خرید انواع تجهیزات مرغداری :

مرغداری ها بسته به ابعاد و ظرفیت تولیدی آنها از تجهیزات مختلفی استفاده میکنند که در این بخش تنها بخشی از این محصولات که توسط فروشگاه چیکن هچ ارائه میشود را نام خواهیم برد :

تجهیزات سیستم تهویه :

تجهیزات سیستم تهویه - چیکن هچ

به دلیل سیستم تنفس خاص طیور که از ظرافت بالایی برخوردار می باشد، تهویه در سالن های نگهداری از طیور اهمیت بالایی دارد. به منظور فراهم کردن تهویه مناسب ، بسته به نوع سالن و طیوری که در داخل آن نگهداری میشود، از تجهیزات مختلفی میتوان استفاده کرد که در زیر برخی از آنها را نام میبریم :

– فن مرغداری :

فن از جمله مهمترین تجهیزات در سیستم های تهویه مرغداری می باشد. این تجهیزات هوا را در جهتی مشخص جابجا میکنند و بیشتر در انتهای سالن ها به منظور خارج کردن هوای کهنه و آلوده مورد استفاده قرار میگیرند.

فن های مرغدرای در ابعاد 80 تا 140 سانتیمتر موجود می باشند.

– پنجره اینلت :

این نوع پنجره ها به صورت ردیفی در کنار یکدیگر قرار گرفته و بخصوص در فصول سرد سال به منظور تنظیم دمای داخل سالن و وارد شدن هوای تازه ، باز میشوند. زمانی که هوای گرم به دلیل چگالیش به قسمت فوقانی سالن می رود ، هزینه های ناشی از افزایش مصرف سیستم های گرمایشی به صورت پلکانی بالا میرود. در این بین استفاده از پنجره های اینلت میتواند کمک بسیاری در کاهش هزینه های گرمایشی داشته باشد.

این پنجره ها با زاویه ای مشخص باز شده و هوای بیرون را با همین زاویه و در جهت سقف وارد سالن میکنند. هوا خنک ورودی با هوای گرم گرفتار در قسمت فوقانی تلفیق شده و گردش هوای مناسبی داخل دستگاه ایجاد میشود.

– پنجره های ورود هوا :

این نوع از پنجره ها به منظور وارد کردن هوای تازه به داخل سالن استفاده میشود. در سالن های کوچک تعداد این پنجره ها بیشتر است . پیشنهاد میشود در زمان طراحی سالن ، پنجره ها حتما در جهت باد تعبیه شوند که بتوان حداکثر استفاده را از ورود هوا کرد.

آبخوری و دانخوری :

آبخوری و دانخوری - چیکن هچ

آبخوری ها و دانخوری ها از جمله تجهیزات مرسوم در پرورش طیور می باشند. این تجهیزات به منظور اتوماتیک کردن فرایند آبدهی و داندهی به طیور مورد استفاده قرار میگیرند. همچنین با استفاده از دانخوری های اتوماتیک میتوان میزان دان مصرفی طیور را به صورت دقیقی محاسبه کرده و در هر سالن با توجه به نیاز طیور ، دان در اختیار آنها قرار داد.

از سویی دیگر استفاده از ابخوری ها و دانخوری ها اتوماتیک میتواند حضور اپراتورها و کارگرها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و در نتیجه بهداشت سالن به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند.

تجهیزات تولید دان :

از دیگر ابزارهای مرغداری که توسط فروشگاه چیکن هچ ارائه میشود، ابزارهای تهیه غذای طیور می باشند. این ابزارها در 3 دسته ی آسیاب ، بالابر و میسکر مرغداری قابل تهیه می باشند. طیور امکان تشخیص دان های مختلف را دارند و زمانی که دان به صورت معمولی در اختیار آنها قرار میگیرد، تنها دان هایی که می پسندند را خورده و باقی آنها را چه برایشان مفید باشد چه نباشد نخواهند خورد.

تجهیزات تولید دان - چیکن هچ

از این رو پرورش دهندگان از دستگاه های اسیاب میکسر و بالابر استفاده میکنند تا دان به صورت پودر شده در امده و در اختیار طیور قرار گیرد. دان های پودر شده سبب میشود که تمامی دان ها به صورت کامل همراه با ویتامینها و مواد افزودنی که توسط اپراتور اضافه شده است ب صورت کامل در اختیار طیور قرار گیرد و هزینه های اضافی به تولید کننده متحمل نشود.

دستگاه اسیاب مرغداری دان ها و مواد اضافه شده را به صورت کامل اسیاب میکند.

بالابر مواد اسیاب شده را از مخزن اسیاب مرغداری برداشته و در مخزن میکسر میریزد.

میکسر نیز مواد ریخته شده در داخل مخزن خود را با یکدیگر مخلوط میکند تا پودری کاملا مخلوط برای تغذیه طیور فراهم شود.

قفس پرورش طیور :

قفس از جمله تجهیزاتی می باشد که برای مکانیزه کردن پرورش مورد استفاده قرار میگیرد. با استفاده از قفس های بلدرچین میتوان در محیطی کوچک اقدام به پرورش و نگهداری تعداد زیادی پرنده کرد. قفس های پرورش طیور بیشتر برای طیور تخم گذار مورد استفاده قرار میگیرند. فروشگاه چیکن هچ ارائه کننده ی انواع قفس های پرورش بلدرچین می باشد که دارای بدنه ای مقاوم در برابر رطوبت و همینطور سیستم ابخوری ، دانخوری ، جمع اوری تخم و جمع اوری فضله می باشند.

پرکن طیور :

پرکن طیور - چیکن هچ

پرکن از دیگر تجهیزات مرغداری می باشد که در مرحله ی ارائه ی محصول به بازار کاربرد دارد. با استفاده از پرکن میتوان پر لاشه را به صورت کامل جدا کرد و آن را برای بسته بندی آماده کرد. پرکن ها انواع مختلفی دارند که از آن جمله میتوان به پرکن بلدرچین ، پرکن مرغ ، پرکن بوقلمون ، پرکن اردک و غاز و … اشاره کرد.

دلیل اینکه باید از پرکن هایی مخصوص برای هر پرنده استفاده کرد، اندازه ی انگشتی ها ، فاصله بین انگشتی ها و … می باشد.

مشاوره رایگان :

کارشناسان بخش فروش چیکن هچ آماده ی ارائه ی خدمات مشاوره ای برای تجهیزات مرغداری می باشند. این افراد با بیش از 10 سال سابقه در مشاوره به کسب و کار های مختلف ، علاوه بر تشریح اطلاعات دستگاه های مد نظر شما ، بهترین تجهیزات متناسب با نیاز شما را معرفی خواهند کرد. فرایند مشاوره در مورد تمامی دستگاه ها کاملا رایگان خواهد بود.