دستگاه جوجه کشی سیمرغ جنوب

//دستگاه جوجه کشی سیمرغ جنوب

دستگاه جوجه کشی سیمرغ جنوب

دستگاه جوجه کشی سیمرغ جنوب - چیکن هچ

چیکن هچ به عنوان بزرگ ترین وب سایت فعال در زمینه بررسی و تحلیل انواع برند های دستگاه جوجه کشی می باشد . وب سایت نام برده در این بخش قصد دارد دستگاه جوجه کشی سیمرغ جنوب را به صورت کامل و بدون کم و کاستی مورد بررسی قرار دهد . تمامی اطلاعات و مطالب ذکر شده در این وب سایت بر پایه تحقیقات گسترده انجام شده توسط تیم تحقیقاتی چیکن هچ می باشد . از این رو مطلب به طور خالص و بدون کم کاستی در اختیار کاربر قرار داده می شود تا وی به هنگام خرید دستگاه جوجه کشی تمامی اطلاعات لازم را داشته باشد .

بررسی دستگاه های جوجه کشی سیمرغ جنوب

–        در همین ابتدا به بررسی تجربه کاری این شرکت می پردازیم . در قسمت ” درباره ما ” وب سایت رسمی سیمرغ جنوب به صراحت با فونت بزرگ بیان شده که این شرکت از سال 1375 در زمینه تولید تجهیزات جوجه کشی فعالیت می کند و این در حالی است که در برخی از قسمت های وب سایت ادعا شده که این برند به مدت نیم قرن معادل 50 سال است که وارد این عرضه شده است . از این رو اطلاعات صحیحی از میزان تجربه این مجموعه بدست نیامد . در حقیقت این شرکت قصد دارد با افزایش بی اساس سابقه کاری خود توجه خریداران را به خود جلب نماید.

–        مورد دیگری که زیره ذره بین کارشناسان چیکن هچ قرار گرفت ، نبود محصولات این شرکت بود! متاسفانه در وب سایت سیمرغ جنوب هیچ یک از محصولات اعم از دستگاه جوجه کشی ، تجهیزات مرغداری و … قرار داده نشده است . فقط  در قسمت فروشگاهی این وب سایت تنها یک محصول با عنوان دستگاه جوجه کشی 84 تایی قرار داده شده است . در قسمت توضیحات این محصول تنها برخی ویژگی های کلی که بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند نوشته شده که هیچ اطلاعاتی در اختیار کار قرار نمی دهد . در حقیقت اینکه دستگاه های جوجه کشی شرکت سیمرغ جنوب تولیدات خودش میباشد و یا نه ، و یا حتی آیا دستگاهی بجز این محصول 84 تایی برای عرضه دارد یا نه سوال جالبی است که در ادامه به ان پاسخ خواهیم داد

–        در واقع تنها مطالب اشاره شده مقاومت بالا ، امکان استفاده در محیط های محدود ، مصرف پایین و راندمان بالا می باشد . اساساً فاکتور تعیین کیفیت و راندمان دستگاه تجهیزات و سیستم های بکار رفته در آن می باشد . برای نمونه سنسور دما و رطوبت ، نوع شانه ها ، موتور ، سیستم تامین رطوبت ، سیستم چرخش تخم نطفه دار ، سیستم تامین دما و جنس بدنه از جمله فاکتور هایی هستند که کاربر می تواند با توجه به آنها از کیفیت دستگاه اطمینان حاصل کرده و در صورت تمایل اقدام به خرید نماید . عدم وجود اطلاعات در وب سایت شرکتی که از سال 1375 فعالیت می کند یک نقطه ضعف بزرگ و در واقع دور از انتظار است ، مگر اینکه شرکتی نوپا که به تازگی وارد این عرصه شده است  باشد .

–        با این حال تیم کارشناسی ما تنها به بررسی وب سایت اکتفا نکردند و برای کسب اطلاعات بیشتر با بخش فروش این شرکت تماس حاصل کردند . بعد از مکالمه طولانی متاسفانه فرد پاسخ دهنده با وجود اسرار ما از دادن اطلاعات امتناع کرد وتنها این اطمینان را به ما داد که دستگاه جوجه کشی سیمرغ جنوب مطابق با استاندارد ها و اصول ایران و جهان تولید می شود . فردی به عنوان کارشناس فروش یک واحد تولیدی هیچ اطلاعاتی درباره قطعات اولیه ،نوع منتاژ ، نوع چرخش و  . . . ماشین جوجه کشی تولید شده توسطی شرکت خود را نداشت ! و حتی معنی کلماتی مثل ستر و هچر همزمان را نیز نمیدانست !

–        در تماس تلفنی انجام گرفته هیچ اطلاعاتی به سوالات ما از جمله نوع سنسور داده نشد . در واقع مشخص نیست که این شرکت در مونتاژ و تولید دستگاه جوجه کشی از چه نوع سنسوری با چه کیفیتی بهره گیری کرده است . از این رو می توان گفت افرادی که قصد خرید دستگاه جوجه کشی سیمرغ جنوب را دارند برای کسب اطلاعت هیچ منبع دقیق در اختیار ندارند .

خرید ماشین جوجه کشی سیمرغ جنوب

–        در قسمت آموزش سایت تعدادی پادکست برای آموزش و راهنمایی کاربر قرار داده شده است که با کلیک بر روی آن با خطا مواجه شدیم و متاسفانه هیچ اطلاعاتی در راستای آموزش جوجه کشی و یا نحوه استفاده ماشین جوجه کشی سیمرغ جنوب حاصل نشد .

–        یکی دیگر از مواردی که مورد بررسی قرار گرفت شبکه های اجتماعی متعلق به مجموعه سیمرغ جنوب می باشد . بدون شک شرکت های بزرگی که در زمینه طراحی و تولید محصولات خاصی مانند انواع دستگاه جوجه کشی ، تجهیزات مرغداری و سالن پرورش پرنده مشغول به می کند باید به صورت گسترده در این عرصه فعالیت نماید . متاسفانه ردی از محصولات این کارخانه در هیچ یک از شبکه های اجتماعی دیده نمی شود و از نظر یک کاربر حرفه ای این یک نقطه ضعف بزرگ محسوب می شود که باید فوراً برطرف شود .همانطور که میدانید در شبکه های اجتماعی تصاویر و فیلم های محصولات هستند که که کاربرد دارند و با توجه به اینکه این شرکت هیچ عکس و یا فیلمی از محصولات خود ندارد به طبع حضور در شبکه های اجتماعی که در دید مستقیم کاربران میباشد برای او مقدور نیست .

–        یکی از فاکتور های بسیار مهمی که در خرید دستگاه جوجه کشی یا هر محصولی دیگری در راس توجهات قرار می گیرد گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد . دستگاه جوجه کشی سیمرغ جنوب به همراه 12 ماه خدمات پس از فروش به کاربر ارائه می شود . از این رو تا 1 سال در صورت بروز خرابی و یا هرگونه نقص در محصول خریداری شده ، شرکت موظف است به صورت رایگان دستگاه را از خریدار تحویل بگیرد و به تعمیر آن بپردازد( توجه داشته باشید که شرکت های بزرگ مانند گروه صنعتی اسکندری و شرکت بلدرچین دماوند به ترتیب 10 و 5 سال خدمات پس از فروش و یک سال گارانتی بی قیدو شرط را برای رفاه حال خریداران در نشر رفته اند ) لازم به ذکر است که این شرکت حرفی از گارانتی به میان نیاورده است ، در حقیقت این شرکته با قدمت به اصطلاح 50 ساله فقط یک سال خدمات پس از فروش به خریداران محصول خود ارائه میدهد  . البته خدمات پس از فروش یک ساله نیز  ممکن است کمی طول بکشد چرا که این شرکت  به حد کافی رشد نکرده و در هیچ شهر دیگری نمایندگی ندارد از این رو زمان لازم است تا پایه های پیشرفت سیمرغ جنوب به میزان مطلوب قوی شودو خرید کردن از این شرکت نه تنها یک ریسک محصوب نشود بلکه یک سکوی پرتاب برا کسانی باشد که از دستگاه جوجه کشی سیمرغ جنوب استفاده میکنند . در این حالت اگر قطعه ای از دستگاه با نقص یا خرابی مواجه شود ، کاربر باید برای تهیه قطعه به فروشگاه های متعددی مراجعه کند .

–        در حالت کلی می توان گفت افرادی که در زمینه جوجه کشی از انواع پرنده های اهلی و زینتی با تجربه بوده و به مدت طولانی فعالیت کرده اند به خوبی می داند که برای خرید دستگاه جوجه کشی باید به فاکتور های متعددی از جمله برند دستگاه توجه شود و خرید دستگاه جوجه کشی سیمرغ جنوب با توجه به موارد ذکر شده نمی تواند یک عملکرد ایده آل باشد چرا که این شرکت برای رسیدن به حد استاندارد راه زیادی دارد .

نتیجه گیری

اساساً دستگاه شرکت های بزرگی مانند دستگاه جوجه کشی اسکندری و بلدرچین دماوند با تجربه طولانی به عنوان برترین برندهای ایرانی شناخته می شود که تمامی اطلاعات لازم را به صورت شفاف در اختیار کاربر قرار می دهند تا آنها با آگاهی کامل اقدام به خرید کنند و این در حالی است که برند های نوپا از ارائه هرگونه اطلاعات امتناع می کنند .

توصیه می شود کاربران قبل از خرید به خوبی دستگاه های جوجه کشی تولید شده توسط شرکت های مختلف را در وب سایت چیکن هچ به خوبی مورد مطالعه قرار دهند و دست به خرید موفق بزنند .

درج دیدگاه