دستگاه جوجه کشی فاخته

/دستگاه جوجه کشی فاخته
دستگاه جوجه کشی فاخته
دستگاه جوجه کشی فاخته - چیکن هچ

دستگاه جوجه کشی شرکت فاخته | طیوران صنعت فاخته :

در این قسمت از فروشگاه چیکن هچ با انواع ماشین های جوجه کشی صنعتی شرکت فاخته آشنا میشوید.ماشین های جوجه کشی این شرکت با ظرفیت های مختلف ( 84 تا 1008 تایی ) عرضه میگردد که هر کدام از آنها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر محصول به صفحه همان محصول مراجعه کرده و نقد و بررسی کامل آن محصول را مطالعه نمایید. شرکت طیوران صنعت فاخته یک واحد تولیدی نوپاست که به سبب استفاده از قطعات اولیه با کیفیت و به طبع راندمان بالای جوجه آوری به سرعت معروف شد و یکی از پر فروش ترین تولیدگنندگان دستگاه جوجه کشی به شمار آمد.مهم ترین دلیل این اتفاق استفاده از سنسور  SHT سوئیسی در تمام ماشین های جوجه کشی تولید شده توسط این کارخانه میباشد این سنسور نیاز به کالیبره ندارد و فقط یکبار توسط شرکت سازنده خود در سوئیس کالیبره میشود در ادامه همین صفحه اطلاعات لازم و کافی درباره قطعات به کار رفته در ماشین جوجه کشی فاخته را به دست خواهید آورد.

شما میتوانید با مراجعه به صفحه دستگاه جوجه کشی صنعتی که لیستی از محصولات شرکت بلدرچین دماوند ، اسکندری و کاکس در آن وجود دارد ، تمامی ماشین های جوجه گیری صنعتی موجود در ایران (چه خارجی و چه ایرانی ) را مشاهده و دستگاه مورد نظر خود را بیابید.توجه داشته باشید که قبل از خرید هر یک از دستگاه های جوجه کشی فاخته نقد و بررسی محصولات این شرکت را در انتهای صفحه مطالعه نمایید.قبل از خرید دستگاه جوجه کشی اسکندری و دستگاه جوجه کشی آرکام را نیز ببینید 

دستگاه جوجه کشی شرکت طیوران صنعت فاخته - چیکن هچ

گروه طیوران صنعت فاخته | دستگاه جوجه کشی فاخته :

یکی از شرکت های داخلی فعال در عرصه تولید ماشین آلات دام و طیور شرکت فاخته میباشد . این واحد تولیدی در شهر مشهد واقع شده و در بعضی از شهر های بزرگ ( همانند تهران ، البرز ، خراسان ، ارومیه و خوزستان ) دارای نمایندگی فعال است . دستگاه های جوجه کشی شرکت طیوران صنعت فاخته دارای برد هوشمند سخنگو ، فن سیرکولاسیون ، نمایشگر LCD ، روشنایی داخلی LED  و . . . میباشند.یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه شرکت فاخته استفاده از مکانیزیمی متفاوت و طراحی مستقل برای دستگاه های شتر مرغی میباشد درواقع این شرکت با آگاهی از تفاوت های شتر مرغ با سایر پرندگان دستگاه جوجه کشی ویژه شتر مرغ را طراحی و تولید کرده است برای کسب اطلاعات کامل درباره دستگاه های شتر مرغی این کارخانه این صفحه را تا انتها دنبال کنید .شرکت فاخته واحدی نوپا اما با انگیزه است ، این واحد تولیدی با تعبیه  سنسور  SHT و بدنه  PVC  در ماشین های جوجه کشی ، توانسته از بسیاری از رقیبان خود در این صنعت پیشی بگیرد.توجه داشته باشید که  که تمامی دستگاه های جوجه کشی فاخته دارای یک سال گارانتی و 5 سال خدمات پس از فروش نیز میباشد.

تصویری از دستگاه جوجه آوری فاخته مدل m84 که کوچکترین دستگاه جوجه کشی طیوران صنعت فاخته میباشد

دستگاه جوجه کشی فاخته مدل M84  :

کوچکترین ترین ماشین جوجه کشی شرکت فاخته ، ماشین جوجه کشی M84 میباشد.از ویژگی های این دستگاه جوجه آوری میتوان به برد هوشمند و سخنگو ( برای راه اندازی دستگاه )  ، بدنه pvc  ،سنسور  SHT ، استند فلزی با رنگ کوره ای ، نمایشگر LCD  ، روشنایی داخلی LED  ، تهویه هوای مناسب ، فن چرخش هوای دائم و  . . . اشاره کرد .توجه داشته باشید که این ماشین جوجه آوری دارای یک سال گارانتی و 5 سال خدمات پس از فروش میباشد.

عکس دستگاه های جوجه کشی فاخته در چیکن هچ
دستگاه جوجه کشی شرکت طیوران صنعت فاخته و گارانتی - چیکن هچ

آیا شرکت طیوران صنعت فاخته قابل اعتماد است ؟

در این قسمت از مقاله همانطور که قبلا در نقد و بررسی دستگاه جوجه کشی ایزی باتور ، نقد ماشین جوجه کشی دماوند و . . . مطرح نمودیم قدمت ، ثبات و تجربه واحد تولیدی را مورد بررسی قرار میدهیم . در ایران شرکت های بسیاری در تمامی زمینه ها وجود دارند که برای مدت کوتاهی به تولید محصولات خود میپردازند و سپس به دلایل مختلف همانند کم بودن تیراژ تولید ، سود ده نبودن واحد تولیدی ، پایین بودن کیفیت ، نبود قطعات اولیه لازم و یا حتی گران بودن آنها و . . . ورشکست شده و یا شخصا تصمیم به قطع تولید محصولات خود میگیرند . خب در این میان تکلیف مشتریانی که قبلا اقدام به خرید محصولات این شرکت نموده اند چه میشود ؟ اگر قطعه ای از دستگاه های این شرکت خراب شد و نیاز به تعمیر داشت چه کسی پاسخگوی نیاز این فرد که با قیمت گزاف اقدام به خرید این محصول کرده است خواهد بود ؟به همین دلیل است که کارشناسان چیکن هچ همواره اولین موردی که به بررسی آن میپردازند قابل اعتماد بودن و یا نبودن آن شرکت میباشد .

شرکت فاخته یکی از شرکت هایی است که با اینکه عقبه طولانی ندارد اما سریعا رشد کرد و در بازار دستگاه های جوجه کشی مطرح شد. این شرکت حدود 2-3 سال است که بصورت عمده اقدام به تولید ماشین های جوجه کشی صنعتی نموده است و از آنجائیکه قدمت آنچنان بالایی ندارد،هیچ تضمینی وجود ندارد که بتواند 4 -5 سال و یا حتی کمتر دوام آورده و پاسخگوی نیاز های مشتریان باشد ( در حقیقت گارانتی و خدمات پس از فروش ذکر شده بر روی متن های تبلیغاتی خود را ارائه نماید ) . لازم به ذکر است که شرکت فاخته از چند سال قبل تر بصورت سفارشی اقدام به تولید دستگاه جوجه کشی مینمود اما نمیتوان آن سال هارا به عنوان عقبه این شرکت در نظر گرفت.در نتیجه کارشناسان چیکن هچ شرکت فاخته را از این نظر آنچنان قابل اعتماد نمیدانند.

تصویر توضیح گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت فاخته

گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه جوجه کشی فاخته :

مرحله بعد از تحلیل شرکت فاخته و دستگاه های جوجه کشی تولید شده توسط این شرکت ، گارانتی و خدمات پس از فروش آن میباشد . گروه طیوران صنعت فاخته نیز مانند تولیدکنندگانی مثل بلدرچین دماوند ، کاکس و . . . دارای واحد مستقلی به نام خدمات پس از فروش نمیباشد و  سیستمی برای فعال سازی گارانتی و یا دیتابیسی از اطاعات دستگاه را در اختیار ندارد . چنانچه نیاز به راهنمایی و یا هرگونه مشاوره داشته باشید، با یکی از کارمندان این شرکت صحبت خواهید نمود و ایشان در حد توان به شما خدمت رسانی خواهند کرد. این شرکت دستگاه های جوجه کشی خود را یک سال گارانتی کرده و 5 سال تضمین خدمات پس از فروش ارائه مینماید که درباره این موضوع در مطلب فوق صحبت نمودیم.

از طرفی چون شرکت فاخته نوپاست و فقط در شهر هایی مثل تهران ، خوزستان ، ارومیه و البرز دارای نمایندگی میباشد ( و واحد اصلی شرکت فاخته در مشهد واقع شده است )که در همین نمایندگان نیز امکان تعمیر و تعویض قطعات دستگاه وجود ندارد و در صورت نیاز به هرگونه تعمیر، دستگاه به شهر مشهد ارسال میگردد . در نتیجه رفع مشکل ماشین جوجه کشی شما به زمان زیادی نیاز دارد .

بدنه دستگاه جوجه کشی فاخته :

یکی از بهترین ویژگی های دستگاه جوجه کشی فاخته بدنه آن میباشد این شرکت از pvc در بدنه ماشین های جوجه کشی صنعتی خود استفاده کرده است که بهترین جنس بدنه برای دستگاه جوجه گیری محسوب میشود زیرا در دمای بالا هیچگونه گازی از خود ساطع نمیکند و پرت حرارتی خیلی خیلی کمی دارد در نتیجه باعث مصرف انرژی بی رویه نمیشود. شرکت فاخته جزء معدود شرکت های داخلی میباشد که PVC را در ماشین جوجه کشی خود تعبیه نموده است.

اما بدنه این دستگاه به خوبی منتاژ نشده و اتصالات خوبی ندارد ( به عبارتی شاسی بندی دستگاه اصولی انجام نشده است) که میتواند از روی تجربه کم مهندسین این شرکت باشد.با این حال چیکن هچ اطمینان دارد پس از گذشت چند سال این نقص شرکت فاخته از بین خواهد رفت .پایه های ماشین جوجه کشی فاخته از جنس پایه های کابینت MDF بوده که به هیچ عنوان مناسب ماشین جوجه آوری نیست در حقیقت با اینکه گروه طیوران صنعت فاخته از پی وی سی 8 الی 16 میلی متری برای بدنه تولیدات خود استفاده کرده اما در هنگام مشاهده دستگاه به نظر می آید که دوام خیلی کمی دارد .

سنسرو و برد دستگاه جوجه کشی فاخته - چیکن هچ
کنترلر دستگاه جوجه کشی فاخته مشهد

سنسور دستگاه جوجه کشی فاخته :

سنسور SHT سوئیس یکی از معروف ترین و البته گران قیمت ترین سنسور های موجود در سطح جهانی به شمار میرود . به جرات میتوان گفت یکی از دلایل رشد سریع شرکت نوپای فاخته استفاده از این سنسور در دستگاه های جوجه آوری خود میباشد .

سنسور دما و رطوبت SHT یک سنسور فوق پیشرفته است که دقت بالایی داشته و کوچکترین تغییرات دمایی را به سرعت تشخیص میدهد ، امروزه تمام شرکت های معتبر در سطح جهانی برای ماشین های جوجه آوری خود از حسگر SHT sensorion استفاده میکنند . متاسفانه در ایران فقط دو کارخانه داخلی وجود دارد که ماشین آلات تولیدی خود را مجهز به این سنسور دیجیتال ساخته اند (یکی شرکت فاخته و دیگری گروه صنعتی اسکندری ) در این میان گروه طیوران صنعت فاخته از سنسور SHT سری یک ، که قدیمی و نسبتا ارزان قیمت میباشد بهره گرفته اند ، امروز شرکت senserion حسگر سری سه را نیز ارائه داده که با وجود با کیفیت بودن ، بسیار گران قیمت تر نیز هست.

ما به مهندسین گروه فاخته پیشنهاد میکنیم که در صورت امکان از سنسور نسل سه senserion استفاده کنند که قطعا سبب ارتقا کیفیت دستگاه های تولیدی این شرکت و افزایش رضایت کاربران ماشین جوجه آوری خواهد بود و این عمل به طبع جهش بزرگی برای شرکت نوپای فاخته ایجاد خواهد کرد.

از طرفی گروه طیوران صنعت فاخته برای سنسور سری یک ، اقدام به تهیه هدر نکرده است و برنامه مورد نیاز برای اجرای این سنسور توسط تیم فنی این شرکت نوشته شده است که بهتر است برای بهبود کیفیت و راندمان دستگاه های جوجه کشی خود ، اقدام به خرید نسخه اورجینال هدر سنسور sht نماید .

شانه های دستگاه جوجه کشی فاخته :

شانه های بکار رفته در دستگاه های جوجه گیری فاخته از نوع شانه های ساده و قدیمی هستند .این شانه ها قابلیت ریسایز شدن را نداشته و برای هر نوع پرنده باید سبدی متفاوت خریداری شود . به علاوه در این نوع شانه ها تخم ها بصورت عمودی در داخل سبد قرار میگیرد که کاهش زاویه چرخش تخم نطفه دار را در پی دارد . همانطور که میدانید چرخش تخم یکی از مهم ترین عوامل موثر بر راندمان جوجه آوری میباشد و تخم های نطفه دار در طبیعت توسط مرغ مادر بصورت آهسته و مداوم در حال چرخش میباشند . شانه های ساده حتی امکان چرخش 90 درجه ای کامل را نیز برای تخم های داخل دستگاه ایجاد نمیکنند پس میتوان شانه های ماشین جوجه کشی فاخته را جزء ایرادات بزرگ این شرکت به حساب آورد .

برد دستگاه جوجه کشی فاخته - چیکن هچ

برد ماشین جوجه کشی فاخته :

برد ماشین آلات صنعتی فاخته یکی از قطعات فوق العاده ضعیف تولیدات این شرکت محسوب میشود . این برد که دارای LCD میباشد بسیار نویز پذیره بوده و میتواند خسارات جبران ناپذیری را برای کاربران دستگاه جوجه کشی فاخته ایجاد کند .

 برد این محصولات دارای سیستم سخنگوی صوتی میباشد که بجای بهبود شرایط جوجه آوری، کارکرد دستگاه را مختل کرده و از طرفی کیفیت صدای سخنگو بسیار پایین و کاملا گوش خراش است (به عبارتی بطور کلی قابل استفاده نیست) . اگر شما به عنوان یک کاربر چند بار از سیستم سخنگو استفاده کنید این سیستم بصورت کامل از کار افتاده و برای راه اندازی مجدد آن میبایست دستگاه را خاموش و مجدد روشن نمایید . در حقیقت اگر این شرکت مکانیزم سخنگوی دستگاه را بطور کامل حذف نماید کارایی و بازدهی دستگاه جوجه کشی فاخته به شکل چشم گیری افزایش خواهد یافت. در صورتی که گروه فاخته در راه اندازی سیستم سخنگو مصمم میباشد پیشنهاد میکنیم که روند طراحی و قطعات آن را اصلاح کرده و مجددا بر روی دستگاه نصب نماید .

تصویری برای توضیح ظرفیت ماشین جوجه کشی صنعتی شرکت فاخته-چیکن هچ

ظرفیت محصولات و فن ماشین جوجه کشی فاخته :

دستگاه  جوجه کشی فاخته دارای ظرفیتی 84 تا 1008 عددی میباشند. ظرفیت این ماشین های جوجه کشی کاملا هوشمندانه و متنوع طراحی شده است به گونه ای که شما میتوانید به راحتی محصول دلخواه خود را از میان ماشین آلات این شرکت انتخاب نمایید بدون اینکه مجبور باشید روند خرید خود را دست خوش تغییرات نمایید . فن دستگاه های جوجه کشی فاخته با وجود اینکه بلبرینگی هستند بسیار با دوام بوده و از کیفیتی خوبی برخوردار هستند .لازم بذکر است فن هایی که قابلیت کار کرد در حالت خلا را دارند بهتر از فن های بلبرینگی میباشند با این حال ایرادی برای فن های ماشین جوجه کشی فاخته وارد نیست .