ویژگی های یک دستگاه جوجه کشی ارزان خوب و با کیفیت چیست ؟

//ویژگی های یک دستگاه جوجه کشی ارزان خوب و با کیفیت چیست ؟

ویژگی های یک دستگاه جوجه کشی ارزان خوب و با کیفیت چیست ؟

قیمت مناسب و دستگاه جوجه کشی خوب

در هنگام خرید هر کالایی یکی از ویژگی های مهم آن قیمت مناسب میباشد ، در این مقاله شما می آموزید که به هنگام خرید یک دستگاه جوجه کشی ، چه ویژگی هایی از آن را باید بررسی کنید .
در ابتدا به بررسی دستگاه جوجه کشی ارزان قیمت ایزی باتور 5 ، که توسط کارخانه ایزی باتور ( هواباتور ) طراحی و تولید شده است می پردازیم. با وجود اینکه این دستگاه نسخه اقتصادی دستگاه جوجه کشی ایزی باتور 6 است مشاهده می شود که اکثر افراد دقیق و ریز بین ، ایزی باتور 5 را به ایزی باتور 6  (بنا به دلایلی که ذکر خواهیم کرد ) ترجیح میدهند.
یکی از عوامل حیاتی و مهم ماشین جوجه کشی میزان چرخش تخم های نطفه دار میباشد همانطور که میدانید در طبیعت مرغ مادر بطور پیوسته 360 درجه تخم های نطفه دار را به گردش درمی آورد اما متاسفانه تمامی دستگاه های جوجه کشی که قبل از سال 2016 طراحی شده اند دارای چرخش 90 تا 180 درجه هستند که  یکی از عوامل  افت کیفیت دستگاه به شمار می آید.

یکی از این  دستگاه ها آرکام SURO 20 کره است که تخم های نطفه دار را به صورت  گهواره ای به اندازه 90 درجه می چرخاند اما در این میان دستگاه جوجه کشی ایزی باتور پنج با چرخش 360 درجه ای جهشی در صنعت دستگاه های جوجه کشی خانگی محسوب میشود راک و شانه های این دستگاه جوجه کشی به گونه ای طراحی شده است که دقیقا همانند مرغ مادر آهسته و پیوسته 360 درجه تخم های نطفه دار داخل دستگاه را می چرخاند و باعث میشود همواره جنین در وسط تخم قرار گرفته و به راحتی تغذیه کند.
لازم به ذکر است که جدید ترین دستگاه جوجه کشی شرکت آرکام کشور کره نیز از چرخش 360 درجه پیروی میکند
شانه های بکار رفته  در این دستگاه جوجه کشی، از نوع شانه های کره ای و یا همه کاره میباشد که قابلیت ریسایز شدن را داشته و دیگر نیازی به خرید انواع شانه برای پرندگان مختلف نیست همچنین باعث  کاهش هزینه های تحمیل شده به کاربر می شود.
همانطور که میدانید تخم های نطفه دار یک نوع پرنده نیز دارای اندازه های متفاوتی است بطور مثال وزن  تخم نطفه دار مرغ  مابین 40 تا 50 گرم میباشد ، در تولید شانه های اختصاصی میانگین وزن تخم هر پرنده  در نظر گرفته میشود و در نتیجه تخم های نطفه دار بصورت کامل در محل مربوطه قرار نگرفته و  چرخش آن با مشکل مواجه می شود و این یکی از دلایل کاهش راندمان دستگاه جوجه کشی محسوب میشود.
اما با کمک شانه های همه کاره و قابلیت ریسایز شدن این نوع شانه ها  میتوان حتی ریزترین تغییرات لازم را  اعمال نمود و به اندازه 360 درجه (درایزی باتور5) تخم های نطفه دار داخل دستگاه را به حرکت در آورد  .

جوجه کشی همزمان از چندین پرنده :

شما با کمک این ماشین جوجه آوری میتوانید از انواع پرنده بصورت همزمان جوجه گیری کنید!پرندگانی که همگن میباشند ولی در مدت زمان جوجه کشی تفاوت دارند کاندیدای این نوع جوجه آوری اند ، در حقیقت شما میتوانید باتوجه به مدت زمان ستر و هچر هرکدام از انها را در روزهای متفاوت داخل دستگاه قرار دهید و در پایان جوجه های هرکدام را از دستگاه تحویل بگیرید

لازم به ذکر است که این شانه های کره ای  از جنس ABS  صنعتی بوده که در دمای بالا هیچگونه گازی از خود ساطع نمی کند و باعث خفگی تخم های نطفه دار داخل دستگاه نمی شود  این در حالی است که تمامی ماشین های جوجه کشی ایرانی و چینی از شانه های ساده با جنس های مختلف استفاده میکنند که بسیار ارزان قیمت بوده  و ماحصل اینکار خفگی تخم های نطفه دار داخل دستگاه جوجه کشی میباشد.

سنسور بکار رفته در دستگاه جوجه کشی 12 تایی :

ارزشمند ترین قطعه بکار رفته در دستگاه جوجه کشی 12 تایی ، سنسور دما و رطوبت آن میباشد که  بسیار گران قیمت بوده  و فقط یکبار توسط شرکت سازنده خود در سوئیس کالیبره میشود و دیگر نیازی به کالیبراسیون مجدد ندارد. در توصیف این سنسور همین بس که شرکت هایی نظیر برین سآ بریتانیا ، ویکتوریای ایتالیا  و بعضی از مدل های پیترسام و جیمز وی از این سنسور در تولید دستگاه های جوجه کشی خود استفاده میکنند.

 کارخانه ایزی باتور توانسته با تعبیه سنسور SHTساخت  سوئیس  در دستگاه های جوجه کشی خانگی خود امتیاز بالایی نسبت به رقبا کسب کند.

موتور بکار رفته در دستگاه جوجه کشی ارزان قیمت :

همانطور که میدانید برند ایزی باتور بصورت اختصاصی برای دستگاه های جوجه کشی خانگی کارخانه ایزی باتور به ثبت رسیده است و جالب است بدانید که موتور این دستگاه های جوجه کشی بصورت ویژه به نام ایزی باتور و برای ایزی باتور در کشور مالزی طراحی و تولید شده است  در طراحی و تولید این موتور چندین ویژگی مهم مد نظر گرفته شده است که در ادامه بررسی این ویژگی ها خواهیم پرداخت
مهمترین  ویژگی در یک موتور با کیفیت ، عدم تولید حرارت  میباشد همانطور که میدانید ورود هر دمایی که زیر نظر هوش مصنوعی و منطق فازی دستگاه نباشد باعث شک دمایی شده و مکانیزم تنظیم دمای دستگاه جوجه کشی را بهم خواهد زد.ویژگی بعدی یک موتور با کیفیت ، کارکرد آهسته و پیوسته آن میباشد که در موتور این دستگاه جوجه کشی 12 تایی  تعبیه شده است

فن بکار رفته در دستگاه جوجه کشی ایزی باتور 5  :

فن بکار رفته در این دستگاه جوجه کشی خانگی ، از نوع دائم کار بوده و  یکی از به روز ترین و بهترین فن های موجود در سطح جهانی است که در حالت خلاء با نیروی گریز از مرکز کار میکند و هیچ اتصال فیزیکی در آن ها مشاهده نمی شود.توجه داشته باشید که این فن هیچگاه بیش از حد گرما تولید نخواهد کرد به همین دلیل است که ایزی باتور 5 به ایمن ترین دستگاه جوجه کشی خانگی مبدل گردیده است.
جنس بدنه این ماشین جوجه کشی ، کریستال نشکن دودی بوده که از ویژگی های قابل تامل این دستگاه می باشد همانطور که میدانید کریستال درست مانند استیل و استینلس بوده و هیچ گازی از خود ساطع نمی کند.

لازم به ذکر است که در فرایند جوجه کشی نفوذ نور مستقیم و حتی غیر مستقیم  خورشید به شدت مضرر است. رنگ دودی این دستگاه جوجه کشی ، مانع از ورود اشعه های مضر به داخل دستگاه شده و به سلامت  تخم های نطفه دار داخل دستگاه کمک میکند.

از دیگر ویژگی های این ماشین جوجه کشی میتوان به :

بسته بندی عایق و ضد ضربه ( به سبب تضمین سلامت دستگاه در حین ارسال ) ، اکسیژن و رطوبت رسانی هوشمند آن ، بهره گیری  از هوش مصنوعی و منطق فازی ،سبد های هچ مشبک ، قابلیت به روز رسانی نرم افزاری ، قابلیت اتصال به برق اضطراری ، منتاژ ضد نویز  SMD ، کاربری آسان ( بدون نیاز به کوچکترین دانش فنی ) ، کم مصرف ، قابلیت میکروب زدایی آسان ، و . . . اشاره کرد که در مقاله بعدی به بررسی این موارد نیز خواهیم پرداخت.

همانطور که مستحضرید دستگاه جوجه کشی خانگی ایزی باتور 5 ، با قیمتی بسیار مناسب بالاترین کیفیت ممکن را برای کاربران به ارمغان می آورد. شرکت چیکن هچ دستگاه جوجه کشی ارزان قیمت ایزی باتور 5 را بصورت رایگان به سراسر ایران ارسال میکند.گارانتی یک ساله و تضمین خدمات پس از فروش ده ساله این کارخانه  نشان از ثبات و کیفیت محصولات آن میباشد.

در نهایت شما با بررسی هرکدام از ویژگی هایی که برای ایزی باتور 5 ذکر شد میتوانید مناسب ترین دستگاه جوجه کشی را از فروشگاه چیکن هچ انتخاب و خریداری نمایید

قیمت مناسب برای ماشین جوجه کشی -چیکن هچ
2019-04-04T10:15:19+00:00 مارس 25th, 2019|آموزش دستگاه جوجه کشی|بدون دیدگاه

درج دیدگاه