دستگاه جوجه کشی درنا
سری دستگاه های جوجه کشی درنا

ماشین جوجه کشی درنا – دستگاه جوجه کشی حرفه ای 

فروشگاه چیکن هچ در این قسمت قصد دارد نسل جدیدی از دستگاه جوجه کشی و یا به عبارتی بهترین دستگاه جوجه کشی صنعتی خاورمیانه را به شما معرفی کند. دستگاه جوجه کشی درنا شبیه سازی شده از دستگاه های جوجه کشی صنعتی آرکام کره میباشد و حتی در بسیاری از ویژگی ها از محصولات آرکام نیز بهترند. 

از مهمترین ویژگی های این دستگاه می توان به سیستم رطوبت رسانی جدید ، برد جوجه کشی فوق هوشمند JDR970 ، نسل سوم سنسور های جوجه کشی SHT ، سنسور نگهبان و … اشاره کرد.

دستگاه جوجه کشی حرفه ای درنا 

ماشین جوجه کشی درنا - چیکن هچدستگاه های درنا که با نام های درنا 1 تا 4 معروف اند ظرفیت های متفاوتی دارند. درنا یک دارای ظرفیت  168 تایی برای مرغ میباشد که با راندمان بالا به جوجه گیری از انواع پرندگان زینتی، بومی و اهلی میپردازد. محصولات درنا 2، 3 و 4 به ترتیب دارای ظرفیت های  336، 672، 840 عدد میباشد. فروشگاه چیکن هچ در ادامه ماشین های جوجه کشی حرفه ای درنا ( که تولید شده توسط گروه صنعتی اسکندری میباشد ) به ویژگی های منحصر به فردی این دستگاه ها اشاره کرده است.

گروه صنعتی اسکندری با 30 سال سابقه و پس از تحلیل و بازدید از شرکت های همچون آرکام کره توانسته محصولات حرفه ای درنا را طراحی و تولید نماید. از ویژگی های دستگاه جوجه کشی حرفه ای درنا میتوان به سیستم رطوبت رسانی تمام اتوماتیک، برد و یا کنترلر هوشمند JDR970 و مهم تر از همه سنسور SHT نسل سه و قابلیت ستر و هچر همزمان اشاره کرد.

سنسور دستگاه جوجه کشی درنا 

سنسور دستگاه جوجه کشی درنا چهار - چیکن هچسنسور دما و رطوبت بکار رفته در این محصولات از نوع SHT نسل سوم می باشد که تنها برای اولین بار در ایران در این سری از دستگاه ها مورد استفاده قرار گرفته است. این سنسور محصول کشور سوئیس می باشد که در کارخانه بزرگ SENSIRION تولید و یک بار برای همیشه کالیبره می شود. 

عدم خروج از کالیبراسیون مجدد در کنار دقت فوق العاده بالا باعث شده تا این حسگر به عنوان برترین وسیله برای اندازه گیری دما و رطوبت در کل دنیا شناخته شود.

در کنار سنسور نام برده، برای بالا بردن دقت و امنیت کار، حسگر دیگری نیز بکار گرفته شده که تحت عنوان سنسور نگهبان شناخته می شود. سنسور نگهبان به شکلی برنامه ریزی شده که تنها در صورت نقص فنی یا از کار افتادن SHT وارد عمل شود.

دارای برد هوشمند JDR 970

برد دستگاه جوجه کشی درنا سه - چیکن هچ همه دستگاه های جوجه کشی سری درنا مجهز به برد JDR 970 می باشند که تنها برای اولین بار در ایران در این 4 محصول مورد استفاده قرار گرفته است. 

مدار چاپی یا در واقع Circuit Board این محصول کاملا به صورت متالیزه شده طراحی و ساخته شده و مهم تر از آن تمامی قطعات الکتریکی به صورت SMD بر روی برد نصب شده اند. از این رو کاربر می تواند از این دستگاه ها در هر محیطی بدون کوچک ترین محدودیت استفاده کند. چرا که بهره گیری از مونتاژ SMD باعث شده امکان نویز پذیری در این محصول به صفر برسد.

توجه داشته باشید که میکروکنترلر این محصول از نوع ARM می باشد که در مقایسه با نمونه های دیگر از دقت زیاد و سرعت پردازش فوق العاده بالایی برخوردار است. همین امر باعث شده تا از این نسل کنترلر علاوه بر دستگاه جوجه کشی در موبایل ها، تبلت ها و سیستم های جی پی اس نیز بهره گیری شود. 

یکی از مهمترین مواردی که این برد این دستگاه را از بسیاری از نمونه های موجود در بازار متمایز می کند قابلیت اتصال به دیتالاگر و همچنین فلش می باشد. در این حالت کاربر می تواند به راحتی همه اطلاعات مربوط به جوجه کشی را از برد به فلش منتقل کند تا به راحتی به بررسی آن بپردازد. علاوه بر این، سیستم پیشرفته دیتالاگر نیز این مهم را ممکن ساخته که اطلاعات از طریق ایمیل یا سامانه پیامکی به کاربر ارسال گردد. 

سیستم رطوبت رسانی دستگاه جوجه کشی حرفه ای درنا 

رطوبت دستگاه جوجه کشی درنا یک - چیکن هچیکی دیگر از نقاط قوت این دستگاه جوجه کشی، سیستم رطوبت رسانی آن می باشد که از نوع تمام اتوماتیک است. با توجه به اهمیت رطوبت در جوجه کشی، گروه صنعتی اسکندری برای اولین بار در ایران از سیستم رطوبت رسانی فول اتوماتیک استفاده کرده که طراحی پیشرفته و بروز آن باعث شده تا امکان خطا در فرانید تولید رطوبت به صفر برسد.

یک مخزن در خارج از دستگاه قرار داده می شود و آب داخل آن توسط یک شلنگ به بخش داخلی دستگاه انتقال می یابد. آب در داخل دستگاه به درون یک کاسه استیل ریخته می شود و فلوتر الکتریکی که بخشی از این سیستم است سطح آب را تنظیم می کند. در آخر ارتعاشات الکتریکی آب را بخار کرده و به محیط داخل یعنی جایی که تخم های نطفه دار قرار دارند منتقل می کند.