خرید پرکن طیور | پرکنی طیور محلی بدون آسیب به لاشه | فروش به قیمت کارخانه

دستگاه پرکن ابزاری برای جداکردن پر لاشه ی پرنده به منظور ارائه به بازار می باشد. جدا شدن صحیح پر از آسیب به لاشه جلوگیری کرده و محصولی با کیفیت بالا آماده خواهد کرد. فروشگاه چیکن هچ ارائه دهنده ی پرکن های طیور مختلف می باشد . تمامی پرکن های ارائه شده در چیکن هچ دارای 1 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشد.

قطعات دستگاه پرکن طیور :

قطعات دستگاه پرکن طیور - چیکن هچ

دستگاه پرکن با توجه به مکانیزمی که برای پرکنی مورد استفاده قرار میدهد، دارای قطعاتی می باشد که به معرفی آنها میپردازیم :

بدنه مقاوم :

استفاده از آب در پرکنی اهمیت بسیار بالایی دارد و از این رو بدنه ی پرکن باید از جنسی طراحی شود که در برابر رطوبت مقاومت بالایی داشته باشد، در غیر این صورت رطوبت بالا سبب آسیب جدی به بدنه شده و عمر پرکن کوتاه خواهد شد.

پرکن های ارائه شده در فروشگاه چیکن هچ با 3 بدنه قابل ارائه می باشند :

استیل :

دستگاه پرکن طیور استیل - چیکن هچ

این نوع از متریال مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت دارد و از این رو انتخابی بهینه برای پرکن طیور می باشد. در مقابل هزینه ی دستگاه هایی که بدنه ای از جنس استیل دارند بالاتر از سایر مدل ها خواهد بود.

گالوانیزه با رنگ کوره ای :

از جمله بدنه هایی که عمدتا در دستگاه های پرکنی استفاده میشود، گالوانیزه با رنگ کوره ای می باشد. استفاده از رنگ کوره ای مقاومت پرکن را در مقابل زنگ زدگی و رطوبت افزایش میدهد. از سویی دیگر به دلیل قیمت مناسب نسبت به استیل این نوع از بدنه محبوبیت بالایی پیدا کرده است.

PVC :

در برخی از پرکن ها ، بدنه ی بیرونی از جنس PVC ساخته میشود. پی وی سی کاملا در مقابل زنگ زدگی ایمن است چرا که هیچ فلزی در آن وجود ندارد . قیمت آن نیز بسیار کمتر از سیار مواد بوده و وزن کلی سیستم نیز کمتر می باشد.

استفاده از مخزن بهداشتی :

استفاده از مخزن بهداشتی - چیکن هچ

مخزن مورد استفاده در پرکن باید کاملا ضدزنگ باشد. در این مورد چون به صورت مستقیمی با لاشه در ارتباط است، لزوم ضدزنگ بودن وجود دارد و عدم توجه به آن سبب ورود الودگی به لاشه خواهد شد.

به طور کلی دو نوع جنس برای مخزن مورد استفاده قرار میگیرد :

  • ABS صنعتی : استفاده از ABS از قدیم الایام مرسوم بوده است.
  • استیل : استیل از جمله محبوبترین قطعات برای مخازن می باشد. الیاژ استیل بهتر است از نوع بهداشتی باشد.

سینی پرکنی :

در پرکن های استاندارد از یک سینی که عموما با جنس استیل می باشد برای پرکنی استفاده میشود. سینی به موتور متصل میشود و زمانی که چرخش صورت میگیرد لاشه روی سینی افتاده و در نتیجه لاشه به دیواره ها برخورد کرده و عمل پرکنی صورت میگیرد.

انگشتی پرکن :

انگشتی از دیگر قطعات بسیار مهم در پرکنی می باشد. این قطعه که غالبا از جنس ABS یا پلاستیک فشرده با کیفیت می باشد حالتی کشسان دارد و برخی شیارها روی آن وجود دارد. زمانی که لاشه به آن برخورد می کند در حال چرخش پر ها کنده میشوند و عمل پرکنی صورت میگیرد.

انگشتی پرکن - چیکن هچ

در انتخاب انگشتی ها، ابعاد انگشتی و جنس آن بسیار مهم می باشد. ابعاد انگشتی باید کاملا مطابق با جسه و ابعاد پرنده باشد. اگر ابعاد پرنده کوچک باشد و انگشتی بزرگ ، آسیب به لاشه حتمی است و امکان پارگی و تیرگی در آن بالا می باشد.

همچنین اگر انگشتی کوچک باشد و لاشه بزرگ، امکان شکستن انگشتی ها و در نتیجه آسیب قسمت های شکسته به لاشه بسیار بالا می باشد.

به طور کلی برای هر پرنده باید انگشتی متناسب با آن پرنده انتخاب شود.

موتور پرکنی :

عمل پرکنی نیازمند به حرکت سینی و چرخاندن لاشه می باشد. چنین عملی نیازمند موتوری قدرتمند متناسب با ابعاد لاشه می باشد. موتورهای پرکنی غالبا در قسمت زیرین سینی قرار میگیرند و عملکرد آنها با استفاده از تسمه پولی می باشد.

استفاده از برندهای شناخته شده میتواند در عملکرد بهینه موتور و همینطور در افزایش طول عمر آن تاثیر گذار باشد.

ظرفیت پرکنی از طیور :

ظرفیت پرکن بستگی به ابعاد سینی ، قدرت موتور و همینطور ابعاد خود طیور دارد. در صورتی که یک پرکن توانایی پرکنی از یک مرغ بزرگ را داشته باشد ، به امکان زیاد میتوان دو عدد مرغ کوچک را نیز با آن پرکنی کرد.

ظرفیت پرکنی از طیور - چیکن هچ

همچنین برخی پرکن ها با توجه به قدرت موتور بالا و ابعاد مخزن امکان پرکنی از دو یا چند لاشه را به صورت همزمان دارند. این مقدار در طیوری با ابعاد کوچک همچون بلدرچین به ده تا 20 لاشه نیز میرسد.

لزوم خیس کردن لاشه :

لازم است که پیش از آغاز پرکن ، قسمت سر لاشه جدا شود. عدم توجه به این مورد میتواند سبب ایجاد آلودگی بسیاری در داخل دستگاه شود .

پس از اماده کردن لاشه ، پیشنهاد میشود 2 تا 3 دقیقه لاشه در داخل اب گرم قرار داده شود. ابی که دمای آن بین 40 تا 60 درجه است. بدین ترتیب محل اتصال پر با پوست نرم میشود و عمل جداسازی پرها از لاشه سریعتر انجام میگیرد.

همچنین در زمان پرکنی هم باید اب به روی لاشه ها ریخته شود تا به نرم شدن محل اتصال پر و پوسته کمک کند.

 بهترین پرکن چه ویژگی هایی دارد ؟

انتخاب بهترین پرکن متناسب با نیاز شما باید باشد. سپس میتوان فاکتورهای زیر را در مورد آن درنظر گرفت :

  • بدنه مقاوم در برابر رطوبت
  • مخزن استیل
  • موتور متناسب با ظرفیت پرکنی
  • موتور با برند مناسب و مصرف انرژی پایین
  • قیمت متناسب با محصول انتخابی
  • خدمات پس از فروش مناسب

مشاوره پیش از خرید :

انتخاب پرکن مناسب نیازمند آشنایی با قطعات دستگاه و نیازهای کاربر می باشد. از این رو بهتر است پیش از خرید با کارشناسان باتجربه در ارتباط باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید.

کارشناسان چیکن هچ با بیش از یک دهه مشاوره و راهنمایی به کسب و کارهای مختلف ، امادگی ارائه ی مشاوره کاملا رایگان را برای خرید انواع پرکن دارند. بدین منظور می توانید با شماره های موجود در انتهای سایت تماس برقرار کنید.

گارانتی و خدمات پس از فروش :

پرکن های ارائه شده در چیکن هچ دارای یک سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش گروه صنعتی اسکندری می باشند. استفاده از خدمات پس از فروش بخصوص برای دستگاهی همچون پرکن که نیاز است انگشتی های ان را هر چند وقت یکبار تغییر دهید، ضروری می باشد.