تنظیمات ترموستات. را بگین روی چند بذارم که دما و رطوبت درست در بیاد

دما 82 ؟! عزیز من دمای مناسب جوجه کشی 37.7 درجه هست رطوبت هم 60-65 البته برای ستر . با این دما که شما میگید همشون پختن

سلام آیا بازدهی در تبدیل تخم مرغ. به جوجه از دستگاهی که از جنسpvcساخته شده بهتر است یا ام دی اف

احتمال بالای آلودگی در ام دی اف باعث تلف شدن جوجه ها میشه. طبیعتا PVC بهتره.

سلام وقت بخیر
یه مطلبی خوندم که نوشته بود برای دستگاه جوجه کشی نور لامپ به طور مستقیم نباید به طرف تخم مرغ باشه و باعث میشه خراب بشن، درست همچین چیزی؟ و اینکه من یه دستگاه جوجه کشی با لامپ کم مصرف درست کردم بعد چند ساعت که لامپ روشن میشه به خاطر محبوس بودن لامپ هلدور لامپ خیلی داغ میشه اینجوری ممکن در حین جوجه کشی لامپ بسوزه و دما پایین بیاد

لامپ کم مصرف دمای کافی تولید نمی کنه مگر اینکه دمای محیط گرم باشه . باید از لامپ رشته ای استفاده کنید. بله درسته تابش مستقیم دما باعث خشک شدن پوسته تخم میشه

سلام میشه در دستگاه جوجه کشی از لامپ کم مصرف استفاده کنیم

خیر

سلام میشه از ترموستات بدون سنسور استفاده کرد جای گزین هم میشه کرد ممنون میشم جواب بدید

سلام باید تخم هارو چند روز داخل دستگاه جوجه کشی دست ساز قرار دهیم
و دوم اینکه باید تا به دنیا اومدن جوجه ها باید دستگاه جوجه کشی روشن بماند ؟
ایا تخم مرغ های که از سوپر مارکت خریداری میکنیم جوجه میشه ؟

Last edited 5 ماه قبل by بهنام

سلام تخم چه پرنده ای منظورتونه ؟ تخم مرغ باید 21 روز توی دستگاه بمونه
بله باید تا تولد جوجه ها روشن باشه دستگاه
خیر تخم مرغ های سوپر مارکت برای جوجه کشی مناسب نیستند

سلام
میشه تخم های کبک را 1ساعت یکبار با دست بچرخاند

سلام بله میشه فقط نباید ناگهانی و سریع بچرخونید. آروم و با احتیاط

ببخشید با آداپتور ۴۲ وات میشه؟

سلام ابزاری که ما توی مقاله نوشتیم با اداپتور 12 ولت کار میکنن با آداپتور 42 تو میسوزن . بهتره از یک برق کار کمک بگیرید

سلام، من دستگاه دارم میسازم عالی، اما یه مشکل دارم، چطور باید تنظیم بکنم که شاسی شونه هارو دقیق بچرخونه،اد هر طرف یه جوری میچرخونه

سلام از چه نوع راکی استفاده میکنید ؟ باید چک بشه دستگاه از نزدیک تا بشه راهنماییتون کرد اینجوری نمیشه گفت

سلام ترموستات دما رو از کجا میشه تهیه کرد؟

سلام فروشگاه های لوازم الکترونیکی

سلام.دستگاه درست کردم روز آخر که جوجه میخواد بیرون بیاد تخم ترک مکنه ولی بیرون نمیاد داخل تخم میمیره

سلام شاید چرخش یا درصد رطوبت یا دما درست نیست
باید بررسی بشن همه موارد

سلام فن چیه؟؟

سلام به لینک زیر مراجعه کنید
فن دستگاه جوجه کشی

همان پنکه کوچلو هست دیگه

هی،میگی،چکار،‌کنیم،مرغ،بیشتر،تخم،بزاره،ام،ا،نمیگید،،،ما،هر،کاری،میکنیم،روزی،نصف،تخم،میذارن،یعنی،دوروز،یکی

سلام از لامپ ۱۰۰ وات هم میشه استفاده کرد. و ظرف اگه پلاستیکی باشه مشکلی پیش میاد

Last edited 7 ماه قبل by محمد

سلام بله

سلام میشه کلیپ ساخت دستگاه رو قابل دانلود بزارید تا با صفحه بزرگتر بشه دید

سلا کلیپ قابل دانلوده

میشه از فن استفاده نکنیم
بجاش سوراخ بذاریم

نمیشه از تخم مرغ محلی استفاده کنیم
اگه تخم نطفه نداشته باشه جوجه کشی

درنمی آید

بهتره که فن باشه
تخم مرغ محلی اگه تازه باشه و نطفه دار میشه استفاده کرد
اگه نطفه نداشته باشه که جوجه نمیشه
تخم مرغ غیر محلی که از سوپرمارکت میخریم که نطفه ندارن!!!

در این نقشه همان طور که نشان داده شده نسب کردم ولی لامپ بعداز یک مددخاموش شد وفن داره یک سره کار میکنه مورد چیه

به طور کلی این مواردی که در پست قرار داده میشه یک راهنمای کلی هست و قرار نیست اینجا درس مدار و سیم کشی بیان بشه ، موارد مربوط به برق و … رو خودتون باید درس کنید اصول کلی ساخت رو ما گفتیم

سلام من مثل شما درست کردم ولی پایین تخم ها تور کشیدم از زمین سه سانت بالا تره اشکال نداره
من که دیگه اینجوری کردم نمی خواد تخم هارو برگردونم

سلام
تخم ها باید هر 4 تا 6 ساعت حتما چرخونده بشن ارتباطی به اینکه تور باشه یا نباشه ندارن

من ساختم با یونولیت و فن و ترموستات و لامپ تمیزو بادقت هم ساختم هرشش ساعت هم چرخوندم و درنهایت از ۱۲ تا تخم ۸تا دراومد اون ۴تا هم خالی بود نطفه نداشت انگار روز اخر شکوندم مثل تخم معمولی بود داخلش
اگر کمی دقت کنین خوب جواب میده

سلام الان فن به کجا باید وصل بشه ؟

سلام
تو عکس که مشخصه ! تو متن هم توضیح داده شده

منظورم اینه سیم های مثبت منفی ش به کجا باید وصل بشه

2 حالت داره ، یا کنترلری که داری جای مخصوص باید داشته باشه یا اینکه از یه تبدیل 12 به 220 استفاده کنی

سلام
برای ساخت دستگاه،لامپ رشته ای نمیسوزه؟ و اگر میسوزه یک راه حل رو پیشنهاد بدید.

سلام
امکان اینکه بسوزه هست
بهترین راه استفاده از ترموستات هست که دما رو اتوماتیک کنترل کنه
ولی در هر صورت این لامپ ها زیاد میسوزن و بهتره چندتا برای اطمینان خریداری کرده باشی

سلام وعرض خسته نباشید.
مقالتون رو خوندم خیلی مفید بود.ولی بنظرم چون دست سازه راندمانش پایین میاد؟درسته؟بخاطر همین میخواستم از شرکت اسکندری ترنر و فن و غیره بگیرم بنظورتون جواب میده ممنون میشم پاسخ بدین

سلام
بستگی به دقت تو طراحی داره ، اگه دقت طراحی زیاد باشه ، شاید خوب جواب هم بده
دستگاه های شرکت های معروف برشش با CNC انجام میشه که بدنه رو ایزوله میکنه ، برا همین از نظر بدنه مشکلی ندارن
سنسور هم مهمه

شما علاوه بر ترنر و فن ، حتما به فکر خرید ترموستات برای لامپ باش ، که بشه گرما رو اتومات تنظیم کرد

سلام ترموستات من دمای ثابتی رو حفظ نمیکنی با ایکنه درست تنظیمش کردم میره رو دما 37.5نیم لامپ خاموش میشه بر میگرده رو 3۶.5 دوباره روشن میشه با این نوسان دما تخم ها بارور میشن.؟؟

سلام
نوسان زیادی هست
ترموستات های لامپی یه محدوده دارن اونم تنظیم کن ، رو 1 درجه باشه اینجوری میشه که شما گفتی

سلام من دستگاه جوجه کشی با کارتون و دور شم فویل کشیدم ولی هر دفعه که گذاشتم در نشده از لامپ ۴۰ وات استفاده کردم و با دما ۳۷.۷ ولی نشد

سلام
هزار تا دلیل ممکنه داشته باشه
تخم نطفه دار
رطوبت ناکافی
نچرخوندن

از کجا دستگاه جوجه کشی بخرم؟ بجز سایت های اینترنتی

بجز اینترنتی باید حضوری بری بخری
بگرد تو همه شهرها هست

میدونم توی همه شهرا هست آخه کدوم مغازه لوازم الکتریکی لوازم برقی لوازم خانگی کدوم کدوم مغازه همچین دستگاهی رو داره برم بخرم؟
ممنون از سایت خوب تون

نه اینا که گفتی ندارن
فروشگاه های لوازم مرغداری دارن
اگه نتونستی ادرس پیدا کنی ، از پرنده فروش ها بپرس اونا حتما میدونن فروشگاه لوازم مرغداری کجا هست

ببخشید یه سوال دیگه دارم ممکنه دستگاه آتیش بگیره ؟ و چطوری میتونیم جلوگیری کنیم

باید در تولیدش و سیم کشیش دقت کنی ، اگه دقت کافی داشته باشید و از ابزارهای خوب استفاده کنی مشکلی پیش نمیاد . همینطور برق رو به یک محافظ وصل کن تا مشکلی پیش نیاد ، روزانه 5 6 بار هم حتما باید به دستگاه سر بزنی

سلام ببخشید میشه یه مدل فن خوب و مناسب برای دستگاه جوجه کشی دست ساز بگید قیمتش هم خوب باشه

سلام
باید بگردی تو بازار ، برای جوجه کشی بهتره فن دائم کار خریداری بشه ، اگر نشد مجبوری فن کامپیوتر خریداری کنی که خوب خرابیش هم زیاده
قیمت اطلاعی ندارم

سلام
من ی جعبه ک ۶۰ سانت طول دارد و ۴۰ سانت عرض و ۵۰سانت ارتفاع شه ساختم و ی لامپ ۱۰۰ از سقف بهش آویزون کردم و دمای داخل جعبه ۴۰ درجه است با دما سنج دمای داخل جعبه رو گرفتم آیا بظر تون این جعبه کار میکنه اگه هر ۵ ساعت جای تخم هارو جا بجا کنم؟

سلام
دما زیاده
دمای رو تنظیم کن
5 ساعت هم خوبه

سلام ببخشید مقالتون رو کی منتشر کردید می‌خوام بگم تو اسفند 1400میشه با 30 40، تومان دستگاه رو ساخت؟

سلام
اول مقاله نوشته شده ، 2019 ، حدود سال 98
در چنین مقالاتی دنبال گیر اینکه 40 تومنه یا 20 تومن نباش دوست عزیز ، اصول کار گفته شده بیش از یک روز طول کشیده مقالش نوشته بشه ، اونوقت اومدی همچین چیزی میگی !

با سلام وخسته نباشید خدمت شما عزیزان ایا کتابی یا بوروشور یا چیزی هست که از ان استفاده کرد برای ساخت دستگاه ممنونم راهنمایی کنید کوچک شما علی رضا عسگری

سلام
اطلاعای در این مورد ندارم
همین اموزش های موجود در سایت کامل هست ، اگر حتی فقط اصول جوجه کشی رو کامل متوجه بشید خودتون میتونید درس کنید و هیچ اموزشی نیاز ندارید ، چون تمامی این اموزشها خلاقانه هست و تولید کننده ها از خودشون درس کردن
موفق باشید

سلام ترموستات من خیلی زود زود لامپ رو خاموش میکنه مورد نداره حدود هر ۴۰ ثانیه خاموش روشن میشه مورد نداره

سلام
این به مدل ترموستات و تنظیماتش برمیگررده اینقدر هم زود خوب نیست
محدوده ی دمایی رو بیشتر تنظیم کن

دما داخل ۳۷ هست ولی چون لامپ من ۶۰ وات هست زود داخل به دمای مورد نظر میرسه و خاموش میشه وبعد ۱ دقیقه دما میاد پایین و خاموش میشه
در هر صورت دمای داخل ۳۷.۷ هستش

اوکی هست ، محدوده ی دمایی رو افزایش بده

سلام اگه تخم ها رو به صورت ۴۵ درجه و عمود نگذاریم مشکل ایجاد میشه

سلام
45 درجه چطوری میخوای بزاری ؟! یا عمود بزار یا خوابیده ، 45 هم اگه بتونی بزاری ابزار اینا میخواد ، اونم میشه و مشکلی نداره

سلام
من از فروشگاه یه دستگاه جوجه کشی خریدم
من الان حدود 120 روز است که تخم هارو گذاشتم توش و دما هم 37 درجه گذاشتم ولی هیچ اتفاقی نیوفتاده

درضمن من هیچ خروسی هم ندارم فقط 14 تا مرغ روزی 3 تخم میزارن

مشکل چیه؟؟؟؟؟

سلام

باید بیشتر در مورد جوجه کشی مطالعه کنید

– برای مرغ باید 21 روز زمان ببره

– بدون خروس هم نمیشه چون تخم ها نطفه دار نمیشن و تخم معمولی میشن ، از تخم معمولی نمیشه جوجه گرفت

باید مرغ هات خروس داشته باشند و تخم ها هم داخل یخچال نرفته باشه

داداش مگه کرگدن بارداره که ۱۲۰ روز

سلام دستگاه را درست کردم ولی لامپ روشن نمیشه . لامپ هم سالم هست

سلام
عزیز اینو که دیگه من نمیتونم کمک کنم ! خودت باید عیب یابی کنی ببینی کجا سیمش وصل نیست !

سلام چند بار چک کردم درست وصل شده ممکن هست ترموستات مشکل داشته باشه ؟

اره خوب ممکنه
ترموستات رو زمانی که خریدی فروشنده چک نکرد برات ؟ یه لامپ دیگه هم ببند به ترموستات ببین روشن میشه یا نه
نشد مشکل از اونه

ترموستات رو هوای سرده

سلام من ترموستاد گرفتم ۵تا کلید داره چطور تنظم کنم R1 R2 R3

سلام
خودت باید متوجه بشی یا از کسی که ترموستات رو ازش خریدی بپرسی
هزار مدل وجود داره که عملکردشون متفاوته

سلام چقدر امکان موفقیت وجود داره؟

سلام
بسته به کیفیت کاری که در میارید هست
با پرنده هایی مثل مرغ و بلدرچین شاید 30 درصد 40 درصد راندمان با پرنده هایی مثل اردک و غاز و بوقلمون زیر 10 درصد

درود و عرض ادب آیانور لامپ داخل کارتن بطور مستقیم به تخم بتابد اشکال دارد ممنون

سلام
برای پرنده های حساس شاید مشکل زا باشه ولی برای عمومی ها بعید میدونم
حالا اگه میدیدی که یکی رو بخاری تخم گذاشته و جوجه کشی میکنه چی میگفتی :دی