فروش انواع دستگاه جوجه کشی به قیمت کارخانه | اتوماتیک ، خانگی ، صنعتی با کاربری ساده

فروشگاه چیکن هچ ارائه دهنده ی انواع دستگاه های جوجه کشی خانگی ، صنعتی و نیمه صنعتی می باشد که تمامی محصولات ارائه شده را به قیمت کارخانه ارائه میکند. دستگاه های ارائه شده در این فروشگاه بسته به مدل دستگاه دارای 1 تا 2 سال گارانتی و تا 10 سال خدمات پس از فروش می باشند.


دستگاه جوجه کشی چیست ؟

دستگاه جوجه کشی (egg incubator) ابزاری است که شرایط تبدیل تخم نطفه دار به جوجه را فراهم میکند. ساختار و نحوه ی کارکرد دستگاه های جوجه کشی به گونه ای است که شبیه سازی مرغ مادر را انجام دهد و از این رو می باشد که به آن انکوباتور و یا شبیه ساز گفته میشود.

انواع دستگاه های جوجه کشی از نظر ابعاد و کاربری :

انواع دستگاه های جوجه کشی از نظر ابعاد و کاربری - چیکن هچ

دستگاه های جوجه کشی در ابعادهای 3 تا چند ده هزار موجود می باشند و با توجه به نوع ابعاد و نوع طراحی در دسته بندی های خانگی ، نیمه صنعتی و صنعتی طراحی و تولید میشوند که در ادامه به صورت مختصری آنها را معرفی میکنیم :

دستگاه جوجه کشی خانگی :

این دستگاه ها حداکثر تا 100 تخم نطفه دار مرغ ظرفیت دارند. از جمله ویژگی هایی که دستگاه های خانگی جوجه کشی باید داشته باشند می توان به ابعاد کوچک ، قابلیت حمل آسان ، صدای کم و دقت بالا میتوان اشاره کرد.

دستگاه جوجه کشی نیمه صنعتی :

این دستگاه ها از نظر ابعاد و ظرفیت جایگیری تخم بزرگتر از دستگاه های جوجه کشی خانگی هستند و به صورت متوسط از 80 الی 2000 تخم نطفه دار مرغ در آنها جای میگیرد. از جمله ویژگی های یک دستگاه جوجه کشی نیمه صنعتی ایده آل میتوان به بدنه ی ضدزنگ ، کنترلر ضد نویز ، سنسورهای SHT و همینطور سیستم رطوبت رسانی و گرمارسانی بهینه اشاره کرد. همچون دستگاه های جوجه کشی خانگی ، نمونه های نیمه صنعتی نیز قابل حمل می باشند که اسانی حمل و نقل آنها بستگی به ابعاد دستگاه دارد.

دستگاه های جوجه کشی صنعتی :

دستگاه های جوجه کشی صنعتی ظرفیتی بالاتر از 2 هزار تخم نطفه دار مرغ دارند. این دستگاه ها حتی تا 20 هزار تخم نطفه دار نیز میتوانند ظرفیت داشته باشند. سری صنعتی به دو صورت قابل حمل و ثابت طراحی و تولید میشوند که نمونه های ثابت ظرفیت بسیار بیشتری دارند و در کارخانه های جوجه ریزی مورد استفاده قرار میگیرند.

انواع دستگاه جوجه کشی از نظر عملکرد :

 

انواع دستگاه های جوجه کشی از نظر عملکرد شامل نوع اتوماتیک و همینطور غیر اتوماتیک می باشد.

دستگاه جوجه کشی اتوماتیک :

دستگاه های جوجه کشی اتوماتیک شامل دستگاه هایی هستند که عملکرد تمامی قسمت ها و یا بخش اعظمی از قسمت های انها اتوماتیک می باشد.

در دستگاه های اتوماتیک فرایندهای تشخیص دما ، اعمال دما ، تشخیص رطوبت و اعمال رطوبت میتواند اتوماتیک باشد. همچنین چرخش تخم در این دستگاه ها کاملا اتوماتیک است.

دستگاه جوجه کشی غیر اتوماتیک یا دستی :

نوع دستی دستگاه های جوجه کشی شامل ابزارهایی هستند که فرایند های معمول جوجه کشی در آنها به صورت دستی است. فرایندهایی همچون اعمال رطوبت یا دمای بیشتر در این دستگاه ها دستی صورت میگیرد که البته با خرید یک کنترلر ارزان قیمت میتوان این عمل را اتوماتیک کرد.

عمده تفاوت در دستگاه های جوجه کشی دستی عدم امکان چرخش تخم می باشد. در این دستگاه ها تخم های نطفه دار باید توسط اپراتور چرخش پیدا کند.

در خرید دستگاه جوجه کشی چه فاکتورهایی اهمیت دارد ؟

فاکتورهای بسیاری در خرید ماشین جوجه کشی اهمیت دارد که از آنجمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

بدنه :

چه دستگاه خانگی چه دستگاه صنعتی خریداری کنید، بدنه باید مقاومت بالایی در مقابل زنگ زدگی داشته باشد. زنگ زدگی از سویی سبب کاهش طول عمر دستگاه و از سویی دیگر سبب ورود آلودگی به داخل دستگاه خواهد شد و از این رو مهم است که دستگاه کاملا ضدزنگ باشد.

کنترلر هوشمند :

با توجه به نیازهایی که دستگاه های جوجه کشی دارد، این سیستم باید هوشمند و دقیق باشد. بدین منظور نیاز است که اولا دستگاه از نظر تولید کاملا ضدنویز تولید شده باشد. ضد نویز بودن اولین نیاز است که برای دستیابی به آن نیازمند استفاده از سیستم های مونتاژ SMD خواهد بود.

کنترلر هوشمند توانایی تحلیل داده های ورودی و داده های دریافتی را دارد. بدین منظور کنترلر باید داده هایی که کاربر وارد کرده است را با داده هایی که سنسورها از داخل دستگاه میخوانند بررسی کرده و پس از مقایسه در صورت نیاز اقدام به یکسان سازی این داده کند.

برای یکسان سازی کنترلر دما و رطوبت را جابجا کرده و با تغییر در سرعت فن های و باز و بسته کردن دریچه های هوا کل سیستم را یکسان سازی میکند.

سنسور دقیق :

اگر تمامی قطعات دستگاه در بهترین شرایط ممکنه باشند ولی سنسور درست عمل نکند، جوجه کشی صددرصد شکست خواهد خورد! سنسورهای جوجه کشی به دو دسته بندی سنسور دیجیتالی و سنسور آنالوگ دسته بندی میشوند. سنسورهای آنالوگ دقت پایینتری نسبت به نمونه های دیجیتالی دارند . کیفیت ساخت و همینطور تکنولوژی های بکار رفته در سنسورها اهمیت بالایی دارد.

بهترین نوع سنسورهای جوجه کشی سنسورهای سوئیسی تولید شرکت سنسورین با نام SHT است که امکان مخابره سریع و دقیق دما و رطوبت را به صورت همزمان دارد.

سنسورهای NTC و LM35 از جمله سنسورهای آنالوگ مورد استفاده در دستگاه های جوجه کشی می باشند.

شانه جوجه کشی :

شانه های جوجه کشی به صورت مستقیمی با تخم نطفه دار در ارتباط هستند و از این رو مهم شمرده میشوند. این شانه ها در مدل های مختلف همه کاره (سایزیک کره ای) ، شاخه ای، حفره ای و … طراحی و تولید میشوند. نمونه شانه های جوجه کشی همه کاره امکان قرار گرفتن انواع تخم های نطفه دار را دارا می باشند و نیازی به تغییر شانه برای تخم های مختلف وجود ندارد. در شانه های معمولی باید شانه مخصوص پرنده باشد و برای هر پرنده شانه ای مجزا باید خریداری شود.

رطوبت ساز :

رطوبت از جمله مهمترین فاکتورها در جوجه کشی می باشد. برای تامین رطوبت باید از دستگاه های رطوبت ساز استفاده کرد و یا اینکه سیستم تولید رطوبت در داخل دستگاه وجود داشته باشد. در مدرن ترین دستگاه های جوجه کشی عموما رطوبت ساز در داخل دستگاه تعبیه میشود.

⭐ كاملترين ليست قيمت دستگاه جوجه كشي را از كجا ميتوان بدست آورد؟

در فروشگاه چیکن هچ شما می توانید کامل ترین و به روز ترین لیست قیمت دستگاه های جوجه کشی ایرانی و خارجی را مشاهده نمایید. تمامی دستگاه های جوجه کشی موجود در فروشگاه چیکن هچ با قیمت کارخانه به بازار عرضه میشوند.

ماشین جوجه کشی ایزی باتور

شرکت ایزی باتور - چیکن هچ

اولین تولیدکننده دستگاه جوجه گیری در ایران شرکت ایزی باتور میباشد که غالب بر 3 دهه تجربه در امر تولید ماشین جوجه کشی را دارد. دستگاه های شرکت ایزی باتور یکی از محصولات صادراتی به حساب آمده و در کشور های همسایه طرفداران خاص خود را دارد.

قیمت مناسب، قطعات اولیه با کیفیت، سنسور دما و رطوبت SHT، بدنه ABS، گارانتی و خدمات پس از فروش خوب، کاربری ساده و راحت و چرخش 360 درجه ای فقط بخشی از ویژگی های ماشین جوجه گیری ایزی باتور میباشند. برای کسب اطلاعات کامل و اطلاع از معایب دستگاه های ایزی باتور، مطالب مندرج در صفحه ایزی باتور را بطور کامل مطالعه نمایید.

ماشین جوجه کشی آژاکس

دستگاه های جوجه کشی آژاکس جدیدترین نسل از دستگاه های جوجه کشی عرضه شده در داخل کشور می باشند که مجهز به نسل 4 سنسورهای SHT ، کنترلرهای طرح لبخند آژاکس، سیستم تهویه مدرن با استفاده از فن های ویژه جوجه کشی ، سیستم های تامین دمای بهینه شده و … می باشند. این دستگاه ها در دسته ی خانگی و صنعتی عرضه شده و محصولات صنعتی آن دستگاه های تمام ستر و تمام هچر می باشند.

دستگاه جوجه کشی دماوند بلدرچین

بلدرچین دماوند

همانطور که میدانید شرکت بلدرچین دماوند یکی از قدیمی ترین تولیدکنندگان ماشین جوجه کشی به شمار می آید که در ابعاد صنعتی فعالیت دارد و توانسته بخش اعظمی از بازار را تصاحب کند. راندمان قابل قبول، بدنه فلزی، کنترلر هوشمند و سنسور  NTC از جمله ویژگی ها و امکانات دستگاه جوجه آوری بلدرچین دماوند می باشند. برای کسب اطلاعات کافی درباره ماشین جوجه کشی بلدرچین دماوند، مطالب صفحه شرکت دماوند را مطالعه نمایید.

ماشین جوجه کشی خارجی

لوگو دستگاه جوجه کشی آرکام - چیکن هچ

انواع ماشین جوجه کشی خارجی در ابعاد و ظرفیت های خانگی و صنعتی را میتوانید در این بخش از فروشگاه چیکن هچ بیابید. توجه داشته باشید که در ایران هیچ شرکتی بجز شرکت چیکن هچ اجازه واردات دستگاه جوجه کشی صنعتی آرکام را ندارد، در حقیقت شرکت آرکام کره به چیکن هچ انحصار واردات دستگاه های صنعتی را اعطا نموده است.

با این اوصاف هیچکس در ایران بجز فروشگاه چیکن هچ اجازه ارائه نسخه اصل ارکام را نداشته و هر کس ادعای فروش این نوع دستگاه را دارد قطعا نسخه تقلبی آنرا عرضه میکند. لازم به ذکر است که تمام دستگاه های خارجی فروشگاه چیکن هچ دارای گارانتی شرکتی میباشد. در نظر داشته باشید که از طریق وبسایت چیکن هچ میتوانید دستگاه جوجه کشی ارکام را بدون واسطه خریداری نمایید.

ماشین جوجه کشی کاکس

شرکت کاکس ماشین - چیکن هچ

شرکت کاکس ماشین یکی از صادرکنندگان ماشین جوجه کشی خانگی و صنعتی میباشد. دستگاه های این شرکت در ایران زیاد شناخته شده نمیباشند. اما به سبب دفتر مرکزی که این شرکت در دبی دارد یکی از صادرکنندگان به نام این حوزه به شمار میاید. تنوع دستگاه های کاکس بسیار بالا بوده و به مشتریان خود این امکان را میدهد که گزینه های بیشتری برای انتخاب داشته باشند.

دستگاه جوجه کشی هلندی و یا کاکس ماشین؟ کدام یک صحیح است! اگر شما هم جز افرادی هستید که دستگاه های کاکس ماشین را با نام دستگاه  هلندی میشناسید، به شما توصیه میکنم حتما صفحه توضیحات دستگاه جوجه آوری کاکس را مطالعه نمایید.

ماشین جوجه کشی اسکندری

گروه صنعتی اسکندری - چیکن هچ

و اما درباره معروف ترین برند دستگاه جوجه کشی در ایران و خاورمیانه، یعنی اسکندری بیشتر و دقیق تر بدانید. معایب دستگاه جوجه گیری اسکندری چیست؟ آیا تبلیغاتی که در حوزه گارانتی و خدمات پس از فروشش میشنوید صحیح است؟ آیا دستگاه اسکندری همان دستگاه جوجه کشی اندیشه سبز است؟ آیا 30 سال قدمتی که ادعا میکند درست است؟ و بسیاری از سوالات دیگر که در هنگام شنیدن نام اسکندری برای همه به وجود می آید. همانطور که میدانید گروه صنعتی اسکندری بزرگترین تولید کننده ماشین های جوجه کشی در خاورمیانه به شمار می آید و قدمتی بسیار طولانی دارد.

این گروه صنعتی اولین تولیدکننده دستگاه جوجه آوری در ایران است و به معنای واقعی کلمه دارای کارخانه تولید دستگاه جوجه کشی می باشد که به راحتی میتوان تصاویر آن را در صفحات وب مشاهده کرد. اما آیا واقعا دستگاه های اسکندری بی نقص هستند؟ برای پاسخ به این سوال وارد صفحه گروه صنعتی اسکندری شوید و مطالب مندرج در آن را مطالعه نمایید.

⭐ دستگاه جوجه كشي اسكندري بهتر است يا دماوند؟

فروشگاه چیکن هچ به عنوان عرضه کننده ی تمامی دستگاه های معتبر داخلی ، اقدام به عرضه ی دستگاه های جوجه کشی گروه صنعتی اسکندری و بلدرچین دماوند نموده و در محیطی بی طرف تمامی دستگاه های این تولید کنندگان را مورد نقد و بررسی قرار داده است .

دستگاه جوجه کشی درنا

گروه صنعتی درنا - چیکن هچ

ماشین جوجه کشی درنا به روزترین دستگاه جوجه کشی موجود در خاورمیانه و تولید پاییز 98 توسط گروه صنعتی اسکندری می باشد، این واحد تولیدی حاصل تجربیات سی ساله خود را در ماشین جوجه کشی درنا به نمایش گذاشته است.

راندمان بسیار بالا، سیستم رطوبت رسانی تمام اتوماتیک، سنسور SHT3 نسل سه سوئیسی، کنترلر فوق هوشمند JDR970 و هزاران ویژگی دیگر که در صفحه محصولات درنا به بررسی تک تک آنها خوهیم پرداخت. محصولات جوجه کشی سری درنا صنعتی بوده و دارای 4 نسخه متفاوت است.

بهترین دستگاه جوجه کشی کدام است ؟

انتخاب بهترین دستگاه جوجه کشی باید متناسب با نیاز شما باشد. بدین منظور که یک دستگاه میتواند برای شخصی بهترین باشد در صورتی که برای شخص بعدی بدترین دستگاه ! از این رو با توجه به نیاز کاربر و همینطور توجه به ویژگی های دستگاه می توان بهترین دستگاه جوجه کشی را انتخاب کرد.

مشاوره پیش از خرید دستگاه جوجه کشی :

مجموعه چیکن هچ با کارشناسانی خبره و با تجربه اماده ی ارائه ی خدمات مشاوره پیش از خرید می باشد. این خدمات که به صورت کاملا رایگان ارائه میشوند امکان انتخاب بهترین دستگاه جوجه کشی را برای شما فراهم خواهند کرد.

گارانتی و خدمات پس از فروش :

از جمله مهمترین فاکتورها در خرید و فروش دستگاه جوجه کشی توجه به گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش واقعی می باشد. گارانتی تضمین کننده ی دستگاهی است که تحویل می گیرد و خدمات پس از فروش تضمین میکند که تولید کننده تجهیزات دستگاه را در سال های آینده قابل دسترس خواهد کرد.

اصولا خدمات پس از فروش در شرکت های معتبر و بزرگ وجود دارد که امکان تولید محصول در تعداد بالا را دارند چرا که تجربه نشان داده است کارگاه های کوچک غالبا طول عمری کوتاه تر از مدت زمان خدمات پس از فروش اعلامی خود خواهند داشت!

محصولات ارائه شده در چیکن هچ 6 ماه تا 1 سال گارانتی و 5 تا 10 سال خدمات پس از فروش معتبر دارند.