فروش قفس بلدرچین یکطرفه دو طرفه | قیمت قفس بلدرچین ارزان

قفس بلدرچین یکطرفه دو طرفه ، به منظور نگهداری و پرورش بلدرچین مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قفس با بدنه تمام گالوانیزه یکی از تجهیزات اصلی در پرورش صنعتی و خانگی  بلدرچین است. کاربری آسان و اشغال فضای محدود آن را به یکی از تجهیزات پرکاربرد در پرورش انبوه بلدرچین تبدیل کرده است.

انواع قفس بلدرچین از نظر ظرفیت

ظرفیت قفس های بلدرچین با یکدیگر متفاوت بوده و به طور کلی به دو نوع زیر تقسیم بندی می‌شوند:

1). قفس بلدرچین یکطرفه

این نوع قفس ها از 5 طبقه تشکیل شده اند که از امکان قرارگیری حدودا 165 بلدرچین بالغ برخوردار است.

قفس بلدرچین یکطرفه - چیکن دیوایس

2). قفس بلدرچین دو طرفه

قفس های دو طرفه متشکل از ده طبقه هستند و قابلیت جایگیری حدودا 330 بلدرچین بالغ را در کل قفس دارند.

قفس بلدرچین دو طرفه - چیکن دیوایس

انواع قفس بلدرچین از نظر جنس

قفس های بلدرچین در هنگام ساخت بنا به انتخاب طراحان در جنس های متفاوتی ساخته می شود که در ادامه به آن پرداخته ایم…

انواع قفس بلدرچین از نظر جنس - چیکن دیوایس

1). چوبی

قفس هایی که جنس آنها از چوب است استحکام و دوام بالایی ندارند و نامناسب ترین قفس برای پرورش طیور هستند. چوب در معرض رطوبت به سرعت می پوسد و احتمال دارد برای بلدرچین استفاده از چوب برخی درختان مضر باشد.

2). گالوانیزه

استفاده از ورق گالوانیزه در ساخت قفس های بلدرچین باعث دوام و طول عمر بیشتر آنها در برابر هرگونه رطوبت می‌شود و امکان زنگ زدگی و خوردگی آن در طولانی مدت بسیار اندک است. امکان شستشو در این نوع قفس ها وجود دارد.

3). استیل

این قفس ها از بدنه استیل ضد زنگ برخوردارند که به دلیل استفاده از مواد اولیه با کیفیت، پایداری بسیار عالی در برابر محیط های رطوبتی دارند که کاربر برای حفظ بهداشت میتواند به راحتی اقدام به شستشو کند.

انواع قفس از لحاظ پرورش

امکان پرورش بلدرچین گوشتی و تخمگذار در قفس وجود دارد اما برای بلدرچین گوشتی استفاده از قفس صرفه اقتصادی ندارد. با توجه به اقلیم و امکانات موجود پرورش بلدرچین گوشتی به طور معمول در بستر صورت می‌گیرد.

انواع قفس از لحاظ پرورش - چیکن دیوایس

تخم گذار:

قفس های بلدرچین تخمگذار کاملا مناسب با نیازهای این پرنده جهت تخم گذاری طراحی و تولید شده است که بدون هیچگونه آسیب دیدگی تخم ها بر روی سطح شیب دار غلت بخورند.

گوشتی:

قفس های بلدرچین گوشتی دارای شبکه های متفاوت و امکانات مورد نیاز متفاوتی تا زمان کشتار بلدرچین دارند که هم اکنون در ایران به طور حرفه ای وجود ندارد.

انواع قفس در پرورش بلدرچین

قبل از آغاز پرورش و نگهداری بهتر است آشنایی کاملی با انواع مختلف قفس های بلدرچین داشته باشیم همانطور که ذکر شد این قفس ها علاوه بر ظرفیت متفاوت، انواع گوناگونی دارند که در ادامه به معرفی هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

1). قفس بلدرچین یکطرفه دو طرفه

این نوع قفس ها دربردارنده تجهیزات مرغداری مختلف اعم از کفی و سینی مخصوص جمع آوری تخم و فضولات، آبخوری نیپل و دانخوری با قابلیت دسترس مداوم تشکیل شده اند. جنس بدنه آنها تماما گالوانیزه بوده و دارای سیستم کارکرد تمام اتوماتیک می‌باشند. مقاوم در برابر رطوبت و زنگ زدگی هستند و از تمامی استانداردهای به روز دنیا برخوردارند.

قفس بلدرچین یکطرفه دو طرفه - چیکن دیوایس

2). قفس منبری یا کالیفرنیایی

در اینگونه قفس ها همانطور که از نامشان پیداست هر طبقه بر روی سلول های طبقه پایین قرار نمی‌گیرد و توری های تعبیه شده کمی عقب تر از حد معمول هستند که به تعبیری قفسهای پله ای نیز نامیده می‌شوند. این قفس ها دارای وزن استاندارد، کیفیت و دوام مطلوب هستند. کود حاصله در این قفس ها به کف سالن یا گودالی که در کف سالن ایجاد شده ریخته می‌شود و توسط یک طبقه به بیرون سالن منتقل میشود. این قفس ها کارایی مطلوبی در واحدهای صنعتی و نیمه صنعتی ندارند.

قفس منبری یا کالیفرنیایی - چیکن دیوایس

3). قفس باطری تمام اتومات

در این نوع قفس ها کلیه موارد اعم از توزیع دان، سیستم آبرسانی، جمع آوری تخم و فضولات به صورت اتوماتیک صورت می‌گیرد و نیازی به نیروی انسانی نیست. در ساخت این قفس ها از ورق های گالوانیزه استفاده شده است. فضولات بلدرچین ها درون نقاله و یا سینی هر طبقه به طور اتوماتیک تخلیه می‌‎شود.

قفس باطری تمام اتومات - چیکن دیوایس

تجهیزات قفس بلدرچین

قفس بلدرچین یکطرفه و دوطرفه به تجهیزات مختلفی مجهز شده که کمترین دخالت نیروی انسانی در آن وجود داشته باشد. این تجهیزات عبارتند از…

بدنه قفس بلدرچین یکطرفه دو طرفه

بدنه این قفس ها تماما از گالوانیزه مقاوم است، که این مزیت باعث شده به راحتی قابل شستشو باشند بدون آنکه در برابر رطوبت زنگ بخورند و از دوام آنها کاسته شود. این استحکام در برابر رطوبت سبب شده دوام بالاتری در گذر زمان نسبت به نمونه مشابه داشته باشد. استفاده از گالوانیزه در ساخت بدنه نه تنها باعث شده قفس وزن متناسبی داشته باشد بلکه، قیمت تمام شده محصول نیز ورای کیفیت مطلوب آن ارزان است.

بدنه قفس بلدرچین یکطرفه دو طرفه - چیکن دیوایس

سیستم آبخوری قفس بلدرچین

قفس‌های یکطرفه و دوطرفه بلدرچین با آبخوری نیپل تجهیز شده اند. این آبخوری ها به دلیل چرخش 360 درجه دسترسی آسان پرنده را به آب فراهم می‌کنند. هدر رفت آب در اینگونه آبخوری ها وجود ندارد و نیاز به شستشوی همیشگی نیست. از قابلیت تنظیم ارتفاع برخوردارند و موجب بالا رفتن جوجه ریزی با حذف آبخوری های دستی می‌شوند. همچنین عدم ایجاد آلودگی و یا ریزش آب در بستر یکی از مزایای آن محسوب می‌شود.

سیستم آبخوری قفس بلدرچین - چیکن دیوایس

سیستم دانخوری

به طور همیشگی دسترسی بلدرچین به دان وجود دارد زیرا در طراحی این قفس دانخوری با عمق مناسب ساخته شده تا بلدرچین در تامین غذای خود دچار مشکل نشود و بلند بودن ارتفاع لبه های بیرونی مانع از ریخت و پاش دان در بستر نگهداری شده و موجب حفظ سرمایه می‌شود. گالوانیزه به کار برده شده در ساخت هیچگونه واکنش شیمیایی با غذای طیور نداده و بیماری برای بلدرچین ها به وجود نخواهد آورد.

سیستم دانخوری - چیکن دیوایس

کفی مخصوص جمع آوری تخم

شیب استاندارد کفی مخصوص جمع آوری تخم باعث می‌شود پس از تخم گذاری، تخم بلافاصله از دسترس بلدرچین خارج شده و به کناره های قفس منتقل شود که در تمامی این مراحل هیچگونه نیروی انسانی دخیل نیست و به طور اتوماتیک جمع آوری تخم صورت میگیرد.

کفی مخصوص جمع آوری تخم - چیکن دیوایس

سینی جمع آوری فضولات

باقی ماندن فضولات در درون بستر و نوک زدن بلدرچین به آنها باعث شیوع بیماری شده و خسارات جبران ناپذیری را به همراه دارد برای جلوگیری از این منظور در ساخت قفس های بلدرچین سینی مخصوص جمع آوری فضولات یا کود تعبیه شده تا جداسازی و تخیله به هنگام بدون بروز مشکلی انجام شود.

سینی جمع آوری فضولات - چیکن دیوایس

پایه های نگهدارنده

از آنجا که تکان و لرزش های مداوم از طول عمر مثبت قفس می کاهد و شل شدگی در اتصالات به وجود می آورد در طراحی و ساخت قفس پایه های نگهدارنده در نظر گرفته شده که از احتمال خم شدن آن کاسته شود.

راه اندازی ساده (مونتاژ و دمونتاژ)

قطعات دستگاه جدا از هم بوده و بدین صورت به خریدار ارسال خواهد شد. وزن بسیار سبکی دارد و کاربری آسان قفس ها سبب کارایی بهینه آن شده به طوری که در هنگام بروز مشکل می توان به راحتی قطعه مورد نظر را تعویض کرد و یا با دمونتاژ کردن آن به محیط دیگری انتقال داد. مونتاژ و دمونتاژ بدون نیاز به نصب تخصصی توسط خریدار قابل انجام است.

مزایای استفاده از قفس بلدرچین در پرورش

با توجه به ویژگی های منحصر به فرد ذکر شده قفس بلدرچین، مزایای زیادی را می‌توان برای آن در نظر گرفت که شامل…

الف- حذف بستر و قطع تماس بلدرچین با فضولات می‌شود.

ب- تلفات کمتری به دنبال دارد.

پ- تخم ها سالم بدون وجود ترک خوردگی و آلودگی جمع آوری می‌شود.

ت- مکانیزه بودن آن سبب می شود نیازی به نیروی انسانی زیاد نباشد.

ج- پرنده به طور همیشگی به دان و آب دسترسی دارد.

چرا نباید قفس بلدرچین دست دوم بخریم؟

این امر در پرورش طیور انتخاب نامناسبی است زیرا قفس های دست دوم دارای نقص های گوناگونی هستند که ضرر و زیان را پی دارد. این نقص ها عبارتند از پاکیزه نبودن قفس ها، مشکلات آبرسانی، زنگ زدگی و خوردگی، شکستگی، عاملی برای شیوع بیماری.

آیا از قفس بلدرچین می‌توان برای پرورش کبک هم استفاده کرد؟

خیر، زیرا این قفس ها متناسب با قد، وزن و ساختار بدنی پرندگان مختلف به طور متفاوتی طراحی شده است.

قیمت قفس بلدرچین یک طرفه دو طرفه

با توجه به تجهیزات و قطعات بکار برده شده در ساخت،  تعداد طبقات، جنس قفس، ضخامت مفتول ها و ورق ها دارای قیمت های متفاوتی هستند که در خرید بی واسطه و مستقیم از کارخانه با پرداخت کمترین هزینه می توانید اقدام به خرید کنید.

مشاوره قبل از خرید

جهت خرید بهترین قفس بلدرچین، می‌توانید با مشاورین مجموعه که بیش از 10 سال سابقه در امر فروش دارند تماس حاصل فرمایید تا تمام اطلاعات مورد نیاز را به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار دهند.

گارانتی و خدمات

تمامی قفس های بلدرچین چیکن هچ از 12 ماه گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش 10 ساله برخوردارند. با استفاده از خدمات پس ازفروش طولانی مدت می توانید اقدام به تهیه قطعات قفس در سالهای پس از خرید کنید و مشکلی در راستای تامین قطعات خود در هنگام خرابی نداشته باشید.