دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند

دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند اتوماتیک
فروش دستگاه جوجه کشی دماوند در فروشگاه چیکن هچ-چیکن هچ

دستگاه جوجه کشی دماوند:

در این قسمت یک توضیح مختصر و مفید در رابطه با دستگاه های جوجه کشی بلدرچین دماوند خواهیم داشت. شرکت دماوند بلدرچین یکی از شرکت های قدیمی تولید ماشین جوجه آوری میباشد که از سال 88 بصورت کارگاهی به تولید ماشین جوجه کشی میپردازد. در واقع قدمت این شرکت به بیش از 9 سال میرسد که نشان از تجربه و ثبات این کارگاه میباشد. درنتیجه وقتی دستگاه جوجه کشی دماوند را خریداری میکنید دیگر نیازی نیست که نگران خدمات پس از فروش دستگاهتان باشید ( اصطلاحا این شرکت پس از 2/3 سال از بین نخواهد رفت) با این حال یکی از ایرادات مهم این شرکت، نداشتن دستگاه جوجه آوری خانگی میباشد! یعنی شرکت دماوند پس از چندین سال فعالیت در صنعت جوجه کشی و تولید انواع  دستگاه جوجه کشی صنعتی هنوز به تکنولوژی تولید دستگاه های خانگی دست نیافته است و این امری تامل برانگیز است! در فروشگاه چیکن هچ میتوانید انواع دستگاه های جوجه آوری خانگی با ظرفیت های مختلف ( برای استفاده در منازل و مزارع کوچک ) را در صفحات دستگاه جوجه کشی ایزی باتور و محصولات شرکت کاکس ماشین و خارجی مشاهده نمایید. در ادامه این صفحه محصولات شرکت بلدرچین دماوند را مشاهده کرده و سپس نقد و بررسی ماشین جوجه کشی دماوند را مطالعه خواهید نمود. توجه داشته باشید که هرکدام از محصولات این شرکت نیز بصورت جداگانه و مفصل مورد تحلیل قرار گرفته است. لطفا قبل از خرید  دستگاه جوجه کشی خانگی و دستگاه جوجه کشی آرکام را نیز مشاهده نمایید.

خلاقیت در طراحی و تولید دستگاه جوجه کشی

شرکت بلدرچین دماوند از سال 1385 مفتخر به تولید انواع دستگاه جوجه کشی صنعتی میباشد، علاوه بر تولید دستگاه جوجه کشی، مهندسین بلدرچین دماوند در راه اندازی مزرعه پرورش پرندگان نیز تخصص بالایی دارند. این شرکت با تولید ماشین های جوجه آوری با کیفیت و با قیمتی مناسب، جهشی عظیم در صنعت جوجه کشی کشور ایجاد کرده است.

گروه صنعتی بلدرچین دماوند - چیکن هچ

استفاده از میکرو کنترلر صنعتی، بدنه تمام فلزی، عایق سازی بدنه دستگاه، سنسور تر و خشک و محاسبه رطوبت از طریق جدول استوکیومتری، کنترل از راه دور دستگاه جوجه کشی بلدرچین از طریق موبایل و  . . . از خلاقیت های این شرکت در تولید ماشین آلات جوجه کشی میباشد. توجه داشته باشید که تمامی تولیدات دماوند بلدرچین دارای یک سال گارانتی بی قید و شرط و 5 سال خدمات پس از فروش میباشند. از طرفی این شرکت با به کارگیری قطعاتی ارزان قیمت و در دسترس توانسته است از دو جهت رضایت مشتریان را جلب نماید که مهم ترین آنها قیمت دستگاه جوجه کشی دماوند میباشد. در حقیقت با بکارگیری قطعات ارزان، قیمت تمام شده دستگاه کمتر و به طبع آن قیمت عرضه محصول نیز کمتر میشود. همچنین قطعات یدکی محصولات بلدرچین دماوند به دلیل ارزانی به راحتی قابل دستیابی بوده و در صورت هرگونه خرابی و یا مشکلی برای ماشین جوجه آوری خود میتوانید به راحتی آن قطعه را خریداری کرده و مجدد روی دستگاه نصب نمایید. این تنها بخشی از خلاقیت های گروه مهندسین شرکت بلدرچین دماوند میباشد.

ویژگی های دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند - چیکن هچ

دستگاه dq100sh

این ماشین جوجه کشی اتوماتیک که در دسته دستگاه جوجه کشی دماوند در فروشگاه چیکن هچ به فروش میرسد، دارای ویژگی های منحصر به فردی است که سبب میشود یکی از پر فروش ترین دستگاه های جوجه گیری این شرکت باشد. یکی از ویژگی های خاص این محصول ظرفیت بالای آن است. در حقیقت شما میتوانید با این ماشین جوجه کشی صنعتی از 420 عدد تخم مرغ، 960 عدد تخم نطفه دار بلدرچین، 640 عدد تخم نطفه دار کبک، 250 عدد تخم نطفه دار بوقلمون و … جوجه آوری کنید.

خصوصیات دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند

بدنه دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند dq40 - چیکن هچ
سنسور ntc - چیکن هچ
درب دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوندdq100 - چیکن هچ

تنوع دستگاه های جوجه کشی بلدرچین دماوند

شرکت بلدرچین دماوند دارای 7 محصول صنعتی است و انواع دستگاه جوجه کشی در ظرفیت 84 تایی،  126 تایی، 210 تایی، 420 تایی، 588 تایی، 926 تایی و 1850 تایی طراحی و تولید میکند. (ظرفیت ها برای پرندگانی با تخم متوسط همانند مرغ در نظر گرفته شده است.) این دستگاه ها همگی به رنگ آبی کوره ای بوده و ظاهری زیبا دارند. سنسور تمام این دستگاه ها از نوع NTC میباشد که از دقت قابل قبولی برخوردار است. بدنه فلزی این دستگاه ها و عایق بندی که توسط تیم مهندسین کارگاه بلدرچین دماوند انجام شده سبب میشود در محیط داخلی دستگاه یک سامانه ایزوله ایجاد شود و هیچگونه شوک دمایی به تخم های نطفه دار داخل دستگاه وارد نگردد. کنترلر دستگاه های این شرکت هوشمند بوده و برای فنی کاران حرفه ای کارکرد با همچون دستگاهی بسیاری لذت بخش است. راندمان بالا و قابل قبولی که اکثر خریداران این دستگاه ها به دست آورده اند سبب شده تا محصولات این شرکت به یکی از پر فروش ترین ها مبدل گردند.

انواع دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند - چیکن هچ

تنها نکته ای که خریداران ماشین جوجه کشی دماوند باید در نظر داشته باشند این است که سنسور دستگاه های این شرکت نیازمند کالیبراسیون پی در پی بوده و باید قبل از هر دوره جوجه کشی کالیبره شود. در صورتیکه سنسور دستگاه کالیبره نشود، دما و رطوبت داخل دستگاه دقیق نبوده و تخم های نطفه دار تلف میشوند. لذا توصیه میکنیم حداکثر پس از دو دوره جوجه گیری با دستگاه، سنسور آن را توسط یک متخصص کالیبره نمایید. پس از این کار شما هربار میتوانید با بازدهی بالا از دستگاه های جوجه کشی دماوند استفاده نمایید.

تصویر دستگاه های جوجه کشی بلدرچین دماوند در کنار مرغ و جوجه

آیا شرکت بلدرچین دماوند قابل اعتماد است ؟

همانطور که میدانید شرکت بلدرچین دماوند یکی از تولیدکنندگان قدیمی دستگاه جوجه کشی میباشد و نزدیک به ده سال است که به تولید انواع دستگاه جوجه کشی صنعتی و بزرگ و با ظرفیت های متفاوت میپردازد. در واقع بلدرچین دماوند از سال 1388 بصورت کارگاهی ولی حرفه ای به طراحی و تولید ماشین آلات جوجه کشی میپردازد.

بهتر است بدانید که این شرکت دومین تولیدکننده دستگاه جوجه کشی در ایران میباشد و از نظر تجربه و تیراژ و ظرفیت تولید و تعداد مشتریان در رتبه دوم جای میگیرد. در نتیجه شرکت بلدرچین دماوند شرکت نا مطمئنی نیست و میتوان به این شرکت اعتماد کرد و دستگاه های جوجه گیری آن را به عنوان کاندید خرید مناسب در نظر گرفت. در ادامه به بررسی سایر ویژگی های این شرکت میپردازیم.

گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه جوجه کشی دماوند بلدرچین

گارانتی و خدمات پس از فروش یکی از ویژگی های قابل توجه ای برای هر مشتری تیزبین و محتاط است؛زیرا احتمال به وجود آمدن هر گونه مشکل و ایرادی در طی سال هایی که از این محصول استفاده میشود، وجود دارد و نمیتوان منکر آن بود! اما مسئله اینجاست که آیا پس از ایجاد مشکلات این چنینی همچنان شرکتی به نام دماوند بلدرچین وجود دارد که به راهنمایی و رفع مشکل دستگاه جوجه کشی که تولید کرده است بپردازد؟ جواب بله است.

تصویری از تضمین و خدمات شرکت بلدچین دماوند و دستگاه های جوجه کشی آن

گارانتی محصولات شرکت دماوند بلدرچین در حد قابل قبولی میباشد. در واقع این شرکت واحد مستقلی به نام بخش گارانتی و خدمات پس از فروش ندارد و انجام امور خدمات پس از فروش را معمولا جناب اقای مهندس مصلحی مدیر تولید شرکت دماوند ( و یا یکی دیگر از پرسنل شرکت در کنار شغل اصلی خود) برعهده داشته و در صورت نیاز در حد توان به شما کمک خواهند کرد. دستگاه های شرکت بلدرچین دماوند دارای 1سال گارانتی و 5 سال تضمین خدمات پس از فروش میباشد که عمر نزدیک به ده ساله نشان از ثبات این شرکت میباشد.

بدنه دستگاه جوجه کشی دماوند بلدرچین

بدنه دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند dq170 - چیکن هچ

جنس بدنه دستگاه جوجه گیری بلدرچین دماوند فلزی بوده و از دو جداره گلوانیزه ساخته شده که مابین دوجداره نیز یونولیت ( به عنوان عایق ) قرار گرفته است.  همانطور که میدانید بدنه فلزی در هیچ یک از تولیدکنندگان مطرح دستگاه جوجه کشی در دنیا از جمله: شرکت آرکام، برینسا، پیترسام، جیمزوی، گروه صنعتی اسکندری و  . . .  بکار نمیرود و همگی از ABS و یا  PVC در طراحی دستگاه های جوجه کشی خود استفاده میکنند. به عبارتی استفاده از این جنس بدنه برای دستگاه جوجه کشی روشی منسوخ شده میباشد.

اما شرکت بلدرچین دماوند حتی با وجود 10 سال تجربه در امر تولید دستگاه جوجه کشی همچنان از این جنس بدنه در تولید دستگاه های جوجه کشی خود استفاده میکند و با وجود اینکه به ایراد دستگاه خود واقف است، در وبسایت رسمی خود ادعا میکند که بدنه فلزی یکی از بهترین بدنه ها برای دستگاه جوجه کشی میباشد و می کوشد که عیب دستگاه جوجه کشی خود را قابل قبول و حتی خوب جلوه دهد. اما هرکسی تنها با یک نگاه به ماشین آلات با کیفیت تولید شده در دنیا ( و حتی ایران ) درخواهد یافت که ادعای خوب بودن بدنه فلزی برای دستگاه جوجه کشی شوخی بیش نیست.

همچنین این شرکت در وبسایت رسمی خود ادعا میکند که “بهترین ویژگی دستگاه جوجه کشی این شرکت بدنه فلزی آن میباشد” که اگر این چنین باشد و بهترین ویژگی این دستگاه جوجه آوری بدنه فلزی آن است، بطور کلی باید از خرید آن صرف نظر نمود. اما این چنین نیست و دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند دارای محاسنی نیز میباشد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

از طرفی یونولیتی که در بدنه ماشین جوجه کشی بلدرچین دماوند به عنوان عایق استفاده میشود، یکی از ایراداتی است که نه تنها بلدرچین دماوند بلکه دیگر شرکت های داخلی نیز از آن استفاده میکنند و کسی حرفی از آلودگی هایی که پس از چند بار جوجه کشی در حد فاصل همین لایه های بدنه جمع آوری میشود، نمیزند. لازم به ذکر است که ویژگی های دمایی و رطوبتی دستگاه جوجه کشی (مانند دمای 37 درجه رطوبت 50-60 درصد ) بهترین محیط ممکن برای رشد آلودگی هاست. به همین دلیل است که پس از 2 الی 3 بار جوجه گیری اطراف دستگاه جوجه کشی شما پر از آلودگی میشود.

بدنه دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند dq150 - چیکن هچ

به همین سبب است که تمام کسانی که دستگاه جوجه کشی شرکت بلدرچین دماوند را خریداری کرده اند، در دفعات اولیه جوجه آوری راندمان قابل قبولی به دست می آورند، اما رفته رفته این راندمان پایین و پایین تر آمده و به حدی میرسد که دیگر به فکر تعویض دستگاه جوجه کشی خود میافتند.

بدنه دستگاه جوجه کشی دماوند بلدرچین از یک طرف رنگ کوره ای خورده و کاملا ضد خش و زیباست اما از سمت داخل بدون رنگ کوره ای است که بسیار آسیب پذیر بوده و امکان پوسیدگی در آن زیاد است.

از طرفی به دلیل ضخامت کم بدنه، دستگاه پرت حرارتی بالایی داشته که مصرف انرژی آن را بالا میبرد.  پس به هیچ عنوان نمیتوان ادعا کرد که این دستگاه کم مصرف میباشد.

بدنه فلزی از نظر بهداشتی غیر استاندارد بوده و از طریق حفره هایی که برای فن تهویه و رطوبت ساز التراسونیک ایجاد شده است آلودگی ها وارد دستگاه میشود و سلامت تخم های نطفه دار داخل دستگاه را به خطر میاندازد.

اما چرخ های استفاده شده برای دستگاه جوجه کشی دماوند معمولا از کیفیت خوبی برخوردار بوده و توان تحمل وزن دستگاه را دارند و دچار شکستکی و در رفتگی نمیشوند.

نتیجه : بطور کلی بدنه دستگاه جوجه کشی دماوند (دستگاه جوجه کشی صنعتی )یکی از ایرادات بزرگ این شرکت است که البته سبب ارزان قیمت بودن دستگاه های جوجه کشی دماوند بلدرچین نیز میشود. هر یک از شما در هنگام خرید باید چند چیز را مد نظر داشته باشید که یکی از این موارد بودجه شماست. اگر توان خرید دستگاه هایی با بدنه PVC که به طبع گران قیمت تر میباشند را ندارید میتوانید به عنوان یک گزینه دستگاه جوجه کشی دماوند را در نظر بگیرید.

سیستم تنظیم رطوبت و سنسور ماشین جوجه کشی دماوند بلدرچین

ماشین جوجه کشی شرکت دماوند مجهز به دو سنسور NTC میباشد که این دو سنسور وظیفه سنجش دمای خشک و دمای خیس را برعهده دارند. به عبارتی یکی از این سنسور ها در مجاورت هوا قرار گرفته که دمای محاسبه شده توسط این سنسور را دمای خشک مینامند، سنسور بعدی با کمک یک فیلتر به یک منبع آب متصل است و دمای اندازه گیری شده توسط این سنسور دمای خیس دستگاه میباشد. با استفاده از این دو دما میزان رطوبت استاندارد دستگاه با استفاده از جدول استوکیومتری تخمین زده میشود.

سنسور ntc - چیکن هچ

در این روش رطوبت دستگاه جوجه کشی با تلورانس کمی اعمال میشود که از نظر حرفه ای تاثیر چندانی بر روی راندمان دستگاه جوجه کشی نمیگذارد.

یکی از مزیت های این روش عدم نیاز به استفاده از سنسور رطوبت است که از طرفی قیمت تمام شده دستگاه را پایین می آورد و با توجه به اینکه سنسور دمایی طول عمر بیشتری نسبت به سنسور رطوبتی دارد، عمر مفید دستگاه را نیز بالا میبرد.

سنسور lm35 - چیکن هچ

اما در نظر داشته باشید که اگر فقط یکی از این دو سنسور از کالیبره خارج شوند و دمای اندازه گیری شده توسط همان سنسور فقط و فقط یک درجه تلورانس داشته باشید، فاجعه بزرگی رخ خواهد داد! در واقع این تلورانس یک درجه ای دما با استفاده از جدول استوکیومتری به تلورانس بسیار بالای رطوبتی ختم میشود که عملا تخم های نطفه دار داخل دستگاه را به نابودی میکشاند.

جالب است بدانید که شرکت های معتبر خارجی همانند پیترسام و جیمزوی نیز از همین روش برای تامین رطوبت دستگاه خود استفاده میکنند. اما هیچکدام از این شرکت ها از سنسور ضعیف NTC استفاده نکرده و شهرت شرکت خود را به خطر نمی اندازند.

سنسور NTC جز ارزان قیمت ترین و کم دقت ترین سنسور های موجود در سطح دنیاست. در صورت استفاده مداوم از این سنسور حداقل ماهی یک بار نیاز به کالیبراسیون دارد و در غیر این صورت دمای اندازه گیری شده توسط آن به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست.

البته شرکت بلدرچین دماوند در کارگاه تولیدی خود هر دو سنسور دمای خیس و خشک دستگاه را با کمک دماسنج تستو (که دارای سنسور SHT  میباشد) کالیبره میکند و به همین دلیل در دفعات اول و دوم جوجه آوری با دستگاه مورد نظر راندمان قابل قبولی از دستگاه ملاحظه میشود. اما در دفعات بعدی سلامت تخم های نطفه دار داخل دستگاه در خطر است و سنسور باید کالیبره شود.

سنسور را می توان یکی از مهمترین قطعات دستگاه جوجه کشی نام برد. بهترین سنسور برای دستگاه جوجه کشی سنسوری می باشد که علاوه بر دقت بسیار بالا، به کالیبراسیون نیز نیاز نداشته باشد.

لازم به ذکر است که در سطح جهانی برای کنترل دقیق دما و رطوبت دستگاه های بزرگ و با ظرفیت های بسیار بالا، سنسور دستگاه مرتبا بررسی می شود. زیرا وقتی ظرفیت دستگاه ها و یا تعداد دستگاه های موجود در یک واحد زیاد باشد قطعا یک فنی کار با دانش بالا برای کنترل امور جوجه کشی وجود خواهد داشت و این فنی کار بصورت مداوم روند کارکرد دستگاه را زیر نظر میگیرد و احتمال خطر را پایین می آورد.

جالب است بدانید چندی پیش طی یک سناریو دو شرکت که به نوعی رقیب هم محسوب میشوند طی مقالاتی از قرار معلوم ایرادات دستگاه های یک دیگر را بیان کردند. در این بین گروه صنعتی اسکندری در یکی از وب سایت های خود اعلام نمود که سنسور دستگاه های جوجه کشی شرکت دماوند از نوع  NTC نبوده و بلکه LM35 است! شرکت بلدرچین دماوند نیز طی مقاله ای این ادعا را رد نمود و با اصرار اعلام کرد که در دستگاه های جوجه کشی خود از سنسور  NTC استفاده کرده است!

نکته مهم اینجاست که هر کسی تنها با یک جستجوی کوتاه در دنیای وب خواهد فهمید که سنسور LM35 بسیار با کیفیت تر از NTC و حتی گران قیمت تر از آن میباشد. بدانید که هیچکدام از این ادعاها درست نبوده و این دو شرکت رقیب قصد داشتند با ایجاد جنجال و تبلیغات معکوس بازار دستگاه های جوجه کشی را در دست بگیرند.

توصیه چیکن هچ به شما کاربران گرامی این است که گول هیچکدام از ادعاهای شرکت ها و یا حتی سناریوهایی که برای تبلیغات یک دیگر اجرا میکنند را باور نکنید و تنها به اتکا به دانش فنی خود و صفحاتی که بی طرفانه دستگاه ها و ویژگی های محصولات هر شرکت را نقد میکنند، خرید کنید.

نتیجه : سنسور دستگاه جوجه گیری بلدرچین دماوند ، ارزان قیمت بوده و نیاز به کالبیره مجدد دارد. چنان چه تصمیم به خرید این ماشین جوجه کشی داشتید برای جلوگیری از خسارات مالی، حتما و حتما ابزارهای کالیبراسون سنسور را تهیه کرده و پس از 2 الی 3 بار جوجه آوری سنسور های دستگاه را کالیبره کنید.

درب ماشین جوجه کشی شرکت دماوند بلدرچین:

درب دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند شیشه ای و شفاف بوده و به همین دلیل از باز و بسته شدن بیش از حد درب دستگاه در هنگام جوجه کشی و به وجود آمدن شک دمایی جلوگیری میکند.

تنها ایرادی که به درب شیشه ای دستگاه جوجه آوری دماوند بلدرچین وارد است رنگ آن می باشد. همانطور که میدانید ورود نور مستقیم و یا حتی غیر مستقیم به داخل دستگاه برای تخم های نطفه دار مضر بوده و خطر آفرین میباشد. به همین دلیل اگر شرکت بلدرچین دماوند از درب شیشه ای و دودی برای دستگاه جوجه کشی خود استفاده مینمود بهتر بود. هرچند که عملکرد این شرکت درباره درب دستگاه قابل قبول و مناسب است.

تصویر درب دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند

تنظیمات دستگاه جوجه کشی دماوند

ماشین های جوجه کشی بلدرچین دماوند کاربری بسیار آسانی داشته و برای کسانی که حتی آشنایی چندانی درباره کارکرد ماشین های جوجه کشی ندارند قابل استفاده میباشد. دستگاه جوجه کشی دارای 4 اصل اساسی است که شامل حرارت، رطوبت، تهویه و چرخش میباشد.

حرارت و رطوبت دستگاه بستگی به نوع پرنده شما متفاوت است و شما با توجه به نوع تخم نطفه دار خود داخل دستگاه به سادگی آن را تنظیم میکنید. چرخش و تهویه دستگاه کاملا خودکار و اتوماتیک در طی فرایند جوجه کشی عملکرد خود را آغاز مینمایند.

دوره جوجه کشی نیز در پرندگان مختلف متفاوت است. بطور متوسط مرغ های بومی دوره جوجه کشی 21 روزه، بلدرچین 17 روزه، بوقلمون 30 روزه و شتر مرغ 45 روزه دارد که با توجه به اطلاعات جوجه کشی دما و رطوبت دستگاه تنظیم میشود.

با این وجود تنظیمات دستگاه های جوجه گیری دماوند در زمانی کوتاه به سادگی قابل انجام است.