بهترین دستگاه جوجه کشی در ایران کدام است؟

بهترین ماشین جوجه کشی ایرانی و خارجی

فروشگاه چیکن هچ بعنوان مرجع رسمی تحلیل و بررسی انواع دستگاه جوجه کشی ایرانی و خارجی در این مقاله قصد دارد بهترین دستگاه جوجه کشی موجود در بازار ایران را خدمت شما مخاطبین عزیز معرفی کند.

سودآوری پرورش طیور گوشتی و زینتی باعث شده تا این حرفه روز به روز توسعه پیدا کند. هم راستا با این کسب و کار، تولیدکنندگان متعددی نیز در گوشه و کنار دنیا اقدام به تولید انواع دستگاه جوجه کشی می نمایند. تقریبا هر ساله شاهد ورود انواع ماشین جوجه کشی جدید و کارامدتر به بازار هستیم که به تدریج دستگاه های قدیمی را از دور خارج میکنند.

دستگاه جوجه کشی درنا 2
دستگاه جوجه کشی درنا 2
» دارای بدنه ی کاملا مقاوم در برابر حرارت، رطوبت و ضربه
» مجهز به سیستم ستر و هچر همزمان
» بهره گیری از برد جوجه کشی هوشمند و بروز
قیمت : 15,800,000تومان

دستگاه جوجه کشی خارجی بخریم یا ایرانی ؟

با توجه به تنوع دستگاه های موجود در بازار مطمئنا انتخاب بهترین دستگاه جوجه کشی برای خیلی از افراد، امری دشوار و حتی گیج کننده خواهد بود. از طرفی تمامی فروشندگان مدعی هستند که محصولات تولیدی آنها بهترین در بازار می باشد. همین امر باعث میشود تا بسیاری از کاربران در انتخاب خود دچار سردرگمی و خطا شوند. در نظر داشته باشید که فرایند جوجه کشی از هر نوع پرنده ای به شدت حساس بوده و یک دستگاه با کیفیت را می طلبد.

دل بستن به دستگاه های کم کیفیت و دست ساز و غیر اصولی علاوه بر هدر رفت زمان، سرمایه شما را نیر بر باد خواهد داد. بنابراین برای موفقیت در حوزه جوجه کشی، خرید یک دستگاه با کیفیت و متناسب با نیاز از فاکتورهای اصلی خواهد بود.

لازم به ذکر است که بهتر بودن یک دستگاه جوجه کشی، مسئله ای کاملا نسبی می باشد و هر شخص با توجه به نیاز و بر اساس محل مورد استفاده باید انتخاب خود را انجام دهد.

لزوما بهترین دستگاه برای شخص آماتور، بهترین برای فرد حرفه ای نخواهد بود. همچنین یک ماشین جوجه کشی ممکن است در یک منطقه با آب و هوای خشک بسیار بهتر از یک منطقه با آب و هوای گرم جواب بدهد.

حتی بهترین دستگاه جوجه کشی برای افراد روستایی و پروش دهنده محلی و یا شخصی که سالن پروش طیور دارد با فردی که می خواهد در منزل و یا آپارتمان از دستگاه جوجه کشی استفاده کند، متفاوت خواهد بود.

ممکن است بهترین و جدیدترین دستگاه جوجه کشی، از محبوبیت کمتری برخوردار باشد. زیرا بر اساس تجربه، بیشتر افراد ترجیح میدهند به سراغ دستگاه های قدیمی که امتحان خود را پس داده اند، بروند. به طور کلی یک دستگاه جوجه کشی باید از زوایای متعددی بررسی شود تا عنوان بهترین را به خود اختصاص دهد.

بهترین دستگاه جوجه کشی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

مهمترین عواملی که باعث برتری یک دستگاه جوجه کشی میشود شامل موارد زیر خواهد بود:

بدنه: تخم های نطفه دار برای رشد به یک محیط امن و مناسب نیاز دارند. این محیط باید کاملا بهداشتی و ایزوله شده باشد و هیچ نوع آلودگی در داخل دستگاه ایجاد نکند. همچنین کیفیت بدنه بر دوام دستگاه و عمر مفید آن بسیار تأثیر گذار می باشد.

سنسورهای دما و رطوبت: اصلی ترین نیاز تخم های نطفه دار برای تبدیل شدن به جوجه، دما و رطوبت خاص می باشد. این دما و رطوبت باید در یک محدوده استاندارد و توسط سنسورهای بسیار دقیق کنترل و تنظیم شود. قابل توجه اینکه در جوجه کشی حداکثر اختلاف دمای قابل چشم پوشی 0.3 درجه و حداکثر اختلاف رطوبت نیز 8 درصد میباشد.

افزایش و یا کاهش بیش از حد این مقادیر باعث اسیب جدی و مرگ تخم های نطفه دار خواهد شد. بنابراین سنسور دما و رطوبت دستگاه جوجه کشی می بایست دقت بسیار بالایی داشته باشد.

عدم نیاز به کالیبره سنسور دستگاه: با توجه به اینکه اغلب سنسورها به کالیبره شدن نیاز پیدا میکنند، تولیدکنندگان مختلف قابلیت کالیبره نمودن سنسور را به دستگاه خود اضافه میکنند. اما فرایند کالیبراسیون علاوه بر تخصص به ابزار دقیق نیز نیاز دارد. بنابراین بهترین گزینه برای دستگاه جوجه کشی استفاده از سنسورهایی است که توسط کارخانه یکبار برای همیشه کالیبره شده اند و دیگر نیازی به کالیبراسیون پیدا نمیکنند.

معرفی بخش های مهم دستگاه جوجه کشی

سیستم تأمین رطوبت : مسلما در بهترین دستگاه جوجه کشی باید رطوبت به شیوه تمام اتوماتیک و بدون دخالت کاربر تأمین شود. همچنین این رطوبت نباید در داخل دستگاه باعث نوسانات دمایی و یا ایجاد شوک در بین تخم های نطفه دار گردد.

شانه ها و سیستم چرخشی : ایده آل ترین و بهترین حالت برای قرارگری تخم های نطفه دار، چیدن آنها به حالت افقی می باشد. علاوه بر این زاویه چرخشی 360 درجه ای، کامل ترین حالت ممکن برای جوجه کشی از تخم های نطفه دار است. البته سیستم چرخشی دستگاه جوجه کشی باید بسیار نرم و بدون لرزش کار کند. زیرا در اثر تکان های ناگهانی و یا لرزش پی در پی، چنین داخل تخم آسیب میبیند. اصولا در دستگاه های با کیفیت چرخش شانه ها توسط موتورگیربکس دار و به شکل کاملا نامحسوس انجام میگیرد.

کنترلر دستگاه جوجه کشی : مهمترین قطعه در هر دستگاه جوجه کشی می باشد که قطعات الکترونیکی دستگاه بر روی آن نصب شده و سیستم های مختلف در داخل و یا بیرون دستگاه با آن کنترل میشوند. مسلما نمی توان گفت که کنترلر آنالوگ و دستی، بهترین گزینه برای دستگاه جوجه کشی است. چرا که کنترلر دستگاه جوجه کشی باید کاملا اتوماتیک و پیشرفته باشد و نمایشگرهای لازم برای کنترل دما، رطوبت و روزشمار جوجه کشی را داشته باشد.

همچنین این کنترلر می بایست بر اساس فناوری به روز مونتاژ شده باشد تا بتواند تحت شرایط مختلف و در برابر نویزهای محیطی، عملکردی صحیح از خود نشان دهد.

گارانتی و خدمات پس از فروش : پس از خرید دستگاه جوجه کشی، هر شخصی انتظار دارد که دستگاه برای وی تا سالیان طولانی کار کند. برای این منظور قطعات یدکی دستگاه باید از طرف تولید کننده تأمین شوند و یا به عبارتی دستگاه دارای خدمات پس از فروش باشد. در غیر اینصورت قطعات یدکی متنانسب با دستگاه در بازار یافت نخواهد شد و در صورت مشکل دیگر کاربر نمی تواند دستگاه خود را تعمیر کند. بنابراین برخورداری از گارانتی و خدمات پس از فروش واقعی لازمه یک دستگاه خوب می باشد.

بهترین دستگاه جوجه کشی ساخت داخل برای افراد آماتور

ممکن است که در برخی موارد تولیدات داخلی به دلیل محدودت ها و تحریم ها کیفیت همسان با محصول مشابه خارجی را نداشته باشند، اما خوشبختانه در بازار داخلی می توان دستگاه هایی را یافت که به خوبی از پس نیاز کاربران برآید.

بعنوان مثال برای افراد آماتور و تازه وارد دستگاه های مختلف با سیستم انتخاب پرنده به وفور در بازار موجود می باشد. این نوع دستگاه ها بسیار ساده طراحی شده اند. بدین معنی که برای جوجه کشی از پرنده های مختلف، تنظیمات لازم در برد این دستگاه ها تعریف شده است.

کاربر فقط نوع پرنده را انتخاب میکند و سپس تعداد روزهای جوجه کشی، دما و رطوبت لازم و نحوه چرخش و … به صورت اتوماتیک تنظیم میشوند. این امکان به افراد تازه وارد کمک میکند تا در جوجه کشی از پرنده های مختلف بتوانند راندمان های بالایی کسب کنند. از این مدل دستگاه های می توان به و دستگاه ایزی باتور 1 و ایزی باتور 2 اشاره نمود.

برای محیط های کوچک همچون منازل خانگی و آپارتمانی بهترین گزینه دستگاه جوجه کشی خانگی است. چراکه این نوع دستگاه ها بسیار سبک و کاربردی بوده و در عین حال در ابعاد کوچک طراحی میشوند تا بتوان به راحتی آنها را جابجا کرد. ساختار دستگاه ایزی باتور 1 و ایزی باتور 2 متناسب برای استفاده خانگی می باشد. هم چنین ایزی باتور 1 و 2 مستقیما با برق باتری 12 ولت و یا برق جا فندکی خودرو کار میکنند و از این لحاظ نیز نسبت به سایر دستگاه ها برتری دارند.

دستگاه جوجه کشی ایزی باتور 2

بهترین دستگاه جوجه کشی خارجی در ایران کدام است؟

بدون شک افراد فعال در حوزه جوجه کشی با برندهای آرکام و برینسا آشنا هستند. به جرأت میتوان گفت محصولات کمپانی autoelex که با نام تجاری آرکام به فروش می رسند، عنوان برترین و بهترین دستگاه جوجه کشی را در جهان به یدک میکشند.

کارخانه اصلی محصولات آرکام در کشور کره جنوبی واقع می باشد که بیش از 50 نمایندگی رسمی در کشورهای مختلف دارد. یکی از معروف ترین و بهترین محصول این کارخانه، دستگاه آرکام سورو 20 می باشد. همچنین دستگاه 50 تایی و دیگر دستگاه های جوجه کشی صنعتی آرکام نیز راندمان بسیار بالایی از خود به جای میگذارند.

لازم به ذکر است که محصولات کارخانه بریسنا نیز شباهت بسیار زیادی به محصولات آرکام دارند. از این رو می توان برای دست یابی به راندمان های بالا به محصولات شرکت بریسنا نیز اعتماد کرد.

ناگفته نماند که محصولات آرکام و همچنین بریسنا از قیمت بسیار بالایی برخوردار بوده و برای خرید آنها باید بودجه بالایی در نظر گرفت. اگر بودجه خرید برای این محصولات را ندارید، محصولات داخلی بهترین گزینه برای شما خواهند بود.

بهترین دستگاه جوجه کشی برای استفاده در منزل و آپارتمان کدام است ؟

دستگاه جوجه کشی خانگی برای محیط های خانگی و آپارتمانی مناسب می باشد. از بین تولیدکننده های مختلف داخلی، دستگاه های جوجه کشی ایزی باتور نسبت به سایر تولیدکنندگان تنوع بیشتر و کیفیت تولیدی بیشتری دارد .

برخی محصولات کاکس ماشین را نیز میتوان در رده دستگاه های جوجه کشی خانگی قرار داد. مهمترین مزیت دستگاه جوجه کشی خانگی کاکس ماشین ولتاژ برق 12 ولتی آن میباشد. این مزیت استفاده از دستگاه را با برق هر نوع باتری و یا منبع تغذیه 12 ولت امکان پذیر می سازد. البته از بین محصولات ایزی باتور، دستگاه جوجه کشی 48 تایی و 96 تایی نیز با برق 12 ولت کار میکنند. اما سایر محصولات ایزی باتور با برق 220 ولت تک فاز راه اندازی میشوند.

اگر بخواهیم مقایسه ای بین محصولات ایزی باتور و کاکس ماشین داشته باشیم به طور کلی محصولات هر تولید کننده مزیت های خاص خود را دارد. اما در این مقایسه به دلیل سنسورهای قوی و شانه های جدید و همه کاره و سیستم اتوماتیک تأمین رطوبت، کفه ترازو بیشتر به سمت محصولات ایزی باتور سنگین تر خواهد بود.

از جمله پرنده هایی که جوجه کشی از آنها در خانه ها بسیار مرسوم است، میتوان به انواع نژاد های مرغ ، اردک ، غاز ، کبوتر و … اشاره کرد. جالب است بندانید که علاوه بر کبوتر می توان با استفاده از دستگاه جوجه کشی، فاخته نیز جوجه کشی کرد. پرنده ی فاخته از نظر جوجه اوری یکی از عجیب ترین فرایند های ممکنه را دارد. این پرنده تخم خود را در داخل لانه ی سایر پرنده ها می گذارد و زحمت بزرگ کردن جوجه به پرنده های غیر منتقل میشود. از این رو ممکن است مشکلاتی در فرایند جوجه اوری طبیعی ان ایجاد شود که با استفاده از دستگاه جوجه کشی خانگی میتوان این مشکلات را رفع کرد.

بهترین دستگاه جوجه کشی برای پرنده های زینتی و گران قیمت کدام است ؟

از بین تولیدات خارجی بهترین دستگاه برای جوجه کشی از پرنده های زینتی، محصول 24 تایی و 50 تایی آرکام می باشند. در بین تولیدات داخلی نیز فقط کارخانه ایزی باتور محصول حرفه ای برای جوجه کشی از پرنده های زینتی طراحی و تولید نموده است.

دلیل این مورد این می باشد که جوجه کشی از تخم نطفه دار پرندگان زینتی و طوطی سانان بسیار حساس تر از ماکیان می باشد. از این رو برای جوجه کشی از پرنده های زینتی باید از دستگاه حرفه ای استفاده شود.

از این دست محصولات می توان به دستگاه ایزی باتور 3، ایزی باتور 4 و ایزی باتور 6 اشاره کرد. لازم به ذکر است که برای جوجه کشی از پرنده های زینتی دستگاه مد نظر می بایست حداقل مشخصات فنی از جمله: سیستم چرخشی 360 درجه ای، امکان چیدن تخم ها در حالت افقی، نسل سوم سنسورهای SHT، تمام اتوماتیک بودن سیستم تأمین رطوبت و بدنه ضد زنگ را داشته باشد.

بنابراین برای جوجه کشی از پرنده های زینتی و کمیاب باید از یکی از این محصولات استفاده کنید. سایر دستگاه های جوجه کشی موجود در بازار حداقل مشخصه های فنی و ساختار مناسب برای جوجه کشی از طوطی سانان و پرنده های گران قیمت را ندارند. در نظر داشته باشید که قیمت دستگاه جوجه کشی آرکام چندین برابر محصولات داخلی است. البته کیفیت این دستگاه ها نیز بالا می باشد.

بهترین دستگاه جوجه کشی صنعتی برای افراد حرفه ای​ کدام است ؟

اگر به دنبال یک دستگاه جوجه کشی صنعتی و حرفه ای میگردید و کیفیت و راندمان آن برای شما بسیار مهم می باشد، پیشنهاد ما به شما دستگاه جوجه کشی درنا است.

این دستگاه ها در چهار مدل مختلف تولید شده اند. به لحاظ ساختاری این محصولات شباهت زیادی به دستگاه جوجه کشی صنعتی آرکام و برینسا دارند. قطعات مکانیکی و الکترونیکی بکار رفته در دستگاه جوجه کشی درنا از بهترین های موجود در بازار بوده که کیفیت تضمین شده ای دارند. دستگاه های درنا با همکاری یک شرکت معتبر کره ای و تحت کارشناسان خبره ایرانی و کره ای به تولید رسیده است.

در حقیقت می توان گفت که دستگاه جوجه کشی درنا مختص افرادی است که به دنبال یک دستگاه حرفه ای و در حد دستگاه های معتبر اروپایی و آمریکایی می باشند. از این رو دستگاه های درنا جز محصولات گران قیمت طبقه بندی شده اند.

دستگاه جوجه کشی درنا

نتیجه گیری

در این مقاله از وب سایت چیکن هچ، به توضیح ویژگی های بهترین دستگاه جوجه کشی و معرفی برترین های موجود در بازار پرداختیم. همان طور که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد، انتخاب بهترین دستگاه جوجه کشی امری کاملا نسبی و متناسب با نیاز فرد خواهد بود.

ناگفته نماند که هر کدام از دستگاه جوجه کشی اسکندری، بلدرچین دماوند، کاکس ماشین و دیگر شرکت های نوپا مزیت های خاص خود را دارند. ممکن است بهترین دستگاه جوجه کشی برای یک فرد مناسب با نیاز فرد دیگری نباشد. بنابراین هر فرد با توجه به نیاز و موقعیت مکانی می بایست انتخاب خود را انجام دهد. به خصوص برخی از دستگاه ها (دستگاه های فاقد سنسور محیطی) در مناطقی با آب و هوای گرم و خشک و یا مرطوب به خوبی عمل نمیکنند.

در وب سایت چیکن هچ انواع دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند، اسکندری، کاکس ماشین و … و برخی از معتبرترین برندهای خارجی با ذکر مشخصات به صورت کامل توضیح داده شده اند. با مراجعه به صفحه مربوط به هر تولید کننده می توانید با مشخصات فنی محصولات ان اشنا شده و متناسب با نیاز خود بهترین دستگاه جوجه کشی را انتخاب کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.

دکمه بازگشت به بالا
سوالی داری کلیک کن 👋
دستگاه جوجه کشی 72 تایی آژاکس