جوجه کشی از مرغ مینا

جوجه کشی از مرغ مینا

جوجه کشی از مرغ مینا

مرغ مینا از جمله پرنده های کوچک جثه است که توانایی سخن گفتن و تقلید صدا دارد. همین امر باعث شده تا این پرنده مودر توجه افراد و پرورش دهنده ها قرار بگیرد،به طوری که خرید و فروش و همچنین صادرات برخی از نژاد های مرغ مینا به صورت بین المللی سوددهی بالایی را به خود اختصاص داده است. برای نگهداری و پرورش مرغ مینا چه به صورت محدود و چه به شکل صنعتی باید به فاکتورهای مختلفی توجه شود که در این بین بحث جوجه کشی از اهمیت بالایی برخوردار است.

در این بخش از سری مقالات وب سایت چیکن هچ نحوه جوجه کشی از مرغ مینا مورد بررسی قرار داده می شود؛ با ما همراه باشید.

خصوصیت های رفتاری مرغ مینا

مرغ مینا پرنده ای زینتی است که توسط افراد مختلف در سراسر دنیا نگهداری می شود. داشتن پرهای زیبا به همراه هوش و استعداد بالا باعث شده تا خرید و فروش این پرنده رونق خاصی به خود بگیرد.

مرغ مینا می تواند به راحتی صدای انسان یا هر چیز دیگر را به خوبی تقلید کند و به دلیل داشتن خلقیات خوب و صمیمی در کوتاه مدت با افراد داخل خانه رابطه ایجاد کرده و انس می گیرد. البته غریزه و حس پرخاشگری نیز در این پرنده حضور دارد و به همین دلیل در اولین فرصت که بتواند از دست شما می گریزد؛ به همین دلیل حدالمکان آن را در قفس نگهداری کنید.

سخنگو بودن مرغ مینا

با استناد به بررسی های انجام شده مرغ مینا از هوش و استعداد یادگیری بالایی برخوردار بوده و با آموزش و تمرین جدی می توان مهارت تقلید صدا و سخن گفتن را به آن یاد داد. توجه کنید که مرغ مینا فقط تا یک سالگی می تواند سخن گفتن و تقلید شدا را یاد بگیرد و بعد از گذشت یک سال استعداد یادگیری آن به میازن قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

در حالت کلی برای دستی کردن هر پرنده ای باید از دوران جوجگی آن را خریداری کرده و آموزش دهید.

ویدیو جوجه کشی طبیعی مرغ مینا

تولید مثل و جوجه کشی مرغ مینا

مرغ مینا دارای نژاد های متعددی بوده و به طور کلی در حدود 9 تا 10 سال عمر می کند. این پرنده زینتی در دومین سال از زندگی خود مست شده قادر به تخم گذاری و تولید مثل هستند. این پرنده ها قبل از گذاشتن تخم باید یک آشیانه خود در اختیار داشته باشند. جوجه هایی که از تخم خارج می شوند باید در حدود 28 روز در آشیانه بمانند و رشد نمایند. این پرنده ها بعد از خارج شدن از تخم بسیار ضعیف بوده و برهنه هستند ولی در عین حال سرعت رشد بالایی دارند.

جوجه تازه به دنیا آمده در هر شبانه روز حدوداً برابر وزن خود و یا حتی بیشتر غذا مصرف می کند. دوره تخم گذاری در مرغ مینا فصل بهار و تابستان است به طوری که هر بار 2 یا 3 تخم تولید می شود.

تولید مثل و جوجه کشی مرغ مینا

برای تبدیل تخم ها به جوجه باید هر دو مینای ماده و نر به مدت 14 یا 15 روز بر روی تخم ها بخوابند. جوجه هایی که از تخم خارج می شوند در ابتدا چشم هایشان بسته بوده و بعد از گذشت چند دقیقه می توانند سرشان را بالا برده و برای درخواست غذا دهان خود را باز نگه دارند. در واقع بسته بودن چشم ها باعث می شود که با ایجاد کم ترین صدا جوجه به صورت غریزی دهان خود را برای دریافت غذا باز کند. بعد از گذشت 2 الی 3 روز چشم های جوجه ها باز شده و همچنین شنوایی آن ها کامل می شود.

تا مدتی جوجه ها قادر به انجام کار خاصی نیستند و فقط در آشیانه باید منتظر والدین خود باشند که غذا برای آنها بیاورد. بعد از این که رشد بال های جوجه ها کاملتر شد برای تامین غذا به همراه والدین خود پرواز می کنند. جالب است بدانید که جوجه ها نحوه تامین غذا را به شیوه تقلید و تکرار از والدین خود یاد می گیرند.

برای پرورش مرغ مینا چه نکاتی را باید مد نظر گرفت ؟

برای پرورش مرغ مینا در وهله اول باید یک قفس خریداری کنید؛ هر چقدر سایز قفس بزرگ تر باشد برای جنب و جوش پرنده بهتر است و هیچ استرس یا مشکلی برای مرغ مینا به وجود نمی آید.

علاوه بر این دمای محیطی که پرنده در آن نگهداری می شود را باید به خوبی کنترل و تنظیم کنید. سرد بودن محیط می تواند باعث ایجاد ذات الریه در پرنده شود و در عین حال دمای بالا نیز خطر گرمازدگی را بالا می برد.

مرغ مینا عاشق آبتنی بوده و باید شما تمهیدات لازم را در نظر بگیرید تا بتواند در فصل های گرم سال آبتنی کند. اگر مرغ مینا را در خانه نگه می دارید از قرار دادن قفس آن در برابر کولر، بخاری، شوفاژ و … اکیداً خودداری کنید.

جوجه کشی از مرغ مینا به شیوه مصنوعی

در این روش تخم های نطفه دار مرغ مینا بوسیله دستگاه جوجه کشی به جوجه تبدیل می شوند. باید توجه داشت که این شیوه از جوجه کشی راندمان و امنیت بیشتری دارد چرا تخم ها در یک محیط امن تحت شرایط استاندارد قرار می گیرند.

مدت زمان جوجه کشی از تخم نطفه دار مرغ مینا تقریباً 14 روز می باشد که این مدت شامل دو دوره ستر و هچر می شود. دمای ایده آل برای دوره ستر 38 درجه سانتی گراد و رطوبت 55 درصد می باشد و در دوره هچر نیز باید دما بر روی 37.2 و رطوبت 61 درصد تنظیم شود.

توجه کنید که مرغ مینا پرنده ای زینتی بوده و جوجه کشی از تخم های نطفه دار آن حساس تر از پرنده های اهلی مانند مرغ، بلدرچین، کبک و … می باشد؛ از این رو حتماً برای کسب راندمان بالای 90 درصد از دستگاه جوجه کشی خانگی حرفه ای استفاده کنید. در این دستگاه، کوچک بودن کابین داخلی باعث شده تا هر دو دما و رطوبت با نهایت دقت و با کمترین خطا تامین شود. علاوه بر این سیستم چرخش تخم نطفه دار در سری دستگاه جوجه کشی زینتی به صورت 360 درجه است که امکان تبدیل تخم به جوجه را افزایش می دهد.


دیدگاه‌ها 92
92 پرسش و پاسخ
جدیدترین
قدیمیترین
Inline Feedbacks
تمام کامنت ها را نشان بده

سلام میشه بگید در شهریور هم جوجه مرغ مینا یک ماهه وجود دارد یا نه
ویا در پاییز جوجه مرغ مینا یک ماهه وجود دارد یا نه؟
میشه بگید مرغ مینا را از چه فروشگاه اینترانتی بخریم؟

Last edited 27 روز قبل by احمد

سلام
بله در شرایط کنترل شده در تمامی فصول میشه از مرغ مینا جوجه گرفت
بله پاییز هم میشه (شرایط کنترل شده نه شرایط عادی ، در شرایط عادی پاییز طیور وارد دوره پر ریزی میشن و تخم نخواهند گذاشت)

هیچ فروشگاهی ! برو از نزدیک ببین و دقیق نگاه کن که پرنده مشکلی نداشته باشه ، از فروشگاه اینترنتی ها فقط غذاش رو بخر اصلا خودشو نخر !!

ممنون

موفق باشید

ممنون

موفق باشید

سلام. مرغ مینای من ماده هست و بدون جفت گیری به تازگی یه تخم گذاشت. میخواستم بپرسم تخمش جوجه میشه یا نه؟ و اینکه اگه جوجه نشد باید چیکارش کنم؟! باید تخمش رو بردارم؟! چون همش روش نشسته.میخوام اگه جوجه نمیشه تا برش دارم، که حداقل مرغ مینام اذیت نشه
اگه براش ی نر بگیرم امکان جوجه شدن تخم هست یا نه؟
ممنون 🙏🏻

سلام
خیر ، اون تخم بدون نطفه هست
بندازش بیرون
اره ، اگه روش میشینه بزار چند روزی بشینه ، خودش پا میشه بزودی
اگه جفت داشته باشه اره ولی شرایط جوجه گرفتن از مرغ مینا سخته و کار هر کسی نیست نیاز به فضای باز (اتاق کامل) کنده درخت و … و تحمل سروصدا داره !

من ۵٫۶ساله مینا دارم.جفت گیری لازمه براش؟یا نه.مهم نی؟

مهم بودن که براش مهمه ولی جفتگیری و جوجه کشی از مرغ مینا کار دشواریه

سلام . پشت پنجره ی خونمون دوتا مرغ مینا لونه کردن و تخم گذاشتن . ما اصلا خونه نبودیم و فقط گاهی می آمدیم به خونه س میزدیم و اتفاقی متوجه شدیم. بعد از یه هفته دیدیم دیگه صداشون نمیاد . نگاه کردیم دیدیم ۴ تا تخم گذاشتن رفتن . خیلی به خاطر تخمها ناراحتم. چیکار باید بکنیم. چرا رفتن

سلام
نمیشه دقیق گفت
ممکنه مشکلی براشون پیش اومده باشه یا حتی احساس خطر کرده باشن (مینا اصولا در جایی تخم میزاره که دور از دید ادم باشه ، اونم چون خونه ساکت بوده و کسی متوجه نبوده اونجا تخم گذاشته)
با تخم هم کاری نمیشه کرد ، اگه 1 ساعت روش نخوابه خراب میشه

سلام من یه مینا نر دارم حدود 2سال شه یه جفت ماده هم 3 روزه واسش گرفتم هر دو پر ریزی کردن. چرا همو میزنن مخصوصا نر حمله می‌کنه.ممنون میشم جواب بدین

سلام، همینطوری یهویی پرنده جدید رو نباید داخل قفسش مینداختین. چون پرنده اولی نسبت به قفس، محیط زندگی و وسایل داخلش حساس بوده و از قلمروش محافظت میکنه. بهتر بود در قفس های جدا کنار یا زیر هم باشند. همچنین ممکنه پرنده جدید الوده به انگل یا بیماری باشه و پرنده قدیمی رو هم بیمار کنه. پرنده جدید حداقل به مدت 2 الی 3 هفته باید جدا نگهداری میشد.

سلام دوتا از میناهای من جفت شدن چند روز پیش تخم گذاشتن بعد خوردن تخمشونو امروز یه تخم دیگه گذاشتن بردارم تخمشونو بذارم زیر کبوتر باز میشه؟

Last edited 2 ماه قبل by زهرا

سلام، ممکنه به خاطر کمبود ویتامین و مواد معدنی تخمشونو خورده باشند. میتونید تخمشو زیر کبوتر بذارید تا باز کنه

سلام مینا من جفت نداره ولی تا الان ۱۵ عدد تخم گداشته

سلام
مشکلی نیست بسیاری از طیور بدون جفت هم تخم میزارن ولی اون تخم بدون نطفه هست و جوجه نخواهد شد

دم میناتون گرم ✔️

سلام ببخشید. من می خوام جوجه مرغ مینا بگیرم.
برای رام کردن نر خوبه یا ماده؟. یا. بعد از دو سال میتونیم جفت نکنیمم؟

سلام
نر و مادش رو اون فروشنده هم نمیتونه تو جوجگی مشخص کنه ! اگرم بگه تضمینی فلانه و … از خودش گفته !
فرقی نداره نر و ماده از نظر یادگیری
بله میشه جفت هم نگیره مشکلی نداره ، زمان بیشتری باهاش صرف کنید افسرده نشه

سلام خسته نباشید من یدونه مرغ مینا دارم از دیروز تخم میزاره ولی تخمش و میشکونه علتش چیه؟؟؟بعدش اینکه جفت نداره اگه یه جفت براش بگیریم امکان داره تخمش جوجه بشه؟؟

سلام
بی تجربه هست و شاید تغذیش هم مناسب نباشه که میشکونه
سخته جوجه کشی طبیعی از این پرنده و جفت انداختنشون نیاز به یک اتاق مجزا و لانه ای شبیه کنده ی درخت و یک قفس بزرگ دارع

سلام میخاستم بدونم مرغ مینا سالی چن بار تخم میگذارد

سلام
اطلاعی در این باره ندارم

ایول

سلام خسته نباشید من 4تا مینا دارم تغریبا همشون حرف میزنن از کجا بفهمم کدوم نره یا ماده سنشونم یکسال

سلام
نیاز به ازمایش ژنتیکی دارن

سلام دوتا مینا داخل سوراخ اهن خونمون لانه ساخته میخاستم بدونم تقریبی چند روز بعد از تخم در میاد جوجه هاش.
و بعد از چند روز،از تخم در اومد بردارمش دارم

سلام
از روز تخم گذاری تا خروج حداکثر 18 روز میشه
به نظر من برندارید ، اونها سرلاکی هستن وقتی جوجه ان و غذا و نگهداری جوجه سرلاکی کار هرکسی نیست ، ممکنه همون روز اول تلف بشن

به نظرتون بعد چند وقت بردارم

به نظر من برندارید

سلام خسته نباشید من تا اونجایی که شنیدم میگم مرغ مینا فقط در بهار و تابستون جفت گیری میکنه
ایا میشه کاری کرد که پاییز و زمستون هم جفت گیری بکنن

سلام
پاییز بعیده ،چون میرن تولک و پرریزی دارن ولی از اواسط بهمن میشه .
البته همه اینها در شرایط معمول هست در شرایط ازمایشی نمیشه گفت باید تست کرد

سلام ببخشد مرغ مینا بعد از ۲سالگی هم جفت گیری می کنند یا نه

سلام
بله میکنن

سلام من دوست دارم مینا داشته باشم ولی از مست نگهداشتن حیوون عذاب وجدان میگیرم ، حقش این نیست ، اگه هم که جفت بگیری واسش وحشی میشه، به نظر شما راهی نیست که هم حیوون شاد باشه هم من؟

سلام
نه والله ، منم اعتقاد شما رو دارم ولی متاسفانه راهکاری نداره
پرنده در داخل قفس هر چقدرم خوب نگهداری بشه و محبت بیش از اندازه هم بهش بشه، داخل قفسه و زندانیه (این قفس هم میتونه یه خونه با پنجره های بسته باشه هم یه قفس چنددرچند) . برخی از پرنده ها هستن مثل عروس هلندی (گاها) که خیلی به صاحبشون اخت میگیرن و حتی اگه در و پنجره هم باز باشه نمیرن بیرون ولی خیلی کم هستن این تعداد .

بسیاری از حیوانات خانگی این شکلی هستن و شاید فقط بشه گفت سگ هست که این خصوصیت رو نداره .

سلام دوستم یه مینا داره ،تو فضای آزادم میبردش فرار نمیکنه

سلام
خوب شما هم میتونید امتحان کنید !!

سلام من یه مرغ مینا داشتم جوجه بود مُرد خیلی دوستش داشتم

سلام
مرغ مینای من امروز تخم گذاشت ولی جفتی نداره نمیدونم چیکار کنم 🥺

سلام
نیازی نیست کاری انجام بدید
اون بی نطفه هست و به جوجه تبدیل نمیشه . به یه سنی که برسن شروع به تخم گذاری میکنن ، اگه جفت داشته باشن ، امکانتش هست که به جوجه تبدیل بشه وگرنه بدون نطفه خواهد بود و جوجه نمیشه.

سلام ببخشیدمیخواستم درمورد رفتار مینا قبل از جفتگیری بیشتر بدونم

سلام
ممکنه بیقراری کنه
زمان لازم زمانی هست که به سن 2 سالگی رسیده باشه
اگه راه فرار پیدا کنه سریع فرار میکنه

سلام
فصل جوجه مینا کی هست

سلام
فصلی نیست

سلام من میخوام مرغ مینا بگیرم چند ماهه باید بگیرم که خودم بهش آموزش بدم و باهاش کارکنم

سلام حدودا 3 ماهه خوبه به نظرم

سلام ماجوجه مینا چند روزه داریم دماش باید چقد باشه

سلام
30 درجه

سلام خسته نباشید من دوتا مینا نر و ماده دارم میخاستم بدونم اگه باهم جفت شن بازم میخونن و حرف میزنن چون شنیدم اگه جفت گیری کنن دیگه حرف نمیزنن
ممنون میشم جواب بدین

سلام
بله اگه جفت بشن دیگه صحبت نمیکنن ، ممکنه بخونن ولی بعیده که صحبت کنن
اهلی هم باشن کم کم از حالت اهلی بودن هم خارج میشن

علت صحبت نکردنشون چیه؟چرا وختیکه جفت بشن دیگه صحبت نمیکنن؟

سلام
دلیلش اینه که تمام توجهش عطف به جفت میشه و به شما توجه نمیکنه در نتیجه تلاشی هم برای ایجاد توجه نمیکنه ، بیشتر سعی میکنه برای جفتش اواز بخونه

سلام برای تکثیر مرغ مینا چه کارهای باید انجام ؟چه زمانی خوبه برای جفت گیری

سلام
فصل بهار و تابستان فصل خوبیه
یک جفت میخواد که هر دو بیشتر از 2 سال داشته باشن
یه اتاق که داخلش یه لونه از کنده ی درخت باشه ، یا یه قفس بزرگ مثل قفس قفس کاسکو که داخلش بشه یه کنده ی درخت جا کرد
تو لونه های دیگه هم ممکنه تخم بزارن ولی بهترین حالت در کنده ی درخت اتفاق میفته

سلام وقت به خیر من یه مرغ مینا ماده دارم نمی دونم نژادش چیه گوشه چشمش سفیده نمی دونم افغان یا پاکستانی
چون من مرغ مینا افغانی رو دوست ندارم برام مهم چیه نژادش
الان کاملا دستی

سلام
در این مورد اطلاع خاصی ندارم متاسفانه و کار بسیار دشواری هم هست تشخیصش ، از فردی که خرید کردید باید میپرسیدید

سلام من یه پرنده مینا دارم ۴ سالشه نمیدونم نره یا ماده ولی گاهی اوقات میاد روی دستم و پشتش رو به من میکنه حالت خمیده که انگار اجازه بهم میده برم پشتش و بال هاشو پایین میاره و خودش رو میلرزونه و اجازه میده من اون رو لمس کنم یا با دستم یا حالتی که دارم نازش میکنم با صورتم و چونه ،، من با این رفتارش احساس میکنم ماده است میشه راهنماییم کنید ممنون میشم

سلام
برای مرغ مینا قابل تشخیص نیست ، باید ازمایش خون بشه تا متوجه بشید
اما ممکن هم هست که ماده باشه با توجه به نوع رفتارش

سلام
ببخشید میخواستم بدونم که مینایی که با کنده درخت براش لونه ساختیم میطونه به روش طبیعی هم جوجه رو از تخم به دنیا بیاره؟

سلام
بله میتونه
پرورش دهنده ها هم همین شکلی پرورشش میدن

پس با این شرایطی که گفتید مینایی نیارم بهترع ینی الان از یک سالگی مینایی که میارم هم ماده باشع تو یک قفس باهم راه نمیان همم صحبت ننمیکن
ینی میناهم تنها باشن بهترع و نیازی به هم بازی ندارن…؟
ببخشید یک سوال مینای من چشممش بعضی اوقات دورش قرمز میشع و چشممش یکم غیر عادیه ینی قبلن گگر بوده ولی الان یکم بیضوی شدع و قبلن چشمش سیاه بوده ولی الان یکم روشن تر شده به خاکستری خیلی تیره میخورع
این مشکلیه؟؟؟….

صجبت که حتما نمیکنن !
راه اومدن رو ممکنه یه جورایی راه بیان

نیاز به همبازی که حتما داره ولی خودتون باید سرگرمش کنید ، اگه جفت داشته باشه به شما توجهی نخواهد کرد و کلی خوش میگذرونه
در مورد مشکلی که داره تغذیهش چیه ؟

سلام من یه مینا دارم خواستم ببینم واسه خوابیدنش تو قفس نیاز به لونه داره؟؟
توی قفسش چوب میله ای قرار دادم یه دونه اسباب بازی دست ساز هم هست که از روی اسباب بازی های موجود در بازار هست ساخته شده
ایا نیاز به لونه دارد؟؟؟
چه نوع لونه ای؟؟

سلام
لونه اگه بخواید بزارید میتونید ، مشکلی نداره
پرنده بدون لونه هم میتونه بخوابه
مناسب ترین لونه برای این پرنده کنده ی درخت هست

سلام میشه از لونه ای که خودتون ساختید تو سایت عکس بزارید🙏🏼🙏🏼

سلام
متاسفانه لونه ای نساختیم دوست عزیز !
مرغ مینا هم در حال حاظر نداریم !

خدایی دمت گرم. کلی باهات حال کردم…لایک داری خخخ

سلام من یک مینا دارم ۸ماهشه از بچگی خودم بزرگ کردم ینی از پونزده روزگی بزرگ کردمش…ولی الان تو قفس و درش نمیارم ازقفس …این مینامو از آخرای بهارامسال وقتی جوجه بوده اوردمش….ینی از بیرون از تو لونش گرفتم…میخاستم ازتون بپرسم میشع سال بعد بهار یک مرغ مینا بیارم …که پیش هم باشن و تنها نباشه مینام….نر یا ماده فرقی ندارع ینی نر باشه مینایی که میارم باهاش را میاد….چون مینام نر….هردوشون توی یک قفس باشن ایرادی ندارع….اگر نر باشن هردوشون چطور…بعد من بهار یک مینا بیارم مینام یک سالشه حتمن باید دو سالش باشع…
ممنون اگع زود جواب بدین…

سلام
نر باشه نه راه نمیاد و دعوا میکنن !
هم تو یه قفس باشن به هم حمله میکنن هم تو قفس های جدا سعی میکنن به هم حمله کنن

برای جفت گیری حتما باید بالاتر از 2 سال باشه ، قفس بزرگ باشه مثل قفس کاسکو و داخل قفس هم لونه به شکل کنده ی درخت باشه که پرنده فکر کنه شرایط طبیعی هست
توجه کنید که با این اوصاف پرنده از حالت دستی بودن خارج میشه و صحبت هم نخواهد کرد .

سلام لونه رو که درست کردیم عمودی وصل کنیم یا افقی

سلام
عمودی باید باشه

مرسی بابت تمام اطلاعاتتون

موفق باشید

سلام لانه چجوری با کنده درخت درست کنیم

سلام
اگه خودتون دست به تبر و لوازم و … دارید درست کنید ، نتونستید بدید بیرون نجاری درست میکنه !
یه کندهی 70 سانتی ، وسطشو خالی میکنه ، یکم عمق میده بهش میشه لونه !

طول عرض قفس مینا برای تخم گذاری بایذ چقدر باشه

سلام
مقدار استانداردی نداره
هر چقدر بزرگتر بهتر !
ارتفاع بیشتر از 1 متر مناسب تر هست ، عرض هم 60 تا 80 متر
قفس کاسکو مناسبترین انتخاب هست

سلام ببخشید مرغ مینا جفت نرو ماده در قفس بزرگ تخم میگذارد و جوجه کند در لانه

سلام
بله میشه
قفس بزرگ + لانه به شکل کنده درخت

سلام مینا در قفس بزرگ تخم میزاره و بچه کنه؟

سلام
بله باید قفس بلند و بزرگ باشه
توصیه شده داخل قفس به جای لانه از کنده درختی که یک جای لانه ای داخل اون درست شده استفاده بشه
پرنده سنش باید بیشتر از 2 سال بشه

سلام مرغ مینا ی من تنهاس و میخوام براش یه جفت بخرم منتها نمی دونم مرغ های مینا هم مثل کاسکو ها باید همدیگه رو بپسندن یا جفتشون رو راحت قبول میکنن ؟ میشه رهنماییم کنید ؟

سلام
شرایط نگهداری مرغ مینا با جفتش کمی متفاوت هست
قفس مورد نظر باید بلند و بزرگ باشه (بیشتر از 2 متر ارتفاع پیشنهادی )
داخل قفس یه کنده درخت بزارید که بتونه داخل اون تخم گذاری کنه
از نظر قبول کردن همدیگه ، بخصوص در مرغ مینای نر بالای 2 سال سریعا اتفاق میفته و مشکلی نداره
بیشتر دیده شده که مشکلات پرندگان مثل مرغ عشق و … رو نداره و سریعتر همدیگه رو قبول میکنن

تخم نطفه دار مرغ مینا رو از کجا میشه تهیه کرد؟ به نظر شما میشه به فروشگاه های اینترنتی فروش تخم نطفه دار اعتماد کرد؟

سلام
بعید میدونم بشه تخم نطفه دار این پرنده رو پیدا کرد چون شرایط جفت گیری و جوجه گیری از پرنده سخت هست
بیشتر این پرنده از کشورهایی مثل افغانستان وارد میشه (به صورت قاچاق) و مواردی هم که در داخل پرورش داده میشه اونقدرا نیست که تخمش رو بفروشن
خیر ، خرید اینترنتی هیچ نوع تخم نطفه داری پیشنهاد نمیشه ، حتی تخم نطفه دار مرغ

سلام
من یه مرغ مینا خریدم بعد از ۳ماه دوتا تخم گذاشته
یعنی بدون نطفه است
اگه بخام نر واسش بگیرم هر نری شد مهم نیست؟

سلام
نر با سن 2 سال به بالا میشه گرفت
به شرایط جفت گیریش توجه کنید ،کار راحتی نیست

سلام من یه مرغ مینای ده روزه دارم پاهاش خیلی بازه کمی هم بی حاله اما اشتها و جنب و جوش خوبی داره دامپزشکی نزدیک نیست ببرم معاینه کنه میشه بگید چیکار کنم خیلی نگرانشم لطفا راهانمایی کنید آیا خوب میشه ؟

سلام
به نظر نمیرسه مشکلی داشته باشه
پاش به مرور بهتر میشه
الان بی حال هست یا جنب و جوش داره !؟
تغذیش چیه ؟ فضلش چه رنگیه ؟