6 روش برای افزایش بهره وری طیور | سودآوری بیشتر

این روزها افزایش میزان تقاضا به مواد غذایی علی الخصوص تولیدات طیور منجر شده تا پرورش دهندگان به دنبال راهکارهای مختلف برای افزایش بهره وری طیور باشند. چنانچه شما هم به دنبال راهکارهای اصولی برای افزایش بهره وری طیور هستید با ما تا انتهای این نوشته از چیکن هچ همراه باشید تا در این رابطه اطلاعات مختلف و متفاوتی ارائه شود.

دستگاه جوجه کشی هواباتور 168 تایی
دستگاه جوجه کشی هواباتور 168 تایی
» دراای قابلیت جوجه کشی از تخم نطفه دار تمامی طیور بومی و اهلی
» مجهز به دو سنسور SHT در داخل و بیرون دستگاه
» تامین حرارت خودکار حرارت، تهویه و چرخش اتوماتیک
قیمت : 13,300,000تومان

راهکاری افزایش بهره وری طیور

راهکارهای مختلفی برای افزایش بهره وری طیور وجود دارد که در ادامه به 6 مورد اساسی در این راستا پرداخته شده است که عبارت است از …

بهبود بخشیدن به تغذیه طیور

تغذیه یکی از عوامل اساسی در پرورش طیور بوده که نقش اساسی در میزان بهره وری آنها نیز دارد. بنابراین شما به عنوان پرورش دهنده باید با توجه به سن، نژاد، وضعیت سلامتی و جسمانی غذای مناسبی را برای مصارف روزانه طیور فراهم کنید زیرا طیور در دوره های مختلف زندگی خود به میزان پروتئین، ویتامین، مواد معدنی و … مختلفی احتیاج دارند و درصد ترکیب آنها در جیره باید به درستی و در تعادل با یکدیگر باشد.

بهبود بخشیدن به تغذیه طیور - چیکن هچ

استفاده از فناوریهای پیشرفته در پرورش

پرورش به روش سنتی تا یک حد میتواند در میزان بهره وری تاثیر داشته باشد اما استفاده از فناوریهای پیشرفته عملکرد طیور و بازدهی تولید را به طرز شگفتی بالا میبرد.

بدین طریق شما میتوانید در پرورش خود از سیستم های اتوماتیک آبخوری، سیستم های خودکار تغذیه بهره برده و با کنترل صحیح دما و رطوبت محیط به بازدهی هرچه بیشتر طیور کمک کنید. لازم به ذکر است استفاده از فناوری های مدرن برای پرورش دهنده صرفه اقتصادی را نیز به همراه دارد. 

مدیریت سلامت گله

برای اینکه طیور بهره وری مناسبی داشته باشند باید از لحاظ سلامتی توجه ویژه به آنها داشته باشید بدین منظور باید برای جلوگیری از ابتلا به بیماری ها واکسن های مورد نظر را در سنین مختلف دریافت کنند و بهداشت محیط پرورش نیز به خوبی رعایت شود. 

مدیریت سلامت گله - چیکن هچ

انتخاب نژاد مناسب برای پرورش  

هنگام شروع پرورش آنچه که حائز اهمیت است انتخاب نژاد مناسب می باشد. برخی از نژاد ها از عملکرد و بازدهی بالایی برخوردارند و انتخاب آنها برای پرورش می تواند شما در اندک ترین زمان ممکن به بهره وری مناسب برساند. به عنوان مثال برخی از نژاد ها برای تولید گوشت بیشتر بهینه سازی شده اند و برخی دیگر برای تخمگذاری بیشتر در طول سال.

افزایش وعده های خوراک دهی

اگر به دنبال بهره وری هرچه بیشتر طیور خود هستید یکی دیگر از راهکارها در این زمینه افزایش وعده هایی است که خوراک در اختیار طیور قرار می دهید. هرچقدر دفعات خوراک دهی افزایش داده شود به همان میزان مصرف، هضم و جذب مواد مصرفی نیز بالا خواهد رفت.

آموزش کارکنان 

اگر به دنبال این هستید که درصد خطاهای احتمالی حین پرورش را کاهش دهید به کارکنان خود دانش لازمه در این حیطه را آموزش دهید. همین آموزش ها منجر می شود تا کارکنان هنگام وقوع مشکل راهکارهای مناسبی برای رفع آن داشته باشند.

سخن آخر 

از آنجا که افزایش بهره وری طیور در جامعه کنونی به یکی از چالش ها تبدیل شده است بهتر است برای گرفتن نتیجه مطلوب در حین پرورش از روش های گفته شده در مقاله استفاده کنید. همچنین در این حیطه نیروی متخصص تربیت کرده و در سالن خود از اینگونه نیروها استفاده کنید تا درصد خطاهای احتمالی حین پرورش به حداقل برسد.

⚠ هشدار : تمامی مطالب نوشته شده در این مقاله به منظور افزایش اطلاعات عمومی می باشد و نباید جایگزین نظر پزشک یا متخصص تلقی شود ⚠

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.

دکمه بازگشت به بالا
سوالی داری کلیک کن 👋
دستگاه جوجه کشی 72 تایی آژاکس