مزایای استفاده از پودر ماهی در پرورش طیور – روش استفاده

آیا قصد دارید به تغذیه طیور پودر ماهی اضافه کنید؟ از خواص پودر ماهی برای طیور اطلاعات کافی ندارید؟ از این که چه مقدار پودر ماهی را باید در جیره غذایی طیور اضافه کنید بی خبرید؟ پس با ما تا انتهای این مقاله از چیکن هچ همراه باشید تا در این رابطه اطلاعات دقیقی ارائه شود.

دستگاه جوجه کشی اسکندری 168 تایی
دستگاه جوجه کشی اسکندری 168 تایی
» دارای ایزولاسیون و عایق بندی استاندارد برای افزایش راندمان دستگاه
» مناسب برای جوجه کشی از تخم های انواع طیور بومی و اهلی
» دارای قابلیت ستر و هچر همزمان
قیمت : 10,500,000تومان

نقش پودر ماهی در پرورش طیور

پودر ماهی در واقع از پختن، خشک کردن و آسیاب کردن ضایعات ماهی به دست می آید. این پودر یکی از مواد غذایی مهم در پرورش طیور بوده و حاوی مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی است که در رشد و سلامت طیور موثر است در ادامه به توضیح سایر تاثیرات پودر ماهی در پرورش طیور پرداخته شده که عبارتند از:

ساخت و ترمیم بافت ها

یکی از مهم ترین مواد مغذی برای ساخت و ترمیم بافت های طیور استفاده از پودر ماهی است. پودر ماهی حاوی کیفیت بالا بوده که به ساخت و ترمیم ماهیچه ها، استخوان ها، پوست و سایر بافت های طیور کمک می کند.

پودر ماهی حاوی امگا 3 بوده که برای حفظ سلامتی قلب طیور نیز مفید است. همچنین سلامت عمومی طیور را نیز تامین میکند.

در مطالعات آزمایشگاهی، مشخص شده است که پودر ماهی می تواند به بهبود زخم ها، ترمیم بافت های آسیب دیده در طیور کمک کند و روند بهبود را نیز سرعت ببخشد.

افزایش رشد و تولید طیور

افزایش رشد و تولید طیور - چیکن هچ

پودر ماهی می تواند باعث افزایش رشد و تولید طیور شود. پودر ماهی منبع غنی از مواد مغذی، ویتامین ها و مواد معدنی است که برای رشد و سلامتی طیور ضروری است.

مطالعات نشان می دهد که استفاده از پودر ماهی در جیره غذایی طیور می تواند باعث افزایش رشد، بالا رفتن تولید تخم و بهبود تولید مثل شود.

در یک مطالعه نشان داده شد طیور گوشتی که در جیره غذایی آنها 10 درصد پودر ماهی اضافه می شود، در مقایسه با طیوری که در جیره غذای آنها پودر ماهی اضافه نمی شود، سریعتر وزن می گیرند.

در مطالعه دیگری، به مرغ های تخمگذار که در جیره غذای آنها 5 درصد پودر ماهی اضافه می شود، در مقایسه با مرغ های تخمگذاری که در جیره غذایی آنها پودر ماهی اضافه نشده، تولید تخم مرغ بیشتر مشاهده شده است.

کاهش استرس و بیماری در طیور

پودر ماهی تاثیر بسزایی در جیره طیور دارد که یکی دیگر از مزیت های آن باعث کاهش استرس و بیماری در طیور می شود. پودر ماهی حاوی آنتی اکسیدان است که می تواند در حفظ سلامتی طیور کمک کنند.

از آنجایی که استرس یک عامل مهم در بیماری های طیور است و می تواند باعث کاهش سیستم ایمنی و افزایش میزان بیماری ها شود بهتر است در جیره مصرفی آنها از پودر ماهی استفاده نمایید.

بهبود کیفیت گوشت

بهبود کیفیت گوشت - چیکن هچ

پودرماهی در جیره طیور می تواند باعث بهبود کیفیت گوشت آنها شود. پودر ماهی حاوی اسیدهای چرب امگا 3 است که برای بهبود کیفیت گوشت طیور مفید هستند.

همچنین این اسید های چرب به بهبود رنگ، طعم و بافت گوشت کمک می کنند. تحقیقات نشان داده است که اضافه کردن پودر ماهی در رژیم غذایی طیور باعث شده از گوشتی با بافت منسجم تر برخوردار شوند.

برخورداری از ویتامین ها و مواد معدنی بالا

پودر ماهی حاوی ویتامین ها و مواد مغذی مختلفی است. برخی از مهم ترین ویتامین ها و مواد معدنی موجود در پودر ماهی عبارتند از:

  • ویتامین A: برای رشد و نمو، بینایی و سیستم ایمنی طیور مناسب است.
  • ویتامین D: جذب کلسیم و فسفر مورد نیاز طیور را بهبود می بخشد.
  • ویتامین E: یک آنتی اکسیدان قوی برای طیور بوده که از سلامتی آنها محافظت می کند.
  • روی: برای رشد و نمو، ایمنی و تولید مثل طیور مناسب است.
  • آهن: برای تولید گلبول های قرمز خون مرغ ها مفید است.

روش های استفاده از پودر ماهی

پودر ماهی را می توان به صورت مستقیم به جیره غذایی طیور اضافه کرد. همچنین می توان آن را با سایر منابع غذایی نظیر کنجاله سویا نیز مخلوط کرد.

میزان مصرف پودر ماهی برای طیور

میزان مصرف مواد غذایی در جیره غذایی طیور به عواملی مانند سن، گونه و وضعیت فیزیولوژیکی و سلامتی طیور بستگی دارد. به طور کلی، میزان مصرف پودر ماهی در جیره غذایی طیور بالغ 5 تا 10 درصد است.

سخن آخر

در این مقاله از چیکن هچ در رابطه با پودر ماهی و مزایای آن بله ارائه مطالب مختلفی پرداختیم. پودر ماهی یک غذای مهم در پرورش طیور است. این ماده حاوی مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی بوده که برای رشد و سلامت طیور ضروری است.

پودر ماهی می تواند به رشد و تولید، بهبود کیفیت گوشت و افزایش تولید تخم و افزایش مقاومت طیور در برابر بیماری کمک کند.

⚠ هشدار : تمامی مطالب نوشته شده در این مقاله به منظور افزایش اطلاعات عمومی می باشد و نباید جایگزین نظر پزشک یا متخصص تلقی شود ⚠

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.

دکمه بازگشت به بالا
سوالی داری کلیک کن 👋
دستگاه جوجه کشی 72 تایی آژاکس