دستگاه جوجه کشی دست دوم

نکات مهم برای خریدن دستگاه جوجه کشی دسته دوم

 • آیا قصد خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم را دارید؟
 • آیا از باکیفیت بودن دستگاه جوجه کشی کارکرده اطمینان ندارید؟
 • قصد دارید بدانید چه ویژگی هایی از دستگاه جوجه کشی دست دوم را باید بررسی کنید؟
 • آیا لیست قیمتی از دستگاه های جوجه کشی میخواهید؟
 • آیا به دنبال دستگاه جوجه کشی دست دوم فروشی هستید؟

پس با ما همراه باشید!

فروشگاه چیکن هچ مرجع پاسخ تمامی سوالات شماست …

فروش دستگاه جوجه کشی کار کرده - چیکن هچ

فروش دستگاه جوجه کشی دست دوم

اول از هرچیزی به عنوان یک کارشناس وظیفه دارم به شما اعلام کنم که دستگاه جوجه کشی دست دوم نخرید! متاسفانه دستگاه های جوجه کشی دست دوم ممکن است دارای معایبی باشند که تشخیص آنها برای یک فرد عادی امکان پذیر نیست. بطور مثال اگر جوجه هایی که قبلا داخل دستگاه قرار گرفته اند مریض بوده باشند و توسط یک فرد غیر حرفه ای ضدعفونی شوند، کل گله شما را بیمار خواهند کرد.

بدتر از آن استفاده از دستگاه جوجه کشی دست دوم در ابعاد و ظرفیت صنعتی است! تصور کنید این اتفاق برای دستگاهی با ظرفیت 126 تایی بیافتد و شما 126 عدد تخم نطفه دار سالم را از دست بدهید! و بسیاری از معایب و خطرات دیگر که چون این مقاله اختصاص به این موضوع ندارد از گفتن آن معذوریم. فقط توصیه میشود که در صورت امکان دستگاه جوجه کشی نو بخرید.

در ادامه به شما آموزش خواهم داد که چگونه یک دستگاه جوجه کشی دست دوم کم خطر خریداری کنید و در واقع مناسب ترین انتخاب از بین ماشین های کارکرده موجود در بازار را داشته باشید.

بهتر است بدانید که هیچ شرکتی در ایران برای محصولات دست دوم نه تنها تعهدات گارانتی بلکه خدمات پس از فروش  نیز ندارد و در تمامی موارد اگر شرکتی متوجه شود دستگاه شما کارکرده میباشد به هیچ عنوان به شما خدمات نخواهد داد این باعث میشود بیش از پیش در هنگام خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم حساسیت به خرج دهید و تک تک قطعات را طبق روشی که در ادامه بیان خواهم نمود بررسی کنید.

قیمت دستگاه جوجه کشی دسته دوم چقدر است ؟

قیمت دستگاه های جوجه کشی دسته دوم توسط فروشنده مشخص میشود که با توجه به زمان استفاده و شرایط نگهداری دستگاه جوجه کشی متفاوت است.

دستگاه جوجه کشی کارکرده

اولین و ساده ترین موردی که وجود دارد بررسی بدنه و عایق بندی ماشین جوجه کشی دست دوم میباشد. توصیه میکنم از خرید اینترنتی ماشین جوجه کشی کارکرده جدا خودداری کنید. زیرا فرد فروشنده میتواند به راحتی ایرادات دستگاه  جونجه کشی دست دوم فروشی خود را مخفی نماید.

شما باید با دقت هر چه تمام تر و از نزدیک دستگاه را باز کرده و محیط داخلی و خارجی آن را بررسی نمایید و اطمینان داشته باشید که شکستگی در بدنه و آسیب دیدگی در عایق بندی آن وجود ندارد، در غیر اینصورت دما و رطوبت داخل دستگاه به درستی تنظیم نخواهند شد و هر نوع آلودگی میکروبی به راحتی می تواند به درون دستگاه نفوذ پیدا کند.

از طرفی اگر دستگاهی که در حال خرید آن هستید دارای بدنه فلزی است، مواظب زنگ زدگی و آلودگی های پنهان شده در گوشه و کنار آن نیز باشید. زیرا این آلودگی ها و زنگ زدگی ها در بدنه دستگاه، مانع از تبدیل تخم های نطفه دار به جوجه خواهند شد و یا باعث بیماری جوجه های تازه متولد شده خواهد گردید.

توجه داشته باشید که اگر بدنه دستگاه از جنس PVC و یا مواد ABS باشد، بخش عظیمی از خطرات از بین میرود. زیرا بدنه PVC و یا ABS قابل شستشو میباشد و باکتری زدایی میشود و امکان زنگ زدگی در آن وجود ندارد.

مشخصات فنی دستگاه های جوجه کشی دسته دوم

موضوع بعدی بررسی سنسور ماشین جوجه کشی است که بسیاری از کارشناسان آن را قلب دستگاه مینامند. سنسورهایی که در ماشین های جوجه آوری موجود در بازار بکار رفته است عبارتند از سنسور LM35 ،NTC ،SHT و سنسور های بی نام و نشان چینی که اغلب فروشندگان از بردن نام اصلی آن خود داری میکنند.

سنسور NTC و LM35 پس از 2 الی 3 بار جوجه گیری نیاز به کالیبراسیون و تنظیم دوباره دارند. اگر محصولی که خریداری میکنید دارای یکی از این دو نوع سنسور است، توجه داشته باشید که قبل از جوجه آوری باید توسط یک فنی کار حرفه ای کالیبره شوند تا تخم های نطفه دار داخل دستگاه در خطر خفگی، سوختگی( پختن تخم های نطفه دار ) و یا فلج شدن قرار نگیرند.

اما اگر دستگاه دست دوم شما از سنسور SHT سوئیسی بهره برده است، نیازی به بررسی توسط یک متخصص نیست، زیرا حسگر SHT  فقط یکبار توسط شرکت سازنده خود در سوئیس کالیبره شده و دیگر نیازی به کالیبراسیون مجدد ندارد.

لازم به ذکر است که نسل های اولیه سنسور SHT ممکن است که به کالیبره نیاز پیدا کنند. اما نسل سوم و به روز این سنسور معمولا نیازی به تظیم مجدد ندارد. به هر حال از آنجایی که دما و رطوبت داخل دستگاه باید با نهایت دقت تنظیم شوند، بررسی سلامت و صحت کارکرد سنسورهای دستگاه قبل از جوجه کشی بسیار مهم می باشد.

لذا قبل از استفاده از دستگاه جوجه کشی دست دوم، حتما سنسورهای دستگاه را با ابزار دقیق تست کنید. اگر نیاز به کمک دارید و با دستگاه های کالبراسیون اشنایی ندارید از یک متخصص در این زمینه بره ببرید.

بررسی شانه ها و موتور دستگاه جوجه کشی دست دوم

شانه های دستگاه نیز باید همانند بدنه از نزدیک بررسی شوند. بررسی شانه ها وابسته به جنس و نوع آن میباشد. شانه های ماشین جوجه گیری از جنس پلاستیکی، PVC و یا ABS ساخته میشوند ( که ABS بهترین نوع آن بشمار میرود زیرا هیچ نوع گازی از خود ساطع نمیکند.) تا حد امکان از شانه های مخصوص در دستگاه جوجه کشی استفاده نکنید.

اگر در دستگاه مد نظر شما امکان نصب شانه کره ای وجود دارد، حتما از این نوع شانه ها (شانه همه کاره) استفاده نمایید. چرا که در شانه های حفره ای و مختص هر پرنده، تخم نطفه دار فقط در حالت عمودی قابل جایگذاری است. همچنین در برخی موارد سایز تخم پرنده مد نظر با سایز شانه حفره ای هم خوانی ندارد و تخم به خوبی در داخل شانه قرار نمیگیرد. در صورتیکه در شانه های همه کاره تخم نطفه دار به حالت پهلو قرار میگیرد و از این شانه برای هر سایز تخم نطفه دار میتوان استفاده کرد.

یکی دیگر از قطعات مهم داخل هر دستگاه جوجه کشی، موتور چرخشی آن می باشد. در واقع موتور دستگاه باید بدون لرزش و تکان های ناگهانی شانه های دستگاه را بچرخاند. در بسیاری از دستگاه ها امکان چرخش دستی موتور نیز وجود دارد. اگر در دستگاه دست دوم مد نظر شما این آپشن وجود دارد، با قرار دادن شانه ها در داخل دستگاه، عمکرد موتور را بسنجید. همچنین بررسی کنید که در هنگام چرخش، دسته موتور با شانه ها و یا دیگر قسمت های راک برخورد نکند. در غیر اینصورت چرخ دنده های داخلی موتور شکسته میشوند و شما باید مجددا برای دستگاه موتور جوجه کشی خرید کنید.

بررسی سیستم رطوبت ساز دستگاه جوه کشی دست دوم قبل از خرید

بهتر است که در دستگاه مد نظر شما، رطوبت به شکل اتوماتیک و بدون نیاز به باز کردن درب دستگاه تولید شود. زیرا با باز نمودن درب دستگاه در وسط جوجه کشی، نوسانات دمایی در داخل دستگاه ایجاد میشود. همچنین باز نمودن درب دستگاه، باعث آهکی شدن سطح پوسته تخم ها نیز میشود.

سیستم رطوبت ساز دستگاه نیز بهتر است که از نوع التراسونیک نباشد. زیرا این رطوبت ساز، مه  سرد ایجاد میکند. در اثر مه سرد، دمای داخل دستگاه دچار نوسان شده و شوک دمایی به تخم ها وارد میشود. علاوه بر این املاح موجود در آب نیز می توانند همراه با بخار سرد وارد دستگاه شده و بر روی قطعات حساس (سنسور، فن، المنت و …) و حتی بر روی پوسته تخم رسوب کنند. تأمین رطوبت به روش تبخیری یکی از روش های ایده آل برای جوجه کشی می باشد.

دستگاه جوجه کشی دسته دوم بخریم یا نخریم  ؟

با توجه به اینکه شما از شرایط نگهداری دستگاه ، آسیب های احتمالی ، تغییر در قطعات دستگاه و … آشنا نیستید و برای تشخیص این موارد نیز نیاز به یک فرد بسیار حرفه ای دارید ، خرید دستگاه دسته دوم پیشنهاد نمیشود. از سویی دیگر دقت داشته باشید که شرکت های تولید کننده دستگاه جوجه کشی به دستگاه های دسته دوم و دستکاری شده گارانتی و خدمات پس از فروش ارائه نمی دهند.

دستگاه جوجه کشی دست دوم فروشی

متاسفانه بررسی کارکرد ترموستات و کنترلر دستگاه بدون جوجه گیری ممکن نیست و در مرحله خرید فقط میتوانید موارد بالا را بررسی کنید. اما بهترین توصیه ای که برای شما پس از خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم دارم این است که به تعداد محدود در حدود چند عدد (3 الی 10 عدد بسته به ظرفیت دستگاه خود ) تخم پرنده در داخل دستگاه جوجه کشی دست دوم قرار دهید و منتظرهچ شدن تخم های خود بمانید اگر جوجه های سالم و با راندمانی قابل قبول دریافت کردید اقدام به جوجه گیری در ظرفیت های بالا با همان دستگاه کنید. این روش سبب میشود که خسارات مالی کمتری به شما وارد شده و از استرس شما نیز کاسته شود.

همانطور که میدانید خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم هزینه ی کمتری از خرید تخم های نطفه دار( بسته به تعداد و نوع پرنده ) را شامل میشود. پس در این مورد جانب احتیاط را رعایت نمایید و پس از اینکه از سالم بودن دستگاه جوجه کشی کارکرده اطمینان حاصل نمودید، تخم های نطفه دارتان را داخل دستگاه قرار دهید.

نکته اخر اینکه ممکن است به همان قیمتی که یک دستگاه جوجه کشی کارکرده را میخرید، دستگاهی نو با ظرفیت کمی پایین تر و یا امکانات متفاوت تر بیابید که قطعا انتخاب مناسب تریبرای شما خواهد بود. برای این منظور میتوانید به صفحه قیمت دستگاه جوجه کشی فروشگاه چیکن هچ مراجعه نمایید و از بین محصول متعدد موجود در آن با ظرفیت ها و ویژگی های متفاوت، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

دستگاه جوجه کشی ارزان باکیفیت چه ویژگی هایی دارد ؟

بجای خرید دستگاه دست دوم که از سالم بودن آن نیز نمیتوان مطمئن بود ، میتوانید دستگاه جوجه کشی ارزان زیر یک میلیون تومانی با گارانتی و خدمات پس از فروش تهیه کنید.

از اینکه با ما همراه بودید متشکریم.

⚠ هشدار : تمامی مطالب نوشته شده در این مقاله به منظور افزایش اطلاعات عمومی می باشد و نباید جایگزین نظر پزشک یا متخصص تلقی شود ⚠

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

 1. با عرض سلام و خسته نباشید؛
  من میخواستم دستگاه دست دوم بخرم، ولی نگرانم دستگاه خراب از آب در بیاد، جایی هست که آدم ببره دستگاه جوجه کشی دست دوم رو براش چک کنن ؟

  1. سلام
   توضیحات کافی در این مورد داخل متن نوشته شده
   بهترین شیوه برای تست دستگاه، اجازه تست یک دوره جوجه کشی هست

   1. سلام من حوصله نداشتم متن به این زیادی رو بخونم
    قیمت چند؟ چقدر جا میگیره؟ تعداد کم میخوام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.

دکمه بازگشت به بالا
سوالی داری کلیک کن 👋
دستگاه جوجه کشی 72 تایی آژاکس