اینورتر های اتوماتیک و نسل جدید مبدل های برق، جهت تبدیل جریان DC به جریان متناوب AC کاربرد دارند. این دستگاه قادر است برق 12 ولت باطری را به برق 220 ولت شهری تبدیل کرده و علاوه بر تامین نیروی برق در زمان قطعی جریان، جهت شارژ نمودن باتری نیز مورد استفاده قرار گیرد.

اینورتر اتوماتیک گروه صنعتی اسکندری متناسب با استانداردهای جهانی ساخته شده و علاوه بر سیستم حفاظت از باتری ، دارای ضمانت نامه یک ساله و خدمات پس از فروش 10 ساله نیز می باشد.

از مهمترین ویژگی های این دستگاه پرکاربرد می توان به عملکرد کاملا اتوماتیک و قوی آن اشاره کرد. در ادامه ویژگی های منحصر به فرد این اینورتر اتوماتیک بیان شده است.

طریقه نصب و عملکرد اینورتر اتوماتیک

اینورتر اتوماتیک گروه صنعتی اسکندری دارای دو ورودی و یک خروجی می باشد؛ این دستگاه از یک طرف به برق شهری متصل گشته و از یک سمت نیز به باتری متصل می شود. خروجی اینورتر نیز به وسیله یا دستگاه مد نظر شما متصل می گردد. در هنگام نصب اینورتر، به ورودی های مثبت و منفی دستگاه و باتری دقت نمایید.

طریقه نصب و عملکرد اینورتر اتوماتیک - چیکن هچ

در مدت زمان اتصال جریان برق شهری، اینورتر هوشمند شارژری، برق مصرفی سایر دستگاه ها را از برق شهری گرفته و به صورت همزمان، اقدام به شارژ باطری نیز مینماید. با قطعی برق شهری، اینورتر به صورت کاملا اتوماتیک برق دستگاه ها را از باطری تامین کرده و جریان برق مجددا به کار می افتد.

کارکرد کاملا اتوماتیک

از مهم ترین ویژگی های برجسته اینورتر اتوماتیک فروشگاه اینترنتی چیکن هچ، می توان به کارکرد تماما اتوماتیک و بدون نیاز به دخالت انسان اشاره کرد. همانگونه که گفته شد، این دستگاه با اتصال به برق شهری، جریان برق را به دستگاه های الکتریکی متصل می سازد. از طرف دیگر، اینورتر به صورت همزمان به باتری خودرو نیز متصل شده و در زمان وجود جریان شهری، اقدام به شارژ نمودن آن می کند.

حال با قطع شدن برق، اینورتر اتوماتیک برق مصرفی را از باطری گرفته و برق سایر دستگاه ها تامین می شود.

اینورتر اتوماتیک گروه صنعتی اسکندری قادر است تنها پس از چند ثانیه از قطعی برق، مجددا جریان برق را از باطری به راه انداخته و هیچ نیازی به راه اندازی جریان به صورت دستی نمی باشد. اینورتر هوشمند پس از قطعی برق، به صورت خودکار جریان برق را از باطری به دستگاه های دیگر متصل مینماید.

حال با اتصال مجدد برق، اینورتر به جریان شهری وصل شده و با شارژ خودکار باتری، آن را برای دوره های بعدی قطعی آماده می سازد.

دستگاه اینورتر اتوماتیک گروه صنعتی اسکندری چه ظرفیت هایی دارد؟

این اینورتر اتوماتیک شارژر دارد، در سه ظرفیت 500، 1000 و 2000 وات تولید و به بازار عرضه شده است. قیمت اینورتر اتوماتیک نیز بسته به ظرفیتهای متنوع آن متفاوت خواهد بود.

اینورتر اتوماتیک چند ساعت برق مصرفی را تامین می نماید ؟

اینورتر اتوماتیک چند ساعت برق مصرفی را تامین می نماید ؟ - چیکن هچ

میزان تامین برق این مبدل اتوماتیک ، به باتری متصل به آن بستگی دارد. بسته به اینکه باطری خریداری شما چند آمپر باشد، میزان ساعات تامین برق دستگاه نیز متفاوت است.

لازم به ذکر است که به ازای هر ساعت تامین برق، نیاز است که حدود سه ساعت باطری توسط اینورتر شارژ گردد.

کاربرد اینورتر

این وسیله بسته به ظرفیت و توان مصرفی دستگاه های متصل، کاربرد های متفاوتی نیز دارد. لازم است تا شما بسته به نیاز خود و دستگاهی که به مبدل برق متصل می شود، ظرفیت مناسبی از اینورتر را نیز تهیه نمایید.

معمولا از اینورتر ها برای دستگاه هایی استفاده می شود که به قطعی برق حساس بوده و یا نیاز به کارکرد دائمی آن ها می باشد.

تفاوت اینورتر اتوماتیک با سایر اینورتر های موجود در بازار چیست ؟

در صورت استفاده از اینورتر های غیر اتوماتیک، با قطعی برق، نیاز است تا شما دستگاه را به باطری وصل نموده و سپس به وسیله مد نظر متصل نمایید. پس از وصل شدن برق شهری نیز، لازم است تا وسیله را از مبدل برق جدا نموده و مجددا به برق متصل کنید. علاوه بر این ها، پس از هر بار استفاده از باطری ماشین، لازم است تا برای شارژ شدن آن نیز اقدامات لازم صورت گیرد. مبدل های برق غیر اتوماتیک نیاز به قطعی و وصلی مبدل به صورت دستی دارند.

این در حالی است که اینورترهای اتوماتیک به صورت کاملا خودکار قادر به شارژ باطری و همچنین راه اندازی جریان برق از سمت باطری به سایر دستگاه ها می باشند. با اتصال برق شهری، اینورتر به صورت اتوماتیک جریان برق از سمت باطری را قطع کرده و مجددا به برق شهری متصل می شود. در این حین اقدام به شارژ باطری نیز می نماید.

در نتیجه در مبدل برق اتوماتیک هیچ نیازی به قطع و وصل کردن دستی جریان برق از برق شهری و باتری نبوده و تمام موارد گفته شده به صورت خودکار صورت می پذیرد.

تفاوت اینورتر اتوماتیک گروه صنعتی اسکندری با UPS

Ups ها بر خلاف اینورتر، دائما از برق باطری استفاده می نمایند. این دستگاه ها چه در زمان قطعی و چه در زمان اتصال برق شهری، از باتری تغذیه شده و عملا به جریان برق شهری وابستگی ندارند. این نوع کارکرد یو پی اس سبب افزایش هزینه های جاری برای خرید باطری می گردد.

این در حالی است که مبدل برق اتوماتیک چیکن هیچ، تنها در صورت قطعی برق ، جریان مورد نیاز را از باطری تامین می سازد.

مزیت ups نسبت به اینورتر اتوماتیک در این است که با قطعی برق شهری، جریان برق بلافاصله از باتری تامین می گردد؛ در حالی که در مبدل اتوماتیک، اتصال جریان برق چند ثانیه زمان خواهد بود.