دستگاه جوجه کشی دست دوم

//دستگاه جوجه کشی دست دوم

دستگاه جوجه کشی دست دوم

دستگاه جوجه کشی کار کرده -چیکن هچ

_آیا قصد خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم را دارید ؟

_آیا از باکیفیت بودن دستگاه جوجه کشی کارکرده اطمینان ندارید؟

_قصد دارید بدانیدچه ویژگی هایی از دستگاه جوجه کشی دست دوم را باید بررسی کنید ؟

_آیا لیست قیمتی از دستگاه های جوجه کشی میخواهید؟

_آیا به دنبال دستگاه جوجه کشی دست دوم فروشی هستید ؟

پس با ما همراه باشید!

فروشگاه چیکن هچ مرجع پاسخ تمامی سوالات شماست. . .

فروش دستگاه جوجه کشی کار کرده

فروش دستگاه جوجه کشی دست دوم 

اول از هرچیزی به عنوان یک کارشناس وظیفه دارم به شما اعلام کنم که دستگاه جوجه کشی دست دوم نخرید ! متاسفانه دستگاه های جوجه کشی دست دوم ممکن است دارای معایبی باشند که تشخیص آنها برای یک فرد عادی امکان پذیر نیست بطور مثال اگر جوجه هایی که قبلا داخل دستگاه قرار گرفته اند مریض بوده باشند و توسط یک فرد غیر حرفه ای ضدعفونی شوند ، کل گله شما را بیمار خواهند کرد. بدتر از آن استفاده از دستگاه جوجه کشی دست دوم در ابعاد و ظرفیت صنعتی است! تصور کنید این اتفاق برای دستگاهی با ظرفیت 126 تایی بیافتد و شما 126 عدد تخم نطفه دار سالم را از دست بدهید ! و بسیاری از معایب و خطرات دیگر که چون این مقاله اختصاص به این موضوع ندارد از گفتن آن معذوریم. فقط توصیه میشود که در صورت امکان دستگاه جوجه کشی نو بخرید.

در ادامه به شما آموزش خواهم داد که چگونه یک دستگاه جوجه کشی دست دوم کم خطر خریداری کنید و در واقع مناسب ترین انتخاب از بین ماشین های کارکرده موجود در بازار را داشته باشید .

بهتر است بدانید که هیچ شرکتی در ایران برای محصولات دست دوم نه تنها تعهدات گارانتی بلکه خدمات پس از فروش  نیز ندارد و در تمامی موارد اگر شرکتی متوجه شود دستگاه شما کارکرده میباشد به هیچ عنوان به شما خدمات نخواهد داد این باعث میشود بیش از پیش در هنگام خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم حساسیت به خرج دهید و تک تک قطعات را طبق روشی که در ادامه بیان خواهم نمود بررسی کنید

دستگاه جوجه کشی دست دوم ارزان

دستگاه جوجه کشی کارکرده

اولین و ساده ترین موردی که وجود دارد بررسی بدنه و عایق بندی ماشین جوجه کشی دست دوم میباشد . توصیه میکنم از خرید اینترنتی ماشین جوجه کشی کارکرده جدا خودداری کنید زیرا فرد فروشنده میتواند به راحتی ایرادات دستگاه  جونجه کشی دست دوم فروشی خود را مخفی نماید . شما باید با دقت هر چه تمام تر و از نزدیک دستگاه را باز کرده و محیط داخلی و خارجی آن را بررسی نمایید و اطمینان داشته باشید که شکستگی و آسیب دیدگی در عایق بندی آن وجود ندارد و دما و رطوبت ماشین جوجه آوری را به هدر نخواهد داد .

از طرفی اگر دستگاهی که در حال خرید آن هستید دارای بدنه فلزی است مواظب  زنگ زدگی و آلودگی های پنهان شده در گوشه و کنار آن نیز باشید زیرا این آلودگی ها و زنگ زدگی ها در بدنه دستگاه ، ممکن است مانع از تبدیل تخم های نطفه دار به جوجه شود و یا حتی جوجه های بیرون آمده از دستگاه بیمار باشند .

توجه داشته باشید که اگر بدنه دستگاه از جنس  PVC باشد  بخش عظیمی از خطرات از بین میرود  زیرا PVC قابل شستشو میباشد و باکتری زدایی میشود.

خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم

موضوع بعدی بررسی سنسور ماشین جوجه کشی است که بسیاری از کارشناسان آن را قلب دستگاه مینامند ، سنسورهایی که در ماشین های جوجه آوری موجود در بازار بکار رفته است عبارتند از LM35  ،  NTC ، SHT  و سنسور های بی نام و نشان چینی که اغلب فروشندگان از بردن نام اصلی آن خود داری میکنند. سنسور     NTCو LM35 پس از 2 الی 3 بار جوجه گیری نیاز به کالیبراسیون و تنظیم دوباره دارند اگر محصولی که خریداری میکنید دارای یکی از این دو نوع سنسور میباشد توجه داشته باشید که قبل از جوجه آوری باید توسط یک فنی کار حرفه ای کالیبره شوند تا تخم های نطفه دار داخل دستگاه در خطر خفگی ، سوختگی( پختن تخم های نطفه دار )  و یا فلج شدن قرار نگیرند اما اگر دستگاه دست دوم شما از سنسور SHT سوئیسی بهره برده است نیازی به بررسی توسط یک فنی کار حرفه ای نیست زیرا حسگر SHT  فقط یکبار توسط شرکت سازنده خود در سوئیس کالیبره شده و دیگر نیازی به کالیبراسیون مجدد ندارد .

بررسی شانه های دستگاه جوجه کشی دست دوم درست شبیه به بررسی بدنه دستگاه میباشد و حتما باید از نزدیک انجام شود.

 بررسی شانه ها وابسته به جنس و نوع آن نیز میباشد . شانه های ماشین جوجه گیری  از جنس پلاستیکی، PVC و یا  ABS است( که  ABS بهترین نوع آن بشمار میرود زیرا هیچ نوع گازی از خود ساطع نمیکند) توصیه میکنم اگر دستگاه جوجه آوری که قصد خرید آن را دارید دارای شانه های پلاستیکی بود از قرار دادن تخم های نطفه دار خود در داخل آن ها خود داری کنید و برای جوجه آوری خود شانه های جدید پلاستیکی بخرید زیرا در این نوع شانه ها به هیچ عنوان امکان باکتری زدایی وجود ندارد و از جوجه آوری های قبلی کثیفی ها و آلودگی ها را با خود یدک میکشند .

 از طرفی شانه های پلاستیکی پس از چند بار جوجه گیری و قرار گرفتن در معرض گرما و رطوبت بالا گاز های سمی از خود ساطع میکنند که خسارات جبران ناپذیری را برای شما خواهد داشت.

دستگاه جوجه کشی دست دوم در فروشگاه چیکن هچ

دستگاه جوجه کشی دست دوم فروشی 

متاسفانه بررسی کارکرد موتور،  ترموستات و کنترلر دستگاه بدونه جوجه گیری ممکن نیست و در مرحله خرید فقط میتوانید موارد بالا را بررسی کنید. اما بهترین توصیه ای که برای شما پس از خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم دارم این است که به تعداد محدود در حدود چند عدد (3 الی 10 عدد بسته به ظرفیت دستگاه خود ) تخم پرنده در داخل دستگاه جوجه کشی دست دوم قرار دهید و منتظرهچ شدن تخم های خود بمانید اگر جوجه های سالم و با راندمانی قابل قبول دریافت کردید اقدام به جوجه گیری در ظرفیت های بالا با همان دستگاه ، کنید . این روش سبب میشود که خسارات مالی کمتری به شما وارد شده و از استرس شما نیز کاسته شود . همانطور که میدانید خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم هزینه ی کمتری از خرید تخم های نطفه دار( بسته به تعداد و نوع پرنده ) را شامل میشود پس لازم از جانب احتیاط را رعایت کرده و پس ازاینکه از سالم بودن دستگاه جوجه کشی کارکرده اطمینان حاصل نمیودید  تخم های نطفه دارتان را داخل دستگاه قرار دهید .

نکته اخر اینکه ممکن است به همان قیمتی که یک دستگاه جوجه کشی کارکرده را میخرید دستگاهی نو با ظرفیت کمی پایین ترو یا امکانات متفاوت تر بیابید که قطعا انتخاب مناسب تری است  برای این منظور میتوانید به صفحه قیمت دستگاه جوجه کشی فروشگاه چیکن هچ مراجعه نمایید و از بین 100 محصول موجود در آن با ظرفیت ها و ویژگی های متفاوت ، بهترین گزینه را انتخاب کنید .

از اینکه با ما همراه بودید متشکریم .

درج دیدگاه