دستگاه جوجه کشی مشهد برق

//دستگاه جوجه کشی مشهد برق

دستگاه جوجه کشی مشهد برق

دستگاه جوجه کشی مشهد برق

چیکن هچ به عنوان بزرگ ترین وب سایت بررسی و تحلیل کننده انواع دستگاه های جوجه کشی در ایران شناخته می شود . این وب سایت با تیم مجرب و کارشناسانی که در اختیار دارد محصولات تمامی برند های تولید کننده انواع دستگاه جوجه کشی را به صورت دقیق و بسیار موشکافانه مورد بررسی قرار می دهد تا اطلاعات به دست آمده بدون هیچ کم و کاستی در اختیار شما کاربران عزیز قرار داده شود . امروزه با توجه به شرایط جامعه و مشکلات اقتصادی بیشتر افراد به دنبال راهی برای ایجاد یک منبع درآمد مناسب می باشند و اکنون چند سالی می شود که راس توجه برخی افراد به صنعت جوجه کشی جلب شده است ؛ چرا که جوجه کشی از تخم های نطفه دار انواع پرنده های اهلی و زینتی می تواند سود دهی چند جهتی داشته باشد . در واقع برخی افراد از فروش تخم های نطفه دار ، پوست ، گوشت ، چرم ، پر و حتی فضولات پرنده ها سود قابل توجهی را به جیب می زنند . رونق گرفتن صنعت جوجه کشی باعث شده تا کارخانه های و کمپانی های متعددی وارد عرصه شوند و دست به تولید انواع دستگاه جوجه کشی و تجهیزات مرغداری بزنند . شرایط بد اقتصادی باعث شده تا محصولاتی که به بازار عرضه می شوند قیمت بالایی را به خود اختصاص دهند ولی همیشه قیمت بالا نشان دهنده کیفیت محصول نمی باشد . وب سایت چیکن هچ تمام تلاش خود را بکار بسته که تا جای ممکن محصولات شرکت های مختلف را مورد زیر ذره بین قرار دهد تا کاربران با توجه به بودجه ای که در اختیار دارند بهترین گزینه را انتخاب نمایند . 

در این بخش قصد داریم دستگاه جوجه کشی مشهد برق را مورد بررسی قرار دهیم برای کسب اطلاعات لازم تا آخر این مقاله با ما همراه باشید …

قطعات دستگاه جوجه کشی مشهد برق 

در این قسمت از مقاله درباره برد دستگاه جوجه کشی مشهد برق ( و یا همان کنترلر ماشین جوجه کشی مشهد برق )  ، تنظیمات آن و و نحوه ساخت دستگاه های این شرکت اطلاعات لازم و کافی را به دست خواهید آورد . توجه داشته باشید که برای خرید دستگاه جوجه کشی مشهد برق باید یا کارشناسان فروش ما تماس بگیرید .لازم است بدانید که انواع ماشین جوجه کشی ( خانگی ، صنعتی ، خارجی ) را میتوانید در وب سایت چیکن هچ با مناسبترین قیمت خرید کنید .

بررسی شانه های جوجه کشی :

شانه های دستگاه جوجه کشی مشهد برق که در محصولات خود بکار برده است از نوع حفره ای می باشند که متعلق به شرکت سیاهی یزد است . این شانه ها قادر هستند تخم های نطفه دار را به صورت قالب در خود جای دهند و این باعث شده تخم ها تحت هیچ شرایطی سقوط نکنند . باید به این نکته نیز توجه داشت که این شانه ها بسیار محدود هستند و کاربر برای جوجه کشی از هر نوع تخم نطفه دار مجبور به خرید شانه مخصوص به آن می باشند و این امر می تواند هزینه های جاری برای کاربر را به میزان قابل توجهی افزایش دهد .

ارزیابی  و تحلیل نوع سنسور دما و رطوبت 

از جمله مواردی که می تواند در تعیین کیفیت و راندمان یک دستگاه دخیل باشد نوع سنسور دما و رطوبت آن می باشد . با پیگیری هایی که انجام شده و همچنین با بررسی وب سایت این شرکت متاسفانه هیچ اطلاعاتی از نوع سنسور بکار رفته در دستگاه جوجه کشی مشهد برق حاصل نشد . 

در حالت کلی شرکت های معتبر ایرانی و برخی از شرکت های خارجی از 3 نوع سنسور SHT ، LM35 و NTC برای اندازه گیری دما و رطوبت بهره گیری می کنند ولی همانطور که ذکر شد هیچ اطلاعاتی در این باره در وب سایت مشهد برق یافت نشد .

سیستم رطوبت رسانی محصول 

دما و رطوبت دو عامل بسیار مهم و حیاتی در جوجه کشی می باشند که عدم تنظیم دقیق آنها می تواند باعث از دست رفتن تمامی تخم های نطفه دار شود . تامین رطوبت در دستگاه جوجه کشی مشهد برق با استفاده از نازل اسپری صورت می گیرد که بهترین در نوع خود است . در این سیستم یک مخزن در قسمت بیرونی یا درونی دستگاه قرار می گیرد و با توجه به داده های دست آمده از شرایط رطوبتی محیط و دستورات برد ، آب از مخزن به نازل منتقل شده و از آنجا به صورت پودر به محیط پخش می شود . 

بررسی سیستم تامین گرما 

دما مورد دیگری است که اگر از بازه استاندارد فاصله داشته باشد فرایند جوجه کشی با شکست مواجه می شود . در قسمت داخلی دستگاه جوجه کشی مشهد برق المنت هایی تحت عنوان المنت میله ای قرار داده شده که با کارکرد خود گرمای لازم برای محیط داخلی را تامین می کند . این المنت ها به دلیل مصرف بهینه ای که دارند در کنار پایین آوردن مصرف برق در افزایش عمر مفید محصول نیز نقش قابل توجهی دارند .

 سیستم انتخاب پرنده 

یکی از نقاط قوت برخی از محصولات تولید شده توسط شرکت مشهد برق سیستم انتخاب پرنده می باشد که برای کاربران تازه کار در نظر گرفته شده است . با استفاده از این سیستم در واقع کاربر می تواند تخم نطفه دار را در دستگاه قرار دهد و از روی برد نوع پرنده را انتخاب کند ؛ در این حالت برد با توجه به اطلاعاتی که قبلاً توسط کارشناسان در آن ذخیره شده تمامی تنظیمات لازم از جمله دما ، رطوبت و … را اعمال کرده و جوجه کشی را به انجام می رساند . در واقع می توان گفت با استفاده از این سیستم افراد تازه کار میتواند تجربه یک جوجه کشی موفق را داشته باشند . 

جوجه کشی به صورت حرفه ای 

در کنار سیستم انتخاب پرنده نام برده ، برای کاربران با تجربه سیستمی تحت عنوان جوجه کشی حرفه ای در نظر گرفته شده است . با بهره گیری از این سیستم کاربر می تواند تمامی تنظیمات و تمهیدات لازم از جمله دما ، رطوبت ، تهویه و … را به صورت دستی انجام دهد . شایان ذکر است برای جوجه کشی از پرنده های کمیاب و نژاد خاص کاربران می توانند از سیستم حرفه ای استفاده کنند . 

بررسی راک ها 

با بررسی های انجام شده بر روی برخی از محصولات مشهد برق این نتیجه به دست آمد که راک های بکار رفته در دستگاه ها از جنس آلومینیوم می باشند و با توجه به ساختار آن تحت هیچ شرایطی در تماس با رطوبت یا آب با زنگ زدگی مواجه نمی شوند . راک بخشی از دستگاه است که شانه های بر روی آن قرار گرفته و طی کارکرد موتور چرخش پیدا می کند از این رو بهره گیری از راک هایی با جنس نامرغوب به دلیل خطراتی چون خمیدگی و زنگ زدگی می تواند فرایند جوجه کشی را به خطر بیندازد . ولی راک آلومینیومی بکار رفته در دستگاه جوجه کشی مشهد برق به دلیل کیفیت بالا بدون مشکل تا سال های سال کار می کند . 

بهره گیری از بدنه استیل 

بدنه یکی دیگر از مواردی است که در تعیین کیفیت محصول می تواند نقش قابل توجهی را به خود اختصاص دهد . بدنه بکارگیری شده در دستگاه جوجه کشی مشهد برق هم در نوع خانگی و هم در نوع صنعتی از جنس استیل می باشد . این نکته را می توان هم به عنوان جنب مثبت و هم منفی در نظر گرفت چرا که این بدنه تحت هیچ شرایطی در تماس با آب یا رطوبت دچار زنگ زدگی نمی شود و در نتیجه عمر مفید آن طولانی می باشد ولی از طرف دیگر باید به این نکته نیز توجه کرد که استفاده از استیل در محصولات خانگی باعث بالا رفتن وزن و بزرگ شدن اندازه دستگاه شده است . دستگاه جوجه کشی خانگی باید به گونه ای باشد که کاربر به راحتی اقدام به جا به جایی آن کند و از آن در محیط های کوچک و محدود مانند اتاق بهره گیری کند . از این رو بهره گیری از بدنه استیل در محصولات خانگی مشهد برق محدودیت های متعددی برای کاربران ایجاد کرده است .

تحلیل و بررسی مونتاژ محصولات 

مونتاژ برد در دستگاه جوجه کشی به خصوص در مدل های خانگی بسیار مهم بوده و در واقع امنیت محصول را در برابر دیگر لوازم الکتریکی تعریف می کند .برد یک دستگاه جوجه کشی در بهترین حالت به صورت SMD مونتاژ می شود . در این شیوه از مونتاژ نیروی کار کمتر بوده و در نتیجه درصد خطا نیز کاهش پیدا کرده است ؛ همچنین دستگاه هایی که دارای مونتاژ SMD هستند تحت تاثیر لوازم الکتریکی قرار نمی گیرد از این رو همیشه در حالت پایدار باقی می مانند و در نتیجه کاربر می تواند آن را در محیط هایی مانند پارکینگ ، خانه و یا هر مکان دیگری مورد استفاده قرار دهد . 

نوع دیگری از مونتاژ برای برد  وجود دارد که با نام DIP شناخته می شود . متاسفانه مونتاژ برد محصولات مشهد برق به صورت DIP بوده که این را می توان به عنوان یک نقطه ضعف بزرگ در نظر گرفت . در مونتاژ به شکل DIP بیشتر فرایند توسط نیروی کار انجام شده و به همین دلیل درصد خطا بالا می باشد . مونتاژ دستگاه جوجه کشی مشهد برق به شکلی است که ابتدا قطعات لازم خریداری می شود سپس با بهره گیری از لحیم ، هویه کاری ، قلع گیری و … فرایند انجام شده و برد مورد شست و شو قرار می گیرد . توجه داشته باشید که این سبک از مونتاژ به دلیل نویز پذیری بالا منسوخ شده است . 

گارانتی محصول و خدمات پس از فروش 

شرکت مشهد برق تمامی محصولات خود را به همراه 1 سال گارانتی به کاربر عرضه می کند . یعنی از لحظه خرید تا 12 ماه اگر دستگاه با اختلال مواجه گردد یا قطعه ای در آن خراب شود شرکت متعهد است به صورت رایگان دستگاه مورد نظر را تعمیر کرده و یا قطعه ای ان را تعویض کند . متاسفانه در وب سایت شرکت مشهد برق درباره خدمات پس از فروش محصول مطلبی نوشته نشده است.

لازم است بدانید قیمت دستگاه جوجه کشی مشهد برق نسبت به سایر تولید کنندگان ماشین جوجه کشی همانند دستگاه جوجه کشی زاگرس و دستگاه جوجه کشی نوین صنعت خزر بالا تر است در واقع قطعات بکار رفته در این محصولات نیز گران قیمت میباشد پس تا حدودی هزینه بالای خرید دستگاه جوجه کشی مشهد برق قابل توجیه است .

تنظیمات دستگاه جوجه کمشی مشهد برق - چیکن هچ
برد دستگاه جوجه کشی مشهد برق - چیکن هچ
مشهد برق - چیکن هچ

درج دیدگاه