منو اصلی

بهترین شانه برای دستگاه جوجه کشی

بهترین شانه برای دستگاه جوجه کشی

بهترین شانه برای دستگاه جوجه کشی

از آنجایی که شانه ها وظیفه نگهداری تخم های نطفه دار را در ایام ستر بر عهده دارند پس به اندازه سایر اجزای دستگاه جوجه کشی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند، به طوری که موفقیت یا عدم موفقیت هر پرورش دهنده ای در جوجه کشی به نوع شانه نیز بستگی دارد. یک دوره جوجه کشی موفق شانه برای جوجه کشی - چیکن هچعلاوه بر تامین سایر شرایط ( مثل تهیه تخم های نطفه دار ) مستلزم داشتن دستگاهی است که در آن شانه های مورد استفاده برای نگهداری تخم ها از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا در اثر نوسانات دمای داخل دستگاه دچار ترک یا شکستگی و انتشار گازهای سمی نشوند. در غیر اینصورت قطعا  فرآیند جوجه کشی با شکست مواجه خواهد شد.

شانه های موجود در بازار مصرفی ضمن تنوع کیفیت، در اندازه های متفاوتی هم عرضه شده اند و شرکت های مختلفی همانند شرکت بلدرچین دماوند، گروه صنعتی اسکندری و شرکت طیوران صنعت فاخته از شانه های متفاوتی در محصولات خود بهره می برند. برای مشاهده و خرید این نوع از شانه ها می توانید به صفحه : خرید شانه جوجه کشی مراجعه نمایید.

حال اینکه کدامشان توانسته است شانه ای ارائه کند که کیفیت و اندازه مناسبی برای قرار گیری تخم نطفه دار انواع پرنده ها داشته باشد و صد البته متریال مواد اولیه آن دارای استاندارد جهانی باشد، موضوع مهمی است که در ادامه مقاله به توضیح آن پرداخته ایم.

شانه های مورد استفاده در دستگاه های جوجه کشی طیوران صنعت فاخته

شرکت فاخته از شانه های پلاستیکی و حفره ای در تولیداتش استفاده میکند که می توان گفت در نوع خود بی نظیر است. چرا که شانه با چنین کیفیتی مقاومت بالایی خواهد داشت و به هیچ عنوان دچار زنگ زدگی نمی شود ضمن اینکه عمر مفید آنها سالیان سال قابل تضمین است. برای کسب اطلاعات جامع به صفجه دستگاه جوجه کشی طیوران صنعت فاخته مراجعه نمایید.

شانه های به کار رفته در محصولات فاخته مختص هر پرنده می باشند. بدین معنی که به هنگام جوجه کشی از مرغ از شانه جوجه کشی مخصوص مرغ، برای جوجه کشی از غاز، شانه مخصوص غاز، برای جوجه کشی از بلدرچین، شانه مخصوص بلدرچین و … استفاده میشود. در زمان خرید دستگاه به صورت پیش فرض شانه مرغ برای کاربر فرستاده میشود.

اما در صورت لزوم کاربر می تواند نوع شانه متناسب با پرنده مد نظر خویش را انتخاب کند. در شانه های حفره ای و سنتی تخم نطفه دار در حالت ایستاده قرار میگیرد.

در این نوع شانه ها قسمت پهن تخم رو به بالا و قسمت نوک نیز تخم نیز رو به سمت پایین چیده میشود. با توجه به نوع قرار گیری تخم در شانه های حفره ای، تخم ها را حداکثر با زاویه 90 درجه می توان چرخاند. البته چرخش 90 درجه ای و گهواره ای یکی از متداول ترین روش های چرخش تخم نطفه دار می باشد که برای جلوگیری از چسبیدن نطفه به پوسته تخم کافی است.

شانه های مورد استفاده در دستگاه های جوجه کشی بلدرچین دماوند

شانه های مورد استفاده در دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند از نوع شانه های قدیمی و حفره ای هستند که کیفیت مناسبی هم دارند. این شانه ها نیز از مواد اولیه با کیفیت تولید شده اند و در داخل دستگاه جوجه کشی هیچ نوع آلودگی ایجاد نمیکنند. این نوع شانه ها مختص هر پرنده می باشند و در سایزهای مختلفی تولید میشوند.

اگر کسی قصد خرید دستگاه های این شرکت را داشته باشد برای تهیه شانه های دیگر که اندازه و ظرفیت های متفاوتی دارند، باید به صورت جداگانه شانه را تهیه کنید. در زمان خرید دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند، خریدار می تواند نوع شانه درخواستی خود را سفارش دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند مراجعه نمایید.

در شانه های به کار رفته در محصولات بلدرچین دماوند، تخم نطفه دار در حالت ایستاده قرار میگیرد و زاویه چرخشی تخم ها در این حالت تقریبا 90 درجه می باشد. به همراه هر دستگاه نیز با توجه به ظرفیت آن، سبد های هچ نیز ارسال میشود.

البته از سبدهای هچ می توان برای جوجه کشی از پرنده های سنگین وزن همچون غاز و … در زمان ستر نیز استفاده نمود. توجه داشته باشید که در زمان جوجه کشی از غاز تخم نطفه دار باید در حالت خوابیده قرار گرفته باشد و حالت ایستاده برای جوجه کشی از آن مناسب نیست.

به طور کلی در جوجه کشی بهتر است که تخم نطفه دار در حالت افقی قرار بگیرد. دقیقا همانند حالت جوجه کشی طبیعی، چراکه در این حالت نطفه درون تخم روند رشد بسیار بهتری را سپری میکند و امکان چرخش 360 درجه نیز برای تخم نطفه دار میسر میشود.

بررسی شانه های مورد استفاده در گروه صنعتی اسکندری

گروه صنعتی اسکندری یکی از کمپانی های مطرح در ایران و خاورمیانه است که در حرفه طراحی و تولید انواع تجهیزات مرغداری سرآمد تمام تولید کننده شانه جوجه کشی - چیکن هچهای داخلی است که در این زمینه فعالیت دارند. شانه های مورد استفاده در دستگاه های تولیدی این شرکت از انواع و اقسام شانه ها با ظرفیت های متفاوت است و اغلب آنها قابلیت تغییر سایز را دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه دستگاه جوجه کشی اسکندری مراجعه نمایید.

محل قرار گیری تخم ها مطابق اندازه ی تخم های نطفه دار پرندگان مختلف است یعنی بزرگی و کوچکی آنها کاملا بر اساس استاندارهایی است که تخم های نطفه دار با اندازه های متفاوت دارند. با وجود چنین مزیتی همزمان با گردش بازوهای مکانیکی، امکان سقوط تخم ها به صفر می رسد.

هم اکنون گروه صنعتی اسکندری با بهره گیری از متریال اولیه توانسته است شانه هایی را روانه بازار کند که؛

  1. با گرمای 100 درجه هم کیفیت آنها در بالاترین حد ممکن حفظ می شود.
  2. با قالب بندی اصولی توانایی جا دادن انواع تخم ها را با اندازه های متفاوت دارند.
  3. شرایط قرار گیری تخم ها همانند مرغ مادر به صورت پهلو به پهلوست.
  4. قابلیت ریسایز شدن دارند و با نام شانه های همه کاره و گره ای مشهورند.
  5. استفاده از مواد اولیه مرغوب و گرما دیده باعث شده به هنگام کارکرد دستگاه هیچ نوع گاز سمی از گرم شدن شانه ها به وجود نیاید.
  6. زاوایه چرخش آنها از 90 درجه تا 360 درجه متفاوت است. بدون شک با این زاویه از چرخش، اکسیژن، گرما و رطوبت کافی در تمام سطوح تخم پخش می شود و نطفه شرایط بهتری برای ادامه حیات خواهد داشت.

تمامی این موارد دست به دست هم داده اند تا جوجه کشی با این شانه ها به میزان قابل توجهی افزایش یابد. مخصوصا شانه های همه کاره که با الگوبرداری از شانه های نسل جدید کمپانی آرکام ساخته شده و جنس شان از ABS می باشند. این نوع شانه ها در برابر هر نوع آسیب احتمالی ( گرما، سرما، شکستگی، زنگ خوردگی  و …) کاملا مصون هستند.


دیدگاه‌های نوشته
2 پرسش و پاسخ
جدیدترین
قدیمیترین
Inline Feedbacks
تمام کامنت ها را نشان بده

سلام و وقت بخیر ،
من یه دستگاه دست ساز ساختم، میخوام براش شانه بخرم میشه راهنماییم کنید چه نوع شانه ای بخرم . ممنون میشم .

سلام
بستگی به نوع دستگاه داره و میزان هزینه ای که میخواید بکنید ، بهترین نمونه به نظر من شانه غلطکی هست که کارایی بالایی از خودش نشون میده